The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 72
Rejestracja: 30 sty 2015, 20:56

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Gambit » 05 sie 2014, 11:17

Sev4e, nic nie mam do wyrażania swojego zdania, ale po przeczytaniu tego co napisałeś do Raszpli, wydało mi się to obraźliwe. A nie powinno. Ona nic Ci nie zrobiła, a że zna francuski wie dużo osób na forum.


Braku duchów sobie nie wyobrażam. Nie, to MUSI być.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 05 sie 2014, 11:25

A nie wiem czy zauważyliście na tej mapie podglądu terenu: http://simstruelife.pl/News:Podglad_na_ ... k_04.08.14

Tam po lewej stronie widać taki budyneczek. To jest budynek z tego zdjęcia: http://www.thesims.com/media/cache/full ... Build5.jpg

Wszyscy się jarali, że będzie parcela na wodzie, ale jak widać na mapie nie jest podświetlony, tak samo jak tramwaj i statek, czyli będzie to kolejna ozdoba... oczywiście wszystko w trosce, aby zbudować klimat miasteczka -__-

Poza tym ta mapa chyba serio nie jest ostateczną z gry, dlatego że nie widać na niej choćby tej wysepki z domkami, która często pojawia się na zdjęciach i tej gęsto zabudowanej "riviery".
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Piszczac
Posty: 98
Rejestracja: 10 sty 2014, 7:30

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Piszczac » 05 sie 2014, 11:32

Akurat, ze to dekoracja, to już czytałam gdzieś już jakiś czas temu, to nawet się nie zdziwiłam.
Mam nadzieję, że nie będzie czegoś takiego jak w trójce przy zdobywaniu umiejętności gotowania, że mój sim mimo 10 poziomu gotowania nie znał przepisu na ciasto dyniowe, bo zdobył ten poziom przed wyjściem CPR. Jeśli dobrze zrozumiałam, to podobają mi się opcje ustawiania wolnej woli oraz możliwość wyłączenia zasiedlania pustych domów przez NPC.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 05 sie 2014, 11:37

Stara-Raszpla pisze: Dolaczyc do tego mozna by choroby... zadna generacja ich w sumie nie ma. W ts3 sa chociaz szczepienia, sim lekarz moze sprawdzic plec dziecka swojej zonie. simy choruja w parku i on moze na nich reagowac.. sa te eventy na szczepienia w parku.
.
Jak nie ma, w dwójce jest ich pełno:
Przeziębienie
Zapalenie płuc
Grypa
Zatrucie pokarmowe
Infekcja wirusowa

Nawet mogą simy od nich umrzeć...

A co to za postęp historii w trójce? Że sim ma dziecko sam ze sobą? A no tak, wszyscy adoptują soft9
Albo jak już urodzą to dziecko na podłodze leży..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
beldor
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: beldor » 05 sie 2014, 11:38

Absolem pisze:A nie wiem czy zauważyliście na tej mapie podglądu terenu: http://simstruelife.pl/News:Podglad_na_ ... k_04.08.14

Tam po lewej stronie widać taki budyneczek. To jest budynek z tego zdjęcia: http://www.thesims.com/media/cache/full ... Build5.jpg

Wszyscy się jarali, że będzie parcela na wodzie, ale jak widać na mapie nie jest podświetlony, tak samo jak tramwaj i statek, czyli będzie to kolejna ozdoba... oczywiście wszystko w trosce, aby zbudować klimat miasteczka -__-

Poza tym ta mapa chyba serio nie jest ostateczną z gry, dlatego że nie widać na niej choćby tej wysepki z domkami, która często pojawia się na zdjęciach i tej gęsto zabudowanej "riviery".

Mapa jest uproszczona , nie odzwierciedla wyglądu miasta. Ta gęsto zaludniona wysepka z domkami o której mówisz jest pokazana na dole mapy (siłownia , pub etc). Wygląda na to że miasto jest mniejsze niż te np z TS1 . Brak edycji terenu na własnej parceli ... aż brak mi słów na to co oni tej grze zabrali.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 05 sie 2014, 11:50

Zakładamy swoją firmę i robimy konkurencję dla The Sims? xD
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Crux
Posty: 248
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:28

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Crux » 05 sie 2014, 12:03

A to tysiąc obiektów, to recolory też w tym są czy nie? :)
I jak już raz wspominałem - to tylko pusta liczba. Dajcie nam liczbę okiektów z innych podstaw, wtedy to będzie miało sens

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 05 sie 2014, 12:07

Ultraviolence pisze:
Stara-Raszpla pisze: Dolaczyc do tego mozna by choroby... zadna generacja ich w sumie nie ma. W ts3 sa chociaz szczepienia, sim lekarz moze sprawdzic plec dziecka swojej zonie. simy choruja w parku i on moze na nich reagowac.. sa te eventy na szczepienia w parku.
.
Jak nie ma, w dwójce jest ich pełno:
Przeziębienie
Zapalenie płuc
Grypa
Zatrucie pokarmowe
Infekcja wirusowa

Nawet mogą simy od nich umrzeć...

A co to za postęp historii w trójce? Że sim ma dziecko sam ze sobą? A no tak, wszyscy adoptują soft9
Albo jak już urodzą to dziecko na podłodze leży..
Ale jakos za slabo sa rozwijane choroby. .to ze sim sobie kichnie czy ise wyrzyga to troche jednak malo. gdy sim mi nie umarl od choroby... u mnie jakos dzieci na podlodze nie leza. Pary normalnie rodza dzieci widze w grze dzieci konkretnych rodzin. .simy zabieraja je do parkow i biblioteki.. miasto zyje.. mimo ze zyje bardziej tam gdzie akurat mam kamere ale jednak
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Aaqwil
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Aaqwil » 05 sie 2014, 12:07

Bläck pisze: - W grze nie było widać duchów.
- Po zabiciu Sima nic się nie wydarzyło. Pojawiła się jedynie urna.
- Na zadane pytanie odnośnie duchów i odpowiedzią było: „bez komentarza”.
- Nie zauważono ona innych postaci nadnaturalnych.
- Do gry wracają kody kaching i rosebud, dające 1000 Simoleonów.
Jak to nie ma duchów?
A Mroczny?
Bez komentarza...
To podstawa, więc niby wiadomo, że nie ma nadnaturalnych, ale gdzie duchy?
A motherlode? Jak niby mam grać? :szkoda:

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 05 sie 2014, 12:12

Ja się w sumie nie mogę doczekać premiery. Ta porażka, oj, to się dobrze nie skończy...

Awatar użytkownika
figa
Posty: 65
Rejestracja: 15 sty 2014, 13:33

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: figa » 05 sie 2014, 12:16

Stara-Raszpla pisze: Po polsku nie zamierzam pisac poprawnie bo mam polski w glebokim powazaniu
No to jak tak, to ja mam w głębokim poważaniu te w większości porozwalane, niezrozumiałe wyrazy i nie będę ich czytać.

---------------------------------------------------------------

Wracając do tematu głównego... no cóż na pewno nie trafiają do mnie argumenty typu "TS4 to całkiem inna, nowa gra". Gdyby to była nowa gra powinna mieć nową nazwę i nie być kontynuacją Simsów.

Premiera gry powinna być przesunięta na przyszły rok aby znalazły się w niej elementy, zwykle obecne w podstawach z poprzednich dwóch serii, np. małe dzieci, baseny, duchy, kształtowanie terenu.
Tak się nie stanie to oczywiste, dlatego, że EA chce wiele zarobić i się nie narobić. Nie muszą się w ogóle starać, są całkowicie spokojni o sprzedaż gry, ponieważ nie mają konkurencji. Nikt nie depcze im po piętach, nie mają rywala, nic ich nie mobilizuje.
Najwyższy czas by pojawił się konkurencyjny symulator życia. Gdyby okazał się dobry, ludzie z EA musieliby z powrotem podwyższyć poziom swojego produktu.

Przy dalszym braku konkurencji w następnej odsłonie Simsów można się spodziewać tylko kolejnych cięć.
Na przykład w The Sims 5 dadzą z powrotem otwarty świat i jeszcze udoskonalone emołszyns ale zabiorą większość grup wiekowych, pozostawiając jedną - dorosły. Pozostałe grupy dojdą w dodatkach lub aktualizacjach... :D

Nie dziwcie się, że ludzie kupują i będą kupowali tę grę. Kupują bo myślą, że "może jakoś to będzie" albo poprzednie serie im się już totalnie przejadły a nadal chcą grać w jakiś symulator życia, mają do wyboru tylko jeden :(

--------------------------------------------------------------------------

PS. Orientuje się ktoś czy będzie kod testingcheatsenabled true lub podobny??
Ostatnio zmieniony 05 sie 2014, 12:19 przez figa, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 05 sie 2014, 12:17

co do mapki.. to jest chyba jednak cala mapka.

Wyraznie da sie zauwazyc 5 dzielnic, no czasem wydaje mi ise ze 4.. ale nie wazne. Z rtego co pisali na simscookie., to ze jest zaznacoznych na mapie 5 domkow to tylko dlatego, ze reszta terenu to puste parcele, na ktorych mozemy sobie sami wybudowac domy, jak to zrobimy to mapka sie nieco zmieni.

Mnie sie akurat taka mapka podoba :)

Widzicie te "pastylki" po lewej strony, tam beda inne swiaty w miare ich tworzenia przez tworcow ..

Co do duchow. . troche mnie one wkurzaly czasem, moga byc ale nie ubolewam tez jakos ze ich nie ma.

Bardziej nie podoba mi sie ze nie ma narzedzia zmieniania terenu. chociaz i tak sama zadko uzywalam, ale to znaczy z enie doczekamy sie parcel w stylu mlyna z ostatniego zestawu :(

troche malo interakcji na dzieciach to tez duzy minus. To ze nie mozna z nimi chodzic po pokoju. no coz.. w sumie dla mnie to bez znaczenia ze bedziemy robic akcje tylko przy kolysce. Bo skoro nie mamy innych obiektow dla niemowlat, to po coz z nimi sie przemieszczac. Unikniemy przynajmniej bledu ze dzieciak wyladuje na tej podlodze, ale fakt zgadzma sie ze to taki powrot do ts1.. chociaz chyba i tam mozna bylo troche z nim chodzic.. typu zasypiac na fotelu ?


To jednak na co czekam ze zniecierpliwieniem to ta dokumentacja dla modderow ;)
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 05 sie 2014, 12:33

Tx, Black jest ironiczny, źle zrozumiałeś jego wypowiedź :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 72
Rejestracja: 30 sty 2015, 20:56

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Gambit » 05 sie 2014, 12:37

Bebgun, no chyba nie powiesz mi, że grałeś cały czas na motherlode? Czas wysłać sima do pracy.. soft9

figa, trzeba uszanować, że nie każdy na codzień mieszka w Polsce. :)

To ten, co miał taką skwaszoną minę przy śniadaniu z żoną, co jedli naleśniki na jednym z pierwszych screenów! Chętnie zobaczę jak żyje. :D

Awatar użytkownika
Aaqwil
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Aaqwil » 05 sie 2014, 12:55

Cyann pisze:Bebgun, no chyba nie powiesz mi, że grałeś cały czas na motherlode? Czas wysłać sima do pracy.. soft9
Chwilę się zastanawiałem, czy to do mnie. Musze zmienić nick w końcu soft9 Nie, nie cały czas, na znikomej liczbie zapisów, ale w niektórych się przydawał. Z różnych powodów. Z bardzo różnych powodów. Poza tym, praca jest nudna. :P
Bläck pisze: Testingcheatsenabled true/false będzie w grze.
Nareszcie jakaś dobra wiadomość!

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 05 sie 2014, 13:00

Jest pare nowych zdjęć w tym temacie http://rinconsimmer.extrasims.es/2014/0 ... more-18451

Nie wiem po co dalej szukam newsów o czwórce, ale zgodzę sie z komentarzem figi:
Nie dziwcie się, że ludzie kupują i będą kupowali tę grę. Kupują bo myślą, że "może jakoś to będzie" albo poprzednie serie im się już totalnie przejadły a nadal chcą grać w jakiś symulator życia, mają do wyboru tylko jeden :(

Awatar użytkownika
Shanzo
Posty: 132
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:26

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shanzo » 05 sie 2014, 13:04

Bläck pisze:Dokładnie to chciałem napisać :)

Testingcheatsenabled true/false będzie w grze.
W sumie czemu mieliby to usuwać? A no tak, przecież jakoś baseny usunęli soft9
Skoro o nich mowa, to się uczepię. Baseny-fontanny zrobili, a jakoś zwykłych nie mogli? Kto by pomyślał, że w 2014 roku technologia nie pozwala na zrobienie basenów, podczas gdy 10 lat temu dwójka takowe posiadała.

Nic mnie już chyba nie zachęci do tej gry, jedyne co mi w miarę odpowiada jest CAS, chociaż nie jest w pełni intuicyjny.

Ogółem czwórka to porażka. Mam nadzieję, że to będzie jeden wielki niewypał. Ale pewnie się tak nie stanie, bo EA już wytresowało swoich fanów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Aaqwil
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Aaqwil » 05 sie 2014, 13:09

Shanzo pisze:W sumie czemu mieliby to usuwać? A no tak, przecież jakoś baseny usunęli soft9
Skoro o nich mowa, to się uczepię. Baseny-fontanny zrobili, a jakoś zwykłych nie mogli? Kto by pomyślał, że w 2014 roku technologia nie pozwala na zrobienie basenów, podczas gdy 10 lat temu dwójka takowe posiadała.
A jedynka to niby ich nie miała?

Absolem, to ja się pisze na tę konkurencję. Napisz jak znajdziesz programistę. Pobiorę Gimpa i zobaczę, czy jeszcze umiem go obsługiwać, może zostanę grafikiem. B) Jak nie to zostanę patronem medialnym i będę reklamował na forach o pokemonach. :dotatusia:

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 05 sie 2014, 13:14

Bebgun ja bym chętnie taką firmę założył, ale Ci programiści musieliby czekać na pieniądze dopiero po sprzedaży gry xd
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikado » 05 sie 2014, 13:16

Larissa pisze:Jest pare nowych zdjęć w tym temacie http://rinconsimmer.extrasims.es/2014/0 ... more-18451
11 zdjęcie... Alicja w Krainie Czarów? soft2
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości