The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 23 sty 2015, 20:04

pojawila sie nowa aktualizacja. Cos mi sie pobiera. Wiecie cos wiecej na ten temat ?
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Eq » 23 sty 2015, 21:27

Jeśli pojawiłyby się małe dzieci... Byłoby świetnie!
Ale pewnie już by od grudnia o tym huczeli, a tym czasem cisza...
Więc pewnie kolejna, bezsensowna aktualizacja dodająca coś mało potrzebnego.

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 23 sty 2015, 21:49

ale jednego bledu nie poprawili.. czesto mam tak ze jak urzadzam urodziny u kogos to nie mozna tam gotowac. Pieniadze normalnie schodza z konta ale sim nie gotuje. Probowalam wychodzenia z gry, z zapisu etc. I nic... kucharz tez nie gotuje..

Simy bez bledow nie bylyby simami ;D


edit: wlasnie zauwazylam jak uproscili zdobywanie kolejnyc aspiracji :(
Brania dusza potrebuje juz tylko 50 interakcji romantycznych zamiast az 200... lipa.. bo to jest aspiracja ktora sie momentalnie wykonuje teraz
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Szafirek » 25 sty 2015, 13:35

Dzięki originowi pograłam trochę w czwórkę i mnie nie przekonała ;/
Tak króciutko opiszę, co mnie się podobało, co nie. Nie będę opisywała wszystkiego, na część rzeczy inni już narzekali.
Przeszkadza mi wszędzie biały kolor, grając nocą bardzo raził w oczy. Mam nadzieję, że dodatki zmienią kolor tła. W CASie przeszkadza mi brak suwaków, ale to pewnie dlatego, że nie jestem przyzwyczajona do takiego tworzenia simów. Niezbyt podoba mi się również tryb budowania, choć to pewnie również kwestia przyzwyczajenia. Czemu są tylko 2 dywany do wyboru? xD Przewijanie w dół po krawędziach, nie działa w trybie budowania. Fajnie, że teraz mamy więcej pór dnia do wyboru podczas budowania, a nie tylko dzień i noc. Mam wrażenie, że pomieszczenia są tu bardzo ciemne. Znowu bezpłatna trawa, przynajmniej rachunki są większe. W czwórce nie ma zmywarek, czy ja nie umiem szukać?
Sapanie, chrapanie, czy jak to tam nazwać, simów w nocy na najszybszym tempie brzmi beznadziejnie. Może i jest to jakieś urozmaicenie odgłosów, ale tylko na najwolniejszej szybkości. Podoba mi się, że simowie zanim umyją talerz z jedzeniem, resztki wyrzucają do kosza :D
Nie wiem dlaczego, ale po jakimś czasie gry simowie przestali korzystać ze stołu. Jedli na stojącą w kuchni albo biegali za jakimś innym osobnikiem po całym domu, aby z nim porozmawiać.
Synchroniczne akcje, szczególnie niemowlaki. Za każdym razem płakały w tym samym momencie.
Nie wiem jak działa kolejka zadań, ale nie podoba mi się to. Ciągłe zmiany kolejności interakcji są denerwujące. Z jakiegoś powodu akcja, która ma zaspokoić jakąś potrzebę sima, która jest w stanie krytycznym, lądowała na końcu :facepalm:

Nie licząc problemu z aktywacją okresu testowego, z grą nie było żadnych większych problemów. Niestety, ale ta odsłona bardzo szybko mi się znudziła. No cóż, mam nadzieję, że dodatki urozmaicą grę, obecnie sama podstawa średnio mnie zadowala. Przynajmniej nie trzeba czekać długo na zapis i uruchomienie się gry. Ciekawe jak sobie czwórka poradzi z większą ilością rozszerzeń. Czekam na więcej dodatków, do gry. Ten pakiet rozrywki do dla mnie nadal za mało. Zobaczymy, może ta część dostanie ode mnie kolejną szansę.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 25 sty 2015, 17:16

Tryb budowania to kwestia przyzwyczajenia. Mnie też na początku nie przypadł do gustu, ale po dłuższym czasie spędzonym w czwórce stwierdziłem, że nie jest tak źle; nawet fajnie buduje się dachy (co wcześniej mnie denerwowało, jakieś przenoszenie, pfff), fundamenty (dowolna wysokość oraz ustawianie ich wtedy, kiedy się tego zapragnie, nawet przy zbudowanym domu bez konieczności wyburzania go) dobrze zrobili w tej serii, kuleje tylko fakt, że każdy budynek musi być na fundamencie i nie da się go pomalować zwykłym pokryciem ściany; inteligentne pokrycia ściany (z listwami bocznymi) to również miłe urozmaicenie, chociaż nie zawsze działa poprawnie. Bez tych opcji w dwójce dziwnie teraz mi się gra, odczuwam ich brak, a więc o to twórcom chodziło - by były dla nas użyteczne i byśmy je polubili, przyzwyczaili się do nich.

Tak, są tylko dwa dywany (pokrycia podłóg) i nie ma zmywarek - ciekawe czemu?

Cztery pory dnia do wyboru to fajne rozwiązanie, ale nie trafiło do mnie kompletnie. Z rana jest za bardzo pomarańczowo, w południe dziwnie niebiesko, w wieczór za ciemno i w nocy tak samo. Trudno wybrać wtedy właściwy kolor np. dachu czy elewacji, przynajmniej mnie to strasznie denerwuje.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lunon » 26 sty 2015, 9:02

fundamenty (dowolna wysokość oraz ustawianie ich wtedy, kiedy się tego zapragnie, nawet przy zbudowanym domu bez konieczności wyburzania go)
Hym... Ostatnio chciałem dodać fundamenty, po skonstruowaniu bryły budynku.
Zburzyło mi ściany na całym parterze :/
Denerwuje mnie to, że szary kolor podłogi przez większość dnia jest brązowy...

Po aktualizacji nadal mam błąd matowych okien :/

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Szafirek » 26 sty 2015, 12:05

Podczas szybkiego budowania domu simom, aby przejrzeć możliwości gry, cały czas leciała mi podwójna muzyka :doge: Czy to nie występowało już wcześniej? Tak mi się wydaję, że ktoś o tym wspominał.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Eq » 26 sty 2015, 12:22

To bardzo częsty błąd ;)

Awatar użytkownika
Malfurion
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 106
Rejestracja: 17 gru 2013, 16:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Malfurion » 26 sty 2015, 16:07

Mam taki problem... otoz chcialem przetestowac sobie TS4, jednakze Origin prosi mnie o podanie klucza. Serio, klucz do triala? :O

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 26 sty 2015, 21:21

Mialam ten sam problem(omawiany jest w temacie osobnym) i coz radze? Odczekac i sie odblokuje :) mi sie samo odblokowalo...

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Szafirek » 26 sty 2015, 23:45

Ewentualnie livechat z pomocą techniczną EA.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Malfurion
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 106
Rejestracja: 17 gru 2013, 16:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Malfurion » 26 sty 2015, 23:48

diamond5 pisze:Mialam ten sam problem(omawiany jest w temacie osobnym) i coz radze? Odczekac i sie odblokuje :) mi sie samo odblokowalo...
Oby tak sie stalo :P
Szafirek pisze:Ewentualnie livechat z pomocą techniczną EA.
Nie zalezy mi na tym demie az tak, by tracic czas na jakies chaty ;)

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Eq » 27 sty 2015, 12:07

Don Lotario, sprawę załatwia się max. 10 minut, no plus czas oczekiwania.
Tylko trzeba to załatwić po Angielsku, bo Polska jeszcze nie ma tego live chatu.

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 27 sty 2015, 17:07

Eq pisze:[...] Tylko trzeba to załatwić po Angielsku [...]
po angielsku - języki polski
in English - język angielski


Czaisz kurde różnicę :) XD Przymiotniki związane z narodowością w języku polskim piszemy z małej (np. podpisujesz zeszyt do polskiego "j. polski"), a w języku angielskim - raczej z dużej. :P Wybaczcie mi małą dygresję, ale boli mnie, jak ktoś popełnia taki błąd. :( XD

Miałem okazję powalczyć o TS2 Ultimate Collection, więc wiem, co Eq mówi. :P Niektórzy nie byli mili, bo nie posiadałem kodu, a go wymagali, jednak w przypadku błędu z czwórkowym okresem testowym nie powinno być żadnych problemów. Oczywiście poza barierą językową.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Szafirek » 27 sty 2015, 18:36

Nie będzie problemu. Pewnie co chwilę dostają ten sam problem z tymi okresami testowymi, chyba każda gra, która jest w okresie testowym ma ten problem. Zresetują obecną kopię testową, a jak nie zadziała dadzą kolejną xD
Mnie, łącznie z czekaniem, zajęło to ok. 15 minut.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 27 sty 2015, 20:57

^ To samo pomyślałem, gdy zobaczyłem tego posta na mojej tablicy. :P
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 27 sty 2015, 22:21

^ Też nie zagłosuję. Ta część wgl. mi się nie podoba i nawet nie ciągnie mnie do gry w nią. xD
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Szafirek » 27 sty 2015, 22:46

Nie ma opcji, mojego głosu też nie dostaną. Jakoś mnie po tym okresie testowym do niej nie ciągnie.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 28 sty 2015, 9:20

U mnie się jeszcze okres testowy nie skończył a mi się w ogóle nie chce w to grać ;)

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 28 sty 2015, 12:10

Ja pograłam te 3 godziny i nie włączyłam ponownie gry nawet jeśli moja opinia nie należała do najgorszych. Albo już wyrosłam albo ta część nie ma uroku poprzednich generacji.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości