The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 21 sie 2014, 21:41

Nikt nie pisze, że nie może się doczekać, bo dużo osób jest sceptycznie nastawiona do tej części simsów. :x
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

dzejan

Postautor: dzejan » 21 sie 2014, 22:06

Polecam przereagowanie postów o The Sims 3 a The Sims 4 na simspedii. Ot takie porównywanie nowości ;)
http://pl.sims.wikia.com/wiki/The_Sims_3
http://pl.sims.wikia.com/wiki/The_Sims_4
:)

Poza tym nie wyobrażam sobie połowy dodatków w czwórce - wakacji nie będzie, bo trzeba plażę, a plaży nie będzie bo silnik został stworzony tylko pod płaski teren, a nawet jeżeli i będzie to simowie jej nawet widzieć nie będą, tymbardziej do niej nie wejdą. Przyszłości nie będzie, bo co to za sens latać pomiędzy ekranami ładowania? Tak samo jak z tymi przygodowymi dodatkami, tzn. wymarzonymi podróżami i rajską wyspą. I tak dalej...

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser

Postautor: salberg » 21 sie 2014, 22:06

Bo przecież EA przywiązuje TAK DUŻĄ wagę do wnętrz budynków. soft1 W ogóle nie robi klubów na odwal się itd., które od zwykłego domu odróżnia tylko obecność barmana, jak ktoś już wyżej zauważył...

A poza tym - okolica cztero- lub pięcio-krotnie większa od np. Sunset Valley, taka okolica by w zupełności wystarczyła. Ale nie. Oczywiście musieli ją pociąć na zamknięte lokacje. Ech.

A technologia nie jest żadną wymówką, niech nie wmawiają mi, że w 2014 roku mogą zrobić w grze mniej niż w 2009. <_<

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca

Postautor: ollie » 21 sie 2014, 22:12

^ A co dopiero w 2004 r.

No właśnie. Dawno się laleczką voodoo nie chwalili. Może ją też usunęli? :haha:
Obrazek

sygnatura the gifted

dzejan

Postautor: dzejan » 21 sie 2014, 22:20

salberg, oglądając gameplaye... nawet nie było barmana :) Tylko na chwilę pojawił się ten od naleśników przy barze zrobił jednego drinka i odszedł :) chyba nawet NPC nie ma, to od razu wyklucza w sumie zostań gwiazdą (chyba że bedzie jeszcze gorsze :D) na przykład

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf

Postautor: Jackob » 22 sie 2014, 1:22

Dwa tygodnie do premiery, a mnie nie ciągnie do kupna gry, zobaczenia na własne oczy co nowego. :unsure:
Już więcej zachwycałem się, wyczekiwałem na premiery dodatków do "trójki". Z tych wszystkich gameplay obejrzałem tylko kilka bo stwierdziłem, że na każdym pokazują to samo. :/

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści

Postautor: Kasim Hazim » 22 sie 2014, 1:52

Mnie tak samo jak większość - nie ciągnie do zagrania. Nawet za bardzo nie czuję tego "wow", że wychodzi nowa część. I zgodzę się z tym, że na większości gameplayów pokazują to samo. : /
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
aesthetea
Renciści
Renciści

Postautor: aesthetea » 22 sie 2014, 2:55

To tylko dwa tygodnie? o: Nie wiem czy to wina samej gry czy tego, że byłam młodsza i bardziej zapalona do simsów, ale również nie czuję tego czegoś, obyłabym się spokojnie bez nowej części. Ciekawe jak długo pociągną z simsami. x) (jak takie nowości jak teraz będą wprowadzać to raczej nie za długo)
Obrazek

Awatar użytkownika
GamerTR9

Postautor: GamerTR9 » 22 sie 2014, 9:32

TS 1 - było super grą w latach an swoim rynku bo nie było podobnej, bardzo ją lubiłem
TS 2 - się podniecałem jak dziecko (bo nim byłem)
TS 3 - byłem ciekaw nowości, koniec końców nie przepadam za trójką ale teraz zaczynam ją doceniać, gdy widzę 4
TS 4 - nie wywołuje u mnie żadnych emocji, dosłownie, gra mi tak wisi, że nie wiem czy grając w nią będę mieć co robić, bo same gameplaye pokazują, że w tej grze nie będzie nic do roboty poza zachwycaniem się emocjami, których jakoś ja nie umiem dostrzec (poza napisem koło sima, że jest w jakimś tam stanie).

A może faktycznie, z wiekiem Simy tracą na "fajności"? :| Btw. TS 4 w ogóle mi się nie podoba, myślałem, że te wszystkie okrojenia to do wersji demo a jednak się okazuje, że oni tak naumyślnie podcinają te grę :(. Ea naprawdę chce chyba skończyć z tą serią.
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.

. . .

Awatar użytkownika
smisiv
Renciści
Renciści

Postautor: smisiv » 22 sie 2014, 9:42

No nie wiem, czy tak prędko zyskają nowych fanów z tym całym minimalizmem...
Trójka miała ten stary dobry panel z opcjami, czuć było jednocześnie powiew nowości jak i ukierunkowanie na młodszych przez duszki, księżniczki etc. Teraz w czwórce pozabierali i poukrywali wszystko gdzieś, tak jakby to był nie wiadomo jaki skomplikowany program i pierwsze wrażenie na dzieciach z podstawówki to raczej "eee, i co tutaj robić?" niż "wow, tyle opcji", tak jak to było do tej pory. Trudniej się im będzie przyzwyczaić i polubić gierkę. A koniki i pieski dojdą dopiero kiedyś tam hen hen... Przez ten czas fanów może ubywac a nie przybywać :)
To może serio okazać się klęską i prędkimi promocjami na origin, starzy fani już się odwracają wieszcząc katastrofę, a nowi wejdą parę razy do gry i zamiast dobrego wrażenia, tym razem będzie rozczarowanie.

Awatar użytkownika
Levkoni

Postautor: Levkoni » 22 sie 2014, 10:35

Tym bardziej, że The Sims 2 można było dostać niedawno za darmo z całą kolekcją, a The Sims 3 są aktualnie tanie razem z dodatkami, więc Ci nowi fani też mają wybór, albo okrojona nowa czwóreczka, albo dopieszczona trójka i jeszcze bardziej dopieszczona dwójka.

Co do zanudzenia się na śmierć grając w TS4 - w The Sims 2 wszystko było nowe, była masa rzeczy do odkrywania w podstawce. Było kilka parcel publicznych na starcie, sklepy z ciuchami, w których na prawdę można było kupić ubrania. Do tego chyba największa nowość to starzenie się simów - każdy chyba chciał wypróbować zakładanie rodziny i wychowywanie sima od narodzin do śmierci. Do tego dochodził nowy system szczęścia życiowego i nagród, więc podstawka TS2 była mega ciekawa.

W TS3 główną bolączką był w zasadzie mały wybór mebli i ubrań, a do tego te obiekty były nudne. Ale za to mogliśmy poznawać nowe, otwarte otoczenie, system kolekcjonerstwa i fantastyczny system rozwoju umiejętności, plus wyzwania związane z nimi, z karierą itp. Więc też było co robić.

W TS4 nie dostajemy NIC nowego. Zbieractwo było, świat jest piękny, ale bardzo ograniczony rozmiarem jak i ładowaniami. Rozwój rodziny to kompletna bzdura bo nie wiem kogo może zaciekawić tak okrojony system pokoleń? Gram obecnie teraz w TS2 i z wielką przyjemnością obserwuję zachowanie małych dzieci, które uczą się podstaw, bawią, ba nawet mogą wchodzić w interakcję ze starszymi dziećmi i z rówieśnikami (tego nawet w TS3 nie było).
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
GamerTR9

Postautor: GamerTR9 » 22 sie 2014, 10:47

Nie wiem czy było więc wstawiam
https://www.youtube.com/watch?v=telQ-euI0e4
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.

. . .

Awatar użytkownika
figa

Postautor: figa » 22 sie 2014, 17:24

I czym oni się chwalą w tym filmie?
Znowu dekoracyjnymi atrapami samochodów, tramwaju i statku, parkiem, CAS-em i oczywiście emocjami :bored:
Pod koniec filmu sim skończył gotować, podchodzi do szafki i przechyla patelnię jakby miał to wszystko wylać na blat... ale nie, w ostatniej sekundzie magicznie znikąd pojawia się talerz. To jest... bardzo naturalne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf

Postautor: Guuki » 22 sie 2014, 18:09

Ja już nic nie oglądam, żadnych zdjęć, żadnych filmików - nuda.
Oczekuję premiery, kiedy to sam zagram w tę grę i będę mógł ocenić jaką marną kontynuacją serii jest.
Obrazek

Adamsims

Postautor: Adamsims » 22 sie 2014, 18:38

Champion pisze:Ta gra to.... porażka. Mam nadzieję że fani wyśmieją EA. :jatowidze:
Niestety, ale niektórzy ludzie się cieszą na tą gre i już pozamawiali. Nie wiem jak można wspierać twórców, którzy wydają takie coś.Jak ktoś chce pograć, to proszę by pożyczył od kogoś, czy w inni sposób to zdobył, ale niech nie wspiera EA w robieniu szmelcu.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser

Postautor: salberg » 22 sie 2014, 18:53

Papierowy Anioł pisze:Najbardziej bawi mnie fakt, że przed premierą TS3 3/4, jak nie wszyscy, byli negatywni nastawieni a potem pograli i było ok. Założę się, że teraz będzie tak samo...
Osobiście nie mogę się doczekać premiery, pewnie jako jedyna.
Przed premierą trójki wszyscy byli podjarani otwartym światem i nowymi opcjami... Jeśli już ktoś narzekał, to na grafikę, ale poza tym to nie ma co porównywać tamtej małej krytyki do tego co zalewa TEN temat... Pomyślcie jaką grę oni mogli wypuścić, z wielkim światem parokrotnie większym od Susnet Valley, z nowymi opcjami, może z nowymi grupami wiekowymi, z większym wsparciem dla twórców i dopracowanym narzędziem "Stwórz Styl"...

Jeśli ktoś woli przyjąć takie g%%%o od tych rozchamionych twórców i jeszcze im za to zapłacić, to współczuję.

Awatar użytkownika
PoProstuAnia

Postautor: PoProstuAnia » 22 sie 2014, 18:54

Adamsims pisze:
Champion pisze:Ta gra to.... porażka. Mam nadzieję że fani wyśmieją EA. :jatowidze:
Niestety, ale niektórzy ludzie się cieszą na tą gre i już pozamawiali. Nie wiem jak można wspierać twórców, którzy wydają takie coś.Jak ktoś chce pograć, to proszę by pożyczył od kogoś, czy w inni sposób to zdobył, ale niech nie wspiera EA w robieniu szmelcu.
Rozumiem, że możesz być negatywnie nastawiony do gry, jednak weź pod uwagę, że istnieją też tacy ludzie, którzy może zostaną wiernymi fanami nowej odsłony i nie możesz nikogo prosić o to, żeby nie kupował jej sobie na własność. Wolny rynek mój drogi, nikomu nie zabronisz.

Ja osobiście (mimo iż nie odczuwam takiego podniecenia przy premierach poprzednich części) to kupię tę grę w dniu premiery i nadal wierzę, że czeka mnie wiele godzin udanej zabawy z nią.

Edit:
"Jeśli ktoś woli przyjąć takie g%%%o od tych rozchamionych twórców i jeszcze im za to zapłacić, to współczuję."
Bardzo proszę wszystkie osoby, które już powoli wyśmiewają ludzi zamierzających kupić czwórkę o zaprzestanie nieustannego spamu, który już naprawdę bokiem wychodzi. Nie jesteście zadowoleni, nie kupicie gry? Wasza sprawa, ale nam obrzydzać jej kupna nie musicie.
Obrazek

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser

Postautor: salberg » 22 sie 2014, 18:59

To się nazywa "wyrażanie opinii". Może jakby gra była lepsza, więcej osób by ją chwaliło. I mam prawo wyrażać swoją opinię na temat polityki EA i dokładnie wytykać, dlaczego i przez jakich ludzi się ona w najbliższych latach nie zmieni. :)

Adamsims

Postautor: Adamsims » 22 sie 2014, 19:04

PoProstuAnia pisze: Bardzo proszę wszystkie osoby, które już powoli wyśmiewają ludzi zamierzających kupić czwórkę o zaprzestanie nieustannego spamu, który już naprawdę bokiem wychodzi. Nie jesteście zadowoleni, nie kupicie gry? Wasza sprawa, ale nam obrzydzać jej kupna nie musicie.
Piszemy to ciągle, by ludzie zrozumieli, że ta gra mimo 5 lat odstępu od poprzedniej części, nic sobą nie reprezentuje. Tracimy na tym, że inni kupią 4, bo EA dalej nie będzie się do tworzenia gier przykladać.

Piszczac

Postautor: Piszczac » 22 sie 2014, 19:09

Ja też grę kupię, być może nawet w dniu premiery (zależy ile będzie mnie kosztowała wyprawka szkolna córki), ale najpierw rozeznam sie w lokalnym rynku, gdzie będzie jaka promocja. Preorderów i tak nie kupie, bo na pewno gry dla mnie nie zabraknie (tak było też z poprzednimi częściami). Mnie już jedynka, dwójka i trójka sie przejadły. Mam wszystkie dodatki i akcesoria do każdej części, wszystkie kupione w dniach premiery lub zaraz po. Mnie już po prostu sie znudziło granie 5 lat w tę samą grę, odkryłam niemal wszystko (np. nie mam odblokowanych tylko 8 oddznak w trójce, wkurza mnie to, że nie mogę już praktycznie grać na moim trzyletnim save, który ma kilka GB wielkości). Store nie kupuję dla zasady więc nie będę dokupywać już nic do trójki. Czekam z optymizmem na czwórkę (nie z takim podnieceniem jak np. na dwójkę czy trójkę, bo nie mam i tak zbytnio czasu na granie), chociaż nie wszystko mi się podoba.

Adamsims a powiedz tak szczerze, dlaczego ma mnie obchodzić, ze ty coś na tym tracisz? Dlaczego ktoś komu gra się podoba ma tracić, żebyś ty nie tracił?