The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Sebosz
Posty: 160
Rejestracja: 30 gru 2013, 14:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sebosz » 08 sie 2014, 10:53

Z tymi brakami TS4 przypomina bardziej jakiś wirtualny domek dla lalek niż symulację życia soft9

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 08 sie 2014, 11:04

Jedyny brak z którego się pewnie wszyscy ucieszą :D
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Aaqwil
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Aaqwil » 08 sie 2014, 11:35

Czy ja wiem? Zastąpili go Origin'em, który w przeciwieństwie do Launcher'a musi być bez przerwy uruchomiony. Wątpię by dało się go obejść tak jak kolejny wynalazek piekieł wspomniane narzędzie startu.

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 08 sie 2014, 11:56

Kolejna porcja tweetów:

http://simsvip.com/2014/08/07/the-sims- ... more-40190

Ktoś zapytał SimGuruGrahama, czy będzie można mieć zainstalowane jednocześnie TS3 i TS4 na jednym komputerze. :wat:

Ponadto piszą, że w grze nie będzie nieplanowanych ciąży. "Nie chcieliśmy wprowadzać rzeczy przypadkowych, które mogą zaburzyć Wasz plan na rozgrywkę. Zawsze jednak możecie udać, że ciąża jest przypadkowa."

To po co testy ciążowe, skoro staranie o dziecko zawsze będzie kończyć się powodzeniem...?

EDIT: Aaa, dalej piszą, że staranie o dziecko nie zawsze będzie w 100% gwarantować ciąży.

I potwierdzono Aleksandra i Kasandrę. Dziwne, skoro Bella i Mortimer będą świeżo zaręczeni...
Obrazek

Awatar użytkownika
NyanCat
Posty: 158
Rejestracja: 06 sty 2014, 12:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: NyanCat » 08 sie 2014, 12:21

Ja tam się cieszę że nie będzie tego dzieła szatana launchera w czwórce. Bo w trójce widać jaki on był genialny soft9
Obrazek

A gdy zło ogarnie świat
Gdy słońca będzie mniej od cienia
Upadnie on i zgładzi nas
Potężny Gofer Przeznaczenia

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 08 sie 2014, 12:32

I to mnie właśnie wkurza w tej grze, wszystko musi być zaplanowane. A ja lubię kiedy gra mnie zaskakuje, a teraz nawet usunęli nie planowane ciąże. Przez to wszystko, gra jest nudna. I co to w ogóle miało byc "Zawsze jednak możecie udać, że ciąża jest przypadkowa." ??? Pozostawię to bez komentarza, brak mi slow.
Ja zdecydowałam, ze zainstaluje sobie dwójkę i trojkę. Jestem pewna, ze obydwie będą sie dobrze wypełniać i zapewnią mi sporo rozrywki, mam tylko nadzieje, ze trojka mi lepiej będzie działać na tym laptopie. Czwórka, no cóż... wszystko zostało juz powiedziane. Poczekam, może z dodatkami jakoś ta gra sie rozwinie i kiedyś będzie grywalna.

Awatar użytkownika
figa
Posty: 65
Rejestracja: 15 sty 2014, 13:33

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: figa » 08 sie 2014, 12:58

Jeśli zdecydowałabym się na zakup tej gry to tylko ze względu na na naprawdę dobrze zrobiony CAS i postacie simów oraz na tryb budowania, który mi się podoba, pomimo ograniczeń.

Tryb życia uruchamiałabym chyba tylko po to, by zasnąć przy kompie... Bo co się tam może stać? Tylko praca-dom, poprawa umiejętności, oglądanie TV, maluchy w kołyskach... Złodziej nie przyjdzie, komornik nie przyjdzie, simy nie zachorują, nie umrą z głodu, nie utoną w basenie. Mogą jedynie pożar wywołać, choć pewnie nie tak łatwo. Aha, można wybrać się do siłowni, pubu czy innego miasta ale za którymś razem to już na dobre znudzi.

EDIT: Jeszcze jedna sprawa. Dlaczego używa się sformułowania "półotwarty świat"?
Moim zdaniem on jest zamknięty. Półotwarty byłby wtedy gdyby w całym obszarze danej dzielnicy można było się przemieszczać simem bez ekranów ładowania. Przecież te 4 czy pięć domów to nie jest dużo, nie obciążyło by to jakoś szczególnie zasobów komputerów a uczyniłoby rozgrywkę milszą.
Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 08 sie 2014, 13:27

^ No w sumie...

Możemy udawać przypadkową ciążę? WTF? Tak samo możemy udawać, że ta gra jest fajna i udawać, że nie ma braków? :facepalm:

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 548
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:36

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Bart » 08 sie 2014, 13:29

figa pisze:Jeśli zdecydowałabym się na zakup tej gry to tylko ze względu na na naprawdę dobrze zrobiony CAS i postacie simów oraz na tryb budowania, który mi się podoba, pomimo ograniczeń.

Tryb życia uruchamiałabym chyba tylko po to, by zasnąć przy kompie... Bo co się tam może stać? Tylko praca-dom, poprawa umiejętności, oglądanie TV, maluchy w kołyskach... Złodziej nie przyjdzie, komornik nie przyjdzie, simy nie zachorują, nie umrą z głodu, nie utoną w basenie. Mogą jedynie pożar wywołać, choć pewnie nie tak łatwo. Aha, można wybrać się do siłowni, pubu czy innego miasta ale za którymś razem to już na dobre znudzi.

EDIT: Jeszcze jedna sprawa. Dlaczego używa się sformułowania "półotwarty świat"?
Moim zdaniem on jest zamknięty. Półotwarty byłby wtedy gdyby w całym obszarze danej dzielnicy można było się przemieszczać simem bez ekranów ładowania. Przecież te 4 czy pięć domów to nie jest dużo, nie obciążyło by to jakoś szczególnie zasobów komputerów a uczyniłoby rozgrywkę milszą.
Ale, te 4-5 budynków to cała dzielnica, więc w pewnym sensie(nie takim jakbyśmy chcieli) to świat słusznie jest nazywany półotwartym. Komornika nie ma, bo odcinają Ci wodę i prąd, co moim zdaniem jest ciekawsze. ^^
Obrazek
Jones & Middleton
Zapraszam!

Na Centrum Simów od 21.07.2007

Awatar użytkownika
schwimmen
Posty: 133
Rejestracja: 28 gru 2013, 12:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: schwimmen » 08 sie 2014, 14:15

Ale jak już ci wszystko odetną to pozostaje komornik :)

Awatar użytkownika
figa
Posty: 65
Rejestracja: 15 sty 2014, 13:33

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: figa » 08 sie 2014, 14:25

@Aleks
Dla mnie to jest podzielony, zamknięty świat.

@schwimmen
W zasadzie powinno tak być ale niekoniecznie będzie.

Jeśli chodzi o odcięcie wody czy prądu - również uważam to za ciekawy pomysł.
Ciekawi mnie jak to dokładnie będzie. Czy wpłynie to na emocje simów ? :D
Mam nadzieję, że będą konsekwencje, z pewnością nie zmywanie naczyń, brak higieny i żeby się jedzenie zepsuło w lodówce. Wtedy to ma sens.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kannotekina
Posty: 57
Rejestracja: 26 kwie 2014, 4:52

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kannotekina » 08 sie 2014, 15:02

Patricky pisze:simy w grze będą mogli zagrać w jedynkę na komputerze
[spoiler]Obrazek[/spoiler]
To przypomniało mi jak w jedynce simy mogły nabyć grę komputerową "The Zims" (bodajże?), chociaż nie pamiętaj jak ona później wyglądała na ekranie koputera simów.

Awatar użytkownika
Crux
Posty: 248
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:28

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Crux » 08 sie 2014, 15:10

:aww: a w dwójce była opcja zagrania w The Sims Bustin'Out i chyba tez we Własny Biznes :P z trójką chyba też coś było :/

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Column15 » 08 sie 2014, 16:19

Guuki pisze:Ponadto piszą, że w grze nie będzie nieplanowanych ciąży. "Nie chcieliśmy wprowadzać rzeczy przypadkowych, które mogą zaburzyć Wasz plan na rozgrywkę. Zawsze jednak możecie udać, że ciąża jest przypadkowa."
Wolę żeby nieplanowana ciąża zaburzyła mi plan na rozgrywkę niż śmierć ze śmiechu soft9

Lista nowości w TS4:
http://sims.arhn.eu/2014/08/njaknowosci/
Obrazek
av by teaplease.

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 08 sie 2014, 16:40

Fajnie wymyślili z tą jedynką. W dwójce simy mogły zagrać w "The Sims Bustin'Out" a potem chyba nawet w trójkę. ;) XD
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
beldor
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: beldor » 08 sie 2014, 16:49

Lista nowośći jest nieco nieaktualna - np powiedziane było że nie ma lewo-praworęcznych simów ( tzn nie można tego wybrać). daną czynność robią tą ręką którą sami chcą.

Zmiany w trybie budowania i CAS sa na plusie , ale co do trybu życia.. dodali sporo miłych detali . Szkoda tylko że zabrali sporo podstawowych ważnych elementów.

Porównując TS3 podstawkę do TS4 widze że ta nowa dodaje elementów których tak bardzo mi brakowało w TS3.. ale zabiera te do których się przyzwyczaiłem w poprzedniej odsłonie. na pewno będę ciekawy w jakim kierunku gra się rozwinie , o ile się gra zmieni w stosunku do tego co nam zafundują w dniu premiery.

Grafika podoba mi się bardziej w TS4 , ale to wina WoW'a - w takich grach wszystko lepiej wygląda w ruchu niż na screenach.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 08 sie 2014, 16:53

To jest paradoks TS4, gra dodaje wiele nowych elementów, których wszystkim brakowało, a zabiera te, które większość uwielbiała ;3

Niech mi ktoś powie, skoro nie ma samochodów, to jak Simowie będą chodzili do pracy, a dzieci do szkoły? Miało nie być teleportacji, więc o co kaman xd
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 08 sie 2014, 17:10

Nowości w The Sims 4 to takie szczegóły, które dla mnie nie mają znaczenia, kiedy zabrali z gry rewolucje typu otwarty świat, albo kluczowe elementy typu samochody, baseny czy male dzieci.
I ta nowość " Ładniejszy wygląd jedzenia." rzeczywiście, bardzo to obiektywne. Pamiętam, jak na jednym ze screenow było widać pizze, która wyglądała jak narysowana w paincie, wiec nie wiem co o tym myśleć. A lista tych nowości, dla mnie, jest naciągnięta, chociażby przez takie rzeczy jak "Nowi aktorzy mówiący w Simlish." albo te które były juz w dwójce czy w trojce, a teraz próbują nam wcisnąć, ze są nowością. Ta lista wygląda jak by była zrobiona przez EA. XDDD

Absolem, miało nie być, tak samo jak miało być wiele rzeczy, ale EA jest zmienne jak chorągiewka.
Bedą szli na koniec chodnika i znikali. Magia.

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 08 sie 2014, 17:17

Absolem pisze:Co do tego zdjęcia z TS4 gdzie sim gra w jedynkę - świetne nawiązanie do tego, że The Sims 4 cofa się do czasów właśnie tej części ;)
Teraz będą mogli mówić, że w grze jednak pojawią się baseny soft9

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 08 sie 2014, 17:37

Albo mi się wydaje, albo to będzie nowy dom Ćwirów? :P
Ogólnie ciekawi mnie, czy będzie u Ćwirów cmentarz, bo co to za Ćwirowie bez cmentarza...
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości