The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 04 lis 2014, 19:37

Nie porwały mnie te baseny. Liczyłem do końca na jakieś fajne nowe opcje, a tu nawet nie ma zaokrąglonych ścian i chyba trampoliny? Choć ta trampolina to w sumie przeżytek, nikt tego przy basenach nie ma. No ale nie ma zjeżdżalni żadnej, leżaków czy innych fajnych dupereli. Od takie same baseny, jak były w TS3, w podstawie. Na plus nowe animacje siedzenia na brzegu, chyba jakaś gra albo rozmowa (simowie w kółeczku) no i ciało sima unosi się na wodzie, a nie znika :D

EDIT: No dobra pograłem już chwilę basenami. Rozczarowało mnie bardzo to, że tafla wody się nie porusza tak jak w dwójce i trójce :/ Po prostu jest nieruchoma, oczywiście sama tekstura ma animację, ale jak spojrzycie na brzeg basenu to woda jest sztywna jak lód.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Piszczac
Posty: 98
Rejestracja: 10 sty 2014, 7:30

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Piszczac » 04 lis 2014, 21:51

Kapucynka pisze:Czy to prawda, że każdą aktualizację trzeba zakupić? Moim zdaniem to jest trefne. Wielu użytkownikom nie opłaca się tak non stop wydawać pieniędzy. Wystarczy już, że zakupiliśmy podstawkę, a teraz zanim kupimy dodatek, to jeszcze mamy inwestować w aktualizacje :/
Nie. Aktualizacje są darmowe. Nie wiem skąd te plotki.

Awatar użytkownika
figa
Posty: 65
Rejestracja: 15 sty 2014, 13:33

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: figa » 04 lis 2014, 21:53

Dodali baseny... cóż lepiej późno niż wcale i jak fajnie, że silnik gry na to pozwolił, małe święto dzisiaj :P
Regulacja głębokości i siedzenie na brzegu to ciekawe, całkiem nowe opcje.
Brak leżaków, zjeżdżalni i trampoliny, pewnie dojdą w jakichś dodatkach lub czwórkowym store.
Jeszcze tylko małe dzieci, kształtowanie terenu, zmywarki, samochody i mamy niezłą podstawę :P
Obrazek

Sebosz
Posty: 160
Rejestracja: 30 gru 2013, 14:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sebosz » 04 lis 2014, 22:04

Absolem pisze:EDIT: No dobra pograłem już chwilę basenami. Rozczarowało mnie bardzo to, że tafla wody się nie porusza tak jak w dwójce i trójce :/ Po prostu jest nieruchoma, oczywiście sama tekstura ma animację, ale jak spojrzycie na brzeg basenu to woda jest sztywna jak lód.
Też to zauważyłem, przedziwnie to wygląda.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 04 lis 2014, 23:02

A zauważyliście, że wraz z tą aktualizacją zmieniły się ikonki zadowolenia roślin? Wcześniej to była zwykła uśmiechnięta buźka, a teraz to uśmiechnięta buźka z łodygą i w doniczce :P Poza tym myślałem, że będzie można robić płytkie baseny dla dzieci, a głębokość można regulować tylko od takiej tradycyjnej do głębszych. W zasadzie nie wiem na co komu takie głębokie baseny.

Co do basenów - sąsiedzi, którzy u mnie się kąpali teraz łażą cały czas po mieście w strojach kąpielowych -__-
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 05 lis 2014, 9:39

Potwierdzono dwie nowe kariery, które mają się pojawić w grudniowej aktualizacji: biznesową i sportową.

http://simsvip.com/2014/11/04/the-sims- ... confirmed/

Ponadto, amerykańscy fani mogą głosować na projekt świątecznego sweterka dla naszych Simów, który też pojawi się w grudniowej aktualizacji. Mnie się projekt nr 5 podoba i mam nadzieję, że ten wygra. :)

http://simsvip.com/2014/11/03/the-sims- ... y-sweater/
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 05 lis 2014, 11:50

To ja tak dla tych, którzy nie znają angielskiego pokrótce wytłumaczę: obie kariery zostaną podzielone na 2 ścieżki, tak jak to jest z tymi z podstawy. I tak kariera w biznesie da nam wybór pomiędzy zarządzaniem a inwestowaniem, natomiast kariera sportowa pomiędzy kulturystyką a atletą.

Cóż, liczyłem na więcej nowych profesji, myślałem, że pojawi się ich z 5 :P Na razie nie potwierdzono nowych obiektów związanych z karierami, ale domyślam się, że będą. I trzeba będzie je zapewne odblokować tak samo, jak w pozostałych karierach. A ze swetrów 3 i 10 mi się podobają :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Sebosz
Posty: 160
Rejestracja: 30 gru 2013, 14:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sebosz » 05 lis 2014, 14:29

Serio? Dwie kariery? A co to dla nich - dać opis kariery, kolejnych jej poziomów i różne stroje? :| Też miałem nadzieję, że co najmniej z 5 się ich pojawi.

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 05 lis 2014, 16:25

Ale nie było powiedziane, że tylko dwie :-P

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 05 lis 2014, 16:57

No ja myślę.
Dwie kariery to mało. Oby pojawiły się z nimi nowe obiekty (np. nowy zestaw do salonu). Ale na to nie ma co liczyć. soft1

Awatar użytkownika
bluekuba
Posty: 447
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: bluekuba » 05 lis 2014, 17:05

Przecież będzie ich więcej, tylko teraz ogłosili dwie które się pojawią. Raczej wszystkich nie ogłoszą tak wcześnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 05 lis 2014, 17:37

Tylko, żeby teraz przez następne pół roku nie dawali nam co aktualizacje po dwie kariery tylko wszystko od razu.

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 05 lis 2014, 18:21

Mam w sumie gdzieś te kariery. Są duchy i baseny, to gdzie są dzieci ja się pytam? I przydałoby się zwiększenie limitu pięter przynajmniej o dwa, bo Croft Manor chcę zbudować, ale mi jednego, dosłownie jednego piętra brakuje ;-;

Oczywiście mogę zbudować go z trzech pięter, ale jest tam jedna wieżyczka, której nie przeboleję ;-;

No i oczywiście piwnice. Jakaś krypta by się Croft'om przydała, bo gdzie mają trzymać zwłoki krewnych?

Sebosz
Posty: 160
Rejestracja: 30 gru 2013, 14:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sebosz » 05 lis 2014, 19:07

Hi Bartek pisze:I przydałoby się zwiększenie limitu pięter przynajmniej o dwa, bo Croft Manor chcę zbudować, ale mi jednego, dosłownie jednego piętra brakuje ;-;
Myślę, że na to już jest albo wkrótce się pojawi mod. :curious:

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 05 lis 2014, 23:09

jak dla mnie to powinni dac duza aktualizacje i poprawic "emocje" simow. Zeby nie bylo tak ze 2 simow sie bije a oni to totalnie ignoruja...

no i zeby jednak simowie miastowi sie rozmnazali...
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 05 lis 2014, 23:25

Rany, te sweterki są boskie! Najlepsze dla mnie to te nr 3, nr 5, nr 6 i nr 10. Szkoda, że u nas nie można głosować.

A co do tych emocji, Raszpla, to masz rację. Mąż zdradza żonę na jej oczach i nawet po mordzie z przeproszeniem od niej nie zarobi, tylko żonie się obrazek emocji zmienia. Śmierć w rodzinie, a niektórzy krewni nawet łezki nie uronią... tragedia. Czasami to mam wrażenie, że te długo zachwalane emocje polegają tylko na zmianach obrazka i niektórych nowych opcjach dla danej emocji, wśród których najbardziej żenująca jest chyba ta Sikaj po mistrzowsku dla emocji Pewny siebie...
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 06 lis 2014, 4:14

mi sie najbardziej ;podoba opcja podlizywania sie szefowi chyba wlasnie przy nastrojniku pewny siebie.. tyle ze po francusku nazywa sie to "liz buty szefa" :D
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 06 lis 2014, 9:44

Stara-Raszpla pisze:mi sie najbardziej ;podoba opcja podlizywania sie szefowi chyba wlasnie przy nastrojniku pewny siebie.. tyle ze po francusku nazywa sie to "liz buty szefa" :D
podlizywać się można i w TS3 także żadna nowość...

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 06 lis 2014, 10:08

W ogóle to co ostatnio mi się rzuciło w oczy, to że simowie nie przyprowadzają współpracowników do domu, ani szefa. Ogólnie są to postaci tak na prawdę nieistniejące w grze, bo po rozmowie z szefem czy kolegami z pracy nikt nowy nie pokazuje nam się na panelu związków :( Nie rozumiem takiego rozwiązania. O ile małych dzieci, basenów czy samochodów nie chciało im się robić na premierę, to taki drobny, a jednak znaczący element chyba nie powinien być kłopotem dla doświadczonych programistów z EA i Maxis?
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 06 lis 2014, 11:34

W TS4 z wielu rzeczy zrezygnowano a wiele uproszczono, przez co cały simowy klimat został utracony. Naprawdę, grając nie czuję "tego czegoś" i mam wrażenie, że gra została zrobiona pod nowe pokolenie graczy, zupełnie olewając starych wyjadaczy - i w sumie to nie moje wrażenie, tak jest. Szkoda.
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości