The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 12 gru 2014, 20:04

Nie rozumiem dlaczego tego kodu nie było od razu. Silnik gry na to nie pozwalał? Teraz nagle pozwala, tak jak nagle pozwolił na baseny? Ehh, prawdziwa przyczyna to lenistwo twórców. Terminy goniły, a że dzieci 7-12 nie są wymagającymi graczami, odpuszczono sobie takie elementy. A teraz, gdy jednak gracze się ich domagają, twórcy biorą się do roboty. Żal...
Obrazek

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 12 gru 2014, 20:17

Ktoś z was orientuje sie może jak poszła sprzedaż gry? to znaczy, myślę, ze nie było takiego szalu jak przy poprzednich częściach, biorąc pod uwagę fakt, jak szybko zaczęto ta grę przeceniać. Mam nadzieje, ze tak właśnie było. Niech sie naucza na przyszłość.

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Szafirek » 12 gru 2014, 20:43

Ostatnio nowe gry od EA szybko tanieją i trafiają do okresu próbnego na originie :x
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 12 gru 2014, 20:59

Ja się tam cieszę, że naprawiają błędy. Mogą jeszcze tę grę naprawdę wywyższyć ponad Dwójkę. Wtedy Dwójka będzie na drugim miejscu.

... Dobra, Dwójki nie przebiją, ale będzie choć trochę lepiej xD

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 12 gru 2014, 21:27

Nareszcie wraca, urządzanie ogrodu bez tego kodu jest okropne. [*]

Twórcy dodają w aktualizacjach to, czego nie było w podstawie (a powinno się w niej znaleźć) - patrząc na to z jednej strony można powiedzieć, że to źle, bo wydają aktualizacje z elementami, które od razu podstawa powinna zawierać - czyli widać jak na początku EA nie dopracowało czwórki. Z drugiej strony twórcy mają świadomość, że w grze brakuje tego, tego i tamtego, więc to dodają - dobrze, że nie w płatnej zawartości. Oczywiście na razie - jeszcze nie wyszedł pierwszy dodatek ani nie otworzono czwórkowego Sklepu (który na pewno pojawi się w tej generacji - $$$), więc nie mają gdzie wcisnąć tych "potrzebnych" funkcji, które zostały zabrane w podstawie.

Czekam na tę aktualizację i na kolejne. Oby w przyszłości pojawiła się ta z małymi dziećmi... i czymś pomiędzy dzieckiem a nastolatkiem, jak to jeden z SimGuru zapowiadał, żeby uspokoić fanów. :P Obecnie przeskok z kołyski do dziecka jest naprawdę duuuuży. Z dzieckiem i nastolatkiem jest tak samo; mam nadzieję, że jakoś to poprawią. Ale nadzieja matką głupich. :doge:
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 12 gru 2014, 21:47

^O tak, ogrody mają ogromne ograniczenia, jeśli o to chodzi [*]

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 13 gru 2014, 1:51

Ja z tej nieoficjalnej modyfikacji wprowadzającej kod moveobjects przestałem korzystać bo miała masę błędów, np. po wejściu do gry chowało do wyposażenia niektóre meble, a jak stawiało się domy z Galerii, to znikało z nich większość mebli. Z przestawianiem domów było tak samo - dom można było przestawić a meble zostawały w miejscu :P

A wracając do obrazka - na polskiej stronie The Sims na FB, pod tym właśnie obrazkiem, jedna z fanek skomentowała, że szkoda że obiektów nie da się ustawiać w ten sposób w grze. Dostała na to oficjalną odpowiedź on The Sims Polska że "JESZCZE się nie da :) " Czyli teraz to na 99% ten kod wraca :P Choć może i nie będzie to kod a np. "przytrzymanie jakiegoś klawisza pozwoli na dowolne umieszczanie obiektów" :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lunon » 13 gru 2014, 9:31

W końcu, ogrody bez moveobjects wyglądają paskudnie.

Larissa Próbowałem znaleźć jakąś oficjalną notkę o sprzedaży 4.
EA nawet nie chce się pochwalić ilością egzemplarzy wydanych do dystrybucji,
a co dopiero o ilości zainstalowanych gier...
Zamiast tego jest mnóstwo artykułów mówiących o tym, że EA nie stworzy sims 5,
jeżeli sprzedaż 4 nie będzie zadowalająca.
Ciekawe, czy mówiąc zadowalająca, mają na myśli powtórzenie sukcesu 3.
-przypomnę, że 3 jest na 6 miejscu najlepiej sprzedających się gier wszech czasów-
Może gdyby nie zamykali świata i nie uprościli gry do granic możliwości byłoby lepiej...

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 13 gru 2014, 10:44

Trójka na 6 miejscu? Ciekawe tylko czy razem z dodatkami czy sama :p Bo jakiś czas temu jak czytałem takie zestawienie to trójka nie była wysoko wcale, wyżej była dwójka albo jedynka.

EDIT: Jeśli wierzyć Wikipedii, to Sims 3 jest na 8 miejscu, ale 2 pierwsze należą odpowiednio do TS2 i TS1. Niestety nie napisali, skąd te dane pochodzą i czy są aktualne. Prawdopodobnie zostały wzięte stąd: http://gry.wp.pl/galeria/23-najlepiej-s ... 85/24.html . Zestawienie to wydaje się być wiarygodne i dotyczy tylko gier PC.

Inne źródło podaje takie wyniki: http://www.gizmaniak.pl/58334/15-najlep ... -historii/ Wg niego Sims 2 jest na 14 miejscu najlepiej sprzedających się gier w historii, a TS3 (ale również TS1) nie ma w pierwszej 15. Źródło to dotyczy gier zarówno na PC jak i konsole, więc ma szerszy zakres.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 13 gru 2014, 13:01

No nie wiem, Absolem, mnie tam meble znikały bez tej modyfikacji. ;p W ogóle jej nie pobierałem, bo czekam na oficjalny kod od EA, który może mieć lepszą funkcjonalność niż ten od graczy :P

Modderzy mogliby zrobić tylko OMSP Resizer do czwórki i byłbym wniebowzięty. ;)
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 13 gru 2014, 13:04

OMSP to konieczność. Ciężko coś ładnie ustawić na półkach/szafkach bez tej modyfikacji. :/
Wierzę, że jeszcze nikt się za to nie zabrał bez oficjalnego kodu moveobjects.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 13 gru 2014, 13:13

Zabawnie to będzie, jak faktycznie TS4 będzie słabo się sprzedawać i po 2 dodatkach do gry zamknął pracę nad grą :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 13 gru 2014, 13:16

Trójka i sukces? Te dwa słowa nie pasują do siebie. Niestety, ale prawda jest taka, że ludzie zaczynają dostrzegać zamiłowanie do pieniędzy Elektroników, które przesłania im to, co powinno się najbardziej liczyć - pasja. Mimo iż lubię czwórkę muszę powiedzieć, że The Sims skończyło się wraz z odejściem Will'a.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 13 gru 2014, 13:25

Ja bym już tak nie dramatyzował z tym skończeniem się etc... Will tak samo jak EA chciał zarobić, choć jako że stworzył Simy to pewnie miał do nich więcej pasji. Graczom, którzy grają w simsy od dwójki albo początku tak na prawdę ciężko dogodzić, bo co ok 4-5 lat dostajemy to samo z inną grafiką i z mniejszą lub większą ilością zmian w grze, ale fundamenty są wciąż te same od początku - budowa domu, rodziny i opieka wirtualnymi ludzikami :P Więc Ci którzy dopiero zaczynają grać z Simami na pewno są z czwórki zadowoleni, starzy wyjadacze - na pewno odczuwają pewną nudę już, chcąc czy nie chcąc :D
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 13 gru 2014, 14:56

OpenMind tak średnio się z Tobą zgodzę. Oczywiście w TS4 brakuje jakiegoś rewolucyjnego rozwiązania, które by ją dobrze odróżniło od poprzedniczek. Ale jako podstawa, TS4 (razem z aktualizacjami) jest dobrą i grą, a na pewno nie gorszą od podstawy TS2 (która w zasadzie od czwórki byłą lepsza tylko w tym, że miała małe dzieci i nie było pewnych uproszczeń np. brak odkręcania kranu. Za to w dwójce nie było tylu umiejętności i zadań do wykonywania). Co do podstawy TS3 to w stosunku do Dwójki była lepsza tym, że miała otwarty świat, zadania i bardziej urozmaicony system umiejętności. Natomiast już w tej części pojawiły się uproszczenia w postaci braku pewnych animacji lub klonowanie animacji z TS2.

Ja uważam, że EA mimo wszystko przygotowało solidną i dobrze zoptymalizowaną podstawę pod przyszłą rozbudowę gry. W sumie to kwestia gustu co się komu podoba. Pamiętam że po pierwszych wyciekach filmów i zdjęć jarałem się czwórką. Potem, po tegorocznych E3 kompletnie straciłem zapał bo się okazało, że zabrali multum ważnych rzeczy... a potem jak zagrałem i okazało się, że pewne rzeczy będą dodawane w aktualizacjach to uznałem, że jako rozrywka ta gra nie jest złą, a tym przecież ma być :) Więc póki co po prostu relaksuję się przy tej grze i tyle.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 13 gru 2014, 14:59

Absolem pisze:Ja uważam, że EA mimo wszystko przygotowało solidną i dobrze zoptymalizowaną podstawę pod przyszłą rozbudowę gry.
Sama podstawa trójki również miała dobrą optymalizację. Przy dodatkach zrobiło się inaczej. Nie wątpię, że w przypadku czwórki będzie tak samo

No, ale myślę że już powinniśmy coś o dodatku jakim słyszeć
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 13 gru 2014, 15:08

Grafiki koncepcyjne już wyciekły, także wiemy, że coś się szykuje. :P Tylko EA milczy...
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 13 gru 2014, 15:17

Cain przeciez byla zapowiedz juz ze sie dodatek szykuje :P
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 13 gru 2014, 15:23

Na pewno było to oficjalnie potwierdzone? :P No i nie wiemy, jaką tematykę może mieć dodatek. Po ostatnich grafikach stawiam na biznes. Wolałbym jednak pory roku, potem mogą wydawać co chcą. :P
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 13 gru 2014, 15:49

Nie byłbym tego taki pewny, to okienko z knajpki jest już w grze, jako ozdoba makiety, te półki też.

Kto mówił, że Czwórki nie opłaca się kupować, jak nawet wersja premium jest tańsza od zwykłej KLIK soft2


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości