The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 12 lip 2014, 19:46

Czy osoby mówiące, że nowe simsy są złą grą, niegrywalną i do bani, już w nią grały?
Brak basenów, czy dzieci nie sprawia, że w grę nie będzie się dało grać, gdyż to nie są jedyne lub chociaż kluczowe elementy gameplayu.

Wypowiadanie się o produkcie, którego się nie zna i nie grało w niego jest niedorzeczne. Nie chcę nikogo obrażać, gdyż, nie twierdzę, że będzie super epicka, ale nie mogę powiedzieć też, że będzie fatalna. Co czyni kłótnie w tym temacie jest bezcelową.

:*

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 12 lip 2014, 19:49

Trudno oczekiwać czegoś od produktu w którym zrezygnowano z dwóch podstawowych aspektów (małych dzieci i basenów) tylko dlatego że "mieli się skupić na czymś innym".
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
kontrowersyjna kaczuszka
Posty: 272
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:32

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: kontrowersyjna kaczuszka » 12 lip 2014, 19:54

Jhud pisze:Trudno oczekiwać czegoś od produktu w którym zrezygnowano z dwóch podstawowych aspektów (małych dzieci i basenów) tylko dlatego że "mieli się skupić na czymś innym".
co do małych dzieci tak, ale baseny? serio? nie każdy robi przy każdym domku basen, więc już nie dramatyzujmy. tak, to jest fajna opcja, ale prosze was.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 12 lip 2014, 20:09

Ale nikt nie twierdzi, że gra jest piękna..
Omawiamy jeden element..
Sky Fits Heaven

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 12 lip 2014, 20:15

Małe dzieci, pre-teens i baseny dojdą w dodatku/aktulizacji. Trudno by było żeby doszły w dodatku emocje, co nie? Tymbardziej że to jedyna nowość...

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 12 lip 2014, 20:31

Marathai pisze: Wypowiadanie się o produkcie, którego się nie zna i nie grało w niego jest niedorzeczne. Nie chcę nikogo obrażać, gdyż, nie twierdzę, że będzie super epicka, ale nie mogę powiedzieć też, że będzie fatalna. Co czyni kłótnie w tym temacie jest bezcelową.
Marathai, nie wiem jak Ty, ale ja nie widzę żeby się ktoś tu kłócił. Od kiedy dyskusja to kłótnia?
Druga rzecz - nie będzie basenów i małych dzieci. Zarówno jeden jak i drugi element jest zawsze obecny w mojej rozgrywce. Nie będzie kreatora stylu. Lubię projektować ubrania dla moich simów i fajne jest dla mnie to, że mogę puścić wodzę fantazji i zrobić przykładowo bluzkę w jakim tylko chcę wzorze i w kolorze. Nie będzie otwartego otoczenia + ekrany wyczytywania. Lubię otwarte otoczenie, daje taką swobodę, wiąże się z wieloma fajnymi opcjami (urządzanie imprez w plenerze, joggin, chodzenie na spacery z zwierzakami czy małymi dziećmi itd.). Nie będzie można edytować otoczenia. Nie modyfikuje jakoś bardzo otoczenia, ale jednak zawsze tu się jakieś drzewko usunie, tam doda etc.

Wiem, że Tobie się podoba czwórka, jednak ja mam inne zdanie i uważam że niedorzecznym to by było, gdybym oceniała tą grę, nie wiedząc o niej KOMPLETNIE NIC. Jednak jakieś informacje już są. Jest ich na tyle, że i na ich podstawie jestem w stanie stwierdzić na ile ta gra mnie interesuje i na ile trafia w mój gust/potrzeby etc.
Już nie wspomnę o zachowaniu twórców, które też ma znaczenie i ich stosunku do fanów tej serii, które przy tej generacji momentami przybiera tak absurdalne formy, że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.
dzejan pisze:Małe dzieci, pre-teens i baseny dojdą w dodatku/aktulizacji. Trudno by było żeby doszły w dodatku emocje, co nie? Tymbardziej że to jedyna nowość...
W poprzednich seriach dzieci i baseny były w podstawie. Dlaczego te dwie rzeczy mogą dojść w dodatku, a emocje nie? Wszystkie te trzy rzeczy powinny być w podstawie!

To już nie chodzi o same baseny czy małe dzieci (dla osób takich jak ja, które korzystają z jednego jak i drugiego, to jest odczuwalny brak), ale chodzi tu o coś głębszego. Podejmowanie takich kroków i ich argumentacja, pokazuje że EA zaczyna przesuwać sobie granice jakości/poziomu produktu i szacunku do klienta. Zaczęło się to przy trójce, a teraz jest to kontynuowane i stwarza to co raz bardziej chore sytuacje. Strach pomyśleć co będzie dalej.

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 12 lip 2014, 20:34

Taki to chwyt marketingowy, że jestem rozdrażniona brakiem dema na swoim orginie. Przez co ani trochę nie czuję się zachęcona do kupienia tej gry -.-", bardziej niż wcześniej. (Być może nawet wręcz przeciwnie.)

Pacyfka, zgadzam się z Tobą w 100%, że brak dzieci, i basneów to blamaż, porażka ze wzrostem nastolatków ect. Jednak nie widzieliśmy tego jak to wszystko chodzi więc nie da się stwierdzić czy coś jest złe. ;] Tylko tyle. ^^

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 12 lip 2014, 21:09

Ja myślę że, pomimo tych braków będzie mi się fajnie grało. Bardzo jestem ciekawa czy tryb budowy będzie tak fajny jak to pokazywali twórcy. Jest wiele rzeczy które mi się w 4 podobają dlatego jestem w stanie przymknąć oko na te braki. Jakoś w podstawie 3 nie mieliśmy łuków weselnych, jacuzzi, tortu weselnego doszło to dopiero w dodatkach i jakoś było ok. Teraz pewnie będzie tak, samo. Ja już się z tą myślą oswoiłam zresztą zawsze będę mogła wrócić do 3.

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 12 lip 2014, 21:47

simunia pisze: Jakoś w podstawie 3 nie mieliśmy łuków weselnych, jacuzzi,
Simunia, ale baseny - coś co jest od jedynki, były:P
Małe dzieci to inna kwestia. Stanowią jedną z grup wiekowych, dzięki której życie simów jest bardziej realistyczne. Są krokiem do przodu. Usunięcie ich, jak i innych opcji, które miały charakter innowacji jest cofką. A to nie jest ok. Tak że porównywanie niezbyt trafne.

Awatar użytkownika
bluekuba
Posty: 447
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: bluekuba » 12 lip 2014, 21:51

Codziennie rozdają te dema ? Ja jeszcze nie dostałem i wciąż czekam na przetestowanie CASu.
Obrazek

Awatar użytkownika
bluekuba
Posty: 447
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: bluekuba » 12 lip 2014, 21:55

Oj tam narzekacie. Ja przeżyję bez małych dzieci i basenów. Zapewne maluchy i pre teens zostaną dodane w dodatku Pokolenia, a baseny w dodatku o wypoczynku albo porach roku.
Obrazek

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 12 lip 2014, 22:04

Nikt tu nie mówi, że ta gra jest świetna tylko dlatego, że dali demo cas. Po prostu ile można już powtarzać, że nie będzie basenów. Mnie to też denerwuje i nie zamierzam kupować tej gry jak na razie, ale chętnie przekonałbym się jak naprawdę działa ten CAS którym się tak podniecają.

Awatar użytkownika
bluekuba
Posty: 447
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: bluekuba » 12 lip 2014, 22:12

Dostaliście dziś dema ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 12 lip 2014, 22:15

A dziś była loteria?
Szczerze wątpię, aby bachy pojawiły się w łatce. To wspaniały dodatek do dodatku :P
Sky Fits Heaven

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 12 lip 2014, 22:40

Nie było ;/
Chyba tylko w tygodniu dają...

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lunon » 12 lip 2014, 22:41

Ograniczenia w CAS'ie są dość spore.
-Nie można bawić się kolorami włosów. (brak fioletowych, turkusowych, za to są różowe o.O )
-Moc suwaków jest dość słaba
-Długa broda facetów zakrywa im górną wargę XDDDdd
-Okulary nie dotykają nosów
-Wybór kolorów ubrań też jest mały
ogólnie to słabo, słabo.

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 12 lip 2014, 23:04

Może przestańmy narzekać a cieszmy się tym co mamy. Ja jestem pozytywnie do 4 części simsów. Poczekamy i nam dadzą baseny i małe dzieci spokojnie. Uzbrójmy się w cierpliwość.

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 12 lip 2014, 23:19

Super już kocham tryb budowania i nie mogę się doczekać aż skorzystam z tego trybu.
Naprawdę podoba mi się tryb budowania w 4 i myślę że, bardziej mi się on spodoba od tego z 3.
Teraz każde okno będzie mogło być na innej wysokości co jest super fajną opcją moim zdaniem.
No i te zaokrąglone ogrodzenia oraz dodawanie fundamentów bez burzenia domu i 3 rodzaje wysokości ścian.
A to zdjęcie jest cudne te samochody przypominają mi trochę 1 ;).

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 12 lip 2014, 23:33

Nie widzę czym tu się podniecać...

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 12 lip 2014, 23:40

a dla mnie super. .bo nie lubie zbytnio budowac. .jesli budowanie faktycznie stanie sie prostrze.. to super..

Gdzies w jednym wywiadzie bylo o kupownaiu calego pokoju.. Cos podobnego bylo juz w ts3.. tyle ze . .wprowadizli i nic wiecej z tym nie robili. Mam nadzieje ze ts4 to rozbuduja bardzije.. bo chcialabym moc kupic wybudowany przez kogos pokoj i go po prostu umiescic w grze.. Och jakie to byloby proste i przyjemne ! :)
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości