The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 24 wrz 2014, 16:08

moveobjects on/off też nie dodali bo mieli 'problemy'. Jakoś osoba, która to stworzyła za nich się na nie nie natknęła. soft1
______

Będąc w ukrytym miejscu w Willow Creek - jak zawsze oddaliłem kamerę sprawdzając jaka duża jest mapa.
W oddali zauważyłem wgłębienia w terenie. Podobne powstają w TS3 Stwórz Świat podczas wyrównywania terenu. Mapki mają również podobną wielkość. Wydaje mi się, że dzielnice do TS4 powstają w przerobionym narzędziu Stwórz Świat znanym z TS3. soft9

Obrazek

Nie wiem czy było to mówione w prost, że takiego narzędzia nie będzie w TS4. Oby tego nie powiedzieli i w niedalekiej przyszłości pozwolili nam tworzyć własne dzielnice.

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 24 wrz 2014, 17:16

Czy tylko mnie nie ciągnie do gry w czwórkę? Jakoś po premierze trójki miałem straszną ochotę na grę, odkrywanie nowości, przy czwórce tego nie czuję...
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 24 wrz 2014, 17:25

Mnie również, mam większą ochotę grać w trójkę niestety trochę się już przestawiłem na nową generację i gdy jestem już w TS3 to po prostu czuję się znudzony. Przy TS4 trzyma mnie myśl, że nie odkryłem jeszcze wszystkiego.

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 24 wrz 2014, 18:46

Mnie nie ciągnie w ogóle kupować TS4 za to zainwestowałam sobie w dodatki i akcesoria do TS3 ^^

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 24 wrz 2014, 19:03


Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 24 wrz 2014, 19:59

Kolejna reklama od EA, szkoda czasu...

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 24 wrz 2014, 20:20

Pojawia się napis "Simy z charakterem" a zaraz lektor mówi "nasi Simowie" zamiast "nasze Simy" w takim razie. Niech się w końcu zdecydują która forma jest poprawna, bo zaczyna mnie to już poważnie dezorientować. <_<

Filmik wymuszony, wyidealizowany. Dziękuję.
Obrazek

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 24 wrz 2014, 20:27

News ze świata: dziś premiera FIFY 15 i oczywiście gra jest pełne bugów, jeden powszechny błąd sprawia, że głupieje AI przeciwnej drużyny i nie da się w to grać. EA po raz kolejny wydaje wadliwą grę i po raz kolejny zbija na niej fortunę. Tej firmie ja już podziękuję...

Awatar użytkownika
bluekuba
Posty: 447
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: bluekuba » 24 wrz 2014, 20:38

Uciekając od tematu, FIFA 15 nie zadziała na komputerach 32-bitowych.
Ja gram w czwórkę i mi się jeszcze nie nudzi :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 24 wrz 2014, 22:40

Ja też zacznę teraz doinwestowywać w TS3, brakuje mi 2 dodatków i pomyślę nad pakietami akcesoriów, teraz są po 19 zł to niewiele, a w promocjach bywają na originie po dychę :) W końcu może skończę swoje miasto, nie będę już czuł, że czas mnie goni bo się skończy seria :D

W TS4 miło mi się gra, ale raczej jako odskocznia. Na dłuższą metę nudzę się szybko. Może dodatki rozbudują tą grę, ale nadal nie jestem przekonany, czy zastąpi TS3. To co mnie wkurza w czwórce to kompletny brak poczucia wolności. Niestety mocno odczuwam zamknięcie w małych mapkach i boli to, że nie mogę kazać simowi iść gdziekolwiek, a to na pewno się nie zmieni z dodatkami.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 24 wrz 2014, 23:01

Ja nie czuję tego zamknięcia. Mało tego czuję, jakby świat był ogromny.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 24 wrz 2014, 23:35

Skoro tak czujesz przy takich małych mapach, gdzie się nie da za daleko iść to podziwiam :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
MoonWalk
Posty: 107
Rejestracja: 15 gru 2013, 3:31

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: MoonWalk » 25 wrz 2014, 0:57

MoonWalk pisze:
Jackob pisze:Korzystam już z modu moveobjects on/off. Ma on jeszcze kilka wad - nie możemy postawić czegoś w ścianie. Na szczęście trwają nad tym prace. :P EA powinno przestać tłumaczyć się silnikiem gry i mówić prawdę, że im się po prostu nie chce. Ponownie już zwykły fan zrobił coś za nich. <_< Stwórz Styl pewnie też powstanie, chociażby na możliwości zmieniania kolorów. Pewnie możliwe jest również pozbycie się ekranów ładowania pomiędzy parcelami w jednej dzielnicy..
Niegdyś jedna z producentek (nie pamiętam która dokładnie) wypowiadała się na temat ewentualnego zaimplikowania do gry narzędzia Stwórz Styl np. w którymś z dodatków. JEST TO NIEMOŻLIWE. Takie narzędzie za bardzo ingeruje w silnik gry, żeby mogło sobie być "nakładką" naddaną wraz z jakimiś badziewnymi akcesoriami czy dodatkiem. Żeby mogło zaistnieć w The Sims, musiałoby znaleźć się w podstawie tak jak w Trójce.

Ja jestem niemal pewny, że wspominał o tym sam Graham Nordone, nie jakaś producentka. xD
//Guuki
Możliwe, że był to Graham. Nie pamiętam już ;P

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 25 wrz 2014, 1:09

Stwórz Styl na 100% nie dadzą w żadnym dodatku... Myśleć racjonalnie trzeba ludzie, pomyślcie sobie jak to w ogóle działa... Ale baseny mogą być, w końcu do TS3 dodawali rzeczy typu dodawanie piwnic czy zaawansowanych fontann w dodatkach/aktualizacjach.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 25 wrz 2014, 8:54

Jak dla mnie Stwórz Styl nie jest konieczny, ale dodatkowe rekolory mogliby dać, szczególnie do drzwi i okien, gdzie jest ich tragicznie mało... To jest kolejne ograniczenie, bo mam wrażenie, że twórcy gry na siłę wymuszają określony styl budowania. Szczególnie w Wierzbowej zatoczce, gdzie wszystkie domy mają podobny styl. Nic w tym złego, ja ten styl lubię. Ale jak chcesz postawić jakiś inny dom niż wszystkie, kompletnie nie pasuje do otoczenia, a przecież tych domów-makiet których nie da się edytować nie zmienisz...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 25 wrz 2014, 10:26

Absolem pisze:Ja też zacznę teraz doinwestowywać w TS3, brakuje mi 2 dodatków i pomyślę nad pakietami akcesoriów, teraz są po 19 zł to niewiele, a w promocjach bywają na originie po dychę :) W końcu może skończę swoje miasto, nie będę już czuł, że czas mnie goni bo się skończy seria :D

W TS4 miło mi się gra, ale raczej jako odskocznia. Na dłuższą metę nudzę się szybko. Może dodatki rozbudują tą grę, ale nadal nie jestem przekonany, czy zastąpi TS3. To co mnie wkurza w czwórce to kompletny brak poczucia wolności. Niestety mocno odczuwam zamknięcie w małych mapkach i boli to, że nie mogę kazać simowi iść gdziekolwiek, a to na pewno się nie zmieni z dodatkami.
ja miałam ubogo w dodatkach i akcesoriach :P dlatego (tym bardziej jak cenowo na prawdę można skorzystać)postanowiłam wzbogacić sobie serię TS3 i gra mi się miodzio :)

TS4 dla mnie to (pomijając CAS i samo zachowywanie się /poruszanie itp.sima) totalna klapa! bardzo byłam napalona na tą część i czekałam czekałam na informacje o tej grze aby się nią cieszyć jeszcze bardziej no ale wiemy jak było i jak jest...zgasło moje zainteresowanie totalnie!nawet już w demo CAS nie zaglądam...jest bo jest skoro dają darmo to niech jest i to na tyle...

Jak komuś sie podoba to super niech korzysta i się dobrze bawi przy tej części :) ja jedynie będę sobie zaglądała np.do fotorelacji itd.tak samo do tego działu bo tego mi nikt nie zabroni :D a ciekawość jak to ciekawość jest wszędzie :P ale grać będę tylko i wyłącznie w moją ukochaną trójeczkę :wub:

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 25 wrz 2014, 12:30

No i o małych bachach cicho..
STORE też coś jeszcze nie uruchamiają. Może jednak sprzedaż ich nie zadowoliła
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 25 wrz 2014, 13:38

Spokojnie, store lub cos podobnego sie pojawi. Przy TS3 tez nie od początku było :) sory za pisownię, piszę na tel.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 25 wrz 2014, 13:41

Absolem, Store przy TS3 pojawiło się już nawet przed premierą gry. :P
Dziwne jest, że teraz cisza w tej kwestii. Dziwne, że zrezygnowaliby z takiego zarobku? Przecież Store to ogromne pieniądze.
Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 25 wrz 2014, 15:20

Po za tym nie dali próbnych SP ;)

W sumie wolałbym, żeby albo nie robili akcesoriów albo Store. Tylko jeśli miałoby zostać Store, to przede wszystkim - zmniejszyć ceny, SP do zdobycia za osiągnięcia w grze, każdy obiekt można kupić bez zestawu.

I jeszcze jedno. Jak wejdziecie w panel osiągnięć, to przy osiągnięciach są takie jakby punkty. Mam złe przeczucia...


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości