The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 20 lip 2014, 13:40

u mnie tez jest ta sama gra co u lemurka6 no nic poczekamy zobaczymy.
Co do 4 to jak tak obejrzałam filmik z 4 razy to nawet idzie się przekonać do tej części simsów. Powstaje tylko pytanie co się, dzieje z simami po ich śmierci ? Czy pojawiają się ich duchy które tak, jak w 3 po chwili znikają i pojawia się urna i czy w ogóle będą w 4 duchy?

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Column15 » 20 lip 2014, 13:51

Nie wiadomo, kiedyś pisali że będzie tylko jedna nadnaturalna postać, a są podejrzenia, że będą to wampiry :? http://sims.arhn.eu/2014/07/wampiry-w-podstawie/
Obrazek
av by teaplease.

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 20 lip 2014, 14:01

dla mnie po prostu bylaby zwyklym domem dla zaludniaczy miastowych... zreszta Cwirow i tak nawet jak gralam w polska wersje zawsze usuwalam ( nie podoba mi sie nazwisko Ćwir)... Dla mnie simy miastowi sa tylko zaludniaczami
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 20 lip 2014, 14:09

No gra bez duchów będzie trochę taka no nie wiem dziwna. Jak się okaże że, ich serio nie będzie to będzie to kolejna rzecz którą twórcy nam zabrali.

Awatar użytkownika
teoyaomqui
Posty: 80
Rejestracja: 20 cze 2014, 10:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: teoyaomqui » 20 lip 2014, 14:41

simunia, duchy zawsze można dodać, to jest akurat coś, co może dojść w jakimś dodatku

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 20 lip 2014, 14:49

^ Tak samo jak małe dzieci i baseny.

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 20 lip 2014, 15:01

"tak, zabierzmy im duchy, baseny i małe dzieci i dajmy im w dodatkach" :haha: to myślenie EA mnie rozwala.
Ciekawe jaki pierwszy dodatek nam dadzą do 4. Oby to było coś w podobnego do pokoleń to by było fajnie.

Awatar użytkownika
Dodo
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2014, 23:17

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Dodo » 20 lip 2014, 16:01

Jako stara fanka serii, grająca od TS1, powiem tak: nie zachęca mnie nic w tej grze. Nawet dla mnie to nie są (w moim odczuciu) Simsy, nie mają z serią niczego wspólnego poza nazwą. Grafika cukierkowa, wręcz komiksowa. Emocje, które są tak naprawdę powtórzeniem nastrójników z trójki, tylko że z podpisami. Zabranie z gry basenów, małych dzieci, otwartego świata, samochodów i innych środków transportu, narzędzia Stwórz Styl... "ułatwianie" wszystkiego, co się da - interfejsu, galerii, budowania itd... wszystko to wygląda jak marna podróbka Simsów, jak przystosowana do "pecetów" gra online. Nic mnie tu nie zachęca do kupna, kompletnie nic...
Co z tego, że zachwalają to, iż Sim będzie mógł podróżować swobodnie między światami w grze nie tracąc związków z mieszkańcami tych światów. To powinni wprowadzić już dawno. Jak to napisał ktoś wyżej - logicznie to powinno być tak, że każda odsłona gry jest czymś w rodzaju wzbogaconej poprzedniczki, a nie odrębną grą zubożoną o to i owo. W pierwszej części nie mieliśmy małych dzieci, mieliśmy ekrany ładowania i nie było wielu funkcji. Dwójka zmieniła to pod względem grafiki, silnika gry i różnych wspaniałych opcji, których brak można odczuć już w trójce (sklepy z ubraniami na przykład, prawdziwy biznes i prawdziwe wakacje, trwające tak długo, jak się chce, ogrodnicy, nawet głupi drobiazg animacji wsiadania do samochodu, na rower, do łodzi). Natomiast czwórka dodaje dwie, trzy "nowości" (piszę w cudzysłowie, bo to nowe nie jest tak naprawdę), a zabiera całą masę rzeczy, do których stary gracz jest przyzwyczajony. Po co mi na przykład ułatwienia w budowaniu, przenoszenie całych pokoi kiedy w tym wszystkim wręcz chodzi o to, by budować, trudzić się przy tym, wykazywać kreatywnością, a nie mach-mach, klik-klik i wzięłam sobie dom czy pokoik kogoś innego albo wteleportowałam obcego Sima w środek ogrodu. Z tego się robi gra dla leni, niech może stworzą coś, co w ogóle nie będzie potrzebowało interwencji ze strony gracza poza instalacją i uruchomieniem, a potem niech "gracz" siada, bierze paczkę chipsów i po prostu się gapi?
Pierwsza i druga odsłona gry wymagała wyobraźni i kreatywności, trzecia już nieco mniej. Czwarta... czwarta wymaga chyba tylko przyzwyczajenia do serii.
Faktycznie, to wygląda jak gra na tablety. Litości.
Śmierć ze śmiechu? Żałosne. A sobowtór Kim Dzong Una wcale a wcale mnie nie bawi, chociaż według twórców miało to być prześmieszne.
Tak samo Mroczny. Co oni z nim zrobili, jak ta Śmierć wygląda?
Nie poprawia wizerunku gry zabieg upchnięcia w niej kultowych postaci z poprzednich odsłon: Belli Ćwir, Dona Lotario...
I do tego podobno brak duchów. Kolejna rzecz, którą chcą nam zabrać, bo przecież ważne są emocje...
Obrazek

Awatar użytkownika
brxnely
Posty: 135
Rejestracja: 23 sty 2014, 10:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: brxnely » 20 lip 2014, 16:26

Nawet moje kuzynki, które mają od 9 do 12 lat mówią, że nie podoba im się The Sims 4. Zwłaszcza po obejrzeniu widea z gry...

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 20 lip 2014, 16:59

A ja sobie tu czytam, i dodam ze zgadzam się z Varsavianką. Pamiętam, jak kiedyś salberg napisał ze ta gra nie wprowadza żadnej rewolucji i ze to jeszcze nie czas na czwórkę. Jestem w takim momencie, w którym całkowicie sie z tym zgadzam. Gameplay tylko bardziej mnie zniechęcił. Zdałam sobie sprawę z tego, ze tej grze czegoś bardzo brakuje. Brakuje mi jakiejś historii, nie tylko dosłownie, i simowego klimatu, po prostu mam wrażenie, jakbyśmy mówili o innej grze. To nie są simsy które pokochałam dobre parę lat temu. W gameplay byli simowie, otoczenie, ale wszystko było tak strasznie ułatwione. Simowie pojawiający sie z nikąd, tańczący do muzyczki jak marionetki i do tego producenci, którzy na sile chcą pokazać czwórkę w dobrym świetle, dodając takie postacie jak Kim Dzong Un czy głupie momenty jak śmierć ze śmiechu, które miały rozśmieszyć, lecz mnie to bardziej zażenowało niż rozśmieszyło gdyż nie mam 8 lat. Jestem zawiedziona i szczerze wątpię, by jakie kolwiek dodatki zrekompensowały mi to wszystko.

Awatar użytkownika
teoyaomqui
Posty: 80
Rejestracja: 20 cze 2014, 10:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: teoyaomqui » 20 lip 2014, 17:23

simunia pisze:"tak, zabierzmy im duchy, baseny i małe dzieci i dajmy im w dodatkach" :haha: to myślenie EA mnie rozwala.
Ciekawe jaki pierwszy dodatek nam dadzą do 4. Oby to było coś w podobnego do pokoleń to by było fajnie.
a co jest dziwnego w takim myśleniu? dla nich to kasa, wiadomo że tylko po to wydają kolejną generację
inna sprawa, że ts4 wyjątkowo nie przystaje do całej serii..

4 to już nie symulacja życia tylko tabletowo-smartphonowa [szlag, jak to się pisze? :D] gra dla zabicia czasu w autobusie albo kolejce w przychodni

Awatar użytkownika
develire
Posty: 55
Rejestracja: 23 cze 2014, 18:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: develire » 20 lip 2014, 18:18

o boze, zaraz sie okaze, ze do mebli tez wsadzili emocje...
You are res­ponsib­le, fo­rever, for what you ha­ve ta­med.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 20 lip 2014, 18:19

Wiecie co, najsmutniejsze jest to, że nic z tym idioctwem nie możemy zrobić...
Boże, rośliny mają emocje. Drzewo płakało..
Ja chyba śnię..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 20 lip 2014, 19:02

develire pisze:o boze, zaraz sie okaze, ze do mebli tez wsadzili emocje...
nie bede stal kolo tej zielonej szafki.. przestw mnie.. przestaw mnie kolo niebieskiej.. albo wstaw tutaj teazerke czerwona.. bo bede bsmutny ;(

:D
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 20 lip 2014, 19:18

Yuka770 pisze:A jak sim usiądzie na krześle to się biedne zarumieni. :)
Btw. będzie w czwórce Store czy coś innego?
a co dopiero jak pierdnie...
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 20 lip 2014, 19:22

Btw. będzie w czwórce Store czy coś innego?
Ma być galeria, pokazana w gameplayu, ale czy Store? Nic nie powidzieli, ale będzie na pewno :)
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 20 lip 2014, 19:26

Polska nazwa miasteczka Willow Creek - boli... T.T

http://sims.arhn.eu/2014/07/polska-nazwa/

Pogięło ich z tą opcją premium :haha: szkoda słów

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 20 lip 2014, 19:30

Dlaczego boli? Bardzo ładnie ją przetłumaczyli, nie widzę nic bolącego :) Wierzbowa Zatoczka, uroczo :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 20 lip 2014, 19:31

Chcę, aby rośliny robiły bara-bara :doge:
A nowa roślina wyrośnie po opcji "postaraj się o dziecko" :doge:
No ja przepraszam, ale co to ma być? Usunęli największą rewolucję ostatnich lat The Sims - otwarty świat, który mógłby wyglądać po prostu przepięknie. Usunęli stwórz wzór, bo dodali kilkanaście (tzn. 2-10) opcji wyboru koloru. Usunęli baseny - klasyk tej gry, małe dzieci - tłumaczyli brakiem czasu. Usunęli samochody nawet nie tłumacząc czemu. Usunęli edycję świata - tego kompletnie nie rozumiem, parceli nie będzie można postawić? Usunęli królicze nory - bo gracze tego chcieli - coś chyba nie zrozumieli?
A co dodali? Śmierć od śmiechu, emocje u ludzi i roślin (rewolucja!) które i tak wcześniej były jako nastrójniki, wybór chodu w CASie (największe WTF, o co chodzi? ktoś będzie miał świetny humor, właśnie przeżyje pierwszy pocałunek albo urodzi mu się dziecko a będzie chodził jak jakiś bezdomny bez grosza na karku?), wybór wysokości ścian, przesuwanie okien (co działa tak jak obrazy w TS2 nawet), giełdę wymianę do gry (nadal nie rozumiem czym wy się tak zachwycacie), powiadomienia na cały ekran gdy sim zdobył umiejętność albo gdzieś się teleportował (bo chodzeniem tego nazwać nie można), obramowania na simach/obiektach i postacie z dwójki :haha:
Ja się czasem zastanawiam czy ci producenci grali chociażby w dwójkę...? Postacie są zupełnie inne niż wcześniej, już w TS3 zwróciłem na to uwagę, ale pech, nic nie pisałem. Naprawdę, jak dla mnie mogliby wydać jako online, SimCity też tak zostało wydane i po niecałym roku pojawiła się opcja offline. Jak już się naprawdę wystraszyli że wyjdzie taka katastrofa, to mogliby odłożyć premierę na 2015, z gry usunąć te wszystkie obramowania, powiadomienia na cały ekran, a dodać chociażby baseny i otwarty świat... Bo obecnie ta seria nie ma wielu zwolenników, ba, chyba żadna strona nie napisała pochlebnego artykułu o TS4... Tragedia.
Ostatnio zmieniony 20 lip 2014, 19:33 przez dzejan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 20 lip 2014, 19:32

Stara-Raszpla pisze:
Yuka770 pisze:A jak sim usiądzie na krześle to się biedne zarumieni. :)
Btw. będzie w czwórce Store czy coś innego?
a co dopiero jak pierdnie...
Rozbawiło mnie to :haha:

Ja się w CAS zakochałam więc w reszcie gry też się pewno zakocham bez pamięci i nie zdziwię się jeżeli się okaże że, 4 to będzie tą przy której na dobre zostanę.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości