The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 08 wrz 2014, 10:44

Wczoraj specjalnie jechałam do kuzynki(jej 8-letnia córka ma TS4) aby pograć chwilę w tą grę...

Hmm podoba mi sie budowanie/dekorowanie domu jest faktycznie fajne ale BARDZO brakuje mi Stwórz styl...

Simy bardzo fajnie się poruszają a rozmowa to sama przyjemność to odwracanie sie gestykulowanie itd.takie płynne no i ta wielozadaniowość...

Za wiele nie grałam(z tym domem sie za bardzo bawiłam :D)ale ogólnie FAJNIE mi się grało simem :) no ale to na tyle...te braki jednak mnie przytłaczają a ekrany ładowania pomimo ze są krótkie to jednak z przyzwyczajenia do TS3 no dziwnie mi sie tak gra...mogłam wszędzie chodzić fajnie miasto z góry ptaka oglądać itd.no brakuje mi tego...

Nie będę się rozpisywała za wiele bo jak pisałam tez za wiele nie grałam...

Jest mi przykro że tak się potoczyło z tą czwóreczka bo bardzo fajne z tymi emocjami no OGÓLNIE simami fajnie sie gra do tego to budowanie czy też ten znany nam bardzo dobrze CAS no fajnie fajnie z tym wszystkim ale co z tego ? jak tu o fajnej rodzince nie bardzo mozna myślec(małe dzieci)(niemowlaki obiekty)(nastolatek,młody dorosły,dorosły nie różniący sie od siebie)...

No ogólnie te braki z TS3 no czemu kurka tego nie ma w TS4 ? :( tak zepsuć tą gre...ja przecież nie chcę sie cieszyć jednym simem i grać na mieście z taki ograniczeniem swobody...bo to niestety w TS4 mi bardzo nie pasuje...

Załamana jestem bo jednak zagrałam spodobały mi sie pewne rzeczy a za razem wiele nie podoba...może z dodatkami to wszystko dopełni i jedyną rzeczą denerwująca będą ekrany?...ech...

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 08 wrz 2014, 10:58

A jak te przyjęcie obiadowe? Robił ktoś? Pewnie zanim wszyscy usiądą z talerzami to połowa gości zje..
Czemu nie dodali opcji z dwójki podania do stołu
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
selka
Renciści
Renciści
Posty: 32
Rejestracja: 14 lip 2014, 1:22

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: selka » 08 wrz 2014, 11:11

Czy u was też simy szybko nabierają masy mięśniowej ? Moja simka mieszka w swoim domu dopiero 4 simowy dzień a jej nogi wyglądają jakby dzień i noc biegała na bieżni :facepalm:
Obrazek

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 08 wrz 2014, 11:21

@Utraviolence.. no wlasnie nie jest tak. Mialam 4 simow w domu i normalnieusiedli i zjedli. fakt ze jedni nieco szybciej inni wolniej, ale ine bylo tak jak w ts3 ze zanim jeden ism doszedl do stolu to drugi juz zjadl. W ts4 jest to dosc dobrze rozwiazane.

@selka, ja u siebie nie zauwayzlam tego. Moj sim za to zaczal tyc, ale w dosc subtelny sposob, ze nawet nie zauwazylam kiedy ;)po troszeczku :)
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Paulinx
Posty: 96
Rejestracja: 18 gru 2013, 10:49

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Paulinx » 08 wrz 2014, 12:01

Mam grę od wczoraj... Grałam może ze 2 godzinki, ale... Nie wydaje wam się, że czas leci jeszcze szybciej niż w 3? ;( Zaczęłam grać po chwili była już 22 w grze. Martwi mnie to...
"Kocham zwierzęta bo tylko one nie są zakłamane."

Awatar użytkownika
Sev4e
Posty: 34
Rejestracja: 19 lip 2014, 11:22

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sev4e » 08 wrz 2014, 12:16

Akurat czas leci wolniej niż w 3 :P Nie widzimy tego aż tak bardzo, bo simowie wykonują wszelkie czynności znacznie dłużej. Nadto - to nowa gra i realny czas nam też szybko zlatuje :D

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 08 wrz 2014, 12:39

Co do imprezy obiadowej, to mi się spodobało, że simsowie siedząc przy stole brali sobie sami z siebie kolejne potrawy ze stołu. Postawiłam ich 3 i każda była ruszona, jak w normalnym życiu, każdy spróbował czegoś. Po za tym pili drinki w trakcie jedzenia - super. Bardzo mi się podoba ten typ imprez simsowie jedzą, piją, rozmawiają. ^^

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 08 wrz 2014, 12:42

ponadto moja simka odwiedzila wczoraj pania Pancake. Kobita grala w gre, moja simka usiadlana jej lozku, odwrocila sie w strone pani Pancake i rozmawialy sobie, a Pani pancake, grala i zwracala sie co jakis czas do mojej simki by pogadac, gestykulowala.. super :)

Niewazne jak sa ustawieni simowie, zawsze odwroca sie w strone swego rozmowcy rewelacja
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 08 wrz 2014, 13:01

Właśnie dotarł do mnie mój egzemplarz gry. Podczas gdy gra się pobiera z Origin (chcę grać bez wkładania płytki), podzielę się z Wami wrażeniami z unboxingu. ;)

Pudełko przyjemne, z estetycznym wgłębieniem wokół cyfry 4. W środku gra, oczywiście, ulotka zachęcająca do pobrania ekskluzywnej zawartości, orazi książeczka "Przewodnik twórcy".

Obrazek

Książeczka zawiera wskazówki dotyczące rozgrywki, architektoniczne inspiracje, a także całe mnóstwo ilustracji koncepcyjnych.
Całość jest świetnie przygotowana, a papier jest bardzo dobrej jakości. I cudownie pachnie. soft9

Przykładowe skany:

Obrazek

Obrazek

Zobaczcie jak miał wyglądać Mroczny Kosiarz:

Obrazek

Obrazek

To tyle. Zaraz zagram. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 08 wrz 2014, 13:35

Czy macie tak, że wnętrza są ciemne i twarze simów takie zaciemnione?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 08 wrz 2014, 13:40

Sprawia, że meble zaczynają być jak żarówki :(
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 08 wrz 2014, 13:46

I znów lodówka bez dna..
Czemu nie dali kupowania ubrań i jedzenia, przecież te 2 dodatkowe parcele by ulepszyły i uatrakcyjniły grę...
Mało czasu? To niech by zrobili, że minuta simowa to np. 5 sekund w realu...
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 08 wrz 2014, 14:01

Na szybkość upływającego czasu też już jest mod:
http://www.modthesims.info/download.php?t=533026

A ja jestem rozczarowany opcją zmiany rozmiarów obiektów, bo można je tylko powiększać, zmniejszać się nie da. <_<
Obrazek

Sebosz
Posty: 160
Rejestracja: 30 gru 2013, 14:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sebosz » 08 wrz 2014, 14:51

...Guuki, nie musisz pobierać przez Origin żeby grać bez płyty XDD jak z płyty instalujesz to potem i tak gra działa bez :swelol:

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lunon » 08 wrz 2014, 15:16

Ja jestem rozczarowany brakiem kodu moveobjects, wielkością miasta.
Przede wszystkim jednak najbardziej rozczarowująca jest teleportacja do pracy ;_;

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 08 wrz 2014, 17:12

Tak dodam do tych zdrad- EA chyba po prostu ostatnio "supportuje" związki otwarte i polyamorię. Źle to zrobili w grze, ale moim zdaniem zrobili to umyślnie.
Mogli zamiast tego zrobić opcję "zaproponuj związek otwarty" czy coś... Bo nie każdy by się na taki związek w końcu zgodził.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 08 wrz 2014, 18:54

EA nas szantażuje, że jak nie kupimy czwórki to zakończą serię soft2

No teraz to widzę, że coś jest na rzeczy...

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 08 wrz 2014, 19:09

W pełni się podpisuję pod komentarzami pod tym newsem.

Jak dla mnie piątka może nie powstać, jeśli wypuści ją ten rozchamiony moloch EA... Już dosyć gier i serii zniszczyli, wciąż pokazują, że gracze nie oznaczają dla nich nic poza zyskiem, a mimo to wciąż odnoszą sukces. Nienawidzę tej firmy.

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 08 wrz 2014, 19:33

Prawda jest taka, że większość gier od EA jedzie na renomie tytułu już w tym momencie. Ale tak długo ciągnąć się nie da. :P

Z drugiej strony nie sądzę ze decyzja aktualna o ts5 jest jakimś szantażem. xD Raczej logicznym stanem rzeczy. Nie ma sensu kontynuować czegoś co już się nie spodoba.

Od premiery nowych simsow nie miną tydzień a już pada pytanie o piątkę. :haha:

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 08 wrz 2014, 19:49

Tyle, że ts4 nie jest złe.. jest po prostu nieskończone. Gra ma wielki potencjał... tylko ze to co widzimy jest wersja jakby alpha... gdyby dokończyć niedoskonałości to mamy całkiem fajną grę.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości