The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 04 wrz 2014, 16:26

Guuki, czekam na Twoją relację z czwórki. Twoje komentarze są zawsze najbliższe mojemu myśleniu, więc chętnie przeczytam co Ty sądzisz o grze :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikado » 04 wrz 2014, 16:30

figa pisze:Ciekawa też jestem, czy można sobie iść simami na inną parcelę i zostawić niemowlaka lub dziecko samo w domu albo co się dzieje z niemowlakiem gdy oboje rodzice idą do pracy.
Ponoć dziecko może zostać samo w domu, natomiast niemowlę... automatycznie teleportuje się do darmowego żłobka i pojawia się z powrotem, jak rodzic wraca soft2
Obrazek

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 04 wrz 2014, 17:50

Jest już trzecia recenzja z czterech minimalnych, by ustalić średnią gry wg. profesjonalnych recenzentów na Metacriticu. Ocena tego recenzenta to 50/100. Poprzednie dwie oceny to 90 i 50.
oryginał pisze:The Sims 4 is basically The Sims 3, but shrunken and sterile. While some tweaks and enhancements are nice, none of them can offset the overall lack of engagement provided, and the looming promise of DLC is no compromise.
tłumaczenie pisze:The Sims 4 to w sumie The Sims 3, skurczone i sterylne. Pewne nowości i rozwinięcia są niezłe, żadne z nich nie może jednak zastąpić kompletnego braku zaangażowania twórców, a nadchodzące obietnice DLC nie są żadną wymówką.
Pełna recenzja tutaj: http://www.escapistmagazine.com/article ... s-4-Review.

Awatar użytkownika
Dimond
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 45
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:40

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Dimond » 04 wrz 2014, 18:13

Ogólnie mieszanie interakcji i sama mobilność simów jest całkiem dobrze zrobiona i stanowi całkiem dobrą bazę do dalszego rozwijania gry, jednak gra faktycznie wydaje się dość mocno okrojona jeżeli chodzi o funkcjonalność i możliwości. Podczas dzisiejszej gry najbardziej zdenerwował mnie fakt, że nie mogę wyburzać pojedynczych płytek podłogowych. No chyba, że jeszcze nie doszedłem do odpowiednich opcji.

Jedna z rzeczy, która bardzo mnie ujmuje, to design świata zewnętrznego. Jest mnóstwo ładnych animacji dookoła: ptaki, świetliki, śliczna woda, czy chociażby moje ulubione owady w światłach latarni. Takie rzeczy bardzo cieszą oko. Podoba mi się, że nie wszystko jest podane na tacy i wiele rzeczy trzeba odblokować. Fajnie, że powróciły stare simowe rodzinki, no i polskie imiona i nazwiska dla simów.

Przełączanie się między lokacjami, jak w dwójce, jest trochę słabe, aczkolwiek trwa krócej niż w The Sims 2 - choć wiem, że jest to dopiero podstawa bez żadnych dodatków, więc może to się jeszcze spowolnić później. To przełączanie ma jednak swoją zaletę - ilość simów w danym obszarze. Gdzie nie ruszę kamerą, tam zawsze coś się dzieje. Na parceli nie przesiaduje 2 simów, a np. 11, jak ost. naliczyłem. Pod tym względem gra się bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 04 wrz 2014, 20:22

Dzielnice są większe, jak się na nich gra, aczkolwiek mogło być ich więcej ;)

Zatkało mnie! Mój sim znalazł kapsułę czasu :O

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Column15 » 04 wrz 2014, 21:30

Powiedzcie mi jak przetestować na Originie Simsy za darmo xD
Obrazek
av by teaplease.

Awatar użytkownika
aesthetea
Renciści
Renciści
Posty: 796
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:18

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: aesthetea » 04 wrz 2014, 21:41

Column15 pisze:Powiedzcie mi jak przetestować na Originie Simsy za darmo xD

Nie ma takiej możliwości. :)
Obrazek


dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 04 wrz 2014, 21:42

Oplaca się to kupować? ;p

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 04 wrz 2014, 21:43

Niestety już 7,2 na Metacriticu... Rośnie. :facepalm:

Co za głupoty ci ludzie tam wypisują.

Awatar użytkownika
figa
Posty: 65
Rejestracja: 15 sty 2014, 13:33

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: figa » 04 wrz 2014, 22:05

Column15 pisze:Powiedzcie mi jak przetestować na Originie Simsy za darmo xD
Gdzieś tu czytałam, że można grę kupić przez Origin, pograć 24 godziny i gdy się nie spodoba zwrócić.

Przy okazji - wersji pudełkowych, które zostały otwarte nie da się oddać do sklepu. Napisałam na wszelki wypadek, gdyby ktoś nie wiedział.
Obrazek


Awatar użytkownika
eris234
Posty: 91
Rejestracja: 23 lip 2014, 14:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: eris234 » 04 wrz 2014, 22:26

Też miałam ten bug z niemowlęciem... Jeszcze mam taki błąd, że Simka mi się nie przejadała ani nic a ze szczupłej osoby zamieniła się w tęgą i nie da się jej odchudzić. Mimo, że ćwiczy i ma 5 poziom kondycji to i tak pozostaje tęga. Innych błędów na razie nie zauważyłam, ale grę mam dopiero od dzisiaj i w sumie nie wychodzę za dużo Simami na parcele publiczne.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 05 wrz 2014, 6:57

Piszę o negatywach, bo są najmocniej odczuwalne. Jeśli chcesz, żebym pisał pozytywy, proszę bardzo: CAS (z pominięciem bolesnego braku opcji Stwórz Styl), który jest chyba najlepszą rzeczą w całej grze i jedyną, która oferuje coś naprawdę unikalnego i świeżego; całkiem dobrze zrealizowana wielozadaniowość; grafika czasem potrafi prezentować się naprawdę dobrze (choć to rozmazywanie odległego otoczenia i wygładzanie wszystkich krawędzi psuje efekt).

Niemniej jednak, pamiętajmy, że to jest część serii, i jako pełnoprawna kontynuacja powinniśmy oczekiwać od niej innowacji w stosunku do poprzednich części - a niestety chyba najgorszym brakiem jest zamknięty świat, którego nie mogę przeboleć.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 05 wrz 2014, 8:53

salberg i Black, przestańcie :) Oboje macie prawo do własnego zdania i niech tak zostanie. Podejrzewam, że salberg faktycznie by Ci się gra nie podobała, miałem wczoraj okazję zagrać trochę i napisałem w temacie o wrażeniach swoje odczucia. Dziś będę mógł jeszcze pograć to wypowiem się bardziej na temat gry ;)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Sebosz
Posty: 160
Rejestracja: 30 gru 2013, 14:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sebosz » 05 wrz 2014, 10:11

Ocenianie gry bez zagrania to jak ocenianie jedzenia po wyglądzie. Tyle w tym temacie.
Nie pasuje mi długość życia simów - na normalnej 20 dni to za mało, na długiej 80 to znowu za dużo... W trójce było to lepiej rozwiązane. Poza tym zaczynam odczuwać brak kodu moveobjects :curious:

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 05 wrz 2014, 10:39

A ja uważam, że salberg ma prawo oceniać grę nie grając w nią. Ja po oglądnięciu wielu materiałów na YT i czytaniu opinii mam wyrobione zdanie, a po wypróbowaniu gry wczoraj tylko się w nim utwierdziłem. Sory, ale mówienie, że trzeba wypróbować produkt, który na każdym gameplayu widać, że jest niedopracowany jest trochę głupie, skoro się to widzi na ekranie :\

Ja po zagraniu uważam, że nowa część mało ma wspólnego z The Sims. To jest bardziej gra na luzie, gdzie wypełnia się różne cele dla osiągnięć. Bardziej rozgrywka przypomina spokojne MySims, niż prawdziwe Simsy. Na serio, TS4 sprawdziłoby się na tablecie albo smartfonie jako zabijacz czasu w szkole czy w komunikacji miejskiej, albo dłuższej podróży, niż jako gra, w którą można zaangażować serce :) Dobrze, że ostatecznie zrezygnowałem z zakupu. Musi wyjść sporo dodatków i aktualizacji, żeby rozbudować tę grę. Potencjał ma, nie powiem, chociaż pewnych rzeczy już nigdy raczej nie naprawią, jak chociażby makiet (na 5 parcel w dzielnicy, na których można grać, przypada dużo więcej budynków, które są tylko makietami, z którymi nic nie można zrobić, więc wątpię, żeby to się kiedykolwiek zmieniło).

Poza tym pozbawili grę wielu drobnostek, które jednak miały swój smaczek, jak choćby opisy rodziny, biografię sima, drzewko genealogiczne, nawet nie ma intra na początku ;p
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Annorelka
Posty: 30
Rejestracja: 22 mar 2014, 17:38

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Annorelka » 05 wrz 2014, 11:08

Myślę, że "pozytywne wrażenia" i "miłe zaskoczenia" osób wypowiadających się na forum to nic dziwnego - gra była tak krytykowana, że sporo osób miało bardzo zaniżone oceny co do niej i w takim wypadku łatwo się "miło zaskoczyć" na wstępie. Nie ma więc co się czepiać tych osób, pierwsze wrażenia zawsze są nieco "zaburzone". To, że są dość pozytywne, bo po takiej krytyce się okazało, że Czwórka nie jest aż tak do końca beznadziejna wcale nie oznacza, że gra jest dobra.
annorelka.deviantart.com
Obrazek
Taktyka EA.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 05 wrz 2014, 11:13

A jak z innymi simami na parcelach publicznych?
Podobno gdy rozmawiasz z kimś np. na randce to inni się zlatują i się włączają do rozmowy..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 05 wrz 2014, 12:05

Poppi nie pisze się post pod postem...edytuj...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak prawda nie ma co oceniać dopóki się nie zapozna z grą osobiście ALE wiem czego nie ma wiem jakie są ograniczenia wiem co mi bardzo przeszkadza także na tym mogę powiedzieć czy mi się podoba czy nie...wywalając kasę po to aby samemu się przekonać że to co widziałam/czytałam a mi się nie podobało osobiście grając nie w moim stylu...mam ważniejsze sprawy aby tam kasę poświęcić...

Dejmian
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 516
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Dejmian » 05 wrz 2014, 12:19

Kupiłem zwykłą wersję w "Tesco", ale nie jestem pewien, czy dobrze zrobiłem...


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości