The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Rai » 17 lip 2014, 17:56

beldor pisze:W TS4 ubrania działają tak samo jak w ts3 , po za czapkami.
Nie do końca. Jeszcze warto wspomnieć o butach - spodnie się do nich dopasowują. Np. niektóre wkaszą się w kozaki, a niektóre je zakryją. :D

Awatar użytkownika
teoyaomqui
Posty: 80
Rejestracja: 20 cze 2014, 10:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: teoyaomqui » 17 lip 2014, 18:05

Rai pisze:
beldor pisze:W TS4 ubrania działają tak samo jak w ts3 , po za czapkami.
Nie do końca. Jeszcze warto wspomnieć o butach - spodnie się do nich dopasowują. Np. niektóre wkaszą się w kozaki, a niektóre je zakryją. :D
chociaż tyle dobrze :D może w 5 generacji się doczekam zakładania zimowej kurtki na ubranie dzienne.. a nie, że po domu simka chodzi w spódnicy, wychodzi wynieść śmieci i myk - spodnie i kurtka.. może i szczegół, ale irytujący jak dla mnie

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 17 lip 2014, 18:09

teoyaomqui tyle, że to tylko gra :) Wiele rzeczy jest i zawsze będzie umownych. W czasach jedynki nikt nawet nie pomyślał o takich szczegółach, jak dobieranie oddzielnie czapek czy butów ;p A gra i tak bawiła wyśmienicie no i ma bawić, dawać odskocznię.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 17 lip 2014, 18:39

Simka, ale ja mówię o czym innym. Nie o zabieraniu czy ograniczaniu fajnych, stałych elementów gry tylko o rzeczach umownych takich jak przebieranie simów, ich gestykulacja czy tym podobne :) Poza tym twórcy sami podkreślają groteskowość Simsów i nigdy nie mówili, że ma być realnie i prawdziwie. Jedynie zachowanie simów promują z hasłami, że są bardziej prawdziwe, ale to raczej chodzi o ich reakcje na różne rzeczy, przy czym nadal pojawia się umowność. Bo wiadomo, że smutny człowiek nie idzie ulicą z ustami wygiętymi w odwróconego banana i z rękoma prawie przy ziemi :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
teoyaomqui
Posty: 80
Rejestracja: 20 cze 2014, 10:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: teoyaomqui » 17 lip 2014, 20:37

Aboslem, owszem to tylko gra, ale mnie takie detale jak ta kwestia ubrań czy inne podobne drobiazgi irytują ;)
biorąc pod uwagę fakt, że wychodzi już 4 odsłona chyba można oczekiwać takich rozwiązań. na zasadzie "to tylko gra" moglibyśmy nie przejmować się większością niedociągnięć, ale chyba po to sobie tutaj "pogaduszkujemy", żeby się między innymi simsomaniakami wyżalić, co nas boli - nawet, jeśli są to pierdoły

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 17 lip 2014, 20:48

Moim zdaniem jeśli gra będzie podobna do trójki tj. zjedzenie przekąski zapełni całą potrzebę głodu, będziemy mogli rachunki zapłacić klikając: Zapłać rachunki teraz, śmieci będziemy przeciągać do kosza, pieluchy będą znikać, simy będą jeść tak szybko i wiele innych to gra nie będzie miała tego klimatu i nie będzie się różnić od trójki...
To właśnie to moim zdaniem sprawiło, że dwójka jest jedyna w swoim rodzaju...
Ale pewnie to usuną jak w trójce żeby graczom było wygodniej...
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
teoyaomqui
Posty: 80
Rejestracja: 20 cze 2014, 10:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: teoyaomqui » 17 lip 2014, 20:53

ta wygoda jest dobijająca.. ja ostatnio wróciłam do simsów i od razu pobrałam mod na wyższe rachunki :D denerwuje mnie, że jak chcę zrobić biedną rodzinę to wystarczy kilka dni i już sim awansuje i stać go na większość rzeczy.. mam nadzieję, że może w ts4 będzie nieco trudniej.. w sumie mogliby zrobić to na zasadzie wyboru trudności, jak w różnych starszych grach przygodowych itd. ciekawe, jak to się rozwiąże..

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 17 lip 2014, 21:01

Owszem, rachunki mogłyby być wyższe, ale mi akurat 'ręka boga' nie przeszkadzała. W grze wolę się skupić na pracy, umiejętnościach i celach życiowych, a nie kierowaniu simem do kosza na śmieci :p

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 17 lip 2014, 21:21

Nie, nie, ręka boga w trójce to porażka bo okropnie ułatwia wszystko. O to chodziło, żeby trochę to było wyzwaniem w grze. Nie tylko praca zawodowa to wysiłek ale i obowiązki domowe. A przez rękę boga można praktycznie zrezygnować z pokojówki...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 17 lip 2014, 21:25

Coś w tym jest co mówicie. Sim idzie dłużej do kibelka niż je obiad.
Rachunki mi nie przeszkadzają, chcecie wyższe to wystarczyło nastawiać sprzętów :P. Żeby nie awansować można było po prostu od czasu do czasu opuszczać pracę. Więc poziom trudności zależał od gracza moim zdaniem. :D
Jak to mówią, diabeł tkwi w szczegółach. Chciała bym, żeby naprawili sytuacje, gdy sims się przez godzinę namyśla gdy wydam mu polecenie - upierdliwość. Z tymi przekąskami, też. Umierać z głodu by najeść się na ful soczkiem - o zgrozo.
Jeśli chodzi o reke usuwająca smieci itd. To było opcjonalne więc....

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 17 lip 2014, 21:29

Mi takie ułatwienia jak przeciąganie śmieci do kosza myszka pomagały. Kiedy gra się wieloma simami, często nie ma się czasu na takie głupotki. Ale tez nie jestem za ułatwianiem gry.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 17 lip 2014, 21:33

Może i opcjonalne, ale nawet jeśli tego nie lubiłem to korzystałem z tego bo wiedząc, że taka opcja jest nie chciało mi się gonić simów do tego ;p a chodzi jednak trochę o to, żeby się wysilić czyż nie? :P A wysokość rachunków nie zależała od sprzętów tylko od majątku sima ;p

W jedynce to był hardkor. Nie dość, że potrzeby spadały za szybko, to jeszcze tylko się zostawiło trochę brudów to już karaluchy się pojawiały ;p A żeby było weselej, simowie mieli w potrzebach wystrój. No i jak było dużo smieci, mało ozdób i karaluchy jeszcze to miały totalnie zły humor, przez co często ciężko było awansować (bo awanse zależały od nastroju, liczby przyjaciół i umiejętności). Pamiętacie? :) Bądź co bądź, aż takiego hardkoru w TS4 nie chcę :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikado » 17 lip 2014, 21:41

No właśnie, ktoś wam każe tych ułatwień używać? :D Mi też się one nie podobają, więc po prostu z nich nie korzystam c; Dlatego wszystko mi jedno czy ta "ręka boga" się w czwórce pojawi, jeżeli jest możliwość wykonania danej czynności simem.

O, Absolem przypomniał mi o potrzebie "wystrój". Tak mi jej brakuje :c Teraz to nie ma różnicy, czy sim mieszka w slumsach czy w pałacu - zawsze będzie tak samo zadowolony :/

Ciekawe czy dziś rozdają demo :swelol:
Obrazek

Awatar użytkownika
beldor
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: beldor » 17 lip 2014, 21:56

Absolem pisze:Może i opcjonalne, ale nawet jeśli tego nie lubiłem to korzystałem z tego bo wiedząc, że taka opcja jest nie chciało mi się gonić simów do tego ;p a chodzi jednak trochę o to, żeby się wysilić czyż nie? :P A wysokość rachunków nie zależała od sprzętów tylko od majątku sima ;p

W jedynce to był hardkor. Nie dość, że potrzeby spadały za szybko, to jeszcze tylko się zostawiło trochę brudów to już karaluchy się pojawiały ;p A żeby było weselej, simowie mieli w potrzebach wystrój. No i jak było dużo smieci, mało ozdób i karaluchy jeszcze to miały totalnie zły humor, przez co często ciężko było awansować (bo awanse zależały od nastroju, liczby przyjaciół i umiejętności). Pamiętacie? :) Bądź co bądź, aż takiego hardkoru w TS4 nie chcę :P
Zawsze było inne rozwiązanie .. w momencie kiedy byś znowu była kuszony przez używanie tej opcji mogłeś zawszę się klepnąć w dłoń delikatnie szepcząc " niedobra boska dłoń.. niedobra" ;p

To tak jak marudzenie na np Skyrim że dawał możliwość szybkiej podróży - opcja opcjonalna , używasz albo nie.
Obrazek

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 17 lip 2014, 21:57

Ale sprawę wystroju dobrze załatwiały nastrójniki.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 17 lip 2014, 22:17

xoxorax bo to była namiastka robienia zakupów, w końcu żywność nie bierze się za darmo. W trójce też chyba liczyło pieniądze za przygotowywanie jedzenia? W dwójce było najfajniej, bo trzeba było regularnie kupować jedzenie, inaczej lodówka była pusta i sim głodował :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 17 lip 2014, 22:20

Ooo ale fajnie porównanie Belli Ćwir. Jak dla mnie czwórkowa najlepiej wygląda. Chociaż widać, że ta pod ts3 jest "zrobiona" i nie jest tą z Sunset Valley (tamta wyglądała średnio).

[spoiler]Obrazek[/spoiler]

Taaak! Mi się też podobało rozwiązanie z ts2. Zakupy. Mogły by być nawet przez internet tylko, ale zawsze. Przynajmniej zamawianie pizzy, gdy nie było nic w lodówce, miało sens. :D

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 17 lip 2014, 22:24

niez mi brakuje zakupow ami.. w ts2 trzeba bylo je kupowac :) reka boka mi nie przeskzadza bo jej nie uzywam.. zatrudniam lokaja ;) ale fakt ze gra jest za prosta.. z amale rachunki... ( torche pomagam sobie MC.. za glowe place dziennie 100 simoelonow).. brakuje mi takze systemu oceny randek takich jak byla w 2, gdzie widizlama jaka akcja podwyzsz a jaka obniza ocene, mozna bylo to kontrolowac :)
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 17 lip 2014, 22:29

Rax, miałam na myśli wersję dorosłą, małej Belli z Sunset Valley. ;]

Zgadzam się z Raszplą. Oceny randek i imprez z 2, były super.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2014, 22:30 przez Marathai, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 17 lip 2014, 22:30

Bella z TS4 najfajniejsza. Najgorsza moim zdaniem jest z TS2 bo ma standardową twarz z pliku gotowych twarzy :P A do tego wygląda jak dzieciak jakiś. Ta z jedynki była fajna, bo elegancka i taka tajemnicza. W trójce mi się jako dziecko podobała, bo sama koncepcja była fajna, znane postaci jako dzieci.
We built this city, we built this city on rock an' roll!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości