The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 09 cze 2015, 15:37

Wolałbym już petycję o zmianę polskich nazw na angielskie. Nowogród? :facepalm:

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 548
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:36

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Bart » 09 cze 2015, 16:01

Nazwa Nowogród jest moim zdaniem taka trochę.. rosyjska? :wat:
Z resztą nie rozumiem w ogóle idei polskich nazw miast - przecież Maxisowi simowie i tak w większości mają angielskie nazwy.. soft1
Obrazek
Jones & Middleton
Zapraszam!

Na Centrum Simów od 21.07.2007

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 09 cze 2015, 16:17

No mi Nowogród też się nie bardzo podoba, ale już lepiej tak niż do niczego tam nie pasujące Newcrest... Mogliby wykazać się inwencją twórczą i nawet nie koniecznie tłumaczyć to zgodnie z oryginałem. Poza tym wg słownika CREST oznacza również grań lub czubek ;p Nowy Czubek... w sumie to nie bardzo pasuje, bo gdzie tam czubek jest :P

Aleks tylko 4 rodziny w podstawce mają angielskie nazwy. Poza tym rodziny można sobie usunąć albo zmienić im nazwy, a miastu tak nie zrobisz ;)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 09 cze 2015, 16:35

To co, że niepasujące, przynajmniej jakoś brzmiało. Błagam, oby ta petycja nie zadziałała soft1

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 09 cze 2015, 17:10

Paradox ku Twej uciesze na pewno nie zadziała, bo nie sądzę żeby coś dała ta petycja. Ale to, że "jakoś" brzmi to nie argument. "Bylejakość" i "jakośtakość" to nie są argumenty w żadnej sprawie soft9 Poza tym skoro i tak grasz na wersji ENG to dla Ciebie i tak bez różnicy...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 09 cze 2015, 17:19

Niektórych rzeczy nie da się ignorować, co innego jakby dali nazwę Nowa Kamienica, nie zawsze musi być dosłownie przetłumaczone xd

Awatar użytkownika
Hanka Milanka
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 145
Rejestracja: 21 sty 2015, 18:10

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hanka Milanka » 09 cze 2015, 18:42

Jackob pisze:Wolałbym już petycję o zmianę polskich nazw na angielskie. Nowogród? :facepalm:
same here, wszystkim moim simom i tak nie daje polskich imion/nazwisk :D Wyobrażam sobie raczej, że świat simsowy to takie bardziej USA niż Polska :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 09 cze 2015, 18:53

xheyanna pisze:
Jackob pisze:Wolałbym już petycję o zmianę polskich nazw na angielskie. Nowogród? :facepalm:
same here, wszystkim moim simom i tak nie daje polskich imion/nazwisk :D Wyobrażam sobie raczej, że świat simsowy to takie bardziej USA niż Polska :P
Dokładnie. :P Otoczenie Willow Creek to podkoloryzowany Nowy Orlean prosto z bajki Księżniczka i Żaba. Po co psuć klimat takimi nazwami z (słowo na cztery litery). Akceptuję tłumaczenie Magnolia Promenade na Promenadę Magnolii, Willow Creek na Wierzbową Zatoczkę, ale Newcrest na Nowogród mówię stanowcze nie.

EDIT:
Wyobrażacie sobie polskie blokowisko w grze? soft9

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 09 cze 2015, 19:01

Już Oaza Zdrój to jakaś paranoja... Jackob polskie blokowisko XDDDD

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 09 cze 2015, 19:07

Oczywiście, że wyobrażam sobie polskie blokowisko, nie tylko je. Polskie domy da się tak samo dobrze odwzorować w The Sims jak te amerykańskie, z tym, że często nie pasują one do otoczenia. Najlepiej się polskie miasta i domy/osiedla robiło w TS2 bo można było samemu sobie zrobić otoczenie praktycznie od A do Z.
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
Hanka Milanka
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 145
Rejestracja: 21 sty 2015, 18:10

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hanka Milanka » 09 cze 2015, 19:10

Mi ten Nowogród też bardzo się nie widzi, jak już ktoś wspomniał - jakaś osada średniowieczna czy coś w ten deseń, a Newcrest na taką nie wygląda. Jak dla mnie Newcrest świetna nazwa i jakoś tak mi nawet wizualnie pasuje do tego miasta :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 09 cze 2015, 19:19

GamerTR9 pisze:Oczywiście, że wyobrażam sobie polskie blokowisko, nie tylko je. Polskie domy da się tak samo dobrze odwzorować w The Sims jak te amerykańskie, z tym, że często nie pasują one do otoczenia. Najlepiej się polskie miasta i domy/osiedla robiło w TS2 bo można było samemu sobie zrobić otoczenie praktycznie od A do Z.
W The Sims 4 jesteśmy zmuszeni do amerykańskiego klimatu. Tłumaczenie nazw na polskie, które nie mają nic wspólnego z oryginalnymi, tylko psuje ten klimat.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 09 cze 2015, 20:22

Simowie są zapraszani na przyjęcia simow z miasta? Powiedzcie proszę jeszcze, ze na wesela i urodziny :aww:
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 09 cze 2015, 20:31

Newcrest, skoro crest to grań, to jednak pasuje do miasta, bo mi się kojarzy z nową ziemią czy coś. :P

A tłumaczenie Willow Creek na Wierzbową Zatoczkę nie podobało mi się, jednak skoro wzięli się już za tłumaczenie nazw na polskie, to powinni się trzymać tego założenia (lub zmienić wszystkie nazwy na angielskie). I chyba jestem jednym z niewielu, którym nazwa Nowogród o dziwo się podoba. :P

+
Jackob pisze: W The Sims 4 jesteśmy zmuszeni do amerykańskiego klimatu. Tłumaczenie nazw na polskie, które nie mają nic wspólnego z oryginalnymi, tylko psuje ten klimat.
Wolę właśnie ten amerykański klimat niż psucie go polskimi nazwami. Parzygębowie i Paliwodowie z dwójki wystarczająco mnie żenują, stahp, Konewki i Sosny nie pasują po prostu do czwórki. :doge:
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Atax
Posty: 181
Rejestracja: 16 sie 2014, 16:19

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Atax » 09 cze 2015, 20:38

@Shattered Moja simka dostawała zaproszenia na urodziny przyjaciół =D Wtedy pojawia się pomysłowe okienko dialogowe -którego zdjęcia niestety nie mam- i można wybrać czy chce się jechać samemu, z kimś czy wcale ^^

Nowogród :facepalm:

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 09 cze 2015, 21:05

A może Ciemnogród? :doge:
Nazwa będzie bardzo polska :doge:


Nowa Grań? Już lepiej :P

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 09 cze 2015, 21:41

Atax, i Twój sim poszedł? Ktoś faktycznie na tym przyjęciu zdmuchuje świeczki ?
Fajnie gdyby na wesela innych simow nasi simowie mogliby być zapraszani..

Dla mnie również podoba się nazwa Nowogród :P
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Eq » 09 cze 2015, 21:56

Shattered pisze: Fajnie gdyby na wesela innych simow nasi simowie mogliby być zapraszani..
Właśnie! Bardzo mi tego brakuje. W 3 simowie non stop byli zapraszani na przyjęcia...
Co do nazwy - ta angielska zdecydowanie bardziej mi się podoba, tak samo jak wszystkie. Nie rozumiem, po co tłumaczą nazwy okolic i imiona simów, no ale. soft9

Awatar użytkownika
Atax
Posty: 181
Rejestracja: 16 sie 2014, 16:19

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Atax » 09 cze 2015, 22:09

Shatt, tak, był tort, solenizant dodał świeczki i zdmuchnął, zmieniając grupę wiekową :) Dziwne jest to, że mamy w lewym roku zegarek odmierzający czas przyjęcia i nie możemy opuścić parceli podczas trwania imprezy

Nowogród kojarzy mi się z takim 'Łoj Halynka, jadym dziś do Nowogródka po cebulkie świerzom'... Nowa Grań brzmi wg. mnie lepiej :>

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 09 cze 2015, 22:30

Nowogród brzmi tak rodzinnie, no nie wiem jak określić to, że mi się podoba. :P Tak samo Nowa Grań byłoby w porządku, a nawet lepiej. Zresztą, EA Polska albo zasugeruje się nazwą z petycji Karola, albo sami coś wymyślą. Tak czy tak znajdą się niezadowoleni.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości