The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 05 sie 2014, 15:01

Stara-Raszpla pisze:
Le mode caméra utilisé est totalement différent des précédents opus ! Il faudra un peu de temps avant de savoir s’en servir correctement, mais ne vous en faites pas, il y a la possibilité d’utiliser le mode caméra des Sims 3.
Tryb kamery ( chodzi o krecenie filmow ?? ) jest calkowicie rozny od poprzendnich odslon. Potrzeba nieco czasu by nauczyc sie nia dobrze poslugiwac, ale nie robcie tego, jest mozliwosc uzywania trybu kamery jak w the sims 3
To w takim razie po co jest w ogóle ten nowy tryb kamery? xDD
Obrazek

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 548
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:36

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Bart » 05 sie 2014, 15:03

Smisiu pisze:Aleks, ale był otwarty świat...
Raszpla, ty niczego nie wymagasz. Co ci dadzą, to kupisz... Ja liczę się ze swoimi pieniędzmi i mam pewne oczekiwania. Czy potrafiłabyś się okreslić ze swoimi? Czy istnieje jakakolwiek granica, którą Ea musiałoby przeskoczyć, abyś nie kupiła ich gry? Oświeć nas, bo drzewo z kangurka kao to dla ciebie coś pięknego prosto z WoWa xD
Wolę pół otwarty świat i możliwość podróżowania między miastami, niż zbugowany otwarty świat z brakiem możliwości podróżowania.
Obrazek
Jones & Middleton
Zapraszam!

Na Centrum Simów od 21.07.2007

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 05 sie 2014, 15:05

A co EA musialabym zrobic abym nie kupila gry.. dzisiaj ?? dac gre w ktorej simowie sie nie starzeja mimo ze np bylby rozbudowany tryb budowania. to jest dla mnie cos co na pewno zadecydowaloby o tym zebym gry nie kupila.. i grafika dwojkowa....

----------------------------

gosc z simscookie pisze ejszcze tak
Je n’ai pas vraiment eu le temps de jouer avec les émotions, mais un point important que j’ai pu retenir, c’est qu’en début de partie ce n’est pas facile de gérer à la fois l’humeur et les émotions des Sims, l’un faisant basculer l’autre.
Mon Sim s’est même endormi par terre les fesses en l’air !
Nie mialem za duzo czasu aby pograc z emocjami, ale cos co chcialbym tu zaznaczyc, to ze na poczatku rozgrywki, nie jest wcale latwe zarzadzanie nastrojem i emocjami simow.

Moj sim nawet zasnal na ziemi z tylkiem w powietrzu !
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikado » 05 sie 2014, 15:14

Lenna pisze:Dlaczego ten Sim wykonuje pompki obok stołu? soft9 Ach tak, te emocje. Ktoś mi powiedział coś złego i się zdenerwowałem, więc wstałem od stołu i zacząłem robić pompki żeby rozładować emocje. Ok. soft1
To samo jest w tym gameplayu. Simka siedzi sobie spokojnie przy stole, nagle wstaje i zaczyna robić pompki. Wygląda to komicznie. I to nie w pozytywnym sensie...
Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 05 sie 2014, 15:27

To ja już wolę w pełni zamknięty świat, ale bez teleportacji, zawierający wciągający, dobry gameplay soft9

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 05 sie 2014, 15:42

Bartek ale jeszcze dzisiaj nie jestes w stanie powiedziec czy gameplay bedzie zly.. nie zagrales..
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 72
Rejestracja: 30 sty 2015, 20:56

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Gambit » 05 sie 2014, 16:23

^Rozdzielczość skina 400x400 przy rozdzielczości 1024x1024 w trójce.. soft1

Awatar użytkownika
Kannotekina
Posty: 57
Rejestracja: 26 kwie 2014, 4:52

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kannotekina » 05 sie 2014, 16:40

Absolem pisze:Zakładamy swoją firmę i robimy konkurencję dla The Sims? xD
Zgłaszam się na grafika! :0
Stara-Raszpla pisze: Ale jakos za slabo sa rozwijane choroby. .to ze sim sobie kichnie czy ise wyrzyga to troche jednak malo. gdy sim mi nie umarl od choroby... u mnie jakos dzieci na podlodze nie leza. Pary normalnie rodza dzieci widze w grze dzieci konkretnych rodzin. .simy zabieraja je do parkow i biblioteki.. miasto zyje.. mimo ze zyje bardziej tam gdzie akurat mam kamere ale jednak
O chorobach potwierdzam. Nie dość że trójkowe przeziębienie nie licząc jednego nastrójnika nie wpływa wcale na rozgrywkę, to doprowadzenie sima do śmierci jest możliwe tylko przy szczerych chęciach.

Nie zgodzę się za to co do noworodzących się w trójce dzieci. Domy mieszkańców żadko były wyposażone w kojce/łóżka/pokoje dziecięce, a ponieważ gra ich nie dodawała dzieci zawsze spały na podłodze, nie mówiąc już o tym że nie miały warunków do nauki/zabawek.
Stara-Raszpla pisze: troche malo interakcji na dzieciach to tez duzy minus. To ze nie mozna z nimi chodzic po pokoju. no coz.. w sumie dla mnie to bez znaczenia ze bedziemy robic akcje tylko przy kolysce. Bo skoro nie mamy innych obiektow dla niemowlat, to po coz z nimi sie przemieszczac. Unikniemy przynajmniej bledu ze dzieciak wyladuje na tej podlodze, ale fakt zgadzma sie ze to taki powrot do ts1.. chociaz chyba i tam mozna bylo troche z nim chodzic.. typu zasypiac na fotelu ?
Po podaniu tej informacji pierwsze co pomyślałam to to że nie będzie można wyjść z niemowlęciem pozałatwiać sprawy na mieście, żeby nie wydawać pieniędzy na opiekunkę. To w sumie główny minus.


Do trójki i makietowo otwartego świata nie wrócę na pewno, nie tylko z powodu najbrzydszego (imo) spośród generacji wyglądu simów, ale głównie dlatego że ta generacja przyprawiała mnie tylko o ból głowy "czy zaraz się znowu nie zawiesi i będę musiała trzeci raz pod rząd powtarzać poród dziecka", "czy ten ostatni save zapisał się poprawnie, czy może zniszczył się cały", co zostało w czwórce zniwelowane poprzez funkcję auto-save, nawet jeśli sama gra miała by się bugować. W moim przekonaniu gra ma mnie przede wszystkim odprężyć, i na to liczę w czwórce - że będę spobie mogła spokojnie bez nerwów pograć.

I nie, nie gram na tosterze. Wiele osób z dobrymi komputerami denerwowało się nad trójką, więc nie otwierajmy na nowo błagam tematu o tosterach.

Czy jestem jedyną osobą, której podoba się, jak to nazwaliście "konsolowy" interfejs?
Mam na myśli właśnie mapę, która wygląda jak mapa osoby, która potrzebuje jej aby szybko odnajdywać parcele, miejsca i poszukiwane obiekty, a nie jak przepięknie namalowany akrylą obraz miasta.
Mam na myśli "jedynkowe" podświetlanie obiektów, które nie tyle że ułatwia poruszanie się (bo szczerze mówiąc to wcale ne ułatwia, nie gram konsoli żeby nie widzieć na co klikam), co po prostu wygląda jakbym grała w grę, a nie film, i dodaje interfejsowi sci-fic'owego kilmatu, w grze która sama w sobie wygląda jak fantasy (przynajmniej dla mnie, jak najbardziej plus).


Tak wracając do wyglądu otoczenia, czy tylko mi skojarzyło się ono z projektem otoczenia z Worms 3D? Tak wiem że to gra z 2003 i to porównanie nie wydaje się żadnym komplementem, ale grałam w nią kiedy miałam 9 lat i dziś ciągle dobrze ją wspominam. Nawiązanie do niej klimatem czwórkowego otoczenia przysporzyło mi tylko przyjemnej nostalgii.

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikado » 05 sie 2014, 16:45

Obrazek

Różowe skały soft9
Obrazek

Awatar użytkownika
bluekuba
Posty: 447
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: bluekuba » 05 sie 2014, 17:00

Oo test ciążowy fajnie. Spodobały mi się te gameplaye.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 72
Rejestracja: 30 sty 2015, 20:56

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Gambit » 05 sie 2014, 17:02

W tym wypadku to raczej Słońce.. Prawda? Powiedzcie mi, że nie jest inaczej.. soft9
Ostatnio zmieniony 05 sie 2014, 17:03 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 05 sie 2014, 17:02

Stara-Raszpla pisze:Bartek ale jeszcze dzisiaj nie jestes w stanie powiedziec czy gameplay bedzie zly.. nie zagrales..
A gdzie ja napisałem, że czwórkowy gameplay jest zły? soft9

Awatar użytkownika
Aaqwil
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Aaqwil » 05 sie 2014, 17:08

Cyann pisze:W tym wypadku to raczej Słońce.. Prawda? Powiedzcie mi, że nie jest inaczej.. soft9
Niektóre drzewa też są różowe, więc można by tu polemizować, ale ja i tak się boję. Właściwie to boję się wszystkiego. :|
E: To jedna z wersji kolorystycznych drzew/skał! To najlepsze rozwiązanie dla mnie.

Awatar użytkownika
Sanageyama
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 411
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sanageyama » 05 sie 2014, 17:10

Różowe skały, mam nadzieje że jest tak tylko przy wschodzie/zachodzie czy coś soft9
E: @Up o nie soft2
Ostatnio zmieniony 05 sie 2014, 17:11 przez Sanageyama, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikado » 05 sie 2014, 17:10

Cyann pisze:W tym wypadku to raczej Słońce.. Prawda? Powiedzcie mi, że nie jest inaczej.. soft9
Nawet jeśli... Jakie słońce sprawia, że skały stają się wściekle różowe? soft1

Nie będzie (a przynajmniej nie było w tej wersji gry) opiekunek, majstrów, lokajów. Włamywaczy też nikt nie widział.
źródło
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 05 sie 2014, 17:10

Ta czwórkowa trawa jest okropna, jak dla mnie wygląda jak zwykła zielona plama farby. ;-; Już nie wspomnę, że tekstura liści też pozostawia wiele do życzenia... Nie mówię, że simy powinny być Bóg wie jak realistyczne, wiadomo, ale na chwilę obecną, technologia pozwala zrobić coś o wiele ładniejszego, bo spójrzmy prawdzie w oczy, te drzewa, czy trawa przypominają grafikę z gier powstających kilka lat temu...

Co do samej rozgrywki. Skoro niby ma być to całkiem nowa gra, to w taki razie czemu nie ma innej nazwy? Gra dalej ma w sobie nazwę "The Sims" do tego ma po nazwie numerek utwierdzających wszystkich, że jest to nowa część simsów, więc jak tu można mówić o całkiem nowej grze? Wydaje mi się także, że każdy raczej wymaga, by nowe generacje/części były jakoś ulepszone, były czymś nowym. Zrobili narzędzie fontann w czwórce, a z tego co widziałem przypominają one nawet baseny, więc tak trudno było zrobić te głupie baseny? Czy tak trudno było im poświęcić kilku dni, by zrobić małe dzieci, duchy? Nie wierzę, by na prawdę nie mieli czasu czy możliwości by to wszystko co zabrali zrobić, bo jakoś przy poprzednich generacjach owy czas i możliwości mieli.

Raszpla, mówisz, że narzekamy, że czwórka jest okrojona, a dwójka też była. Tylko weź pod uwagę, że dwójka była rewolucją w świecie simsów, po jedynce. Trudno mówić, że brakuje tam elementów z trójki, bo przecież po to chyba powstają kolejne generacje, by coś ulepszyć, coś zmienić, dodać, ale na pewno nie by zabierać to co spotkało się z ogromną popularnością, czy sympatią od strony graczy, a w czwórce właśnie dużo takich rzeczy zabrano. Dwójka jak na czasy w których była robiona, została zrobiona bardzo dobrze. Zresztą każda część do tej pory była jakąś rewolucją. Dwójka - przejście w 3D, trójka - otwarty świat, narzędzie CAStu, a czwórka? Emocje raczej nie są jakąś wielką rewolucją, bo pojawiły się w trójce w okrojonej wersji jako nastrójniki. Jedyną rewolucją jaką zauważyłem, to chyba to, że zabrali dużo elementów, które były w każdej podstawie w poprzednich generacjach, lub zabraniu tego co było dla graczy czymś świetnym. Za taką rewolucję, to ja dziękuję bardzo... A wydaje mi się, że według twórczą największą zaletą czwórki są właśnie emocje i to one niby mają być rewolucyjne...

Dodam jeszcze od siebie, że nie podoba mi się to, że niektóre osoby na siłę próbują przekonać do swoich racji, uważając, że jego zdanie jest najlepsze i jedyne, obrażając przy tym innych. Forum polega na wyrażeniu opinii, jednym się gra może podobać, drugim nie, ale nie ma co obrażać innych za odmienne zdanie, czy na siłę przekonywać do swoich racji (pisząc co drugi post w tym temacie o tym samym, o którym był post poprzedni...). A już zauważyłem, że między niektórymi userami zaczynały się sprzeczki. :P
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Sanageyama
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 411
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sanageyama » 05 sie 2014, 17:14

Mikado pisze: Nie będzie (a przynajmniej nie było w tej wersji gry) opiekunek, majstrów, lokajów. Włamywaczy też nikt nie widział.
źródło
zaraz umrę ze śmiechu soft9 skoro nie będzie majstrów, to albo obiekty nie będą się psuć, albo trzeba będzie samemu naprawiać
kill me please soft2
EDIT: + skoro nie będzie opiekunek i niemowlęta będą tylko w kołysce, to jak będziemy wychodzić na miasto?
wtf EA, co z wami nie tak soft9
Ostatnio zmieniony 05 sie 2014, 17:20 przez Sanageyama, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 72
Rejestracja: 30 sty 2015, 20:56

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Gambit » 05 sie 2014, 17:15

Mikaido, nie wiem, może simowie są na innej planecie czy coś.. soft1
Bebgun, akurat różowe drzewa to magnolie, a w Willow Creek jest park o nazwie Magnolia Blossom, czyli Kwitnącej Magnolii :P W Oasis Springs nie ma takich drzew.

To ja zapodaje linka do 19 screenów, nowe i mam nadzieje że nikt nie wstawiał jeszcze linka, przynajmniej nie pamiętam. Bardzo ładne screeny, jak na otarcie łez.. pokazana jest też "mapa" Oasis Springs. soft1
Wstawiłbym je wszystkie, ale simtimes.de nie pozwala mi ich przenieść na kompa. :/

Screeny
Ostatnio zmieniony 05 sie 2014, 17:18 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PoProstuAnia
Posty: 219
Rejestracja: 30 kwie 2014, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: PoProstuAnia » 05 sie 2014, 17:18

Moje najgorsze obawy się potwierdziły, niemowlęta w pieluszkach...
Te i inne wieści znajdziecie tu...:

http://sims.arhn.eu/2014/08/ciazabobasy/
Obrazek

Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 72
Rejestracja: 30 sty 2015, 20:56

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Gambit » 05 sie 2014, 17:22

Tak bardzo kanciastego garnka jak na jednym z tych screenów to jeszcze nie widziałem.. soft9 I na ostatnim, na niebie, w prawym górnym rogu, co to jest? :O

Cd. braku majstrów itd.. nie, nie, nie, to nie simsy. Dziwne, że pokojówek nie zabrali. Może stworzyli tak dla picu, żeby popatrzeć.. soft1 Cd. niemowląt, żenada, liczyłem, że będzie można je przebierać, a tu.. pupa. :P Ale w sumie czego się spodziewać po EA Game$.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2014, 17:25 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości