The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
figa
Posty: 65
Rejestracja: 15 sty 2014, 13:33

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: figa » 23 lip 2014, 21:12

Nazwy światów w TS 4 są trochę niedzisiejsze a już Oaza Zdrój... te dwa wyrazy razem jakoś tak kompletnie mi nie pasują.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 23 lip 2014, 22:45

Figa, to samo pomyślałem, że oba słowa nie pasują do siebie! Przecież oaza to teren bujnej roślinności na obszarze pustynnym, a skoro na pustyni i rośliny to jest w oazie i woda, więc zdrój wyklucza to kompletnie... Może trzeba polskiemu oddziałowi EA uświadomić to? :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 72
Rejestracja: 30 sty 2015, 20:56

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Gambit » 24 lip 2014, 1:59

Wierzbowa Zatoczka i Oaza Zdrój? Zaczynam się zastanawiać, czy może nie zagrać na francuskiej wersji dla poprawy mojego fatalnego francuskiego :haha: Sonio i Vladimirze Gothik, witajcie..

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 24 lip 2014, 2:14

Cyann z francuskim sluze pomoca :)
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 24 lip 2014, 10:51

Tłumaczenia najlepsze :sweet:

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 24 lip 2014, 11:20

Trochę słabo, bo w The Sims tłumaczenie akurat zawsze było ważne. Nawet opisy przedmiotów miały swój klimat i specyficzne poczucie humoru... Mam nadzieję, że tego nie skopią.

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 24 lip 2014, 11:41

Nie wiem na jaki temat jest teraz rozmowa ale dopiero teraz obejrzałem gameplay i ogólnie znów mnie pozytywnie zaskoczyli, trochę bolą ekrany ładowania ale trwają one kilka sekund więc je przeżyję :P Jak an razie jestem na tak :)
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 72
Rejestracja: 30 sty 2015, 20:56

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Gambit » 24 lip 2014, 11:45

A może jak w dwójce dostalibyśmy możliwość zmienienia nazwy otoczenia? To by było przydatne.. :P

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 24 lip 2014, 14:45

Witamy na forum sadzikowa500 ^^
sadzikowa500 pisze:
- EA całkiem uczciwie stawia sprawę informując nas zawczasu czego w grze nie znajdziemy. Mogli przecież nie przekazywać tych wiadomości do dnia premiery. Skoro wiemy już jakich braków się spodziewać moim zdaniem jest to fair.
Tymczasem ja wciąż zastanawiam sie, jak do sprzedaży można wystawić gre o której praktycznie NIC nie wiedzieliśmy. EA dało możliwość preorderowania czwórki chyba w dniu jej zapowiedzi, kiedy wiedzieliśmy tylko tyle, ze są to simsy i trochę więcej. A ludzie i tak kupili, bo w tytule ma The Sims, wiec reszta sie nie liczy. Dla mnie to tak jak kupować kota w worku. A uczciwości w ogóle w tym nie widzę. Łaske robią ze powiedzą nam to i owo o grze, za którą już dużo osób zapłaciło? To było strasznie dziwne. Wszędzie tylko " Zamów The Sims 4 juz dzisiaj!" ale przez dobre pare miesięcy o grze nie było żadnych nowych informacji. Rzekłabym, ze to wyglądało podejrzanie. xD Osobiście nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy zamówili czwórkę prawie nic o niej nie wiedząc.

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 24 lip 2014, 16:29

sadzikowa500 podoba i sie twoj tok myslenia ;)

Pamietam jak przed wyjsciem 3 wszyscy plakali z enie bedzie pogody i wielu rzeczy ktore byly w ts2... po prostu wszyscy chcieli by zawartosc wszysktich dodatkow w ts2 byly w podstaiwe do ts3 + nowosci...

Nie moi drodzy tak sie nie da... nowa gra.. nowe rozplanowanie zawartosci.

Owszem ubolewam nad brakiem malych dzieci... ale jesli doszlyby w dodatku pokolenia, ubolewalabym mniej :)

Poczatkowo tez bardzo bylam niezadowolona z braku otwartosci swiata, jednak te rozwiazanie ktore zaproponowalo EA do ts4.. podoba mi sie... Bo w koncu mozemy podrozowac i przeprowadzac ise miedzy roznymi swiatmai bez utraty znajomych. wszystkie siwaty jakby dodaja sie... tego nie bylo wczesniej. Dzieki temu idac do parki w WC spotykamy jakis simow.. w parku w OS bedziemy mieli innych znajomych, jak dla mnie ciekawie. Bo w momencie dojscia np Verony.. nie bede tracila opcji ktore daja mi inne miasta, jak to bylo w porpzednich czesciach :)
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
lemurek6
Posty: 129
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:34

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: lemurek6 » 24 lip 2014, 16:37

Ale jeżeli po dodaniu dodatków i CC drugi świat będzie się ładować 15min (jak w TS3), to nikomu nie będzie się chciało podróżować w ten sposób.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 24 lip 2014, 16:56

Ale CC dodajesz na własną odpowiedzialność, więc EA nic do tego.

Mi jedynie przeszkadza na razie w TS4 brak małych dzieci, wzrost nastolatków, mała ilość parcel w mieście i prawdopodobny brak samochodów/animacji. Dwa pierwsze elementy chyba przeszkadzają mi najbardziej bo ja zawsze skupiam się w The Sims na grze rodzinami, wychowaniem simów itd. dlatego nie pogodzę się z brakiem maluchów. Nie wątpię, że dojdą w dodatku albo aktualizacji, sami twórcy to powiedzieli plus znalezione przez graczy linijki kodu dotyczące maluchów zdają się to potwierdzać. Mam tylko wątpliwości co do nastolatków, raczej już tego nie poprawią, a zapowiadany etap pre-teens póki co jest tylko pustą zapowiedzą, potem zostanie to zapomniane.

Z półotwartym światem się pogodziłem, uważam nawet to za dobre rozwiązanie. Najbardziej sprawdzi się to przy przypadkowym ładowaniu parceli. Ileż razy w trójce jak kursorem chciałem przelecieć na drugi koniec miasta musiałem minąć kilka parcel, które zaczynały się ładować, przez co ścinało mi grę. Albo parcele obok domu sima - wystarczyło trochę ruszyć kamerą i można było niechcący najechać na sąsiednią działkę i spowodować przycięcie gry ładowaniem parceli.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
teoyaomqui
Posty: 80
Rejestracja: 20 cze 2014, 10:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: teoyaomqui » 24 lip 2014, 17:24

mi ts2 i ts3 bez cc ładowało się szybko - max półtorej minutki i po bólu, ale z cc.. koszmar! fakt, że ja zawsze mam tego nawalone kilka gb :D zwłaszcza w ts2 miałam dużo dodatków. zobaczymy jak będzie w ts4, pewnie podobnie. nie sądzę, żeby te ekrany ładowania były aż tak uciążliwe. poza tym ten park, który pokazywali był duży, to trochę rekompensuje brak w pełni otwartego świata.

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 24 lip 2014, 18:57

sadzikowa500, witaj na forum :)
Stara-Raszpla pisze: Owszem ubolewam nad brakiem malych dzieci... ale jesli doszlyby w dodatku pokolenia, ubolewalabym mniej :)
dojdą, któryś z guru napisał kiedyś że dojdą + będą jeszcze pre-teens

Poza tym gram dzisiaj sobie w TS2, buduję swoje miasto, układam drzewa i wieżowce i się zastanawiam... Czemu twórcy do tej pory nie umożliwili opcji stawiania obiektów pod taką różnorodnością kątów? (nie wiem zbytnio jak to napisać, ale myślę że zrozumiecie xD)

Awatar użytkownika
Crux
Posty: 248
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:28

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Crux » 24 lip 2014, 18:59

pre-teens to nie jest pewna rzecz, tylko pomysł jednego z fanów podany na twitterze. Guru odpowiedział, że nie wyklucza się dodania takiej grupy wiekowej, ponieważ kod gry na to pozwala

Awatar użytkownika
rgx97
Renciści
Renciści
Posty: 218
Rejestracja: 28 gru 2013, 19:48

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: rgx97 » 24 lip 2014, 19:18

dzejan pisze:(...)Czemu twórcy do tej pory nie umożliwili opcji stawiania obiektów pod taką różnorodnością kątów? (nie wiem zbytnio jak to napisać, ale myślę że zrozumiecie xD)
W Trójce, jak przytrzymasz alt, możesz obracać obiekty pod dowolnym kątem i przestawiać je, mając siatkę w głębokim poważaniu. ;p

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 24 lip 2014, 19:39

Thebeikon - wydaje mi się, że pisząc o Oazie Zdrój powiedzieli, że przejście wygląda tak samo jak odwiedzenie sąsiada. Czyli doładowanie obszaru

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 24 lip 2014, 21:10

dzejan pisze:Poza tym gram dzisiaj sobie w TS2, buduję swoje miasto, układam drzewa i wieżowce i się zastanawiam... Czemu twórcy do tej pory nie umożliwili opcji stawiania obiektów pod taką różnorodnością kątów? (nie wiem zbytnio jak to napisać, ale myślę że zrozumiecie xD)
Oj dzejan, dzejan, to jeszcze nie odkryłeś tej opcji w trójce? xd Tak jak napisał rgx97, wystarczy przytrzymać alt i możesz obracać i ustawiać jak chcesz. TS2 to inna sprawa, bo tam trzeba posłużyć się kodem :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 25 lip 2014, 13:27

Na co im tyle GB? xD

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 25 lip 2014, 13:29

Porównując z innymi dzisiejszymi grami to i tak mało...


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości