The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 15 wrz 2014, 17:46

kubasims pisze:http://thesimstimes.cba.pl/2014/09/15/d ... he-sims-4/
Okazuję się że oprócz dodatków i akcesoriów może dojść coś zupełnie nowego.
juz na pewno tworcy wymyslili jak nas tu oskubac.
Podejzewam ze GP zastapi nam store. A moze to beda GamePoint.. lub cos w tym stylu ;P
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Sev4e
Posty: 34
Rejestracja: 19 lip 2014, 11:22

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sev4e » 15 wrz 2014, 18:21

Wszystko lepsze od trójkowego sklepiku... takiego wyzysku jeszcze nigdy nie było i co dobre dla nas - nie było to nadto popularne :) Może GP, to przedpremierowy dostęp do dodatków i akcesoriów, który otrzymają posiadacze usługi Premium. Jak w BF3/4.

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 15 wrz 2014, 18:31

Sev4e pisze:Wszystko lepsze od trójkowego sklepiku... takiego wyzysku jeszcze nigdy nie było i co dobre dla nas - nie było to nadto popularne :) Może GP, to przedpremierowy dostęp do dodatków i akcesoriów, który otrzymają posiadacze usługi Premium. Jak w BF3/4.
Popularne było.. Wiele osób miało storę nie zawsze z legalnych źródeł... Ale cóż fali kradzieży nie powstrzymamy
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Sev4e
Posty: 34
Rejestracja: 19 lip 2014, 11:22

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sev4e » 15 wrz 2014, 19:11

No tak, ale co z tego, że nielegalna dystrybucja dodatków cieszyła się popularnością? O.o Inaczej - co ma piernik do wiatraka? Mówimy tutaj o zarobkowej, zyskownej części Store, a ta raczej nie należała do najwyższej ligi. Premium w BF3/4 całkiem ładnie się sprzedaje, więc... pomysł wrzucenia tego do TS4, to raczej nie jest najgłupszy plan. Zapewne GP to będą jakieś paczki światów, obiektów, możliwe, że z podziałem miesięcznym. A oczywiście do tego, za normalną cenę i w normalnych dla EA odstępach czasu, będziemy otrzymywać EP i SP. To wciąż wyzysk, lecz rozsądniejszy i pewnie bardziej "pożądany".

Awatar użytkownika
Atax
Posty: 181
Rejestracja: 16 sie 2014, 16:19

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Atax » 15 wrz 2014, 19:31

"Zamów już teraz The Sims 4 Pogoda Premium za jedyne 300zł i ciesz się wspaniałymi porami roku i kolorowymi marchewkami do bałwanów, które doskonale uzupełnią cudowną pogodę w The Sims 4!".

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 15 wrz 2014, 20:10

Pani Premier Ewa Kopacz w wersji TS4. :)

Obrazek

źródło: The Sims Polska
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 15 wrz 2014, 21:49

Ja nie wiem kto wpadł na pomysł odwzorowania tej wiedźmy.. aaa pewnie, żeby ją ze śmiechu lub wstydu albo przez atak serca zabić :cwaniak:

Dochodzę do wniosku, że dzieci są okropne.. Wyglądają jak dorośli, tylko są niscy.. I nie mogę tego przeboleć, że nastolatki są takiego samego wzrostu.. Porażka i lenistwo z ich strony..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 15 wrz 2014, 22:34

Dzieci wyglądają jak dorośli tylko niscy? o.O Ciekawe... To znaczy ja nic takiego nie zauważyłam. :)
Nastolatki to sól w oku wszystkich graczy. T.T

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 15 wrz 2014, 23:57

Nie no, dzieci są spoko. Ale nastolatki nie do odróżnienia od dorosłych. Jeszcze w CAS jak się porówna tego samego sima jako nastolatka, a dorosłego, to widać różnicę. Nastolatki mają bardziej pucałowate rysy. Ale na mieście rozpoznać - niemożliwe!
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Charlie
Posty: 45
Rejestracja: 08 sty 2014, 22:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Charlie » 16 wrz 2014, 10:58

Absolem pisze:Nie no, dzieci są spoko. Ale nastolatki nie do odróżnienia od dorosłych. Jeszcze w CAS jak się porówna tego samego sima jako nastolatka, a dorosłego, to widać różnicę. Nastolatki mają bardziej pucałowate rysy. Ale na mieście rozpoznać - niemożliwe!
Na pierwszy rzut oka może i nie, ale jak już pogadasz z jakimś to widzisz w kontaktach, czy mają miejsce na 2 czy 3 cechy. Nastolatkowie mają tylko 2 soft1

Awatar użytkownika
Sasha
Posty: 285
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:48

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sasha » 16 wrz 2014, 12:29

Westor08 pisze:W przypadku problemu trudności rozpoznania nastolatka od dorosłego nie wzięliście pod uwagę jednej rzeczy.
Mianowicie że dziś też czasami trudno rozpoznać nastolatka od dorosłego. Znaczy się same nastolatki próbują kreować się na bardziej dorosłych niż są a idąc na jakaś zabawę i poznając nową osobę to bez ukazania dowodu osobistego nie ma człowiek pewności czy zaraz prokurator nad nim nie będzie wisiał.

I może właśnie tym się autorzy gry sugerowali, takim typowym życiowym problemem jaki dziś w świecie występuje.
I jeśli tak jest jak pisze to właśnie idealnie w grze odwzorowali ten problem że nastolatków idzie rozpoznać ale trzeba się wysilić ;)
przepraszam, ale głupszej rzeczy nie czytałam od kilku stron. nie chodzi o to, że nastolatki obecnie kreują się na dorosłych (przynajmniej wyglądem) a o to, że niby tym kierowali się twórcy. No błagam, po prostu im się nie chciało zrobić innego wzrostu, bo musieliby dopracować do niego animacje, a mieli przecież na to za mało czasu... zresztą ten problem już dawno był omawiany i nie ma co tego ciągnąć.

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 16 wrz 2014, 12:34

Proszę Cię, co za naiwne usprawiedliwianie twórców. ;)
Nie chciało im się po prostu dopracować nastolatków, tak jak nie zrobili małych dzieci. I tyle.

Co do samej gry, pograłem dwa dni i to wystarczyło, by kompletnie się nią znudzić. Już jakiś tydzień nie włączałem. Wszystko jest okej, grafika, obiekty, półotwarty świat (moim zdaniem bardzo dobre rozwiązanie), ale, jako że to podstawka, szybko nie ma co tam robić. 5 parcel publicznych na krzyż, które można odwiedzać, to zdecydowanie za mało. Interakcje między Simami też są już nudne, bo ileż można "stukać się biodrami", "zartować o bananach" i "rozmawiać o zainteresowaniach". Ogólnie słabo. Nie porwało mnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 16 wrz 2014, 13:26

Dwójka chyba jednak miała najbardziej porywającą podstawkę. Jak nie masz co robić to zawsze można było sobie jakiś "goal" ustawić, np zbieranie wszystkich nagród aspiracji bądź kariery itp. I zawsze można było zbudować własne miasto bądź parcelę publiczną (przede wszystkim sklep) bez najmniejszego problemu...

Mi też jakoś 4 się znudziła na razie. Serio byłam bardzo negatywnie na nią nastawiona, więc się dziwie że w sumie przez ten krótki czas się dość fajnie mi grało, ale jednak te niedociągnięcia rażą w oczy. Jakieś tam smaczki są, owszem, ale jednak...
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 16 wrz 2014, 14:03

W grze od dnia premiery spędziłem 20 godzin. To mało, wszystkie nowości odkryłem już drugiego dnia.
Teraz gdy mam ochotę pograć włączam ale gram nie więcej niż 30 minut bo mnie to wszystko nudzi.
Może to tylko chwilowe ale granie na dłuższy czas jednym simem tak jak w TS2 jest nudzące. W TS3 uwielbiałem kolekcjonować owady, skały (zwłaszcza zaraz po premierze). Ta generacja również to oferuje ale na strasznie ograniczonym obszarze i obiektów do zbierania również jest mniej.. :bored:

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 16 wrz 2014, 14:25

Mnie się jeszcze nie znudziło, a gram już z 60 godzin :)

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 16 wrz 2014, 15:55

Jackob mi sie wydaje ze do zbierania jest wiecej obiektow niz w ts3. A simsy jak simsy.. nudza sie po pewnym czasie. To gra wlasnie raczej casualowa niz dla no-lifow... :)

Ja poki co gram rowniez z przyjemnoscia. Ts2 wylaczam po 5 min... Ts3.. chetnie bym grala, ale wie ze jak znow stworze miasto to po krotkim czasie znow sie zbuguje i znow trzeba bedzie zaczynac od nowa.. szkoda.

W ts4 trzyma mnie grafika rodem z WoW'a :) ale i grywalnosc, ktora jest lepsza niz w porzednich czesciach.

Brak malych dzieci jest dla mnie odczuwalny, ale mimo wszystko gra sie dobrze.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Nie-Mam-Pomyslu
Posty: 55
Rejestracja: 18 gru 2013, 17:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Nie-Mam-Pomyslu » 16 wrz 2014, 18:57

Ja jestem grą załamana, żałuję wydanych pieniędzy... Grałam przez 3 dni, od tygodnia gry nawet nie uruchomiłam na 5 minut, po prostu szkoda mojego czasu ;)

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 16 wrz 2014, 20:39

Nie-Mam-Pomyslu pisze:Ja jestem grą załamana, żałuję wydanych pieniędzy... Grałam przez 3 dni, od tygodnia gry nawet nie uruchomiłam na 5 minut, po prostu szkoda mojego czasu ;)
Ninka <3 ! To ty?! Jeeej!

Ta gra nie jest wcale taka zła, jak ją wszyscy oceniają. Według mnie, jeśli dodatki też będą aż tyle wnosić, to czwórka ma szansę na najlepszą generację ever ;)

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 16 wrz 2014, 21:08

Bläck pisze:Szczerze powiedziawszy mój zapał zniknął, dzisiaj wróciłem do trójki.
Ktoś tu lubi szybko zmieniać zdanie.

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 16 wrz 2014, 21:09

Ja pierwsze dwa dni byłem zachwycony - potem nadeszła ciąża, moi simowie zdobyli najwyższy szczebel kariery i... Niemowlak zamienił się w dziecko, próby utworzenia wymarzonej wilii z basenem i posiadania najdroższego samochodu poszły się... I w grze już naprawdę nie ma co robić ;/ Wróciłem do dwójki i raczej nie będę śledził dalszych dziejów czwórki a nawet The Sims.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości