The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 09 wrz 2014, 0:53

Ja średnio oceniam TS4, natomiast nisko politykę EA. Mi w zasadzie obecnie najbardziej przeszkadza wygląd miasta tzn te makiety, bo tego już nie naprawią oraz mapa i wzrost nastolatków, bo też wątpię, że to zostanie naprawione. Reszta jest spoko, a największe braki pewnie dojdą w dodatkach, oczywiście wiele elementów jest niedopracowanych, pisałem o nich w wrażeniach, kolejny raz mi się nie chce ;p Brakuje mi smaczków typu kupowanie ubrań w sklepie, więcej opcji z otoczeniem terenu itd... Porównując TS2 i TS4 uważam, że jednak TS2 technicznie jest o wiele lepsza, ale TS4 jest bardziej grywalna.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 09 wrz 2014, 8:59

Skończ bo to żałosne co piszesz (przy okazji proszę mnie nie obrażać i nie narzucać mi Twojego zdania)
Mi się podstawa podoba, jak Ty uważasz że jest inaczej to Twój problem - wracaj do starszych części. Przestań spamować.

Bo twoje jęczenie to w ogóle nie jest spam ...

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 09 wrz 2014, 9:57

Ja się zgadzam z tobą SALBERG i z innymi że wiele brakuje tej grze...
Ale też pisze dobrze np.STARA-RASZPLA gdyż gra się miło simami...

Lecz jednak nie porzucę TS3 dla TS4 gdyż jak pisałam simem sobie mogę pograć miło lecz żeby jakieś pokolenie budować itp.no tu już braki dają znać o sobie (pisałam wcześniej)...

DLA MNIE WAŻNE W GRACH JEST TO ŻE MA IŚĆ DO PRZODU NIE COFAĆ SIĘ TO RAZ A DRUGA SPRAWA JAK COŚ JEST ZEPSUTE TO TRZEBA TO NAPRAWIĆ A NIE OKRAJAĆ...(problemu się nie maskuje a go rozwiązuje)

TS4 jest fajną gierką na chwilę aby sobie poklikać ale jeśli już chodzi o GRANIE to nie nadaje się...chyba ze wyjdą dodatki to wtedy może coś być z tego i będzie się miło grać lecz pewnych rzeczy nie naprawią i trzeba bardzo lubić TS4 aby tego nie zauważyć/żeby komuś te braki nie przeszkadzały...

Bardzo ubolewam...jest mi po prostu przykro(a przecież to tylko gra)że tak zrobili z TS4 jak zrobili i BLACK nie możesz oczekiwać ze nagle będę się cieszyć z tego czy z tego a o tamtym czy tamtym zapomnę bo ja fanka która UWIELBIA grać w The Sims czuje się jakbym "dostała policzek" i jestem zmuszona nie cieszyć się kolejnymi seriami tej gry...

Awatar użytkownika
Charlie
Posty: 45
Rejestracja: 08 sty 2014, 22:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Charlie » 09 wrz 2014, 10:34

Ktoś odtworzył mieszkania "Przyjaciół" w 4 i piszą o tym w The Independent soft9

http://www.independent.co.uk/life-style ... 17664.html

Ale trzeba przyznać, że ktoś wykonał dobrą robotę :sweet:

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 09 wrz 2014, 11:08

Mam pytanie do wszystkich którzy grają w simsy nowe, czy odczuliście brak basenów?
Ja osobiście nie, jakoś moje simsy mało zazwyczaj pływały (najczęściej jak już raz weszły do basenu to po to aby nigdy już z niego nie wyjść) i nie odczułam tego braku.

Awatar użytkownika
Charlie
Posty: 45
Rejestracja: 08 sty 2014, 22:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Charlie » 09 wrz 2014, 11:10

Nie soft1 Może tylko przy budowie domów, bo tak pusto z tyłu, ale przy rozgrywce jak na razie nie.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 09 wrz 2014, 11:17

Nie odczułem bo bardzo rzadko je budowałem, co nie znaczy że ich nie chcę zobaczyć w grze :P Ja nigdy nie jęczałem, że ich nie będzie w TS4 bo są ważniejsze rzeczy, które zabrano. Ale mam nadzieję, że skoro już chcą nam je wciskać w dodatkach czy aktualizacjach to będzie warto czekać i te elementy będą dopracowane.

Mam również nadzieję, że EA skoro okroiło nam TS4 to oprócz dodatków i Store będzie wypuszczać fajniejsze aktualizacje, które oprócz poprawy rozgrywki będą dodawać nowe opcje i możliwości w samej grze. Za wzór mogą sobie postawić Sims Free Play. Ja wiem, że to inny system rozgrywki, Free to Play, ale tam każda aktualizacja wnosiła masę nowości, od obiektów po interakcje i zachowania. Nie liczę na to samo w aktualkach do TS4, ale nowe interakcje i zachowania mogłyby dochodzić w nich, jak również podstawowe elementy typu samochody :P Uważam, że jest tak wiele możliwości na przyszłe dodatki, że swobodnie mogą dawać takie drobiazgi w aktualizacjach.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Piszczac
Posty: 98
Rejestracja: 10 sty 2014, 7:30

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Piszczac » 09 wrz 2014, 11:37

Zupełnie nie odczułam braku basenów czy dzieci, niestety taka prawda. Najbardziej obecnie przeszkadzają mi te migające gwiazdki przy roślinach i to, ze np nie mogę postawić sztalugi przy ścianie, na której wisi lampa.
Sama rozgrywka w pełni, jako starego gracza mnie satysfakcjonuje (w jedynkę zaczęłam grac na studiach a to było zaraz po premierze). Wcale nie odczuwam tego, co niektórzy pisali, że to gra robiona pod dzieci. Mojej ośmioletniej córki w ogóle nie interesuje. nie odczuwam również, że to gra na tablety, bo naprawdę komfortowo gram dopiero przy podłączonym do laptopa dużym monitorze.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 09 wrz 2014, 11:42

Te odwzorowanie przyjaciół jest świetne. To same obiekty z gry? :O
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Charlie
Posty: 45
Rejestracja: 08 sty 2014, 22:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Charlie » 09 wrz 2014, 12:17

Ultraviolence pisze:Te odwzorowanie przyjaciół jest świetne. To same obiekty z gry? :O
Raczej tak, bo chyba nie ma jeszcze nieoficjalnych mebli ;)

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 09 wrz 2014, 14:10

Jeszcze a propos basenów - w sumie to dobrze zrobiono, że nie dali ich w podstawce. Graczom raczej zależy na dopieszczaniu domku, a baseny tak jak się czyta czy ogląda domy raczej nie często się pojawiały. A w trybie budowania dano za to wiele opcji, których nie było nigdy wcześniej, a które są ogólnie bardziej przydatne jak np. fryzy, gzymsy, rzeźbienia, ozdobniki kolumn, ozdobne fundamenty. Do tego cała masa drzwi i okien, głównie w 3 "stylach": hiszpańskim, amerykańskim i współczesnym. Ale w końcu nie ma czegoś takiego, że każde okno było z innej pyty, teraz budujesz sobie dom i możesz użyć w nim różnych rodzajów okien, dużych, małych, z okiennicami czy podwójnych i będą pasowały do siebie stylem. Plus ogród... w żadnej części (podstawka) nie było tak dużego wyboru krzewów, drzew i kwiatów i do tego tak łądnie wyglądających. Np. mi zawsze brakowało ładnych żywopłotów, nie podobały mi się ani te w TS2 (okropnie kanciaste), te w TS3 były lepsze, ale wyglądały jak ulepione. Jedynie w jedynce ładne były, a teraz TS4 też oferuje śliczne żywopłoty i krzewy.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Charlie
Posty: 45
Rejestracja: 08 sty 2014, 22:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Charlie » 09 wrz 2014, 14:14

Absolem pisze:Plus ogród... w żadnej części (podstawka) nie było tak dużego wyboru krzewów, drzew i kwiatów i do tego tak łądnie wyglądających. Np. mi zawsze brakowało ładnych żywopłotów, nie podobały mi się ani te w TS2 (okropnie kanciaste), te w TS3 były lepsze, ale wyglądały jak ulepione. Jedynie w jedynce ładne były, a teraz TS4 też oferuje śliczne żywopłoty i krzewy.
W jedynce wgl były bardzo ładne rośliny. Co do 4 rzeczywiście dużo ładnych rzeczy w każdej kategorii jest :aww:

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 09 wrz 2014, 14:16

Tak to się zgadza :)

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 09 wrz 2014, 15:48

faktycznie tez nie odczyulam braku basenow. ale brak malych dzieci tak. Mimo ze naprawde jest co robic w simsach to mimo wszystko brakuje mi malych dziedci. oraz tego ze noworodek nie rosnie sam.. tak jak w poprzednich czesciach
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 09 wrz 2014, 16:11

Raszplo, przyznam Ci racje, chociaż nie pytałam o dzieci :D, ale ja też odczułam ich brak mimo, że za konkretnie tą grupą wiekową nie przepadałam. Jak już wszyscy stwierdzili brak tego przejścia jest nienaturalny wręcz. Przynajmniej jak wyjdzie dodatek z nimi to nikt im nie zarzuci, że dodatki mało do gry wprowadzają. :P

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 09 wrz 2014, 16:22

jednak.. teraz tak patrze.. mialy byc krotkie ekrany ladowania i faktycznie na poczatku byly. Teraz gram juz kilka dni. Mam slaby sprzey bo procek radka 1.9 (podobno 4 rdzenie) i karte zintegrowana. I obecnie ekran ladowania miedzy parcelami to okolo minuty... mam 3 simow w domu. ciekawe co bedzie pozniej
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 09 wrz 2014, 16:43

Serio niemowlaki nie rosną same z siebie? Gdzieś czytałem, że po kilku dniach normalnie rosną :P

Ja najbardziej odczuwam brak małych dzieci, wzrost nastolatków i konstrukcję miast. Małe dzieci bankowo dojdą w dodatku albo aktualizacji i myślę, że pewnie będą bardzo dopracowane, szansa na etap pomiędzy dzieckiem i nastolatkiem również jest, sami twórcy to przyznali. Natomiast miasta już nie zmienią ;( Skoro dwa pierwsze mają makiety, a dzielnice nie są ze sobą bezpośrednio połączone, to wątpię żeby to zmienili, bo musieliby przerobić też miasta z podstawki czyli zapisy graczy pewnie musiałyby się zmarnować. Choć po cichu liczę, że jednak to naprawią, a tam gdzie obecnie są tylko ozdobne makiety, pojawią się nowe dzielnice i parcele...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 09 wrz 2014, 17:03

Rosną niemowlaki w dziecko :) Przynajmniej moje urosło o.O

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 09 wrz 2014, 17:19

Bläck pisze:Twórcy mówili, że powiększenie miast i dodanie dzielnic jest możliwe :)
Oczywiście, że tak, w dodatkach. :P

Btw, nie mówili o powiększaniu miast, tylko o większych miastach - edytora okolic bym się nie spodziewał.

Zaznaczyli też, nie nie będą już w stanie pozbyć się ekranów ładowania.

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 09 wrz 2014, 17:41

salberg, no nie pozbeda sie.. i co z tego.. da sie przywyknac i nawe tmi nie przeszkadzaja jak juz chyba wiekszosci tych co graja
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości