The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 04 sie 2014, 11:25

No wiec co mamy nowego

1. Emocje - niektorym sie juz moze nudzi ciagle ich powtarzanie, ale rpawda jest taka ze jes tto nowosc w seri... simy reaguja na obiekty i wydarzenia i adekwatnie sie do nich zachowuja.. niektore akcje beda niedostepne dla simow smutnych a inne dla wesolych. Tego wczenisej bylo. Co iwecej sim bedzie w danym stanie przez pewien okreslony czas lub do czasu nwoego wydarzenia.. lub o ile nie zneutralizujemy jego stanu.. to dosc naturalne. . Porownujac to do poprzednich czesci.. bo msierci kogos z rodziny sim mogl za 2 skundy smiac sie , tanczyc i robic cokolwiek, jedyne co jakis czas sobie poplakujac.. chyba przez 3 simowe dni... Nie podoba mi sie, ze wiele osob piszac o emocjch uzywa tej spolszczonej werjsi angielskiego.."emołszyn".. dla mnie ma to ton nieco drwiacy.. i wybaczice ale dla tworcow to wlasnie bylo jakby glownym motorem tej czesci.. W dwojce byla to grafik 3D oraz starzenie sie simow w trojce otwarty siwat.. w czworce sa to po prostu emocje..

2. Wedlug twocow.. poprawienie bledow zwiazanych z poruszaniem sie simow. Maja byc bardziej inteligentni.. wyjdzie w trakcie gry, jesliim ise to naprawd eudalo to super

3. Swiatlo ktore przneika przez pietra.. Nie bylo tego wczensiej. A na screenach wyglada bajecznie

4. Kwestia otwartosci i zamknietosci swiata. Ok ograniczaja nas troche ekrany ladowania bo nie mozemy sobie zrobic pzebiezki truchtem z 1 konca miasta na drugi.. ale co otrzymujemy wzamian ?? Mozliwosc podrozowania do woli po wszysktich siwatach jakie dolacyzmy do gry. Bez utraty kontaktow czy pracy !!. Tego nie bylo w poprzendnich odslonach i swietnie ze mamy taka mozliwosc. Jak dojdzie nastepna Monte Vista, to bedziemy tam grac a mimo to mozemy zrobic sobie weekendowy odpoczynek w Oazie Zdrój ( :) ) szkoda ze nie potraficie tego docenic.

5. CAS lepszy niz w we wszystkich czesciach.

Tyle moge sobie na chwile obecna przypomniec.. ale uwazam ze to i tak sporo :)
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 04 sie 2014, 11:49

STARA-RASZPLA jak ciebie czytam to sie przekonuje spokojnie do TS4 bo i tez na poczatku zachwycila mnie ta generacja ale jak przypomne sobie o braku malych dzieci i takim samym wzroscie simow to mnie na nowo zaczyna zniechecac...bo i nawet ekrany ladowania az tak nie przeszkadzaja skoro czas leci i tak do przodu a ma to nam zmniejszyc krolicze nory i gra ma lepiej chodzic(chociaz na plynnosc grania w TS3 nie narzekam)...

No nic czekam na dzisiejsze info :-)

A gre zamowie tak czy siak po premierze taki sobie ustalilam czas...nic pochopnie...lubie dokladnie przemyslec swoje zakupy:-)
Ostatnio zmieniony 04 sie 2014, 12:44 przez diamond5, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 04 sie 2014, 12:35

diamond ja tez wolalabym miec male dzieci, ale rozumiem tez ich powody i o ile dodadza je w dodatku czy w jakikolwiek inny sposob to dla mnie ok. Baseny to samo, ich brak mi ie przeszkadza.

Jest jeszcze 1 rzecz ktora nalezaloby wspomniec i doceic.. piekny, naprawde piekny park w porownaniu do poprzedniej czesci. Podejrzewam ze edycja bedzie dosc ograniczona, bo wogole nie wyobrazam sobie za bardzo edycji terenu.. wiec pewnie bedzie sie to tylko opieralo na dodawaniu obiektow, ale generlanie jest najladniejszy ze wszystkich poprzednich czesci. A zapewne sie rozkreca przy kolejnych swiatach.


@Bebgun mowi sie toster a nie kalkulator :)
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 04 sie 2014, 12:48

Male dzieci? poruszając znowu ten temat, jasne, pewnie będą... ale własnie, w dodatku. Raszpla, może tobie nie przeszkadza wydawanie pieniędzy na dodatek w którym będą dzieci i ich mebelki, coś co powinno być w podstawie bo było od dwóch generacji, ale uwierz mi, nie każdy ma pieniądze na takie coś. Rozumiem, pogodę czy zwierzaki w osobnym dodatku, no ale kurde, male dzieci? Serio? Mam płacić kilkadziesiąt euro bo oni nie mieli czasu ( chociaż uważam ze to było zamierzone) zrobić czegoś co zawsze było częścią gry? A najśmieszniejsze jest właśnie to, ze dużo osób nie widzi w tym nic złego. Czekam na moment w którym wyjdzie TS5 i tryb budowania dodadzą w dodatku, i powiedzą ze tak robią bo nie mieli czasu :) Aha, i z niecierpliwością wyczekuje również na akcesoria " Baseny i zjeżdżalnie" soft9

Edit:
Dodam jeszcze, ze tez nawet czekam na ta "lawinę informacji" ale trochę mnie to śmieszy, bo mam wrażenie, jakby o czwórce za wiele do powiedzenia tak naprawdę nie było, wiec domyślam sie, ze to będą ciekawostki typu: Kiedy sim je tosty, dostaje taki czy siaki nastrojnik. XDD Obym się myliła.

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 04 sie 2014, 13:10

A może dadzą za darmo w jakiejś aktualizacji te rzeczy i dzieci? Nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa na ten temat. Robicie czasem z igły widły.
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 04 sie 2014, 13:15

GamerTR9 pisze:A może dadzą za darmo w jakiejś aktualizacji te rzeczy i dzieci? Nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa na ten temat. Robicie czasem z igły widły.
Myślę, ze większość z nas podchodzi sceptycznie do EA. Nie chce mi sie wierzyć, ze dodadzą je w aktualizacji. Dzieci wymagają nowych animacji, mebli, zabawek i sporo rzeczy, za dużo jak na aktualizacje.

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 04 sie 2014, 13:16

Owszem za dużo ale EA chyba nie jest tak głupie i wie,że bez tego im się nie upiecze? Wszyscy myślą, że dojdzie to w aktualizacji i podejrzewam, że tak będzie, ale koniec końców zobaczymy w praniu.
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 72
Rejestracja: 30 sty 2015, 20:56

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Gambit » 04 sie 2014, 13:18

Co powiecie na darmowy DLC?

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 04 sie 2014, 13:32

NIe no, na to ze beda za darmo czy w aktualizacji to bym nie liczyla..

Larissa,
To nie tak ze dasz te pare euro na same dzieci. Bo dodatek na pewno nie bedzie nazywal sie maluszki i nie bedzie zawieral samych malych dzieci +ubranek do nich.. tylko zapewne bedzie to cos w stylu pokolen tak jak bylo w TS3 .
A tam nikt nie plakal o to ze doszly nowe interakcje dla grup wiekowych prawda ?

A idac tym tropem to mzoe to w pewnym sensie jest sensowne. Wiadomo ze tworcy chcieliby aby kazdy fan kupil wszystkie dodatki.. Slyszalam ze niektorzy nie kupowali pokolen bo nie byly im potrzebne. Dodajac do nich male dzieci, zwiekszamy szanse na kupno dodatku. Wiec jest to jak najbardziej sensowne dzialanie.

Idac dalej.. EA w przypadku ts3 zarobilo ponownie na malych dziecic.. wydajac zestaw akcesoriow w store Lulabaybies. Za ktore ci co chcieli zaplacili te 70 zl... wiec jezeli polaczyliby to w dodatku z nowa grupa wiekowa to tez to w pewnym sensie jest oplacalne zamiast wydawac podstawy z maluchami plus osobno lulabaibies.

Moze nie kupujesz dodatkow ze store.. twoj wybor ok.. ale pamietaj ze dla tworcow najbardziej liczy sie zysk... wiec takie dizalanie z punktu widzienia marketingowego jest najbardziej sensowne.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
bluekuba
Posty: 447
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: bluekuba » 04 sie 2014, 13:39

Ja myśle że zrobią dodatek podobny do Pokolenia i tam dodadzą małe dzieci i może pre-teens, a baseny dojdą w dodatku o wypoczynku albo w akcesoriach.
Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 04 sie 2014, 13:43

Raszplo, ja nie chciałem Pokoleń, bo według mnie były okrojone, a na Origin później była promocja, za 40zł ten dodatek + ten pakiet ze Store. I to mi się opłacało. Co do darmowego DLC się zgadzam, nie pamiętacie jak było z SimCity 5? Było ich trochę.

A! I jeszcze jedno, do teoyaomqui ja nikogo nie obrażam. Do takich wniosków się dochodzi, jeśli się nie umie czytać. Porzuciłem ten temat, ale jak zwykle ktoś musi na mnie najechać i go wznowić. Nie odpisuj na to.

Awatar użytkownika
teoyaomqui
Posty: 80
Rejestracja: 20 cze 2014, 10:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: teoyaomqui » 04 sie 2014, 14:22

Stara-Raszpla - niektóre z tych nowości brzmią świetnie, ale pozostaje kwestia tego, jak to będzie wyglądało w grze :) faktycznie, przemieszczanie się pomiędzy okolicami wprowadza dużo więcej możliwości niż ts3 :D oby tylko wszystko dobrze działało, bo tego nigdy nie można być pewnym

ps. być może się czepiam, ale może możesz pisać staranniej? bardzo trudno czyta się Twoje posty czasami, a masz ciekawe spostrzeżenia :)

ps 2 Hi Bartek - już nie będę przerzucała stron i szukała postów, w których obrażasz, pośrednio bądź nie, innych graczy, którzy się z Tobą nie zgadzają. Proszę Cię też grzecznie, żebyś nie zarzucał mi braku umiejętności czytania ze zrozumieniem, bo jest to zagrywka na poziomie kilkulatka, który nie umie posłużyć się argumentem i oznaka tego, że sam nie wiesz, co piszesz.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 04 sie 2014, 16:04

Ja narazie znalazłam tylko listę przycisków
simsvip.com/2014/08/04/the-sims-4-cheats-hot-keys-controls-list/
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 04 sie 2014, 16:04

Obrazek

TO ZDJECIE :wub:

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 04 sie 2014, 16:06

Boże, umarłam. Cudowne..
Tylko czy to jakoś się świeci jak w trójce czy tylko mi w oczach?
Boże ukucnął do kwietnika, coś wspaniałego <3
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 04 sie 2014, 16:07

Podlewaczka i wodopój <3

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 04 sie 2014, 16:07

Ta scena jest cudna ♥ Jest tutaj takie... życie, widać że simowie się zajmują czymś z uwagą! Nie wygląda to jakby tylko podejmowali interakcję z jakimś obiektem, ale jakby realnie skupiali uwagę na zajmowaniu się ogródkiem! No i wygląda na to, że w końcu dostaliśmy różny design dla poszczególnych roślinek!

Jedyne co mi nie pasuje, to że rękawiczki na ubiorze simki mogli już zrobić jako element 3d, a nie płaska tekstura!
Ostatnio zmieniony 04 sie 2014, 16:09 przez Levkoni, łącznie zmieniany 2 razy.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 04 sie 2014, 16:08

Tak to się świeci. Twarze simów są jakoś naświetlone.. I te kwiaty na pierwszym planie..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 72
Rejestracja: 30 sty 2015, 20:56

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Gambit » 04 sie 2014, 16:10

Czy on naprawdę kuca czy ja śnię? *-* I ta fontanna, brakowało mi takiej zwykłej! Ostatnia podobna była chyba w jedynce..

Awatar użytkownika
eris234
Posty: 91
Rejestracja: 23 lip 2014, 14:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: eris234 » 04 sie 2014, 16:10

Zdjęcie ładne,ale gdyby nie to świecenie to by mi się podobało jeszcze bardziej. :)


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości