The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Sasha
Posty: 285
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:48

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sasha » 07 sie 2014, 21:34

Aleks pisze:
Column15 pisze:Lista braków w The Sims 4:
http://sims.arhn.eu/2014/08/bjakbrak/

Dużo tego :O


Już w pierwszym punkcie jest kilka błędów..
- przewijaki w TS3 doszły dopiero gdzieś na przełomie 2012/2013 w Store,
- kariera w edukacji z Karierą, a prawnikiem to chyba w ogóle nie można było zostać.
Błędy są w sumie tylko w nawiasach, czyli przykładach. Fakt powinni to poprawić. Ale serio, widzisz tylko to przy takiej liście brakujących elementów? Przecież to jest przerażające jak bardzo ta gra jest okrojona.
Wszystkie parcele będą płaskie, nie będzie można tego edytować. A całkowitym idiotyzmem już jest brak możliwości postawienia jednego budynku z fundamentem, drugiego bez. Pewnie by to tłumaczyli, że by kolidowało z nowymi możliwościami budowania. Pierw sobie pomyślałam "Jak ja zbuduje garaż przy domu na fundamentach?", potem mi się przypomniało, że garaż mi jest przecież niepotrzebny, skoro nie ma drzwi garażowych, a tym bardziej samochodów.

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 07 sie 2014, 21:36

Oprócz tego sporo jest rzeczy, które doszły dopiero w dodatkach (np. owłosienie na ciele).

Poza tym myślę, że postaci takie jak majster, czy włamywacz pewnie będą. Możliwe, że na simscampie była jakaś okrojona wersja gry.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 548
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:36

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Bart » 07 sie 2014, 21:43

Sasha pisze:
Aleks pisze:
Column15 pisze:Lista braków w The Sims 4:
http://sims.arhn.eu/2014/08/bjakbrak/

Dużo tego :O


Już w pierwszym punkcie jest kilka błędów..
- przewijaki w TS3 doszły dopiero gdzieś na przełomie 2012/2013 w Store,
- kariera w edukacji z Karierą, a prawnikiem to chyba w ogóle nie można było zostać.
Błędy są w sumie tylko w nawiasach, czyli przykładach. Fakt powinni to poprawić. Ale serio, widzisz tylko to przy takiej liście brakujących elementów? Przecież to jest przerażające jak bardzo ta gra jest okrojona.
Wszystkie parcele będą płaskie, nie będzie można tego edytować. A całkowitym idiotyzmem już jest brak możliwości postawienia jednego budynku z fundamentem, drugiego bez. Pewnie by to tłumaczyli, że by kolidowało z nowymi możliwościami budowania. Pierw sobie pomyślałam "Jak ja zbuduje garaż przy domu na fundamentach?", potem mi się przypomniało, że garaż mi jest przecież niepotrzebny, skoro nie ma drzwi garażowych, a tym bardziej samochodów.
Akurat chodzi mi to, że jak już ktoś bierze się za pisanie artykułu to powinien pomyśleć o tym co pisze. ^^ A, co do braku możliwości postawienia dwóch budynków o różnych wysokościach, gryzło się to pewnie z ich "innowacyjnym" narzędziem budowania fontann.
Obrazek
Jones & Middleton
Zapraszam!

Na Centrum Simów od 21.07.2007

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 07 sie 2014, 23:33

Po artykule na dotce stwierdzam, że tych braków bardzo dużo. xD
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 07 sie 2014, 23:38

Z ostatniej chwili: Emocje dostepne były już w wersji pre-alpha gry... The Sims 3.
https://www.youtube.com/watch?v=sgzUq4d78ko Spójrzcie obok zdjęcia sima...

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 07 sie 2014, 23:39

^ Wydaje mi się, że te emocje działałyby jak nastrójniki mimo wsio. :P W czwórce emocje to tak naprawdę bardziej oddziałujące na sima nastrójniki.
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 07 sie 2014, 23:44

Przecież w trójce widać po portrecie Sima w panelu, jaki ma nastrój, bo ma odpowiednią minę. W czwórce dodadzą do tego napisik i już, pięknie, mamy emocje! :facepalm:
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Paulinx
Posty: 96
Rejestracja: 18 gru 2013, 10:49

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Paulinx » 07 sie 2014, 23:46

Mnie tam brak braków jakoś super bardzo nie przeraża. Nie jestem zadowolona, ale jakoś przeboleję. Bardziej mierzi mnie fakt że gra jeszcze nie wyszła a już słychać gadki o złej optymalizacji i bugach. A co będzie jak dojdzie multum dodatków i innych pierdół? Ja na cel obrałam sobie kupno 4 tylko wtedy kiedy gra nie będzie się psuć. Jak na razie widzę, że chyba będę musiała zrezygnować.
"Kocham zwierzęta bo tylko one nie są zakłamane."

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 08 sie 2014, 0:20

Ta gra nie jest już symulatorem życia...

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 08 sie 2014, 1:07

Mogło EA urządzić jakąś zbiórkę na Kickstarterze, skoro nie stać ich na dłuższe posiedzenie nad grą i lepsze dopracowanie :\
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 548
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:36

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Bart » 08 sie 2014, 1:14

Kapitan Indra pisze:Przecież w trójce widać po portrecie Sima w panelu, jaki ma nastrój, bo ma odpowiednią minę. W czwórce dodadzą do tego napisik i już, pięknie, mamy emocje! :facepalm:
Zapomniałaś dodać, że dodają innowacyjną możliwość robienia pompek, gdy jesteśmy wkurzeni. A, co do tamtego filmiku, to pierwsza wersja Sunset Valley była bardziej dopracowana. ;(
Obrazek
Jones & Middleton
Zapraszam!

Na Centrum Simów od 21.07.2007

Awatar użytkownika
Funia
Posty: 99
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:49

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Funia » 08 sie 2014, 1:20

Patricky pisze:^ brak włamywaczy :o a co z straszną muzyczką i zabieraniem najlepszego dopiero co kupionego TV :c ?

coraz bardziej się martwię o The Flops 4 :L
Najwyraźniej Ea idzie w stronę pokoju na świecie i postawiło na przyjazny świat :D Wszyscy sie kochaja nie ma wojen...xD nikt nie kradnie naszych dóbr ...
Życie zawsze posyła do Ciebie same anioły... W Twoim otoczeniu nie ma dobrych, ani złych ludzi, są tylko tacy, którzy po prostu pomagają Ci stać się tym, kim jesteś.

Awatar użytkownika
GlossyGem
Posty: 7
Rejestracja: 08 sie 2014, 7:32

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GlossyGem » 08 sie 2014, 7:43

Cześć Wam!

Przeczytałem właśnie odniesienie się do mojego artykułu i postanowiłem wtrącić tutaj coś od siebie. Wyraźnie napisałem w artykule, iż mogą pojawić się drobne błędy i proszę o zgłaszanie ich w komentarzach. Czytaliście artykuł, ale komentarz od Was nie pojawił się na stronie. Zamiast tego widziałem post na forum. ;)

O ile przykład z edukacją jest błędem, to praca związana z prawem już nie, ponieważ mowa tutaj np. o policjancie. Błędem związanym z elementami dla niemowlaków jest także przykład z przewijakami. Pierwszy segment artykułu miał na początku dotyczyć porówna do podstawowej wersji każdej serii, ale z czasem pisania wykształciło się to jako osobny dział. Poprawiam więc i przenoszę przewijak do odpowiedniej kategorii (był on dostępny w The Sims 2). Co do kariery w edukacji – racja, więc usuwam.

Te drobne błędy zostały poprawione. Dzięki :wub:

Awatar użytkownika
eris234
Posty: 91
Rejestracja: 23 lip 2014, 14:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: eris234 » 08 sie 2014, 7:44

Nie spodziewałam się, że braki gry spisane w jednym miejscu, tak mnie powalą. Jest ich stanowczo za dużo i nie są to raczej małe cięcia. Zgadzam się Larissą, że to już nie symulator życia. Gra przeszłaby pod nazwą "The Sims: Children's Edition" ale nie pod tytułem "The Sims 4". Kupić pewnie kupię, bo nie mam dodatków do trójki, a niespecjalnie chce mi się do niej cofać. Nie za bardzo mnie jako ciągnie do The Sims 3; gorzej, że teraz przestaje mnie ciągnąć do Simsów 4. Jeśli ja to mówię, to jest naprawdę kiepsko, uwierzcie. Wady tej gry przesłaniają mi jej zalety i tak jak wcześniej byłam w stanie powiedzieć o czwórce sporo dobrego, tak teraz obawiam się jak ta odsłona się rozwinie. Nie mamy nawet gwarancji czy w dodatkach dojdą małe dzieci, samochody, włamywacze, opiekunki do dzieci i wiele innych rzeczy znanych z poprzednich odsłon. Samochodów pewnie już nie będzie, bo przecież SĄ tyle, że jako dekoracja! Ech te EA, wychodzi na to, że wszystko w czwórce będzie atrapą.

Kupię Edycję podstawową, mimo, że początkowo chciałam nabyć Premium. Im mniej wydam na tę grę ty lepiej, bo w sumie powinna ona kosztować 39,90 i pewnie tyle, by kosztowała gdyby nie logo The Sims. Niestety ta gra wygląda jakby to już nie były Simsy... Twórcy oszukują fanów serii. No nie wiem, pożyjemy zobaczymy, ale trudno nie krytykować w obliczu takich rewelacji. Kto się ze mną zgodzi?

Awatar użytkownika
Sasha
Posty: 285
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:48

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sasha » 08 sie 2014, 8:00

Od początku do czwórki podchodziłam z dystansem. Było kilka momentów, że się do niej przekonywałam. Ale zaraz potem twórcy wylewali na mnie kubeł zimnej wody i przypominali jak bardzo zmienili tą grę, na gorsze. Z każdą ich nową wypowiedzią, coraz mniej mi się ta gra podoba.

GlossyGem pisze:Przeczytałem właśnie odniesienie się do mojego artykułu i postanowiłem wtrącić tutaj coś od siebie. Wyraźnie napisałem w artykule, iż mogą pojawić się drobne błędy i proszę o zgłaszanie ich w komentarzach. Czytaliście artykuł, ale komentarz od Was nie pojawił się na stronie. Zamiast tego widziałem post na forum. ;)
napisałam komentarz o błędach pod artykułem...

Awatar użytkownika
teoyaomqui
Posty: 80
Rejestracja: 20 cze 2014, 10:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: teoyaomqui » 08 sie 2014, 9:11

to się chyba powinno nazywać The Sims: Same Braki, a nie The Sims 4 :/

nie będzie niczego, jak mawiał klasyk :/

Awatar użytkownika
Aaqwil
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Aaqwil » 08 sie 2014, 9:29

Serio? Aż tyle tych braków? To ja już wiem dlaczego nikt nie napisał o drewnianym domu... Trzeba obejrzeć coś śmiesznego i zrobić zakupy na Ultimie, żeby potem nie zostać bez Simsów :|

Awatar użytkownika
eris234
Posty: 91
Rejestracja: 23 lip 2014, 14:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: eris234 » 08 sie 2014, 9:49

Ich mottem mogłoby być urocze powiedzonko: "gierę okroić, kasę wydoić". :0

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 08 sie 2014, 9:49

Eee pisałam ze chciałam kupić TS4 pod koniec sierpnia lub po premierze ?

To cofam moje słowa i jak JUŻ zakupię to jak wyjdą dodatki które dadzą mi NORMALNĄ rozgrywkę! ;/

Tym czasem LOVE TS3 :wub:

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 08 sie 2014, 10:23

Co do tego zdjęcia z TS4 gdzie sim gra w jedynkę - świetne nawiązanie do tego, że The Sims 4 cofa się do czasów właśnie tej części ;)
We built this city, we built this city on rock an' roll!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości