The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 06 lip 2014, 9:24

Szkoda, że Origin nie oferuje sprzedaży wersji elektronicznej którą możemy pobrać natychmiast oraz wysyłki gry z pudełkiem. Wtedy na pewno zacząłbym kupować na origin, a zwłaszcza kupiłbym TS4. 29 sierpnia to jeszcze wakacje więc dwa dni grania. :P

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 06 lip 2014, 9:39

Jackob mysle ze wiele nie stracisz.. bo aktywacja pewnie bedzie mozliwa dopiero tego 4 wrzesnia. a zreszta na sklepowych polkach tez pewnie pojawi sie gra wczesniej :)
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Aaqwil
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Aaqwil » 06 lip 2014, 10:21

Miałem napisać post już w czerwcu po ogarnięciu budowania i tego kawałka rozgrywki. Wtedy się okropnie cieszyłem i rozważałem nawet zakup bliżej premiery, a nie jak zwykle miesiąc/dwa po. Teraz ogarnąłem trochę "super nowinki" i... No cóż. Czyli, że dostajemy dwójkę z poprawionym wyglądem simów, brakiem postępu historii, basenów i bachorów małych dzieci i z masą atrap. Ogólnie rzecz biorąc z większości jestem niezadowolony i dopóki nie dostanę jakiegoś prawdziwie zachwycającego super-newsa gry nie kupię. Bądźmy jednak szczerzy, nie wydaje mi się, że w podstawie coś jeszcze mnie zachwyci. Nie myślałem, że to powiem, bo zawsze byłem przeciwnikiem zostawania przy starym, przecież trzeba iść z duchem czasu, ale to powiem, ponieważ to nie jest posuwanie się do przodu. Zostaję przy trójce. :| W środku nadal mam lekką nadzieję na poprawę i na to, że coś zmusi mnie do zmiany zdania, ale boję się, że będzie to dopiero jakiś zestaw dodatków na promocji pięć w cenie jednego dodatek w cenie podstawy. soft2

Wracam za miesiąc ogarnąć kolejne nowinki!

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 06 lip 2014, 11:45

chyba nikt sie nie ludzil ze store nie bedzie. Bedzie na 100%, i tak cos czuje w kosciahch ze maximum bedzie wlozone wlasnie tam. Z jednej strony to krzywdzace dla wiekszosci graczy, ktorzy s ana garnuszku rodzicow, i o ile rodzic na plyte pieniadze wylozy.. .o tyle na cyfrowy content raczej nie...

Dla mnie bez znaczenia w sumie, bo jesli beda ciekawe rzecyz w store to penwie i tak kupie.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Rai » 06 lip 2014, 14:21

Cóż, to chyba żadna niespodzianka. M.in. po to pojawi się w The Sims 4 "Galeria". Plus wiadomo, że EA nie zrezygnuje z tak świetnego i łatwego zarobku, jakim okazało się Store. :)

Foteczka, która dziś pojawiła się na fanpage'u
Obrazek

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 06 lip 2014, 15:16

Petycja o dzieci i baseny ma już 15 tysięcy podpisów, myślicie, że ona coś da? Według mnie nie, ale przynajmniej będzie to wyraźny przykład i dowód na to, jaki EA ma swój stosunek do klientów... Argument, który może przekonać ludzi do nie kupowania tej gry.

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 06 lip 2014, 16:01

@salberg ale prawda jest tez taka ze nie wiemy co kierowalo EA do podjecia takich decyzji.

The sims jak i kazda gra.. jest tworzona dla kasy to pewne.. i EA doskonale zdaje sobie z tego sprawe ze gracze = kasa. Wiec nie mozna tez mowic ze maja graczy w d.. bo nie maja.. raczej sadze ze jakis zamysl marketingowy w tym byl.. i pewnie to czego nie ma w podstawie pojawi sie w dodatkach..
\
z drigej strony .. WIZJA o ktorej juz wam kiedys pisalam.. tak dziala kazde rpzedsiebiorstwo... ktos ma wizje .. a reszta musi sie dostosowac mimo ze ktos inny moglby miec lepsza.. bardziej normalna wizje...

budzet to kolejna sprawa.. k,tos juz o tym pisal. Pamietajcie ze simsy nie sa tworzone przez 1 osobe. czy 2.. ale rpzez zespol programistow grafikow.. itd.. kazdy team jest odpowiedzialny za cos innego. wiec prosta kalkulacja ... interakcja / opcja itd contra czas / ludzie potrzebni na jej wykonanie. w ten psosob eliminuje sie to co jest relatywnie drogie w stosunku do swojej funkcjonalnosci.

Mozemy psioczyc i marudzic.. ale nie zapominajcie o jednym.. glowna " rewolucja" tej odslony ma byc iweksz ainteligencja simow... i na tym tworcy zapewne sie skupili w pierwszej kolejnosci. By uniknac bledow z ts3. Podstawa jest calym silnikiem gry, jesli teraz o to nie zadbaja.. potem juz tego nie poprawia.
Zatem jezeli zeczywiscie daja nam produkt ktory nie ma bledow, typu zablokowany sim, skasowany, blad zpaisu. .dlugie wgrywanie itd itd itd... to ja jestem gotowa zaakceptowac ubozsza podstawe.. a reszte zakupic w dodatkach

PS. jesoo ale ten domek okropny na tym zdjkeciu... na filmiku pokazali taki fajny domek.. a ten to jakas szkarada... szkoda.. bo ja naprawde nienawidze budowac...
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
PoProstuAnia
Posty: 219
Rejestracja: 30 kwie 2014, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: PoProstuAnia » 06 lip 2014, 18:41

A ja całkowicie się zgadzam z tym fragmentem :)
Stara-Raszpla pisze:Mozemy psioczyc i marudzic.. ale nie zapominajcie o jednym.. glowna " rewolucja" tej odslony ma byc iweksz ainteligencja simow... i na tym tworcy zapewne sie skupili w pierwszej kolejnosci. By uniknac bledow z ts3. Podstawa jest calym silnikiem gry, jesli teraz o to nie zadbaja.. potem juz tego nie poprawia.
Zatem jezeli zeczywiscie daja nam produkt ktory nie ma bledow, typu zablokowany sim, skasowany, blad zpaisu. .dlugie wgrywanie itd itd itd... to ja jestem gotowa zaakceptowac ubozsza podstawe.. a reszte zakupic w dodatkach
Obrazek

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 06 lip 2014, 19:16

Problem polega na braku faktycznego pokazania graczom jak największe zalety gry wyglądają. Po za CAS może. Jednak nie obraziła bym się za kolejny filmik z trybu budowania. Może demo CAS do pobawienia się. Większa inteligencja - super. Jednak co serię simsowie mają być mądrzejsi przynajmniej odrobinę. Więc naprawdę ciężko by było pokazać 30 sekund jak 5 simsów przepuszcza się w drzwiach i pokazać - patrzcie jest lepiej? Powiem szczerze nie widzę sensu w dodawaniu dzieci małych w dodatku. I tak dodatki wszyscy kupują dla chociażby mebli, fryzur ewentualnie nowych miast. Jak to ma wpłynąć na atrakcyjność dodatku? Skoro już przy wersji bazowej większość osób czuje złość z powodu braków?

@edit: Obawiam się, że kupując podstawkę w dniu premiery będę się czuła jakbym kupowała kota w worku, jeśli nie pokażą nam nic konkretnego jak do tej pory.

Może w sierpniu aby nakarmić hype dostaniemy porcję porządnych i pozytywnych informacji.

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 06 lip 2014, 21:04

Który ze strojów najlepiej nadaje się na plenerową imprezę?
The Sims Polska

Obrazek

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lunon » 06 lip 2014, 21:11

bardzo ładne szorciki.
szkoda, że już mam dość casu i się tym nie jaram.

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 06 lip 2014, 21:16

Szczerze mówiąc żadne się nie nadają, wszystkie takie jakieś jak z działu basic.

Awatar użytkownika
Veis
Posty: 69
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:34

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Veis » 06 lip 2014, 21:19

A cóż to nowego? Oh zdjęcie z CAS, to ci nowość! Zwróciłem tylko uwagę na buty dziewczyny, bo są całkiem, całkiem.

A do tematu store z poprzedniej strony, kto będzie miał trochę rozumu żeby nie dofinansowywać tej podupadłej korporacji (jeśli już kupił grę), ściągnie rzeczy ze store z neta. Oczywiście, nie rozmawiamy o piractwie ale tak jest i będzie nadal. I jest to dobra metoda żeby nie dawać w łapę EA za nic.
You Better Work Work

Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 06 lip 2014, 22:30

http://simstruelife.pl/News:SimGuruGrah ... e_04.07.14

Jeden wielki stos bzdur, pierdzielenie o Szopenie. Rany, robią z ludzi idiotów <_< .
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 06 lip 2014, 23:06

Niech nam, z przeproszeniem, kitu nie wciskają, bo z każdą kolejną odsłoną gry niby coś dodają, ale też i zabierają. W czym był problem na przykład w TS3 zrobić animację wsiadania do samochodu i wyjazdu tymże samochodem z parkingu taką jak w TS2? A tutaj dają nam jakoby większą inteligencję Simów, dają nam emocje, dają wielkie "ułatwienia" w CAS i trybie budowy, ale zabierają baseny, zabierają grupę wiekową małych dzieci, zabierają otwarty świat i kreację stylu tylko dlatego, że to podobno pracochłonne i czasochłonne? Wykręty. Już lepiej, jakby opóźnili premierę i dali nam wszystkie te rzeczy, jak to ktoś wcześniej napisał, niż potem upchnęli to w aktualizacji, pierwszym dodatku albo Store. Wtedy to już pracochłonne i czasochłonne nie będzie?
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 06 lip 2014, 23:10

Przypomniało mi się, że w tamtym roku w pierwszych dniach po oficjalnej zapowiedzi TS4 SimGuru mówili że to chyba produkt, nad którym pracowali najdłużej? Coś takiego. Wiem, że prace rozpoczęły się już w 2010.

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 07 lip 2014, 2:24

Duzo się nie wypowiadam ostatnio, bo trzeba przyznać, nie mam co komentować. EA dalej robi swoje, wykręca się i próbuje usprawiedliwić, a dobrych newsów jak nie ma tak nie było, i raczej nie będzie. Niestety.
Dodam jeszcze tylko, ze zgadzam się z wypowiedzią Indry. Na dodatek nigdy nie mają za mało czasu i za dużo pracy. A to ciekawe. Przy podstawie jest mnóstwo pracy, a dodatek robi sie dość szybko. Doda sie to i owo, i mnóstwo sie na tym zarobi, bo ceny dodatków są drogie, nieraz droższe od podstawy. A ze nie mają na nie pomysłów, a jak już mają to dobrych pomysłów nie realizują, bo pewnie znowu " za dużo pracy", bo to co dobre wymaga czasu i poświęcenia, to wolą upchać w nie(dodatki) podstawowe rzeczy (baseny, dzieciuchy) i wiele się nie napracować ani namyśleć przy tym. No tak.
Z tego wszystkiego, najbardziej zal mi niektórych, naiwnych fanów, którzy dalej wierzą ze czwórka będzie super i dalej usprawiedliwiają tą firmę. Jestem pewna, ze gdyby czwóreczka nie miała w tytule "The Sims", byłaby porażką i nikt by sie tą grą nie zainteresował. I nie, nie potrzebuje gry aby to ocenić. Wystarczająco już wiem. Btw. wcześniej (chyba) pisałam ze nie zagram w tą generacje,ale powiem wam, ze zagram, z ciekawości i żeby sama zobaczyć co i jak. Z tym, ze ją sobie "wyczaruje", bo na pewno nie dam EA zarobić na tym badziewiu.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 07 lip 2014, 2:28

A tak przy okazji, ktoś to widział? http://thesimstimes.cba.pl/?p=5047

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 07 lip 2014, 6:25

Co do otwartosci swiata:

Fakt zaluje bardzo, ze bedzie on ograniczony.. ale z drugiej strony.. Ilu uzytkownikom tego forum chociazby TS3 chodzi dobrze przy otwartym swiecie ?? Juz kiedys sie co prawda rozpisalam na ten temat ale moze warto to przytoczyc znow...
The sims 3 do prawidlowego dizalania przy histori ktora juz trwa od kilku pokolen wymaga naprawde mocnej maszyny, aby wykonac potrzbene obliczenia w czasie rzeczywistym dla calego miasta. Nieraz jest to ponad 50 simow. Dla wiekszosci, dzieje sie to bez animacji, po prostu los... to mozecie latwo aobserwowac jezeli bedziecie zmieniac polozenie kamery. Gra wizualizuje swoje dokonania tylko i wylacznie tam, gdzie znajduje sie obecnie kamera. Stad tez blad przy opiekunce do dziecka.. ktora jak sie na nia nie patrze, po prostu stoi bez ruchu. Pamietajcie ze wiekszosc z tych akcji jest jeszcze uzalezniona od tego co wy wykonujecie w grze, przez to jest to bardziej obciazajace.

Owszem w wielu innych grach tez mamy zyjacy swiat... tylko ze jego "zycie" jest nieco inne. postaci tam wystepujace maja scisle zaprogramowana droge poruszania sie. Nie zawieraja malzenstw, rozwodow, nie rodza dzieci.. a genetyka to kolejne obliczenia. ( chociaz Twallanowi tu nalezy chylic czola za jego SP, ktore dziala zdecydowanie lepiej)

TS3 to byla pierwsza odslona gdzie cos takiego widzielismy. I okazalo sie ze dla wielu graczy, sprzetowo nie do uciegniecia. Jest to zapewne tez wina optymalizacji kodu. .. ale jednak... U mnie dziala to dobrze, gra nie tnie, nie wylacza sie co chwile.. mam wielu simow na parcelach publicznych....
Zmniejszenie tej powierzchni w nowej odslonie zapenwe pozwoli tym wszystkim ktorzy graja na tosterach na komfortowa rozgrywa... Byc moze jest tez tak ze studio nie potrafi na dzien dzisiejszy wykonac wpelni zyjacego swiata takiego ktory obsluza rowniez tostery ?? mozemy gdybac, ale pewnie jest wszystkiego po trochu

-----------------
PS. znalazlam taka gazetke..
http://issuu.com/sims4fan/docs/theplumb ... 1-juin_201
jest tu troche fajnych artykulow... ale nie wiem czy jest sens brac sie za tlumaczenie. bo np polska wersja podobnej juz byla. lub wszystkie fotki juz byly umieszczone. NIe sledzilam forum przez sotatnie kilka miesiecy. Zerknijcie i powiedzcie co byscie ewentualnie chcieli aby przetlumaczyc.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 07 lip 2014, 9:42

Przy kupnie laptopa masz ogromny wybór, wystarczy poszukać. Firmy konkurują ze sobą, żeby zrobić jak najlepszy sprzęt jak najniższym kosztem i sprzedać go po cenie która zadowoli klientów. Przy grach jest podobnie; jedna gra goni drugą. Każda generacja musi być lepsza by nie zostać zapomniana. Gier podobnych do The Sims nie ma. Nikt ich nie goni, mogą ustawić tak wysoką cenę jaką chcą. Wiedzą, że ktoś kto chce pograć w symulator życia pogra w ten od nich. Na rynku nie ma innego. Gra nie jest warta swojej ceny więc wiele osób ją wyczaruje. Jeśli dom nie jest warty swojej ceny to szukamy nowego, przy tej grze nie ma czego szukać bo innej nie ma.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości