The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 21 lip 2014, 22:39

KLIK Prosz <3

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 21 lip 2014, 22:42

No i tak ma być! Co do kurtyn to fajnie, dom będzie wydawał się bardziej żywy z ruchomymi kurtynami. Chociaż przy tylu niedoróbkach od EA to nie spodziewałem się, że jednak kurtyny będą ruchome :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 22 lip 2014, 0:07

Smisiu pisze: Ale z drugiej strony EA stać na zatrudnienie większej ilości programistów i animatorów. To było do ogarnięcia w tym samym czasie, tylko kosztowałoby o wiele więcej...
Teraz ja stane w obronie EA ... nie wime czy pamietacie ale jakis czas temu byly informacje podane o cieciahc budzetowych w EA, o zwalnianiu pracownikow .. pamietajcie też ze EA nie placi najwiecej. Moze wam sie to nie podobać, mozecie psioczyc, ale świata nie zmienicie. Wszedzie chodzi o kase i jest to normalne.. Utrzymanie bydnkow, ludzi sprzetu, to kosztuje, do tego trzeba wygenerowac zysk.

Gra tez ma przynieść oczekiwany zysk, dlatego EA wkipie tworzacej simsy dala deadline.. macie zrobic gre w tkaim a takim czasie, macie tyle i tyle etatow do dyspozycji..

Dalej, ktos mial wizje, gra ma byc groteskowa, taka moda. Spojrzcie na tworzace sie gey na ten przedzial wiekowy. Spojrzcie na farmerame, i inne podobne symulatory. Zobaczcie jak tworzonee sa grafiki. Dla tych co nie śledza tego.. kieyds byly normalne obrazki zwierzatek, teraz sa tkaie groteksowe, wiekie glowy, jeszcze wieksze oczy i maly tulow.. wszystko ma byc cukierkowe i slodkie... Dalej... WoW blizzarda... odświerzaja grafike, dodaja rowniez emocje do swoich postaci.. ale dalej będzie cukierkowo. a emocje beda zabawne...

Obserwujac to mozemy dojsc do wniosku, ze jest to pewien trend w grach.. nie pytajcie skąd się to wzieło..

Nie pyttajcie mnie też dlaczego EA widzac jak użytkownicy modyfikuja fryzury skiny i ubrania, zdecydowali się na taki styl wiedzac, że gracze chcą realizmu.. bo nie wiem.. ale trend też się skas wizal..

Dalej.. kwestia grupy docelowej.. trzeba przeanalizowac w jakim wieku mamy odbiorcow i dla kogo jest gra tworzona. Umowmy sie. .ilu 17+ latków gra tak naprawde w simsy ?? Ilu z nich zostanie z nowa odslona, jaka by ona nie byla do konca ?? Wsrod osob w tym wieku granie w simsy to juz prawie obciach. Wielu z was zapewne, mimo ze lubi serie. nie przyznaje sie wsrod znajomych prawda ?? .. Dlatego tworcy uderzaja w mlodsza grupe wiekowa. I mimo ze jest Pegi 12.. po tę gre siegna rowniez 8 , 9 latkowie, bo dla nich. .simsy to nie obciach :)

Idąc dalej..
Tutaj juz sa moje spekulacje. .. ale zobaczcie ts3 na poczaktu bylo w miare stabilne... potem wraz z iloscia dodatkow, zaczely pojawiac sie problemy z dzialaniem gry na roznych komputerach. W zwiazku z tym, ze gra przeznaczona jest dla osob ponizej 18.. a wiec nie zaraiajacej na siebie samodzielnie.. wielu z was nie moze sobie pozwolic na zmiane komputera co 2 lata chociaz (teoretycznie tak sie powinno przy komputerach do gier). Czyli wypadaloby stworzyc cos, co nawet przy nowych dodatkahc, nie bedzie tak obciazac sprzetu..
Dla mnie gorzej.. bo ja tez wolalabym lepsza grafike (cos ala GW2) .. ale ja, pracuje sama na siebie i sama dysponuje pieniedzmi.. moge oszczedzic na tym czy owym wuec i moge sobie pozwolic by kupic maszyne za 5 - 7 tys co 2 lata. Dla wiekszosci mlodych ludzi jes tto nieosiagalne bo rodzice uwazjaa ze komputer ktory sie wlacza = sprawny. A gry to tylko takie fanaberie. Lub.. ze drogi to do pracy a do do gier to tani.. a jest zupelnie na odwrot. Wiec jezeli okaze sie, ze za kilka lat gra bedzie dalej chdozic na komputerach podanych w specyfikacji minimalnej / zalecanej.. to znaczy ze taka grafika byla jak najbardziej zasadna.

Mozecie mowic.. " ja place, ja wymagam".. ale prawda jest taka, ze zadowolenie odbiorcy docelowego.. to w zasadzie produkt uboczny tego biznesu a nie jego cel. Gry robi sie dla kasy, wiec wszystkie firmy proboja znalezc ten zloty srodek. i obserwowac na ile ciec moga sobie pozwolic by osiagnac swoj zysk.

-------------------
xyz pisze:Swoją drogą - czy normalnie mody będzie można instalować z np. thesimsresource? Bez korzystania z galerii?
Ja mysle ze modow wogole w galeri nie znajdziesz. Pamietaj ze mod = modyfication czyli modyfikacja kodu.. A tworcy tak naprawde tego nie chca, dlatego tez support EA nie pomoze ci z problemami zwiazanymi po zainstalowaniu jakiegokolwiek moda czy CC..
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lunon » 22 lip 2014, 9:08

Ruszające się firanki było widać na którymś z pierwszych zwiastunów :P
Zróbmy poruszające się firanki, ale włosów to już nie.

Awatar użytkownika
Aaqwil
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Aaqwil » 22 lip 2014, 9:33

xyz pisze:BTW będzie w podstawie możliwość kąpania się w jeziorach, rzekach, oceanach czy czymkolwiek co (czy w ogóle?) będzie?
Te ekrany ładowania serio długie będą, ile im na kompie czasu zajął jeden ekran....
Wątpię. Szczerze w to wątpię w TS2/3 w podstawie dostaliśmy zaledwie baseny, które tu dojdą w dodatku. Zapewne wakacyjno-podróżniczo-urlopowym, który będzie zapewne dopiero czwartym lub piątym, bo przed wakacjami trzeba się dorobić. :|

A ekrany? Już pisałem, jestem tym zniesmaczony. Powinno trwać jak najkrócej. Liczę, że do prezentacji dostali po prostu beznadziejny komputer wygrzebany z piwnicy, ale bądźmy szczerzy - tak na pewno nie było. Jeśli będą zbyt długie położę sobie obok telefon/książkę/3DS'a i będę sobie grał/czytał/wymieniał pokemony.

Hej! Ledzie! Ruszając się firanki! W TS3 były jakiekolwiek?

Chcę teraz informacji o roślinkach, potwierdzenie ich emocji oraz - najlepiej, tego że roślinka niedoświadczonego ogrodnika będzie wyglądać co najmniej pokracznie, a nie jak profesjonalisty, gdzie jedyna różnicą jest jakość, ukazująca się po najechaniu kursorem.

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 22 lip 2014, 10:27

Niedługo pojawią się szczegółowe informacje dotyczące wymagań

źródło

Awatar użytkownika
teoyaomqui
Posty: 80
Rejestracja: 20 cze 2014, 10:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: teoyaomqui » 22 lip 2014, 10:28

Absolem pisze:teoyaomqui no właśnie CREEK oznacza małą zatoczkę, przeważnie taką rzeczną albo dopływ. Normalna, duża zatoka morska to jest BAY, więc tłumaczenie jest jak najbardziej słuszne.
hmm ale czy ja napisałam, że nie jest słuszne? nie sądzę, żeby stwierdzenie, że nazwa mi się podoba było jakąkolwiek negacją..

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 22 lip 2014, 11:41


Awatar użytkownika
Ciastkoo
Posty: 29
Rejestracja: 20 gru 2013, 19:19

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Ciastkoo » 22 lip 2014, 11:53

Jeśli chodzi o ekrany ładowania, to mi nie przeszkadzają. Jestem do nich przyzwyczajony z racji grania w dwójkę. Jednakże wyglądają one obleśnie. To białe tło mi się w ogóle nie podoba. Zresztą, dla mnie jest irracjonalne, że w TS4 prawie całkowicie wyzbyli się tych kolorów, co zawsze w serii TS funkcjonowały, czyli miłego dla oka niebieskiego.
* * *

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 22 lip 2014, 12:27

To akurat kwestia gustu ;p Wielu użytkownikom ten minimalizm się podoba. Poza tym 3 generacje z niebieskim menu wystarczą :D
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 22 lip 2014, 12:44

Ten niebieski był przyjazny dla oka? Dla mnie był obleśny i przypominał designem strony internetowe z lat 90'tych :D

Wybiła na liczniku dwusetna strona. Ciekawe, jak daleko to zajdzie :)

Awatar użytkownika
beldor
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: beldor » 22 lip 2014, 13:00

Ten sam "kolor " użyli w nowej wersji SimCity .

Do premiery został miesiąc - jak na EA , marketing dość baaardzo słaby - jak by to była gra jakiegoś biednego studia niezależnego :p
Pamiętam jak np ME2 materiały informacyjne były aż przesadnie pokazywane pół roku przed premierą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 22 lip 2014, 13:26

A ja myślę, że marketing EA sprawuje się świetnie. Tzn ostatecznie będzie miał dobrą metę, bo przez takie działania tylko podsycają zainteresowanie ludzi. Nie od dziś wiadomo, że to co tajemnicze i kontrowersyjne ma największy rozgłos :P Każdy wtedy chce wszystko o danym produkcie czy osobie wiedzieć. Ostatecznie da to efekt (że się tak brzydko wyrażę) spuszczenia psów ze smyczy - rzucona zostanie gra do sklepu, a fani trzymani dotąd na dystans niczym spuszczeni ze smyczy rzucą się na zdobycz ;p Plus do tego dochodzi sama marka The Sims w sobie, której bardzo wielu ludziom nie trzeba przedstawiać (więc wyolbrzymiony marketing nie jest potrzebny, jak choćby w przypadku diablo, gdzie trzecia odsłona wyszła po wielu, wielu latach niebytu marki na rynku i trzeba było głośno ją przypomnieć).

Pamiętaj, że w marketingu nie liczy się to co będzie się działo podczas niego czyli żeby fani byli zadowoleni z ilości umieszczanych materiałów wideo czy zdjęć, ale ostateczny efekt sprzedaży.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 22 lip 2014, 13:56

albo masowa i9losc pobran z nielegalnego zrodla..zalezy jak zabespiecza gre. Tak negatywnych opini przed premiera TS3 jeszcze chyba nie bylo. Z tego co pamietam to czepialismy sie plastikowosci simsow. ale to bylo chyba wszystko... ma ktos moze kopie z poprzendiego forum ??? :) bo chcialabym porownac reakcje przed wydanem ts3 z dzisiejszymi :)

Ekrany ladowania.. chociaz wolalabym by ich nie bylo, podobaja mi sie. Wlasnie dlatego ze sa biale. tak samo interface. Niebieski jako ze go nie lubie draznil mnie..
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Ciastkoo
Posty: 29
Rejestracja: 20 gru 2013, 19:19

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Ciastkoo » 22 lip 2014, 14:30

Z tego co mi się zdaje, to przed TS3 wszyscy byli zachwyceni otwartym światem, zmienianiem kolorów/wzorów i nowymi osobistościami Simów. Obecnie TS4 naprawdę nic nie oferuje nowego, więc zdaje mi się, iż gracze nie mają czym być zaślepieni. :P
* * *

Awatar użytkownika
beldor
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: beldor » 22 lip 2014, 14:37

Zwłaszcza że przedpremierowe trailery były świetne. ( puszczane długo przed premierą )

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=p7BAUNzJvts[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=o6gXiw5URNM[/youtube]

Te z TS4.. hmmm ciężko to nazwać trailerami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 22 lip 2014, 15:06

no fakt trailery byly swietne ;)
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 22 lip 2014, 15:16

EA chyba rzeczywiście uwzięła się na emocje. Właśnie obejrzałem filmik promujący nową Fifę, a tam: usprawniliśmy emocje i teraz gra jest like never before! Z tym, że tam chociaż pokazali jak to działa i wyszło chyba nawet lepiej niż w TS 4 :P

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... dDHWCZH9ZA

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 22 lip 2014, 15:31

Tak, pamiętam że przed premierą TS3 wszyscy emocjonowali się otwartym światem. Jedyne narzekania, jakie zapadły mi w pamięć to brzydki wygląd simów, wszyscy mówili wtedy że są plastikowe ;p A potem jak się okazało, że nie będzie animacji samochodów, to przed premierą ludzie byli pewni, że zostanie to jeszcze zrobione. No i niestety przez wszystkie dodatki się nie doczekaliśmy ;p

Ja wierzę, że sama rozgrywka w TS4 będzie bardzo przyjemna i na prawdę godna uwagi. Ale niestety gra za mało oferuje w stosunku do poprzedniczek, żeby się tym zachwycać. Takie rzeczy jak emocje, większa ilość animacji, łatwiejsze pobieranie zawartości z galerii i bardziej intuicyjne opcje są tak na prawdę szczegółami, na które ludzie uwagi nie zwrócą dopóki nie zagrają.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Ciastkoo
Posty: 29
Rejestracja: 20 gru 2013, 19:19

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Ciastkoo » 22 lip 2014, 15:48

Nie wszyscy. Mnie na przykład Simowie się podobały w trójce (zwłaszcza po zobaczeniu takiego jednego zdjęcia z młodą Bellą i Mortimerem :) ), aż do czasu, kiedy w nie pierwszy raz zagrałem... :P

Mnie właśnie irytuje to skupianie się na takich głupotach przez EA. Galeria, emocje, animacje - w tym gameplayu cały czas o tym mówili, a tak naprawdę każdy ma to gdzieś. Oni sobie chyba kpią z nas, bo nie widzę w tym innej przyczyny takiej niekompetencji.
* * *


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości