The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 13 sie 2014, 17:40

Panel sterowania jest ubogi. :/ Nie ma na nich informacji jaki nasz sim jest z charakteru. W dwójce można się zżyć z simem, poznać jego zainteresowania.. Gra coraz bardziej upodabnia się do gry przygodowej. Takie mam wrażenie po obejrzeniu filmików z Gamescom. :/

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 13 sie 2014, 20:19

Właśnie zdałem sonie sprawę z tego, że skoro silnik gry nie pozwala na zniżenia terenu to z typowo wakacyjnego dodstku (rajska wyspa albo podróże) nici. Ani to wejść na plażę, ani pływać... :doge:

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 13 sie 2014, 20:30

Przebrali się w pidżamę, położyli na łóżku, od razu weszli pod kołdrę i już? A gdzie jakiś pocałunek, przytulenie, whatever? Eh...
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
lemurek6
Posty: 129
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:34

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: lemurek6 » 13 sie 2014, 20:35

https://www.youtube.com/watch?v=H04pcqn ... e=youtu.be
W 16 minucie idealnie widać, jak sim przechodzi przez simkę :facepalm:

Adamsims
Posty: 38
Rejestracja: 26 cze 2014, 23:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Adamsims » 13 sie 2014, 21:36

@up
Wydaje ci się, że podstawa the sims 4 będzie lepsza od podstawy the sims 3. Przecież te gry różni 5 lat! Czasem myślę, że fani czwórki są jak mieszkańcy Korei Północnej, nie chcą lub nie wiedzą o innym świecie/grach. Przecież sims 4 przy innych grach to żenada.

Awatar użytkownika
lemurek6
Posty: 129
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:34

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: lemurek6 » 13 sie 2014, 21:45

Wgl ja przed chwilą obejrzałem film, jak ktoś gra w TS4 i aż jestem na siebie trochę zły, że mi się spodobało i nabrałem ochoty na pogranie. Jednak nadal zauważam błędy. A TS4 nie kupię głównie z takiego powodu, że gdy już kupię podstawę, to nie będę umiał odmówić sb dodatków, a 1500zł na całość pewnie by poszło. No i nie chcę inwestować w grę z takimi brakami.

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 13 sie 2014, 22:32

Po obejrzeniu filmiku bardzo mi się gra spodobała, ale przypomniałem sobie o brakach. I to mnie denerwuje. Ta gra nie wywołuje we mnie żadnych emocji. Jest dobra, ale nie bardzo dobra. Nie jest zła, lecz uproszczona (może modderzy naprawią). Jest bogata, ale okrojona. Jest nijaka. Nic dobrego, nic złego. Myślę, że ostatecznie ją ocenię dopiero po zawartości opcji w dodatkach. Jest cały czas na granicy dobrej i złej. I ciągle mam wrażenie, że w tej grze jest wiele opcji, których moderatorzy stron nie mogą pokazywać. Bo jedną rewelację pokazali i mi się mega podobała - te ukryte parcele. Żeby je odnaleźć trzeba przejść przez kopalnie (w Żywcu Zdroju jest taka, wygląda jak ta trójkowa w Słonecznej Dolinie, ale tu najwyraźniej ma funkcje) i jeszcze jakaś, do której trzeba się gapić na drzewo. Może rzeczywiście nie zmarnowali potencjału tej gry... Sam nie wiem co myśleć :/

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 13 sie 2014, 22:34

W sumie spodobał mi sie gameplay. Widać od razu, że była to gra tworzona pod online. Mmam nadzieję, ze twórcy się wyłamią i wkrótce będzie online. soft1 Ale strasznie denerwuje mnie podświetlanie się wszystkiego i ta teleportacja...

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 13 sie 2014, 23:18

Podobno to wszystko miało być takie dopracowane, a simowie inteligentni. :doge:

Obrazek
Źródło: tumblr

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 13 sie 2014, 23:24

^ Simsy : / bez błędów nie byłyby sobą xD
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 13 sie 2014, 23:51

Można wybaczyć dłoń wtopioną w fotel lub spodnie, ale bliźniąt syjamskich nie chcę widzieć. :bored:
Już tego nie naprawią. Gra już jest pewnie na płytach i czeka na swoją premierę. :v

Awatar użytkownika
Kannotekina
Posty: 57
Rejestracja: 26 kwie 2014, 4:52

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kannotekina » 14 sie 2014, 0:26

blackout. pisze:Witam wszystkich... ^^
Na forum jestem nowy, choć kilka osób może kojarzyć mnie ze "starej wersji" CS, jeszcze pod innym nickiem. W serię The Sims nie grałem już od kilku dobrych lat - po prostu poczułem, że wyrosłem z tej gry. Moja zabawa z "tym wszystkim" skończyła się około trzeciego dodatku do TS3. Ostatnio jednak chęć zagrania w Simsy do mnie powróciła. O dziwo... za sprawą EA. Dali nam darmowy dostęp do The Sims 2 ze wszystkimi dodatkami i postanowiłem powrócić do wspomnień z tym związanych. Przyznam - gra mnie nie porwała. Zainstalowałem, pograłem 2 dni i odinstalowałem. Po prostu nie czuję tego czegoś, co kiedyś. Postanowiłem spróbować z TS3... Zainstalowałem samą podstawę. Gra mi się nawet przyjemnie, od czasu do czasu postanowiłem sobie pograć. Po co o tym piszę w temacie o The Sims 4? Żeby obronić nową wersję gry.
Od czasu mojego powrotu do gry w serię The Sims kilka tygodni temu, zacząłem śledzić dosyć uważnie nowinki związane z najnowszym produktem. Oglądam gameplay'e, screeny... Pobrałem też wczoraj demo CASu. I powiem wam - nie wiem co jest nie tak z tą grą. Wchodząc na forum, widzę tylko narzekanie. Ostatnio nawet słyszę coraz więcej negatywnych opinii (na moim zdaniem świetny) tryb tworzenia Sima. Okej, poobcinali kilka opcji gry, ale one są naprawdę mało istotne, patrząc na zalety TS4. Oglądając filmiki z gry, wreszcie czuć, że Simy zachowują się jak ludzie. Animacje, emocje (może są trochę zbyt przereklamowane, ale widać, że naprawdę wpływają na rozgrywkę) czy wielozadaniowość są doskonale wykonane i na pewno umilą (przynajmniej moje) godziny spędzone nad grą. Według mnie wyrzucenie z gry samochodów czy basenów to są drobnostki. Samochód tylko służył do tego, aby przejechać z jednej atrapy budynku do drugiej (bo jak inaczej nazwać "otwarty świat" z TS3?), a basen tylko żeby Sim się popluskał chwilę i z niego wyszedł. Trochę dziwne jest to odrzucanie gry, która naprawdę nie została znacznie okrojona. Przez ostatnie dni grałem w czystą podstawę The Sims 3 i po obejrzeniu filmików wydaje mi się, że czysta podstawka TS4 będzie jeszcze bardziej rozbudowana. Wracając jeszcze do CASu... to co niektórzy mówią jest dla mnie śmieszne. Wreszcie Simy różnią się od siebie i naprawdę można łatwo stworzyć to co siedzi nam w głowie. Mnie osobiście suwaki w poprzednich częściach męczyły i denerwowały. W końcu stanęło na tym, że każdy Sim był podobny. A chyba nie o to chodzi.
Kończę, bo pewnie i tak tego nikt nie przeczyta w całości. Wydaje mi się, że po prostu niektórzy ludzie przesadzają. Gram wiele lat w serię The Sims (z dość długimi przerwami, ale zawsze...) i naprawdę czuję, że TS4 to jest milowy krok do przodu w jej rozwoju. Pewnie niektórzy mnie wyśmieją, ale mam to gdzieś. W sumie i tak tu pewnie za długo nie zabaluję, bo gra mi znów się "przeje"...
Dziękuję :0

_______
Co do gameplaya to na początku (jeżeli z przyzwyczajenia nie przewinęliście) autorka ostrzegła że jeżeli zauważymy błędy, to dlatego że jest to ciągle gameplay z wersji testowej gry. Tak czy siak nie uwierzę, że wersja finalna nie będzie miała bugów typu "ręka w ścianie", ale TO była jednak wersja testowa, bo faktycznie przenikania się simów było na prawdę sporo.

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 14 sie 2014, 1:16

O matko... Owszem, błędy tego typu często się zdarzały ale w poprzednich częściach było to zazwyczaj z powodu netowych mebli i ciuchów... Nawet w The Sims 1 nie było takich wpadek. W dwójce raczej też rzadko...

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 14 sie 2014, 3:04

W kwestii błędów technicznych to akurat nie ma porównania dwójki do trójki...

W ostatnich paru dniach ciągle kręcę na przemian w dwójce i trójce. I póki co w dwójce nie trafiłem na żaden błąd, żadne zacięcie się, nie wczytanie tekstury itd., a w trójce... gra zwiesiła się jakieś kilkanaście razy, kamera wariuje, simowie wchodzą i przenikają przez drzewa, drzwi i kominki... To dzięki polityce EA i wypychaniu gier jak najszybciej, nawet niedopracowanych... To samo z dwoma ostatnimi Battlefieldami, których ogromna ilość bugów stała się już chyba legendarna... soft1

A wierz mi, mamy do czynienia z tym EA sprzed roku, a nie z tym EA sprzed 10 lat...

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 14 sie 2014, 9:16

Może jakąś minimalną część jeszcze naprawią, ale i tak większość zostawią ich wielce okrojony budżet i czas nie pozwolą na wszystko. soft1

Potwierdzeniem tego, że EA robi grę dla pieniędzy może być to, że mogliby przesunąć premierę o pół roku, dodać małe dzieci i wszystko to czego zabrakło, ale to wiąże się z dodatkowymi kosztami. Powinni mówić; premiera gry będzie jak gra będzie skończona. Jednak oni już na samym początku zapowiadają jesień 2014 :bored:

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 14 sie 2014, 10:49

A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
freaky
Posty: 36
Rejestracja: 15 gru 2013, 17:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: freaky » 14 sie 2014, 11:10

:)

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Column15 » 14 sie 2014, 11:10

Pewnie fontanna.
Obrazek
av by teaplease.

Awatar użytkownika
freaky
Posty: 36
Rejestracja: 15 gru 2013, 17:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: freaky » 14 sie 2014, 11:12

trochę głębokie jak na fontannę :D ale pewnie tak jest, że to fontanna :)
:)

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Rai » 14 sie 2014, 11:25

Przecież to jest chyba rzeka z przerwą, żeby można było ryby łowić...


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości