The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Sev4e
Posty: 34
Rejestracja: 19 lip 2014, 11:22

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sev4e » 16 wrz 2014, 21:12

To jest podstawa, a Wy domagacie się tego, co było w dodatkach w poprzednich częściach (poza basenami). Dajcie 4 dokleić do siebie kilka EP i SP, no i będzie i co robić, i czym się zajmować :)

Awatar użytkownika
bluekuba
Posty: 447
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: bluekuba » 16 wrz 2014, 21:13

Ja grę jeszcze odkrywam. Nie znudziła mi się jeszcze. Czekam na dodatki Cztery Pory Roku i Zwierzaki :D
Obrazek

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 16 wrz 2014, 21:14

^ w podstawę TS3 grałem 8 miesięcy, TS2 to nawet z dwa lata i do tej pory nie odkryłem wszystkiego ;)

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 16 wrz 2014, 21:19

Kiedy zwykle dochodzą pierwsze dodatki? Rok po premierze podstawki?
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Nie-Mam-Pomyslu
Posty: 55
Rejestracja: 18 gru 2013, 17:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Nie-Mam-Pomyslu » 16 wrz 2014, 21:48

@Hi Bartek A kto inny by to mógł być? :D Co do czwórki, to największy hejter powiada: zawiodłam się a już po pewnym czasie trochę tej grze odpuściłam ;) Ale sensacja na STL była jak grałam soft9

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 16 wrz 2014, 22:23

Tu się nie da oznaczać innych przez @ ;) I Hashtagów nie ma.

Myślę, że jak wyjdą dodatki będzie lepiej. Według mnie (tak, tak, powtarzam się) sama podstawka jest grywalna. Nie bawiłem się tak grając tylko w podstawową wersję od czasów dwójki. Pamiętam, jak się na trójkę nakręciłem i myślałem, że będzie super, a tu klops. Tam w samej podstawie można się zanudzić już w pierwszej minucie gry. Tutaj mam odwrotnie. Spodziewałem się klopsu, a jest dobrze. Teraz jednak myślę, że nacisk na naukę i cały ten rok szkolny zniechęcą mnie do grania, gdyż zamiast się uczyć, będę się bawił. Muszę się nauczyć dysponowania czasem :/

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 16 wrz 2014, 22:40

U mnie to jest tak - gra milutka, fajniutka... ale nie traktuję tego jak Simsów. Dla mnie to coś jak konsolówka, długo się w toto grać nie da za jednym razem. Zbyt mało opcji i za łatwo wszystko robić. Dzisiaj pograłam ze dwie godziny, ogólnie od premiery grałam 18 godzin i... też mnie się nudzi. Stworzyłam dom, dopracowałam go (jeden pokój z tego domu i kuchnię wystawiłam w Galerii) - bo na przykład mebelki i dekoracje są świetne choć to za mało, by uratować tę grę, mam dwie Simki (do Simowej Indry wprowadziła się przyjaciółka Ania), nawet rozwinęły trochę umiejętności i był już pierwszy awans w pracy, poszwendały się trochę po tym półotwartym mieście, pobawiły w parku, poszukały minerałów i roślin, połowiły ryby, zrobiły imprezę... i tyle. W podstawę trójki pykałam długo, chyba do premiery pierwszego dodatku... i ciągle znajdowałam coś nowego, a z dwójką było tak, że w nią to grałam w samą podstawę bez CC bardzo długo i jakoś się nie nudziłam.
Jest jak mówi Guuki - zbyt słabo...
Może nie żałuję zakupu, ale mogło być lepiej.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 16 wrz 2014, 22:43

^ Myślę, że dużym problemem tej gry jest stosunek ceny do jakości... EA żąda zbyt wiele za swoją grę.

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 16 wrz 2014, 22:54

Oooo! Tak. Z tym to się mogę zgodzić ;)

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 17 wrz 2014, 9:21

Ja trochę pograłam u kuzynki w TS4 i to wystarczyło mi :P nie mam parcia żadnego aby znowu pograć...może dlatego ze tam jest wiele niedociągnięć(nie będę się już powtarzać)...ogólnie zostaje przy swoim zdaniu czyli kupię może TS4 jak będzie uzupełnione z tego co mi zabrano(wzrostu buuu nie poprawią...)i stanieje!
.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 17 wrz 2014, 10:27

Moim zdaniem gra się szybko nudzi wielu ludziom dlatego, że po prostu EA kolejny raz wydaje podstawkę w dosłownym tego słowa znaczeniu. Wrzucili trochę więcej obiektów niż w innych podstawkach, więcej fryzur i ubrań i myślą, że to załatwi sprawę. To za mało, bo funkcje są godne każdej podstawki The Sims. Myślę, że wiele by nie ucierpieli, jakby popracowali więcej nad grą i dodali więcej parcel publicznych, sklepy czy możliwość prowadzenia jakiś drobnych biznesów. A oni tak dosłownie zawsze podchodzą do tematu, że jak gra podstawowa to już nie może mieć żadnych dodatkowych funkcji.

Mi też się wydaje, że po kilku dodatkach gra ma szansę stać się jedną z lepszych generacji. Muszą oczywiście dodać podstawowe elementy takie jak maluchy czy tą grupę pre-teens, która załagodzi brak różnic między nastolatkami a dorosłymi. Plus oczywiście musi rozbudować samą grę...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 17 wrz 2014, 10:31

Pierwszy dodatek do TS3 pojawił się jakieś 3/4 miesiące po premierze podstawki, z tego co pamiętam.
Oby teraz też jakiś szybko się pojawił, bo na razie nic mnie do gry nie zachęca - nawet odblokowywanie bonusowych obiektów czy zabawa w tworzenie krowokwiata.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 17 wrz 2014, 11:55

Dodatek nie pojawi się na bank wcześniej niż w okolicach marzec-czerwiec. Bo tak musiałby pojawić się już na początku grudnia przynajmniej, w odpowiedni czas przed świętami bo wtedy jest wzmożony okres handlowy, a w to wątpię. Potem dopiero właśnie na wiosnę najbardziej opłaca się wypuszczać gry, przed okresem letnim. Ewentualnie jakieś rozszerzenia w "store" czy bardziej rozbudowane aktualizacje (liczę na to, że aktualizacje będą tym razem dodawać coś więcej, niż tylko naprawa błędów).
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Nie-Mam-Pomyslu
Posty: 55
Rejestracja: 18 gru 2013, 17:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Nie-Mam-Pomyslu » 17 wrz 2014, 18:57

Oooo tak, Własny Biznnes to najlepszy dodatek jaki kiedykolwiek do simsów wydali i mam nadzieję, że razem z czwóreczką (która ma niby być bliższa dwójce niż trójce) on powróci soft9 .

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 17 wrz 2014, 21:35

Wreszcie zdobyłem dziesiąty punkt majsterkowania. Wszedłem do opuszczonej groty otwierając oba wejścia i się mega zawiodłem. Te ukryte miejsca to fajny pomysł, ale nie rozwinięty - chyba wiadomo, co EA robi z nierozwiniętymi, dobrymi pomysłami? :-P

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 18 wrz 2014, 12:38

Tzn na samą ilość obiektów moim zdaniem nie możemy narzekać, jest ich pokaźny stos, w poprzedniczkach było dużo mniej. Chodzi tylko o to, że dali meble typu szafy, stoły, krzesła, fotele, łóżka etc, a mało takich, przy których byłoby coś więcej do roboty :P Owszem, są instrumenty, rakiety czy inne fajne obiekty specjalne, których chyba też jest więcej niż w poprzedniczkach, ale dlaczego nie pokusili się o dodanie zawartości typu organizowanie wystawy obrazów, kariery z zadaniami niczym z TS3 Kariera czy nawet możliwości prowadzenia choć jednej knajpki... Jednym słowem to jest podstawa taka jak zawsze, tylko z większą ilością "pustych" przedmiotów.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Nie-Mam-Pomyslu
Posty: 55
Rejestracja: 18 gru 2013, 17:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Nie-Mam-Pomyslu » 18 wrz 2014, 15:59

Absolem pisze:Chodzi tylko o to, że dali meble typu szafy, stoły, krzesła, fotele, łóżka etc [...]
A ja się nie zgodzę, bo właśnie szaf jest o wiele za mało, jedna jest tylko którą z czystym sumieniem w domu można postawić ;)

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 18 wrz 2014, 18:47

Przecież ja to ogólnikowo wymieniam, pisząc szafy mam również na myśli te szafki ozdobne i szafy kuchenne :P

A co do szaf na ubrania to tak samo uważam, że tam może jedna nadaje się, żeby postawić do domu... Druga, ta ultranowoczesna pasuje tylko do mebli z kompletu, a pozostałe są do niczego xd
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 18 wrz 2014, 20:29

to juz rzecz gustu :)
Chociaz fakt ja tam tez widze jedna ktora by mi pasowala ( styl taki zamkowy, ą i ę ) ...
Nowoczesnych to mogloby dla mnie nie byc wogole, bo nienawidze tego stylu
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 19 wrz 2014, 11:17

Haha, koleś jest niezorientowany jeśli o grę chodzi, i jest przekonany, że buduje basen dla swoich Simów. No to czeka go rozczarowanie. ^^

http://youtu.be/3y_zHQejae8?t=27m19s

Tak propo budowania, według mnie to totalna porażka. W poprzednich generacjach uwielbiałem budować domy, teraz wszystko mnie to tego zniechęca...
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości