The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 03 wrz 2014, 1:07

Dziękuję za link :)
Obejrzałam w końcu tego gameplaya od Młoteczek, powiem że to był dla mnie ciężki wyczyn słuchać ich półtora godzinnego gadania co im ślina na język przyniesie (jeszcze to "kochanie" co chwila...).

Pierwsza rzecz, która mnie kłuję - ta biel i minimalizm w początkowych ekranach. Biały biję po oczach. Zwłaszcza w nocy. A przez ten minimalizm jest tak pusto.
Dziewczyna kliknęła na "graj" i przeniosło ją do CAS...wat?
Podobają mi się te kolczyki w kształcie lodów :wub:
Jednak w rozgrywce kolorystyka jest stonowana. Tyle dobrze.

Tryb budowania
Stawianie gotowych pomieszczeń jest dobre dla osób, które mają do tego dwie lewe ręce bądź dla leniwych:P
Tyle że można w ogóle budować "normalnie" - z stawianiem pojedynczych ścian itd.?
Meble są...takie trójkowe -_-
Boże, ta okolica jest masakrycznie mała, tragedia...już nie wspominając o tej ohydnej makiecie zamiast normalnego widoku. Dwójka jest bardziej rozbudowana pod tym względem...nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Tragedia.
Pod dom przybiegła jakaś simka i zaczęła robić pompki na środku chodnika soft2 litości...
Jeszcze ten wkurzający samouczek...
Parcele jak w 3 - puste i brzydko urządzone.
Teleportacja jest okropna. W dwójce przynajmniej dochodzili na koniec parceli i jakoś to estetycznie wyglądało, a tutaj tak byle jak, na odwal się.
Spoko, Ćwirowie byli przed domem, po czym rozpłynęli się w powietrzu. Pewnie teleportowali się :haha:
Sim ot tak, wchodzi sobie do domu innego sima, jak do swojego soft1
Simowie oczywiście dalej gdzieś muszą przejść i ustawić się do rozmowy...
Fajne jest, że mamy info co robi sim którego zostawiliśmy w domu. Szkoda tylko, że jak się na niego przełączy, to on zamiast się czymś zająć to stoi przed domem z niezaspokojonymi potrzebami..."sprytni simowie" :haha:

Ogólnie, to gra wydaję się być koszmarnie nudna, ale to w dużej mierze wina osób grających. To takie zapoznawanie się z grą, a nie faktyczna rozgrywka. Dlatego czekam na gameplay, który taką rozgrywkę przedstawi.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 03 wrz 2014, 8:57

No to zdawajcie relacje :P Tyle już was tu ma i gra, a we wrażeniach pusto :)
Dużo błędów? :cwaniak:
I temat ze zdjęciami czeka :wub:
O ile się da zdjęcia robić soft2
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Annorelka
Posty: 30
Rejestracja: 22 mar 2014, 17:38

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Annorelka » 03 wrz 2014, 9:25

Ma ktoś fotki nowych rzeczy z CASu?
Wierzbowa Zatoczka. Oaza Zdrój. Polskie imiona i nazwiska.
Rozumiem wasze uzasadnione narzekania na tłumaczenie, ale uwierzcie mi, mogło być o wiele gorzej (klik).

Dajcie znać jak przetłumaczyli Angry Poop. :cojapacze:
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2014, 9:53 przez Annorelka, łącznie zmieniany 4 razy.
annorelka.deviantart.com
Obrazek
Taktyka EA.

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lunon » 03 wrz 2014, 9:31

Filmiki z ubraniami dla kobiet:
https://www.youtube.com/watch?v=SdZCQfWEspw

oraz mężczyzn:
https://www.youtube.com/watch?v=30SD12cV5Uc

Wierzbowa Zatoka o 4 nad ranem :)
Obrazek
ładnie ^^

Obrazek
Dlaczego powstawili tak bardzo niepasujący domek do tego miasta? soft1

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 03 wrz 2014, 10:43

Co do czyjegoś komentarza wcześniej, że i tak hajs się będzie zgadzał dla EA - oczywiście będzie się zgadzał bo to podstawka. Kupi ją wielu nowych graczy w The Sims, jak i wielu starych wyjadaczy. Kupią ją Ci którzy chwalili i narzekali po to, żeby się przekonać samemu jaka ta gra jest. I nie należy im tego wytykać, że kupili! Dobrze, że ją sami przetestują. Mi osobiście wystarczą wszystkie te materiały wideo, żeby jej nie kupić (nie ma tu ukrytego sensu, piracić też nie mama zamiaru), ale jak ktoś chce niech testuje i sprawdza. Jeśli TS4 poniesie porażkę, to wyjdzie to dopiero w dodatkach, bo przy dodatkach odpadną już gracze, którym nie spodobała się podstawa, odpadną również Ci, którzy nie kupują wszystkich dodatków, tylko wybrane (bo wiadomo, że jak tematyka jakiegoś dodatku go nie zaciekawi, to nie kupi). Tak więc po wydaniu kilku dodatków może się okazać, że jest to nieopłacalne i TS4 umrze śmiercią tragiczną (taką mam szczerą nadzieję, wtedy może przy kolejnej odsłonie pomyśleliby nad sensem ich polityki).
We built this city, we built this city on rock an' roll!

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 03 wrz 2014, 11:11

W drugiej części koleś zastanawiał się "gdzie są te emocje...?"
Nie mógł ich nawet na interfejsie znaleźć, nie mówiąc o czytaniu z wyrazu twarzy sima.

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 03 wrz 2014, 11:54

Mam nadzieje, ze będzie tak jak Absolem mówi.
Martwi mnie np. fakt, ze gracze z Ameryki południowej są w większości zachwyceni. Deklarują nawet, ze ekrany ładowania ani trochę im nie przeszkadzają. Ale w sumie, grają w nią jeden dzień, wiec teraz są jeszcze podekscytowani. Ale ta gra jest taka ograniczająca, ze dopóki nie pojawi sie jakiś nowy dodatek, prawdopodobnie będą zmęczeni graniem w nia i czekaniem na ekran ładowania za każdym razem jak gdzieś chcą sie poruszyć. No i sam fakt, ze gra jest okrojona, nie ma nawet małych dzieci, sprawia, ze wydaje sie byc STRASZNIE nudna. Boze, czy tylko mnie nie ekscytuje chodzenie po parku, siłowni? A w domu co ci simowie mają robić? opiekować sie bobasami które bardziej przypominają obiekt aniżeli grupę wiekowa i z tego co widziałam, są bardzo niedopracowane?
Co jak co, i tak myślę, ze EA odczuje braki. Szczególnie dlatego, iz nie wierze, ze ta gra ma szanse na odniesienie takiego sukcesu jak TS2 czy TS3. Wydaje mi sie to po prostu niemożliwe. Na chwile obecna jej ocena jest raczej marna na portalach społecznościowych,a jesteśmy świeżo po premierze... Mam wrażenie, ze pomimo dodatków, ta gra przeminie z wiatrem. Jest po prostu za słaba. Mamy XXI wiek, jest naprawdę duży wybór na rynku, nawet jeśli nie ma go w grach symulacyjnych, to i tak dzieci (grupa docelowa EA) mają mnóstwo gier do wyboru, nie widzę powodu dla którego czwórka miałaby konkretnie wpaść im w oko bo w koncu ani to symulacja, ani to przygodowka, po prostu takie nic. xD Dwójka była czymś przełomowym w świecie gier, trojka w jakimś sensie tez, bo całkiem trzymała poziom jak na kontynuacje dwójki, miała otwarty świat. Naprawdę otwarty świat (pomimo lagow i błędów). Widzieliście te miasta w czwórce? To są wioski, nie miasta... Wiem,ze jestem krytyczna, ale staram sie byc jak najbardziej obiektywna i chce, by EA w końcu dostało za swoje... xD
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2014, 12:10 przez Larissa, łącznie zmieniany 3 razy.

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 03 wrz 2014, 12:44

Ale to nie będzie kilka sekund. Na komputerach EA trwało to 30, a podejrzewam, że nie szczędzą kasy na sprzęt. Poza tym przy używaniu zawartości modyfikowanej i wgraniu tysiąca oficjalnych dodatków ten czas będzie dłuższy.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 03 wrz 2014, 12:56

Absolem pisze:Co do czyjegoś komentarza wcześniej, że i tak hajs się będzie zgadzał dla EA - oczywiście będzie się zgadzał bo to podstawka. Kupi ją wielu nowych graczy w The Sims, jak i wielu starych wyjadaczy. Kupią ją Ci którzy chwalili i narzekali po to, żeby się przekonać samemu jaka ta gra jest. I nie należy im tego wytykać, że kupili! Dobrze, że ją sami przetestują. Mi osobiście wystarczą wszystkie te materiały wideo, żeby jej nie kupić
Trzeba im to wytykać! Nie mam na myśli konkretnych osób tylko ogół
Narzekali, a i tak kupili.. A więc wychodzi na to, że nieważne co by było aby simsy.. Można powiedzieć, że wiedzieliśmy wszystko o grze przed premierą.. Albo naprawdę wiele

Podgląd mapy? Nie podobał się, ale pojawiały się głosy nadziei, że zostanie zmieniony bo to wczesna wersja gry... I co? :dotatusia:
Teleportowanie? Pamiętam jak ktoś napisał, że to tylko we wczesnej wersji gry :haha:
I te ogólnie poruszenie, że pokazywali wczesną wersję gry czy okrojoną...
A gra taka jest..
:haha: :haha:

Naprawdę nie rozumiem co może się podobać w tej grze..
Jak dla mnie, zepsuli wszystko. CAS fajny ale co z tego jak simowie w grze wyglądają gorzej..

Rybka jest już w akwarium, to nawet w trójce trzeba było uzupełniać. Jeszcze się pewnie jej nie karmi..

Słowa innego gracza
Tutaj żeby iść do sąsiada ekran ładowania, nawet jak to jest obok! chcemy wrócić do domu.. ekran... chcemy zobaczyć co robi sim, który został w domu .. ekran ;/ Jedziemy na parcelę publiczną ekran, chcemy wejść do innej ekran bez sensu totalnie i nie rozumiem takiego zagrania. Przeżyłbym gdyby ładowały się tylko te dzielnice ale nie jeszcze parcele no ludzie ;. Dodatkowo wszędzie znikające i teleportujące się simy... nawet w tle widać jak sim idzie chodnikiem, a potem nagle znika
I gra ma wyższe wymagania od trójki, która ma otwarty świat.. I czwórka z pewnością będzie też miała lagi..

Liczenie na to, że ta seria odniesie porażkę??
:haha: :haha: Prędzej UFO znów nawiedzi Roswell, naprawdę..
Nie ma co na to liczyć. Młode pokolenie jak wyżej pisaliście nie zna starych części, więc zastąpi starych graczy.

Tak więc pozostaje nam czekać, tzn. dla mnie ( może tylko dla mnie, aż tak się nie podoba) do 2019 roku na kolejną część. A może dłużej..
Nie mogę tylko zrozumieć dlaczego ci co narzekali kupili tą grę.............
Sky Fits Heaven

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 03 wrz 2014, 12:59

Ultraviolence pisze: I te ogólnie poruszenie, że pokazywali wczesną wersję gry czy okrojoną...
A gra taka jest..
:haha: :haha:
Też byłem przekonany, że oficjalna gra będzie zupełnie inaczej wyglądać. Szczególnie jak widziałem, że Sim który umarł po prostu znika bez żadnej animacji. Tak samo Mroczny :p

Awatar użytkownika
figa
Posty: 65
Rejestracja: 15 sty 2014, 13:33

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: figa » 03 wrz 2014, 13:09

Po obejrzeniu najnowszych filmów (w tym także tych po polsku), dochodzę do wniosku, że TS4 powinno wyjść w 2009 roku, jako następca TS2 a obecnie powinna się była pojawić gra typu TS3, z otwartym światem.
Ogólnie rzecz ujmując TS3 wyszło za wcześnie, wiele komputerów nie podołało. Obecnie sprzęt poszedł trochę naprzód i śmiało mogli wypuścić grę z ulepszonym otwartym światem ale cóż...
Nie dość, że się cofnęli całkiem zamykając świat, to jeszcze nie dodali do gry wielu opcji, normalnie dostępnych w poprzednich częściach.
Po co się licytować jak długo trwają ekrany ładowania, powinno ich nie być, mamy 2014 rok, dla mnie ta gra to zbyt wielkie przegięcie.

IndraEDIT: "Naprzód" piszemy razem
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2014, 13:12 przez figa, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 03 wrz 2014, 13:18

:facepalm:
Obrazek

Okolica taka piękna, a pomyśleć że tak naszpikowana ekranami ładowania.. Albo nie wszędzie można dojść
Obrazek
Obrazek
Sky Fits Heaven

Sebosz
Posty: 160
Rejestracja: 30 gru 2013, 14:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sebosz » 03 wrz 2014, 14:04

Albo po prostu nie uwzględniają anulowania w rankingach :curious:

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 03 wrz 2014, 15:01

Na moim kompie, to czwórka raczej nawet nie pójdzie. No i dobrze, pogram sobie w dwójkę xD Dzisiaj widziałam reklamę czwórki w TV, czułam się tak zażenowana... chciałam się zapaść pod ziemie po prostu soft1 Gdyby moi rodzice to zobaczyli, zaraz by się dziwili, że w taką dzieciniade gram soft1 Kiedyś, jak byłam mniejsza, to nawet chwaliłam się rodzicom moimi dwójkowymi Simami itp., ale teraz mi w ogóle wstyd przez czwórkę. Ta reklama była tak żenująca, nie dość, że okropnie dziecinna (i ta piosenka! Boże!) to jeszcze po prostu NIC tak naprawdę nie pokazuje... parę żenujących i denerwujących Simów z przesadzoną mimiką. No nic z gry po prostu, nie ma domów, nie ma rodzin, tylko ci "sprytni Simowie" <_< To symulator życia, powinni pokazać rodziny i pokolenia, bo to był przeciez główny zamysł serii The Sims od jej powstania. A nie, zapomniałam, w czwórce nawet drzew geneallogicznych nie ma <_< Jak jakiś Sim umże, to jakby nigdy nie istniał, bo jedyne, co nam po nim pozostanie, to grób, bo ani jego duch nigdy naszych Simów nie nawiedzi, ani nie pozostanie po nim portret w drzewie genealogicznym, bo takowego nie ma. Jakby nie istniał, dosłownie. Więc po co w ogóle Simami grać? Po to, że pochodzić po parku, zdobyć osiągnięcia czy umiejętności? <_< W ogóle główny motyw The Sims 4, "Sprytni Simowie. Szalone historie" już sam w sobie jest dla mnie żenujący i brzmi jakoś dziecinnie ;/
A tak wcześniej nakrzekałam na trójkę. Zawsze myślałam, że jest ona hańbą dla serii The Sims, nie ma klimatu, Simowie jak z plasteliny, tacy puści, zwykłe kukły bez uczuć... i te błędy... XD Zawsze narzekałam, jaka ta trójka nie dobra, że seria zakończyła się na dwójce itd. ;) ale tak naprawdę, oto dowiedziałam sie, że może być jeszcze gorzej soft1 TS4 to porażka na pełnej linii. Zaczynam doceniać trójkę soft1
Obrazek

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 03 wrz 2014, 15:04

No ja nie wierzę w to forum... Po co wy to wszyscy kupiliście? Nie macie co z forsą robić? Sami narzekacie na każdy prawie aspekt tej gry a robicie to co chce EA - kupujecie, instalujecie, nudzi się wam więc kupujecie kolejno każdy dodatek soft1

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 03 wrz 2014, 15:18

Heh dokładnie, wszyscy tutaj krytykują a okazuje się, że 2/3 forum i tak kupiło grę. Macie oczywiście prawo, nikt wam nie zabroni, ale nie uważacie, że to lekka hipokryzja?
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 03 wrz 2014, 15:21

Też nie rozumiem. Sam lubię kupować gry, może niekoniecznie w dniu premiery, ale za to co teraz EA zrobiło nie kupiłbym TS 4 nawet za 50 złotych ;). Ale niestety większość ludzi kupiłaby pewnie puste pudełko na grę, gdyby tylko było na nim logo The Sims...

I, tak jak wyżej, też myślałem że po trójce gorzej już być nie może, ale jak widać wszystko jest możliwe. Z tym, że to nie działa tak, że skoro czwórka jest taka beznadziejna to trójka nagle zaczyna mi się podobać. Doceniam różne możliwości trójki, ale jak sobie o niej pomyślę to widzę te napuchnięte postaci z okropnymi włosami czekające godzinę zanim przebiorą się do pracy i odechciewa mi się w to grać. Dobrze, że dwójka trzyma poziom. Już by chyba lepiej zrobili, jakby poprawili grafikę, zmienili oświetlenie, wstawili czwórkowy CAS i sprzedawali to jako jakąś reedycję :D

Awatar użytkownika
Funia
Posty: 99
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:49

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Funia » 03 wrz 2014, 15:49

Ja nie rozumiem o co ten "krzyk". Nawet jeśli ktoś ostro krytykuje, to nie znaczy, że jednak nie jest ciekawy i nie chce zobaczyć na własnej skórze jak to wygląda. Ludzie mają wolny wybór (już o tym, że czasem zmienia się zdanie nie wspomnę) i mogą robić co chcą, a prawda jest taka, że innym nic do tego...
Jak czytam, że trzeba ludziom wytykać ich decyzje :facepalm: to dostaje białej gorączki... nie wierze, że można się tak zachowywać...
Koniec kropka...

Miri - to nie jest opinia to jest ocena, ludzi kupujących grę.

Swoją drogą mnie ciekawi to, że oni pisali, że dadzą baseny w aktualizacji. Potem tłumaczyli się, że baseny nie mogą być, bo silnik gry nie pozwala soft9... Ja nie wiem nie znam się na tym... ale jak silnik gry by nie pozwala to jak oni mają zamiar dodać to soft9... Nie wiem ale te ich tłumaczenia wychodzą mi czubkiem głowy...
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2014, 15:51 przez Funia, łącznie zmieniany 1 raz.
Życie zawsze posyła do Ciebie same anioły... W Twoim otoczeniu nie ma dobrych, ani złych ludzi, są tylko tacy, którzy po prostu pomagają Ci stać się tym, kim jesteś.

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 03 wrz 2014, 15:50

Na moim kompie, to czwórka raczej nawet nie pójdzie. No i dobrze, pogram sobie w dwójkę xD
Nie jesteś sama :D
Śmieszy mnie, że niby ludzie broniący 4 mówili, że pokazywana wcześniej wersja gry z teleportacją ze środka parceli i brzydką mapą podglądu to jeszcze wersja testowa. No niestety kochani, macie to w oficjalnej ostatecznej wersji gry...
Nadzieja umiera ostatnia :haha:

A co do tej reklamacji...może jestem przewrażliwiona, ale wątpię żeby było z tym tak kolorowo. Jakby można było bez problemu grę zwrócić, to każdy by się tak wycwanił, że praktycznie miałby grę za darmo.
Ja w każdym razie bym nie zaryzykowała dwoma stówami, czy ile to tam kosztuje. To już lepiej pożyczyć od kogoś. Mi zdecydowanie wystarczy popatrzeć na gameplay'e.

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 03 wrz 2014, 15:52

A mi to lotto co kto robi bo ważne co robię JA :)

Czekam na filmiki/foty/ogólne opinie wasze bo pomimo że TS4 mi się nie podoba i nie zamierzam tej gry kupować to pooglądać/poczytać jak najbardziej chcę :D


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości