The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 25 wrz 2014, 16:03

Serio Store było przed premierą jeszcze TS3? Ale to chyba tam nic się nie pojawiało przynajmniej do wyjścia pierwszego dodatku, co? Bo nie przypominam sobie ;p Albo pomyliłem z TS2, bo tam to się pojawił już pod koniec życia chyba serii, albo gdzieś w połowie.

W każdym razie na pewno store będzie. Jakby im to zysków nie przynosiło, to by jeszcze zrezygnowali z tego na etapie wydawania dodatków do TS3. Ja ogólnie uważam Store za fajną rzecz, ale...
ceny koniecznie muszą być niższe bo płacenie za jeden świat prawie kilkadziesiąt zł jest niedorzeczne. Do tego umieszczanie tam pewnych rzeczy, które wcześniej pojawiały się w dodatkach do TS2 jest również nie fair.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 25 wrz 2014, 16:30

Store pojawi się wcześniej czy później. Nie wierzę by zrezygnowali z takiego źródła dochodów...
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 25 wrz 2014, 16:50

Gra już nawet pod store jest przygotowana. :P
Kategorie w których znajdą się nowe obiekty są podświetlane na złoto przecież.
Na pewno nie powstanie już osobna strona ze store, wszystko zrobimy przez Galerię lub Origin.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 548
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:36

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Bart » 25 wrz 2014, 17:27

Jackob pisze:Gra już nawet pod store jest przygotowana. :P
Kategorie w których znajdą się nowe obiekty są podświetlane na złoto przecież.
Na pewno nie powstanie już osobna strona ze store, wszystko zrobimy przez Galerię lub Origin.
Przecież nawet te dodatkowe zestawy z limitowanej i kolekcjonerskiej wersji gry dodawały się do gry automatycznie przez Origin, nie trzeba było rejestrować osobno tak jak w 3-ce. Po za tym ta cała "opcja premium" ma być dostępna w Galerii, więc Store na pewno też. :P
Obrazek
Jones & Middleton
Zapraszam!

Na Centrum Simów od 21.07.2007

Awatar użytkownika
bluekuba
Posty: 447
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: bluekuba » 25 wrz 2014, 20:18

Jest już 4 aktualizacja do The Sims 4.
http://sims.arhn.eu/2014/09/aktualizacja-ts4-4/
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 25 wrz 2014, 22:14

Tyle w tej grze błędów a na liście aktualizacji tylko 3, z czego żadnego nie miałem.
Niech naprawią to z sąsiadami, że dzwonią do drzwi od wewnętrznej strony... :facepalm:
Obrazek

Awatar użytkownika
MoonWalk
Posty: 107
Rejestracja: 15 gru 2013, 3:31

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: MoonWalk » 26 wrz 2014, 0:35

diamond5 pisze:
TS4 dla mnie to (pomijając CAS i samo zachowywanie się /poruszanie itp.sima) totalna klapa! bardzo byłam napalona na tą część i czekałam czekałam na informacje o tej grze aby się nią cieszyć jeszcze bardziej no ale wiemy jak było i jak jest...zgasło moje zainteresowanie totalnie!nawet już w demo CAS nie zaglądam...jest bo jest skoro dają darmo to niech jest i to na tyle...
A ja nie rozumiem też tego zachwytu nad zachowaniem się Simów. Dodali z kilkanaście animacji. Już w TS3 charakter miał też wpływ na zachowanie Simów, nawet w TS2 tylko w bardzo ograniczonym stopniu. I niby Simowie mieli się tak "luźno" zachowywać, a nieprawda to dla mnie. Niby są bardziej "giętcy", ale dalej żeby np. chwycić urządzenie do ćwiczenia się ustawijają do odpowiedniej pozycji, czy żeby siąść na kanapie też podchodzą, obracają się i siadają. Jak robociki, nie człowiek.

Nie widzę w tej części nic przełomowego. Poprzednie zawsze coś takiego oferowały, a tu dla mnie nic. EA skończyły się pomysły.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2014, 21:26 przez MoonWalk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 26 wrz 2014, 8:48

MoonWalk, popraw cytat, bo wygląda tak, jakbym ja napisał te słowa, a ja tego co masz w cytacie nie napisałem :D

Co do emocji, to również uważam, że to nie żadna rewolucja. Powiem więcej, grałem ostatnio w pierwsze Simsy. Tam również były emocje, chociaż wiadomo że nie tak rozbudowane. Co prawda nie były zobrazowane jakimiś kolorami, opisami czy już nie mówiąc o mimice. Ale jak sim miał niskie potrzeby, stawał się zły. Wtedy wykonywanie interakcji towarzyskich często kończyło się niepowodzeniem, bo sim denerwował się jak ktoś mu opowiedział żart, albo próbował podrywać. Nie chciał też wtedy podejmować pewnych akcji takich jak uczenie się czy sprzątanie bo twierdził, że jest na to w zbyt złym nastroju albo zbyt zmęczony.

TS2 pominę bo nie pamiętam za bardzo, ale w TS3 też nastrójniki, które odpowiadały za odczucia naszego sima, wpływały na rozgrywkę. Można było zobaczyć na twarzy sima złą minę podczas kłótni z kimś, albo zniesmaczenie podczas jedzenia zepsutego obiadu.

Dlatego w zasadzie ja wielkiej różnicy w TS4 pod tym względem nie widzę. Uważam, że emocje były w simsach od dawna, teraz tylko są lepiej zobrazowane (kolory i opisy stanów emocjonalnych), poprawiono mimikę i ruchy i tyle jeśli chodzi o emocje:P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 26 wrz 2014, 9:48

No o emocjach nie pisałam...mi bardziej chodziło o samo takie poruszanie sie czy np.jak siedzieli na kanapie to sobie jedli i tak fajnie rozmawiali tak mniej"mechanicznie" i to mi sie spodobało :)

Ja za dużo nie grałam także może na tą chwile mi sie to spodobało ale jak sie gra długo w TS4 to zauważalne jest ze aż takie zajefajne to poruszanie sie nie jest...ale na tą chwile co grałam to podobało mi się to :)

Emocje to jak wszedzie tyle że w TS4 rysunek w kolorkach podpisany pokazywał bardziej to bo ogólnie takie mimiki złości itp.to w TS3 jest :)

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikado » 26 wrz 2014, 14:47

MoonWalk pisze:I niby Simowie mieli się tak "luźno" zachowywać, a nieprawda to dla mnie. Niby są bardziej "giętcy", ale dalej żeby np. chwycić urządzenie do ćwiczenia się ustawijają do odpowiedniej pozycji, czy żeby siąść na kanapie też podchodzą, obracają się i siadają. Jak robociki, nie człowiek.
Nawet do głupiej rozmowy muszą się odpowiednio ustawić. A jak jeszcze któryś z nich siedzi, to zaczyna się niezła zabawa. Najpierw jeden siada obok drugiego, potem drugi wstaje i odchodzi, a następnie pierwszy wstaje i drugi znów przychodzi i siada. Masakra. Kręcą się jak nie-powiem-co w przeręblu. soft9 W dodatku niby tacy sprytni, ale jak chcą wziąć coś z lodówki, a aktualnie jest używana przez innego sima, to zaczyna się machanie ręką i akcja się resetuje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 26 wrz 2014, 19:00

Nie no, troszkę niektóre Wasze argumenty są przesadzone, zapominacie że piszemy tu wszyscy o grze, a niektórzy chcieliby mieć chyba film :) Trudno żeby sim miał się nie ustawiać do danej czynności, w każdej grze tak jest, nawet w Gothicu czy Risen, gdzie postać żeby usiąść na fotel, tron czy taboret musi zrobić to z odpowiedniego punktu. To są rzeczy najwyraźniej wymuszone przez silniki, widocznie takie są obecnie możliwości.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Mikowey
Posty: 44
Rejestracja: 15 gru 2013, 1:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikowey » 28 wrz 2014, 10:37

To EA jeszcze nie wymyśliło żadnego dodatku? Store nadal zamknięte? Dziwne.

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 28 wrz 2014, 10:47

I Store chyba nie będzie, a będzie jak z SimCity - DLC dostępne do kupna w Origin. I to wszystko :)

Awatar użytkownika
figa
Posty: 65
Rejestracja: 15 sty 2014, 13:33

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: figa » 28 wrz 2014, 13:48

Miałam nie kupować ale parę dni temu miałam okazję i się skusiłam na Premium za 85 zł :D
Myślę, że wytargowana cena adekwatna do zawartości, jedyny minus jest taki, że muszę korzystać z innego konta i między innymi nie mogę odebrać tych wszystkich darmowych lampek za komplet dodatków do TS3 :D
Nie orientuje się ktoś czy można przenieść grę, czy jest trwale przypisana do danego konta?

Opinii o grze jednak nie zmieniłam, wielozadaniowość fajna nowość lecz to trochę za mało, rozgrywka jest ogólnie nudna, mało gram w trybie życia.
Za dużo rzeczy brakuje, zamknięty świat męczy, tekstury wyglądają jak wyglądają, jedynie budowanie i CAS dostarcza sporo rozrywki, zawsze to coś nowego.
Nie zauważyłam żadnych poważniejszych błędów w grze, nic nie wywala, nie ma błędów zapisu, mimo, że utworzyłam 3 odrębne (dwa do budowy i jeden do grania). Gra zaskakująco dobrze przyjmuje mody, pod tym względem póki co jest dużo lepiej niż w TS3.
Obrazek

Awatar użytkownika
rgx97
Renciści
Renciści
Posty: 218
Rejestracja: 28 gru 2013, 19:48

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: rgx97 » 28 wrz 2014, 14:14

Figa, z tego co wiem, gier nie da się przenieść na inne konto. Chociaż nie jestem tego pewien, być może w wyjątkowych sytuacjach jest to możliwe.

Awatar użytkownika
aesthetea
Renciści
Renciści
Posty: 796
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:18

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: aesthetea » 28 wrz 2014, 14:16

Mi przenieśli dwie gry z innych kont na originie, ale załatwiłam to przez chat ea. :p
Trzeba było udowodnić, że to nasze konto i chyba generują wtedy nowy kod seryjny.
Obrazek


Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 28 wrz 2014, 14:21

Nie chcę krakać, ale przeważnie takie gry w wersjach cyfrowych kupowane za ceny nieraz o połowę mniejsze i posiadające już konto pochodzą z kradzionych kont innych użytkowników : P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Charlie
Posty: 45
Rejestracja: 08 sty 2014, 22:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Charlie » 28 wrz 2014, 16:45

figa pisze:Miałam nie kupować ale parę dni temu miałam okazję i się skusiłam na Premium za 85 zł :D
Myślę, że wytargowana cena adekwatna do zawartości, jedyny minus jest taki, że muszę korzystać z innego konta i między innymi nie mogę odebrać tych wszystkich darmowych lampek za komplet dodatków do TS3 :D
Nie orientuje się ktoś czy można przenieść grę, czy jest trwale przypisana do danego konta?
Ja przenosiłem :) simsy 3 miałem porozrzucane po 3 kontach. Przed premierą 4 zadzwoniłem do EA i spytałem czy jest możliwość przeniesienia na jedno (bo chciałem mieć wszystkie dodatkowe lampki xd). Trzeba było tylko udowodnić, że to twoje konta i podać kody seryjne gier które chcesz przenieść.

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 28 wrz 2014, 20:09

Ja przenosiłem gry na inne konto na orgin, gdy załatwiałem sobie UC dwójkowe i przenieśli bez problemu. Musiałem jedynie odpowiedzieć na to hasło pomocnicze, które się ustawia gdy rejstrujesz się na orgin.
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 28 wrz 2014, 22:15

KLIK - zobaczcie - na tych zdjęciach ewidentnie widać, że było jeszcze jakieś inne miasto. Chociażby wygląd chodnika i te mury pod górami... A zobaczcie ile tam jest domów! I nie wydaje mi się, żeby były atrapami... Spróbuję przygotować prawdopodobną mapkę tego miasta. I jeszcze dodatkowo teren wygląda jakby był robiony w trójkowy Stwórz Świat, na co dodatkowym dowodem jest wgłębienie na mapie ukrytej parceli z Willow Creek. Będę Robił wszystko, żeby wydali to miasto, tym bardziej, że wiem mniej więcej jaki ma ono rozkład dzielnic!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości