The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 02 wrz 2014, 17:32

Mnie na tym live Młoci dziwi to, że jak wraca do domu kiedy jedna simka jest na mieście, a druga na chacie, to ta co jest na chacie spawnuje się przed domem. A na materiałach ludzi z Sims Camp jak wracali do domu, to członkowie rodziny normalnie w tym czasie robili różne swoje rzeczy, hmmm, czy to kwestia ustawień?
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lunon » 02 wrz 2014, 17:34

Ogląda ktoś z was live młoteczki?
Przeraża mnie ilość ekranów ładowania.
-ekran potrafi wyskoczyć nawet przy odwiedzeniu parceli obok...-
Nie podoba mi się to, że sim puka do sąsiada i cały dom staje przed nim otworem.
Zero przywitania od gospodarza..

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 02 wrz 2014, 17:36

Oglądałam live z młoteczką i wiecie co ?

NIE PODOBA MI SIE TS4!

Dziękuję :)

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Szafirek » 02 wrz 2014, 17:40

Po co jest podział na dzielnice, przecież oddzielne parcele też się ładują. -.-
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 02 wrz 2014, 17:43

Właśnie skończyłam oglądać twitch Młoteczki.
Ta gra jest po prostu beznadziejna. Simy żyją jakby bez sensu, ich życie jest teraz jeszcze nudniejsze niz kiedykolwiek wcześniej. Rozumiem, ze to podstawa, ale i tak...
Ekrany ładowania są upierdliwe i strasznie ograniczające. Strasznie. Wszędzie gdzie sie ruszysz: ekran. I na dodatek, simowie magicznie pojawiają się przed domem. Bardzo źle to wygląda. Na dodatek, oglądałam chyba 10 minut a juz widziałam takie błędy jak przenikanie przez siebie simow, dziwna i źle zrobiona animacja zasuwania krzesła, zacinających sie simow albo robiących dziwne rzeczy które są wynikiem niektórych nie dopracowanych animacji. Masakra. Nie wiem co EA sobie myślało. No i te uproszczenia... simowie sobie teraz wchodzą do domów innych simow jakby niby nic. Gdzie ta naturalność symulacji życia, gdzie?! Ta gra przynosi wstyd serii The Sims.
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2014, 17:48 przez Larissa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 02 wrz 2014, 17:45

Oglądam te filmiki z rozgrywki i wiecie co? Czuję się mega rozczarowany i oszukany. Zaczynam żałować nawet, że zamówiłem już grę, ba, edycję premium nawet. Może to się zmieni po pierwszym zagraniu "na własne oczy", ale nie chcę się naiwnie łudzić, że gra mnie zachwyci. Tak z pewnością nie będzie...
Ogólna masakra i żal, żal do EA, że zniszczyli tak świetną serię gier, jaką jest The Sims.
Chyba faktycznie przydałaby się im jakaś poważna konkurencja, jeśli o symylacje życia chodzi.
Obrazek

Sebosz
Posty: 160
Rejestracja: 30 gru 2013, 14:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sebosz » 02 wrz 2014, 17:50

Szafirek pisze:Po co jest podział na dzielnice, przecież oddzielne parcele też się ładują. -.-
W obrębie tej dzielnicy można swobodnie poruszać kamerą, aczkolwiek budynki i tak oddzielnie się wczytują... Szczerze mówiąc też tego nie rozumiem, no ale cóż. Pewnie większe wymagania by musiały być gdyby było inaczej, ponieważ w każdej z tych parceli musieliby znajdować się simowie i coś robić.

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 02 wrz 2014, 17:51

Właśnie, zobaczyłam, ze ta gra w PL kosztuje 150 złotych. Boże, to jakiś nieśmieszny żart. Powinna kosztować 50 złotych. Ja tez nie mam zamiaru wydawać na to badziewie 50 euro.

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikado » 02 wrz 2014, 17:58

http://forums.thesims.com/en_US/discuss ... re-posting

W tym temacie jest już 5 stron zgłoszonych bugów. A to dopiero pierwszy dzień soft2
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 02 wrz 2014, 18:11

A ja się już biłem z myślami, czy jednak się nie skusić... Ale live u Młoteczki pokazał, jak ta gra jest uproszczona i uciążliwa. Okej, jest wiele przydatnych opcji jak choćby wybieranie potrawy przy gotowaniu, przechodzenie przez drzwi grupy simów i inneczynności, które w końcu nie wymagają pół godziny czekania, aż sim przemyśli jak to zrobić. Ale ogólnie gra jest tak bardzo uproszczona, że niestety, ale jak się na nią patrzy to faktycznie zrobił się rpg, a nie symulacja życia. To co mnie kłuje w oczy oprócz oczywistych braków, o których wiadomo od dawna:
- masa ekranów ładowania. Może jedno ładowanie nie trwa bardzo długo, ale jak się odwiedza kilka parcel i sąsiadów to można dostać szału! Taka ich ilość nie nadaje się do gry z otwartym czy półotwartym światem :\
- sąsiedzi nie witają odwiedzającego sima! Simka zapukała do drzwi i mogła swobodnie wejść do domu...
- poszukiwanie pracy nie daje nawet minimum wyzwania i trudności gdyż wystarczy wybrać dowolną dostępną ścieżkę kariery w panelu sima :\
- niektóre animacje są totalnie uproszczone, jak wcześniej wspominane przeze mnie zbieranie talerzy, odkręcanie kranów (a właściwie zautomatyzowane krany) etc.
- niestety ale odróżnienie nastolatka od dorosłego jest prawie niemożliwe -__-
- o ile przy premierze TS2 czy TS3 miało się wrażenie, że dostaliśmy coś nowego, to już przy TS4 dosadnie widać odgrzewany kotlet.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 02 wrz 2014, 18:17

Gdzie można obejrzeć gameplay od tej Młoteczki?

Dejmian
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 516
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Dejmian » 02 wrz 2014, 18:21

Oglądam powtórkę "live" i jestem zniesmaczony. Obrzydliwa jest ta gra.

Awatar użytkownika
Mint
Posty: 312
Rejestracja: 20 sie 2014, 14:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mint » 02 wrz 2014, 18:23

Zgadzam się z Dejmianem,czwórka to jest jedno wielkie DNO! Nie będę was zniechęcał do zakupu, ale to jest moja opinia. Trójka jest dużo lepsza, a czwórka to taki okrojeniec oklepany na opierdziel (ma swoje zalety, ale więcej ma wad!!!) .
Obrazek

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 02 wrz 2014, 19:15


Awatar użytkownika
Aaqwil
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Aaqwil » 02 wrz 2014, 19:18

Obejrzałem godzinę powtórki live'u Młotki z pominięciem CASu... Jakoś tak średnio mi się to wszystko podoba, ekrany nie dość, że wcale nie takie szybkie to nienaturalnie paskudne i nienaturalnie działające. W dwójce simowie jakoś dawali radę chodzić na krawędź parceli i na odwrót. Nie rozumiem też idei wczytywania się parceli obok, przecież w porównaniu do trójki gdzie mamy całe miasto te pięć parcel to jest nic. Mimo tego, że wiem, że nie wszystko zostało tam pokazane jakoś nie mogę przekonać się do tej gry, wieje nudą. Jakiś tydzień temu byłem u wujka i z nudów włączyłem sobie trójkę, którą miałem na laptopie, była to sama podstawa, a jednak, mimo tego, że jestem przyzwyczajony do gry z dodatkami spędziłem przy jednej "sesji" standardowe półtorej godziny i się nie nudziłem... Sam już nie wiem co o tym myśleć. Mi samemu szkoda wywalać kasy, pożyczyć nie ma od kogo, a i młodsza siostra niezbyt całością zachwycona... Lekko się łudzę, że gdybym zagrał to by mi się spodobało, ale z drugiej strony nadal szkoda mi stu złotych...

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 02 wrz 2014, 19:27

Znowu się wtrącam z ocenami.

Na GameSpot gra ma już ocenę czytelników 4.7.

A na Gry-OnLine 5.8.

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 02 wrz 2014, 19:33

Ciekawi mnie czy na tych portalach oceniają Ci co faktycznie grali czy każdy kto usłyszał, że nie ma basenów i tooldersów :P Każdy może sobie wejść na gry online i zagłosować, aktualnie. To jest śmieszne źródło a nie miarodajne.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 02 wrz 2014, 19:36

1) Co do Gry-OnLine - już tłumaczyłem. To pokazuje podejście ludzi do tej gry. My też nie graliśmy, a cały temat zawalony jest skargami na EA.

2) Akurat GameSpot to anglojęzyczna strona, na której pewnie już częściowo są szczere oceny ze źródła.

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Szafirek » 02 wrz 2014, 20:17

Absolem pisze: - masa ekranów ładowania. Może jedno ładowanie nie trwa bardzo długo, ale jak się odwiedza kilka parcel i sąsiadów to można dostać szału! Taka ich ilość nie nadaje się do gry z otwartym czy półotwartym światem :\
Nie jestem pewna czy to można nazwać nawet półotwartym światem, skoro parcele ładują się oddzielnie. Myślałam, że ten półotwarty świat będzie miał wydzielone kilka parcel, które nie będą wymagały ekranu ładowania. Jak dla mnie ten świat jest zamknięty, to że można pomachać trochę kamerą po większym obszarze nie czyni go od razu otwartym czy półotwartym :bored:

Całej reszty nie będę oceniać, mało z gry widziałam, jeszcze nie zagrałam (jeśli w ogóle zagram). Chociaż wiele denerwujących szczegółów już wychwyciłam. Oj nie postarali się, nie postarali. Zobaczymy ile łatek wyjdzie w pierwszych miesiącach po premierze, a może porzucą tę grę jak simcity?
ObrazekObrazekObrazek

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 02 wrz 2014, 20:23

Szafirek pisze: Nie jestem pewna czy to można nazwać nawet półotwartym światem, skoro parcele ładują się oddzielnie. Myślałam, że ten półotwarty świat będzie miał wydzielone kilka parcel, które nie będą wymagały ekranu ładowania. Jak dla mnie ten świat jest zamknięty, to że można pomachać trochę kamerą po większym obszarze nie czyni go od razu otwartym czy półotwartym :bored:
Dokładnie. Mam w The Sims 2 mod na większe możliwości oddalania kamery. Nie wiedziałem, że to półotwarty świat :D


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości