The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 19 lip 2014, 20:18

Nie. Spalcie to, zanim złoży jaja. Seria umarła.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2016, 19:02 przez ollie, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
beldor
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: beldor » 19 lip 2014, 20:21

Faelwen pisze:Lemurek6- umarli ze śmiechu... też nie mogę tego zrozumieć i nie mogę zrozumieć czemu wszędzie to wpychają. Rzekomo ta śmierć miała być rzadka (a jest na każdym filmiku...). Jakoś to nie wyglądało na trudne do osiągnięcia ;/ Wgl jakoś mnie to nie bawi... Nie wyobrażam sobie tego- pożar w domu, a właściciel umiera ze śmiechu widząc jak jego współlokator się zsikał?
Jakoś... nie koniecznie mnie przekonuje ta 4. Ekrany ładowania (jak mówiłam już dawniej) dłuugie ;/ I w sumie to prawie nic nowego niż w simsach 3 (poza brakiem basenów, dzieci, otwartego świata) ...
...
Ale ja to się w sumie nie przejmuję ekranami ładowania, MOŻEMY ZA TO ZRYWAĆ JABŁKA Z JABŁONI! wow
Śmierć ze śmiechu jest jak najbardziej normalnym ( w sensie możliwym) zjawiskiem - ciało osoby pod wpływem nagłego i ciągłego śmiechu jest poddane pod taką samą presję jak przy nagłym ciągłym wysiłku fizycznym . Bez wcześniejszych treningów nasze serce zwyczajnie może nie wytrzymać.

Co do gameplayu... ten interface jak był tak nadal jest jakoś mało czytelny. Jak na te 20 min kompletnie nic nie pokazali ciekawego ...po za magicznym teleportowaniem się :p
Obrazek

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 19 lip 2014, 20:23

Jeszcze to jaranie się cechami w CASie, które już były w trójce i było ich więcej :p

Awatar użytkownika
brxnely
Posty: 135
Rejestracja: 23 sty 2014, 10:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: brxnely » 19 lip 2014, 20:34

Jedynie według mnie - park na plus. Jest całkiem spory i znajdowało się na nim wielu simów.
No i ta galeria... Działa sprawnie nawet.

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 19 lip 2014, 20:44

No dobra dobra, miasto żywe i w ogóle... ale czemu nawet wiatru nie ma? I co to ma być ta cała teleportacja? Już w TS1 to lepiej zrobili... Teraz dochodzę do wniosku, że emocje były już w trójce poprzez nastrójniki... Mulititasting - chyba kolejna rzecz którą postanowili usunąć ze względu aby gra chodziła płynnie soft9 Pewnie nawet jej nie zrobili soft9 Interfejs jest ok, ale co to ma być? Podwyższenie umiejętności - informacja na cały ekran? To jakaś gra na Androida? Albo wybieranie postaci/obiektu - cały się poświetla soft9 Kombinują z tymi śmierciami... Tragedia. The Sims R.I.P 2000-2013

Awatar użytkownika
lemurek6
Posty: 129
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:34

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: lemurek6 » 19 lip 2014, 21:00

A najbardziej mnie wkurzyła część, w której mówili, że dodali zmianę wysokości ścian (swoją drogą było to możliwe w ts3 i 2 pewnie też) bo SŁUCHAJĄ fanów.

Venstey
Posty: 39
Rejestracja: 29 gru 2013, 12:15

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Venstey » 19 lip 2014, 21:03

Więc tak,wcale nie widzę tych emocji. Jest to to na co czekałem czyli mieszanie skóry. Czyli ,że jak mamy czarnoskórego i 'białą' to dziecko ma wymieszaną skórę ,a nie np. tylko białą. Naprawdę nie wiem czemu ta gra wam się tak nie podoba.. Zapowiada się bardzo fajnie.
proszę wstawić mniejszą sygnaturę/ Indra

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 19 lip 2014, 21:04

Mnie też wkurza to, że ciągle gadają o tej opcji. Owszem, fajna sprawa, ale to jest jedna z tych rzeczy, które gracze powinni odkryć grając w tę część, bo to tak naprawdę niewiele wnoszący szczegół.

Awatar użytkownika
brxnely
Posty: 135
Rejestracja: 23 sty 2014, 10:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: brxnely » 19 lip 2014, 21:09

Bo pokazują odgrzewane kotlety, tylko, że w innym pudełku i mówią, że to nowość.
A tak poza tym - simowie pojawiają się i znikają - LEVEL HARD.
A wisienką na torcie jest brak głowy sima przy wybieraniu mu poleceń.
Po prostu super -,-

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 19 lip 2014, 21:22

interfejs to jakaś porażka a te interakcje między simami i to klikanie i podświetlanie to masakra myślałam że, będzie lepiej ale się myliłam i teraz to widzę. Już mi po tym filmiku przeszła ochota na grę w 4 i kupno 4. To już nie są simsy ja nie wiem co to jest ale to juz nie jest symulacja życia.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 19 lip 2014, 21:41

O Jezu..........

..................

..........ta gra jest po prostu.... nijaka.

Otoczenie może wygląda całkiem ładnie w ruchu, ale ta kolorystyka bije po oczach. Emocje (co za niespodzianka) wcale nie są ciekawe i sprawiają wrażenie jakiegoś durnego zapychacza. Interfejs mi się średnio podoba. Animacje są wkurzające i jak dla mnie zbyt teatralne. No i przede wszystkim gameplay jest strasznie nudny.... Ale właśnie o to chodzi. Im nudniejszy gameplay tym większa potrzeba urozmaicenia go i nakupowania dodatków. A i z galerii się coś wyciśnie, jakieś nowe Store się zainstaluje, nowe okolice porobi... Oj, źle się będzie z tą serią działo, oj źle. Chciałbym, żeby czwórka nie powstała...

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 19 lip 2014, 21:44

No właśnie, liczyłam, że rozgrywka będzie ciekawa. Ale z tego co zobaczyłam na tym filmku sądzę, że jednak się myliłam. To już 3 jest ciekawsza.

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 19 lip 2014, 21:59

Oho i teraz Simunia zacznie pisać jaka to czwórka jest do tyłka, a trójka super, a jak coś pokażą, to znowu jej się odmieni :haha: Sorry za te uszczypliwości, ale no naprawdę...nie często spotyka się osoby które zmieniają zdanie dosłownie jak skarpetki.

Salberg, dobrze to ująłeś. Ta gra jest dla mnie taka nijaka, właśnie. Nie widzę tu jakiegoś simowego klimatu, który ma w sobie to coś. No i wydaje się nudna. Ale myślę że to może wynikać z tego, że po prostu panowie się nie popisali tą prezentacją. Gdyby stworzyli jaką rodzinkę z poszczególnymi grupami wiekowymi, co nieco by pokazali jak one się prezentują, pokazali by jak wygląda system pracy, jakieś poszczególne umiejętności, interakcje między zakochanymi simami itd. - no żeby po prostu pokazali taką normalną rozgrywkę. Nie chodzi mi o to, żeby podali wszystko na talerzu, żeby potem gracze nie mogli nic sami odkryć, tylko tak mniej więcej, połowicznie, no wiecie Sami o co chodzi :P

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikado » 19 lip 2014, 22:07

Mówili, że śmierć ze śmiechu będzie bardzo rzadka, a tu dwaj simowie jednocześnie umierają soft1

Przez cały czas czułam się, jakbym oglądała jakąś grę online. To podświetlanie obiektów i simów, ta teleportacja, te ekrany ładowania, ta grafika... Nie. Po prostu - nie.

Jedyna rzecz, która mi się podobała, to kowboj Jake c;
Obrazek

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 19 lip 2014, 22:08

No i kurde, myślałem, że pokażą cokolwiek nowego, łudziłem się na prawdziwy gameplay. A tutaj wszystko jest po prostu ustawione. Ten filmik potoczył się tak, jak miał się potoczyć, a guru odegrali napisaną scenariuszem scenkę w jakimś pokoju bez okien. EA, kurde, pokażcie nam prawdziwy gameplay, z odsłoniętym panelem życia, z wszystkim, co zapowiadaliście - simki karmiące piersią, kilka osób jednocześnie na schodach i framugach itp. Zamiast życia kolejny raz zobaczyliśmy Galerię, przesuwanie pokojów, oczywiście mnóóóstwo imołszyn. Ale gdzie tu gra?! Taka, jaką toczą simowie na codzień, czyli praca, zajęcia domowe, hobby itp. Gdy już myślałem, że biorą się za pokazanie imprezy, nagle skończyli filmik.

I nie daruję im tego otoczenia. Kiedyś simsy kreowały własny styl a inni nieśmiało mogli za nim podążać. Aktualnie simsy pościągały z innych gierek jakies dziwne... no dziwne rzeczy - np. te skały w parku. Żywcem ściągnięte z przygodówki. Nawet w trójce skały nie wyrastały jako pokrycie terenu na środku parku, wszystko było w miarę realistyczne. Albo to obramowanie simów po najechaniu myszką - znowu ściągnięte, ale tym razem z gierek online.

Moje pytanie brzmi: Czemu zrobili grę z rozwiązaniami, o które nikt nikogo nie prosił ? Czemu nie postawili na klasykę? Co się stało z klimatem simsów?

Awatar użytkownika
PoProstuAnia
Posty: 219
Rejestracja: 30 kwie 2014, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: PoProstuAnia » 19 lip 2014, 22:11

Poza tym wołającym o pomstę do nieba teleportowaniem Simów z parceli na parcelę nie zauważyłam nic, co by mnie zniechęciło. Mam jednak nadzieję, że będzie sobie można zrobić spacer po mieście ;/
Interfejs moim zdaniem całkiem w porządku, zostawia dużo pola widoczności samej gry :) podświetlanie Simów po najechaniu na nich myszką? Nigdy nie było to coś, czego potrzebowałam, ale myślę, że szybko się przyzwyczaję. Podoba mi się to, że można wybrać dla różnych Simów zajęcia na przyjęciach.
Jeśli chodzi o grafikę to nadal jestem do niej nastawiona bardzo pozytywnie, chociaż średnio spodobało mi się, jak na większych przestrzeniach rozmazuje się widok z tyłu.
Ktoś w ogóle zauważył, jak cudowny jest ten park? ;)

Mimo wszystko gameplay słaby, faktycznie nic ciekawego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 19 lip 2014, 22:13

Smisiu pisze: Ale gdzie tu gra?! Taka, jaką toczą simowie na codzień, czyli praca, zajęcia domowe, hobby itp.
Dokładnie o to mi chodziło.
Smisiu pisze:np. te skały w parku. Żywcem ściągnięte z przygodówki.
Myślałam że jestem jedyną osobą, której przyszło to na myśl :swelol:

Awatar użytkownika
bluekuba
Posty: 447
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: bluekuba » 19 lip 2014, 22:14

Mi się rozgrywka podoba. Mogli przynajmniej pokazać paski potrzeb, itd. Interfejs jest spoko. A tak nie na temat filmiku rozdawali dzis dema ?
Obrazek

Awatar użytkownika
PoProstuAnia
Posty: 219
Rejestracja: 30 kwie 2014, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: PoProstuAnia » 19 lip 2014, 22:32

Z całego gameplaya najbardziej lubię moment, w którym Graham upada prosto w siuśki Kima Dzong Una :D

:aww:
Obrazek

Awatar użytkownika
Bang Bang
Archiwista
Archiwista
Posty: 212
Rejestracja: 15 gru 2013, 1:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Bang Bang » 19 lip 2014, 22:43

Skomentuję to tak: nie mam siły do tej gry, już mnie nie zachwyca, a po gameplayu jestem wynudzony. Coś czuję, że będę musiał dać sobie spokój z simami, nawet w nie ostatnio nie gram soft9
Obrazek

Rodzina Kot

Sygnatury nie zmienię :>


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości