The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 16 gru 2014, 22:19

Wolałbym jednak parcelę, aby samemu móc takie cos stworzyć :p

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Niebezpieczny » 16 gru 2014, 22:24

Fajnie by było ze ścianą wspinaczkową i campingiem z prawdziwego zdarzenia! Z ogniskiem i piankami :aww: EA nie zawiedź nas.

Czy tylko mi się wydaje że te nowe miasto będzie strasznie małe? :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 16 gru 2014, 22:34

I znów to samo, coś co nadawało by się na dodatek z podróżami, dodają w okolicy mieszkalnej. Tak samo jak z Rajską Wyspą, debilstwo tysiąclecia.. po grzyb hotele w okolicy mieszkalnej..
A może to będzie na zasadzie wyjazdu na wakacje, a nie jako nowe miasto mieszkalne..

Na okładce jest nowa kurtka sima? I fryzura simki?

I ciekawe co będzie mógł robić ten zielarz,

Podobno dodane zostaną również owady

EDIT: Wygląda na to, że ta okolica będzie okolicą wakacyjną

Teksty z polskiego tłumaczenia.
Urlop z:
Anuluj urlop
Urlop
Zakończ urlop
{0.String} i przyjaciele
{0.Money} za dzień
Nie można grać Simami-dziećmi, które zostały same w domu.
Podróż do tego świata musi zostać zarezerwowana przez telefon lub komputer.
Planów nie można stosować na zajętych parcelach do wynajęcia. [
W tym momencie ta parcela nie jest dostępna do wynajęcia.
Z tego świata nie można korzystać, ponieważ nie ma już żadnych obiektów dostępnych do wynajęcia. Zmień parcelę z powrotem w obiekt do wynajęcia, jeśli chcesz, by świat był znowu dostępny do użytku.
Ten świat jest obecnie niedostępny.
Niedostępne podczas wyjazdu wakacyjnego
{0.Money} za dzień
Fundusze rodziny
Anuluj i zakończ urlop
Przedłuż urlop
Pozostały czas urlopu: mniej niż 1 dzień
Pozostały czas urlopu: {0.Number} dni
Przedłużyć wynajem parceli {0.String}?
Wynajmij na [656F]
Zarezerwuj swój dom na wakacje!
Wynająć tę parcelę dla rodziny {0.String}?
Ta rodzina nie spełnia warunków wynajmu.
Rodziny nie stać na te warunki wynajmu.
Urlop skończy się za: {0.String}
Twój zrzut ekranu został zapisany pod {0.String}
Na urlopie
Na urlopie – {1.Number} {S1.przyznany dzień}{Y1.przyznane dni}{P1.przyznanych dni} urlopu.
Dostępny urlop:\n{0.Number} {S0.dzień}{Y0.dni}{P0.dni}
Uwaga: Po umieszczeniu w świecie wakacyjnym parcele mieszkalne stają się parcelami do wynajęcia.
Produkt {0.String} został pobrany. Aby zainstalować nową zawartość, kliknij „Wyjdź z gry” w menu opcji (wciśnij klawisz ESC), a następnie ponownie uruchom The Sims 4.
Ucieczka w Plener
Wróć do kwatery

źródło: DotSim
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Niebezpieczny » 16 gru 2014, 23:03

Cudo! Boże święty okładka [*] Straszna strasznosc
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 16 gru 2014, 23:29

Ehh, czyli w kwestii map i otwartości raczej nic nie mają zamiaru zmieniać, skoro w tym pakiecie szykuje się coś podobnego :P

Ale sam pomysł takich minipakietów mi się podoba. Cena 60 zł nie wydaje się bardzo wygórowana, a mam nadzieję, że ostatecznie w Polsce będzie trochę niższa (często tak jest). Może kiedyś dostaniemy kolejne otoczenia do urlopów, albo cały dodatek z kilkoma nowymi, tak więc takie elementy fajnie uzupełnią grę ;p Niech tylko nie skopią tego!
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Crux
Posty: 248
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:28

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Crux » 16 gru 2014, 23:40

Jeej pakiety rozgrywki! Kolejny EA'owski cud na zdzieranie kasy :)
Przy piątej generacji dojdzie kolejna opcja "mini-pakieciki"?

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 16 gru 2014, 23:47

Kacper11000 ale dlaczego zdzieranie? ;p Przecież nie ma konieczności kupowania tego :) A za darmo wszystkiego nikt nie da bo jednak praca kosztuje, z resztą Raszpla kilka stron wcześniej wyjaśniła kwestię cen tego wszystkiego :<

Nowe wideo z pakietu:

https://www.youtube.com/watch?v=qSIqEemSD10

Kostium niedźwiedzia <3

EDIT:

Właśnie gram w simy i zauważyłem kolejne zmiany. Dodano nową stację muzyczną - zimowe świętowanie czyli muzyka świąteczna/kolędy xD

Druga zmiana dotyczy dzieci w wieku szkolnym. Wcześniej aby osiągnąć wyższą oceną (pierwszy etam) trzeba było osiągnąć 4 poziom w dwóch umiejętnościach i pójść do szkoły w stanie skupienia. Teraz jest tylko "osiągnij 2 poziom dowolnej umiejętności". To akurat zmiana na gorsze bo zbyt ułatwia sprawę :/ Nie wiem jak w przypadku karier. Mój sim podjął dziś karierę przestępcy to nie ma żadnego szczególnego zadania na pierwszym poziomie, ma tylko bieżące zadania czyli bycie złośliwym. Zmieniło się też wyświetlanie w oknie pracy preferowanego stanu skupienia, teraz jest ono wyraźnie napisane na tle koloru charakterystycznego dla danego stanu (wcześniej aby zobaczyć wymagany stan emocji trzeba było najechać na pasek oceny pracy).

Kolejną zaobserwowaną zmianą przeze mnie są dni wolne, jakie sim może wziąć od pracy! U mojego sima aktualnie są pokazane 3 dni urlopu. Co dziwne, mój dzieciak w wieku szkolnym ma również możliwość wzięcia urlopu... bug? :P Do tego pojawił mi się błąd, ponieważ moje dziecko nie wróciło o 15:00 ze szkoły. Była już 15:20 i musiałem mu anulować interakcję szkoły żeby wrócił, ale wtedy zadzwonił dyrektor i opierniczył go za uciekanie z lekcji :P

Następna rzecz: teraz simowie z małym paskiem higieny mają brud na sobie :D To mnie po prostu rozbawiło i ucieszyło :D Zobaczcie sami:
Obrazek
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 17 gru 2014, 6:52

Obejrzałem te klipy z nadchodzącego pakietu rozgrywki i to wszystko naprawdę świetnie wygląda. Ulepszona wersja "dwójkowych" Trzech Jezior. Szkoda tylko, że wydają namiastkę dodatku o podróżowaniu w jakimś cyfrowym pakiecie, zamiast jako normalne, rozbudowane o kilka map rozszerzenie. A cena taka pewnie będzie. :haha:

EDIT: Oficjalna zapowiedź pakietu od EA nastąpi w piątek, 19. grudnia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 17 gru 2014, 7:34

Najlepsze z tego filmiku to ognisko :P
W piątek? Ach i czekać znów trzeba
Tylko czemu znów jako pierwsze wypoczynek soft2 soft2

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że ja wylewająca pomyje na czwórkę wyczekuję nowości do niej soft2
Chyba jednak jak Śmiś jeszcze mam nadzieję, że ta gra będzie czymś
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
schwimmen
Posty: 133
Rejestracja: 28 gru 2013, 12:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: schwimmen » 17 gru 2014, 11:25

Potwierdzam, że zostały zmienione wymogi do awansu, przez co gra stała się łatwa. Mój sim miał w miksologii miał zdobyć 11 przyjacioł, a teraz ten wymóg zniknął i bez problemu osiągnie awans.
Znikły także takie smaczki w wymogach jak: Pozmywaj naczynia, wykonaj 5 swietnych drinków itp.
Da się do tego jakoś wrócić? Wcześniej było o wiele ciekawej, a teraz to tylko zdobądź taki a taki poziom umiejętności. Nie podoba mi się to :(

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 17 gru 2014, 11:27

schwimmen serio aż tak uprościli? Beznadziejnie, może to jakiś bug, że poznikały te wymogi? Co prawda coś takiego jak pozmywanie 3 razy naczyń do kariery kulinarnej wydaje się głupim wymogiem, ale jednak urozmaica rozgrywkę :/
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 17 gru 2014, 11:31

Sprawdzcie czy możecie kierować simem w domu gdy inny sim jest na parceli publicznej. Wcześniej było do wyboru: zajmij się sobą itp. A teraz nie można nic
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 17 gru 2014, 11:34

Ultraviolence u mnie to samo się zrobiło, ale to prawdopodobnie tylko bug. Powinni to naprawić... Za to teraz można oglądać statystyki sima będącego w pracy. Mnie tam boli póki co najbardziej ułatwienie wymogów w pracy... no kurczę!
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 17 gru 2014, 11:36

Bo przecież 5-letnie dzieci muszą sobie z grą poradzić...
Mam wrażenie, że gra jest robiona pod coraz młodszych graczy. <_<
Obrazek

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Niebezpieczny » 17 gru 2014, 11:56

Aż tak? :O EA ogarnij się! Wasi klienci to nie tylko 7 latki ale i ludzi którzy grają w serię od początku. Uprawianie gry może być kryzysem 4, podobnie jak było z 3. Proszę, dajcie w jakimś dodatku poziom trudności, żeby wszystkim pasowało :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 17 gru 2014, 12:20

Przetłumaczyłem najważniejsze wg mnie zmiany, które wnosi nowa aktualizacja. Mniej istotne zmiany pominąłem, ogólnie skrótem pisałem bo też nie wszystkie zwroty po angielsku są mi zrozumiałe, ale raczej nie pomieszałem niczego. Jak ktoś chce to pełna lista zmian po angielsku w tym linku:
http://forums.thesims.com/en_US/discuss ... atch-notes

A tu mój skrót:
- dodano nowe kariery: biznes i sport wraz z unikalnymi obiektami do odblokowania
- dodano do pobrania darmowy pakiet świąteczny z nowymi ciuchami i obiektami
- simowie mogą wziąć płatne dni wolne w pracy
- simki w ciąży mogą również brać wolne na czas ciąży (ale nie muszą)
- usunięto cele kariery i aspiracji które były zbyt powtarzalne i dosłowne (np. wcześniej wspominane zmywanie naczyń)
- zmodyfikowano zbyt trudne cele np. teraz wymagania dotyczące przyjaciół będą się wahać od 2 do 6, a nie np. 11. (To akurat w sumie ok bo chyba nikomu się nie chciałoby zdobywać tylu znajomych, ale cele dotyczące umiejętności mogli zostawić w spokoju)
- kiedy simowie mają niski poziom higieny, to oprócz smrodku pojawia się na ich ciele i ubiorze bród (screen zademonstrowałem na poprzedniej stronie)
- teraz simowie mogą zjadać na surowo wyhodowane przez siebie zbiory z ogródka
- simowie mogą teraz umrzeć w miejscu publicznym (widocznie wcześniej mogli umierać tylko w domu)
- dodano nowe kolory dla niektórych drzwi, okien i wykończeń dachu
- można teraz widzieć potrzeby sima i inne statystyki kiedy jest w pracy lub szkole
- zmieniono trochę wygląd panelu kariery
- po najechaniu na jakiegoś sima, oprócz imienia wyświetla się teraz także jego wiek
- menu telefonu zostało zmienione i uporządkowane w kategorie
- użycie przycisku "C" w trybie tworzenia sima robi teraz zdjęcie

Dodano też kilka zmian związanych z galerią, nie będę wymieniał wszystkiego, ale takie najbardziej znaczące zmiany:
- można wylosować z Galerii sima w CAS
- klikając na pusty dom w sąsiedztwie, możemy od razu wybrać z galerii rodzinę do wprowadzenia się

Dodano 3 nowe kody
- moveobjects on
- kod na odblokowanie wszystkich nagród kariery
- po wpisaniu testingcheats on i kliknięciu na obiekt, możemy ten obiekt ustawić jako... głowę sima xd

Naprawiono też parę błędów, nie będę się też rozpisywał, ale takie najważniejsze to:
- naprawiono poprawne ładowanie parceli, na której przebywa sim którego wybraliśmy (wcześniej często jak wybieraliśmy rodzinę i wybieraliśmy sima, to przenosiło nas do domu, w którym nawet tego sima nie było)
- naprawiono błąd, który powodował, że simowie chodzili po mieście ubrani tak, jak ostatnio byli widziani przez grac za. Np. jeśli przyszedł do nas sąsiad i kąpał się w basenie, to potem cały czas chodził po mieście w stroju kąpielowym. Albo jak był z nami w klubie w stroju imprezowym, to potem również wciąż w nim się pokazywał. Teraz simowe będą wracać do normalnych strojów. (mnie osobiście ten błąd strasznie wkurzał)
- jeśli przełączymy się pomiędzy simami na różnych parcelach, to będą oni w miejscu gdzie byli ostatnio, zamiast stać głupio na chodniku
- żeby łowić ryby nie trzeba teraz koniecznie klikać na znak, wystarczy kliknąć w pobliżu znaku żeby zacząć łowić
- teraz obiekty postawione blisko kominka mogą się zapalić (dla mnie bomba, odkąd gram w czwórkę chyba ani razu się nie zapaliło u mnie nic, ani od kominka ani od kuchenki)
- można grać w szachy bez konieczności stawiania krzesła przy stoliku
- dzieci z cechą szalony mogą teraz gadać do siebie
- dzieci mogą teraz zdobywać umiejętności umysłowe grając przy stoliku do kart
- dzieci mogą teraz podróżować do zapomnianej groty
- simowie teraz wolniej tyją, chyba że każemy im jeść jak są najedzenie - wtedy tyją szybciej
- emeryci nie będą już dominującą grupą w tym eleganckim klubie w Oasis Springs
- poziom umiejętności sportowych sima może teraz zadecydować o wyniku bijatyki z innym simem
- dodano banana do kolekcji (a nie było go w oknie kolekcji?)
- simowie na emeryturze nie będą otrzymywać teraz dwóch wypłat dziennie
- kilka umiejętności ogrodniczych odblokowuje się teraz na niższych poziomach umiejętności ogrodnictwo
- na pierwszym poziomie umiejętności miksologii jest więcej drinków do przygotowania
- zwiększono szansę znalezienia nasiona krowokwiatu podczas połowów (nie wiem po co, wyhodowanie własnego krowokwiatu było dość proste).
- simowie mogą teraz korzystać z basenów na parcelach publicznych
- potrzeba pęcherzu będzie teraz spadać wolniej podczas snu simów

To nie są wszystkie zmiany, wypisałem tylko takie najistotniejsze moim zdaniem :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 17 gru 2014, 12:28

Nareszcie pojawiły się te ważne kody: moveobjects i ten na nagrody z karier. ^^
Fajnie też, że wyeliminowali tyle wkurzających błędów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Niebezpieczny » 17 gru 2014, 12:38

Napracowałeś się! :D Dużo tych zmian, nie mogę się doczekać aktualizacji u mnie! ^^ Podoba mi się zmiana z interfejsem podczas gdy sim jest w pracy. Mam pytanie, jak wygląda interfejs telefonu? :O
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 17 gru 2014, 12:39

Wszystko pięknie, tylko ciekawe co z małymi dziećmi..
Może oni nie mają zamiaru ich dodawać..
Twierdzili, że to ich priorytet a tu ani widu ani słuchuu

Tak samo z grobami. Czy ciężko im było dodać parcelę cmentarz..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 17 gru 2014, 12:53

Niebezpieczny tu masz wygląd nowego menu telefonu:
http://simstruelife.pl/News:Co_nowego_d ... y_16.12.14

Zjedź tylko trochę niżej ;p

Ultraviolence, wygląda na to, że przyjdzie nam poczekać na małe dzieci... A co do grobów to mogliby dodać też więcej wzorów, a nie tak samo jak w dwójce tylko jeden nagrobek :\
We built this city, we built this city on rock an' roll!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości