The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 03 sie 2014, 10:57

Podoba mi się.

A co do ograniczonej podstawki. A może to i dobrze? Więcej czasu poświęcili na optymalizację, żeby później nam dodatki działały? Chociaż twierdzą, że zawiera najwięcej elementów z pośród tych trzech podstawek. Jeśli tak, to bardzo mi się podoba. Małe dzieci i baseny dojdą w aktualizacji. Jedyne o co się mogę teraz martwić to o samochodowe animacje, teleportację ze środka parcel i postępem historii (moderzy naprawią) ;)
Ostatnio zmieniony 13 cze 2016, 19:22 przez ollie, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 03 sie 2014, 10:59

Ale się uczepiliście tych animacji wsiadania do samochodu jak rzep psiego ogona. Owszem fajne to było w dwójce, dodawało klimatu ale bez przesady,nie jest to chyba najważniejsza animacja gry? Ja jakoś umiem bez niej przeżyć. Muzyczka z trybu budowania bardzo fajna i wpada szybko w ucho, ale najlepsza i tak jest w TS1 :)
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 03 sie 2014, 11:06

Nie. Mnie się bardziej podoba Dwójkowa, Czwórkowa też jest świetna!
Ostatnio zmieniony 13 cze 2016, 19:23 przez ollie, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 03 sie 2014, 11:26

ja tez muszyke z ts4 lubie najbardziej. te z trybu budowania moglabym sobie tak po prostu pobrac i sluchac bo naprawde wpada w ucho.

Nie rozumiem stwierdzenia "Zaryzykowalbym stwierdzeniem ze lepsza od drojkowej".. co wy kurcze tak gloryfikujecie te ts2.. przeciez jest bardziej ograniczona od ts3 ( ok starsza) i takze zbugowana..

Wiele osob mowi "woow" fajnie ze simy beda takie dwojkow...
przy czym nastepnie wgdy mowa o ts2 to PRAWIE NIKT nie gra w clear ts2... to zakrawa po trochu o hipokryzje, bo gdyby grafika z ts2 byla tak wspaniala, to nie pobieralibyscie do niej CC... a jednak..

Niemowlaki na renderze wcale nie wygladaja na dwojkowe.. maja swoj czworkowy klimat, tak smao jak i inne postaci z renderow..
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 03 sie 2014, 11:43

Ale nikt nie mówił, że dwójka jest wspaniała bo ma wspaniałą grafikę tylko dlatego, że ma świetny gameplay. W moim mniemaniu dzięki drobiazgom jak kupowanie ubrań, jedzenia, butelkom dla dzieci na podłodze gra ma wspaniały klimat..
Tego klimatu nie będzie miała czwórka niestety choćby simy nie wiadomo jakie piękne były..

Założę się o milion dolarów, że simy jak w trójce będą do pełna najadać się przekąską typu chipsy. Albo w 3 sekundy napełnią potrzebę głodu..

Jak pomyślę, o tej teleportacji ze środka parceli, braku małych dzieci to odechciewa mi się kupna. To dobrze, bo potem bym żałowała..

Naprawdę wierzycie, że małe dzieci dojdą w aktualizacji? -.-
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 72
Rejestracja: 30 sty 2015, 20:56

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Gambit » 03 sie 2014, 11:51

Stara-Raszpla, to chyba dlatego, bo The Sims 2 oferowało duży przeskok w stosunku do jedynki i rozpieściła graczy takimi rozbudowanymi dodatkami jak choćby Własny Biznes. Oferowała klimatyczną muzykę, która dawała się zapamiętać. pomimo braku otwartego świata, dwójka jest bardzo przyjemna do grania.

Ultraviolence, ale Ty wiesz, że już nie ma tej teleportacji, tak? I od kiedy butelki po mleku dają klimat? Mnie zawsze w dwójce wkurzały, że się szwendały nie wiadomo gdzie. soft1 W czwórce przynajmniej mleko jest białe, a i matki mogą karmić piersią! Cd. małych dzieci, nadzieja umiera ostatnia. soft9

Czwórkowa muzyka... podoba mi się. Nawet bardzo! Relaksuje i odpręża, porównałbym z jedynką w tym przypadku. ^^

IndraEDIT: Błędy, błędy, błędy :P

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 03 sie 2014, 11:54

Jak to nie ma teleportacji?
O to mi chodziło z butelkami, że gdy w dwójce miało się dzieci to potem trzeba było sprzątać butelki, śmierdzące pieluchy.. W trójce znikają magicznie..
No nie wiem, mnie te ułatwienie denerwowało.. Tak samo jak ręka Boga.. Niby mogę nie użyć ale jej obecność mnie irytowała..
Tak samo jak opcja: Zapłać rachunki teraz...
Np. mam przyjęcie w dwójce. To muszę simom nakazać wysprzątanie domu..
A w trójce, kible mogą same się myć jak kuchenka.. Śmieci mogę sama do kosza przeciągnąć.. Taka gra dla 7 latków.. Można by się zastanawiać po co w ogóle te obiekty się brudzą
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 72
Rejestracja: 30 sty 2015, 20:56

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Gambit » 03 sie 2014, 12:00

Ręka boga jest okropna, zła i wstrętna. Co to wgl miało być...

Ultraviolence, nikt nie powiedział, że w czwórce tak nie będzie. ;) Na razie znamy może większość rodzajów ciastek do upieczenia (na liście nie były podane wszystkie, bo twórcy nie zescrollowali do samego dołu listy), to że jest karmienie piersią, są dwa miasta.. chyba tylko tyle wiemy. :szkoda:

Teleportacji nie ma, już o tym mówili. Jest jak w dwójce (lub jakoś inaczej, ale teleportacji ze środka parceli nie ma na pewno).

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 03 sie 2014, 12:03

Jak w dwójce?
Wydaje mi się, że mówili że możemy wybrać czy chcemy ze środka się teleportować, klikać na sima i idź gdzieś tam, czy klikać na podglądzie mapy i idź..

Nikt nie powiedział, ale ja już wiem..
Zobaczycie. Jutro może się wszyscy przekonamy
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 72
Rejestracja: 30 sty 2015, 20:56

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Gambit » 03 sie 2014, 12:25

Wszystko niedługo się okaże. :P

Są nowe tweety, a w nich m. in. Grant Rodiek pochwalił się na tweeterze niedopracowaniem w grze, które już zostało naprawione. soft1

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 03 sie 2014, 12:33

Haha, dobrze, że to naprawili :haha: .
Wyobraźcie sobie karmiącego piersią tatusia albo sąsiada lub sąsiadkę z okolicy. Czyli każdy mógłby karmić niemowlaka piersią xD

Ale i tak pewnie masa błędów zostanie w grze, zabawniejsze czy nie, wszystkie odkryjemy zaraz po premierze...
Obrazek

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 03 sie 2014, 12:52

Myślę, ze przy takim braku w czasie, spotkamy sie z wieloma błędami, które niekonieczne będą śmieszne. soft9

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 03 sie 2014, 12:54

Pewnie będą patche jak w trójce co jakiś czas :P Chociaż wolałbym tylko 2 na całą grę jak w TS2, z czego do szczęścia potrzebny był tylko jeden patch.
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 03 sie 2014, 13:26

Nie narzucam nic nikomu, tylko radzę, żeby na to spojrzał z innego punktu widzenia ;)
Ostatnio zmieniony 13 cze 2016, 19:24 przez ollie, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cinamon.
Posty: 62
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cinamon. » 03 sie 2014, 13:58

może kupię, może nie, po premierze zobaczymy. Zeby chociaż dali demo z rozggrywką, nie CAS..
"A teraz szybko zanim dotrze do nas, że to bez sensu"
moje~

Awatar użytkownika
Sasha
Posty: 285
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:48

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sasha » 03 sie 2014, 14:54

Simka kochana, na wszystko co piszesz w tym temacie mam ochotę napisać "mam tak samo!". Ale jadna rada, nie karm trolla i nie wchodź z nim w dyskusję :P

Jeśli naprawili opcję teleportacji ze środka parceli to się bardzo cieszę, bo to było tak mega nierealistyczne, że aż żal patrzeć. W ogóle podejrzewam, że gra która dopiero po jakimś czasie była robiona czysto pod PC, będzie raczej niedopracowana. Sami twórcy mówią, że przecież na nic nie mają czasu (oprócz emołszyns!), więc spodziewam się przynajmniej tylu patchy co w trójce. Ale pewnie w żadnym z nich nie będzie małych dzieci.

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 03 sie 2014, 14:59

Teraz jestem trollem, bo wyrażam własne zdanie? To kim ty jesteś, skoro masz prawo do mówienia mi co mam robić?

Co wyście się tak doczepili tych małych dzieci?
Ostatnio zmieniony 13 cze 2016, 19:25 przez ollie, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sasha
Posty: 285
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:48

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sasha » 03 sie 2014, 15:04

Bartek nic ci nie każę robić przecież. Z trollem mogłam przegiąć, fakt. Po za tym to nie jest temat do kłótni, tylko do wyrażania zdania.
Ja wyrażam swoje, bez narzucania innym swoich opinii.

Sądzę, że owszem baseny mogą dojść w aktualizacji. Ale do małych dzieci jest potrzebne bardzo dużo nowych interakcji oraz meble itp. A to jednak za wiele jak na patch i upchną to w dodatku w stylu pokolenia. Może wtedy też dojdzie też grupa wiekowa preteens. To by było spoko.
A argument, że tak powiedzieli, więc tak będzie jest bez sensu. Oni bardzo dużo mówią i nie wszystko okazuje się prawdą.

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 03 sie 2014, 15:07

Dobra, ja też przepraszam, bo mogłem się czasem niejasno wyrażać.

Ja myślę, że może to być jakiś super-pach. Taki dochodzący z dodatkim :)

Awatar użytkownika
Aaqwil
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Aaqwil » 03 sie 2014, 16:53

Stara-Raszpla pisze: Nie rozumiem stwierdzenia "Zaryzykowalbym stwierdzeniem ze lepsza od drojkowej".. co wy kurcze tak gloryfikujecie te ts2.. przeciez jest bardziej ograniczona od ts3 ( ok starsza) i takze zbugowana..

Wiele osob mowi "woow" fajnie ze simy beda takie dwojkow...
przy czym nastepnie wgdy mowa o ts2 to PRAWIE NIKT nie gra w clear ts2... to zakrawa po trochu o hipokryzje, bo gdyby grafika z ts2 byla tak wspaniala, to nie pobieralibyscie do niej CC... a jednak..
Raszpla, to jest najzwyklejsza reakcja na wszystko co nowe, a przypominające stare. Zwykle spora część ludzi wychwala pod niebo pierwszą część, kolejne natomiast bez przerwy krytykuje pod każdym względem (wyjątkiem jest zwykle druga część/generacja/whatever). Tu mamy lekko inaczej, bo o jedynce nikt nie wspomina, a jeśli jest coś co trzeba wychwalać sprowadza się to do drugiej części. Obu zjawisk nigdy nie zrozumiem. soft2

Ja teraz sobie czekam na "premierę" dema. Ciekawi mnie jakie paskudztwo będę mógł stworzyć z pomocą tego emejzing CAS'u!

Na temat CC natomiast w tym temacie nie wspomnę, bo już w innym to zrobiłem.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości