The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 01 lip 2014, 15:31

Hahaha, ale ja już nie potrafię się nawet złościć na EA :D Z każdą nowinką mam uśmiech na twarzy, normalnie prawie tarzam się ze śmiechu bo niewiarygodne, w jaki sposób działają :D Chyba powinienem ich pochwalić za szczerość, bo od czasu E3 wciąż zasypują nas złymi informacjami, to kuriozum jakieś! Statek i tramwaj będą ozdobami - nie no, nie mam pytań :) Liczyłem na to, że tramwajem będzie mógł sim przynajmniej jechać do pracy i zniknąć sobie, a statek będzie jakąś króliczą dziurą przynajmniej. Dziś zainstaluję sobie znowu trójkę, pobiorę urozmaicające grę mody i grzecznie zostanę przy trójeczce, oczekując rozbudowania TS4 do stopnia grywalności, albo przynajmniej do stopnia, kiedy stwierdzę, że ilość nowych i fajnych opcji jest na tyle duża, aby grę kupić :) Ewentualnie skombinuję tą grę inaczej żeby wypróbować, ale kupować dla samego wypróbowania nie chcę.

W przypadku nie kupienia TS4 będę żałował tylko CAS, bo to jedyny aspekt gry, co do którego nie mam żadnych obiekcji :)

Z drugiej strony oni sami powiedzieli, że TS4 to zupełnie nowa gra, co też podkreślili rodziną Ćwirów, nie mającą nic wspólnego z poprzednimi Ćwirami :P Więc może po prostu trzeba tak to potraktować, jako nową grę, a nie odsłonę :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 01 lip 2014, 17:57

Haha, ale cyrk. Nawet tego nie skomentuje.
Ale...
Obrazek
...ten gif to najlepsza rzecz jaka pojawiła sie w temacie czwórki od dwóch tygodni. xD

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Rai » 01 lip 2014, 18:22

Ultraviolence pisze:To info z SimsVip..
Albo źle tłumaczę.. Ktoś spytał czy będziemy mogli powiększyć działkę gdy miejsce nam się skończy, a ona odpowiedziała że będziemy na większą działkę mogli dom przenieść..
http://pictap.pl/di-HJ8UQ873.jpg
Skąd niby wiadome że jest w grze i że nie zostanie usunięte??
Bläck pisze:@SimGuruSarah Czy w The Sims 4 można kupić drugą działkę aby postawić dom?

Odp: Galeria w The Sims 4 jest teraz prostym narzędziem, nie będzie problemu postawienia dużego domu z galerii na dużej działce.
Może się wtrącę w temat, bo widzę, że parę osób ma problem z angielskim albo ze zrozumieniem odpowiedzi.
Obrazek

Czy będziemy mogli poszerzyć działkę, jeśli na obecnej skończy nam się miejsce na rozbudowę domu?
Galeria w The Sims 4 bardzo ułatwi przeniesienie Twojego domu na większą parcelę, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Innymi słowy, będzie to działać trochę gorzej niż w The Sims 3 i przypominać działanie z The Sims 2.
W TS3 mogliście w edycji miasta chwycić swój domek i przenieść na większą parcelę, na której mogliście też wybrać jego położenie na nowej działce - np. bliżej lewego rogu, dalej od ulicy, po prawej stronie, tyłem do ulicy, itd.
W TS2 mogliście domek spakować do skrzyni parcel, a następnie ze skrzyni parcel go wyjąć i postawić gdzieś w mieście, ale na obecnej wielkości parceli. W TS4 po wyjęciu go ze skrzyni parcel (tj. Galerii), będziecie ten domek mogli ustawić na większej działeczce, co doda Wam nowe miejsce na rozbudowę niczym w TS3.
Mam nadzieję, że wszyscy już zrozumieli o co chodzi. :)

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 01 lip 2014, 18:57

^W czym nie zrozumiałam?

Niesamowicie fajnie, że będzie można podróżować między miastami. Będzie sporo simów :)

To akurat nie było do Ciebie. ;) Tylko do innych osób. /Rai
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
NyanCat
Posty: 158
Rejestracja: 06 sty 2014, 12:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: NyanCat » 01 lip 2014, 20:07

ten gif to najlepsza rzecz jaka pojawiła się w temacie czwórki od dwóch tygodni. xD
Dokładnie. Jedyna rzecz, która poprawia mi humor w takim stopniu xD
Jak już ktoś mówił: "Przy czwórce trójka to masterpiece" :dotatusia:
Obrazek

A gdy zło ogarnie świat
Gdy słońca będzie mniej od cienia
Upadnie on i zgładzi nas
Potężny Gofer Przeznaczenia

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 01 lip 2014, 20:19

Tzn nie oczerniałbym tak od razu czwórki, ciężko porównywać ją z trójką (pod względem opcji itd), która jest rozbudowywana od tylu lat. Najgorsze w czwórce jest to, że z tylu zapowiadanych świetnych rozwiązań niewiele zostało. Pomijam oczywiście zabranie niektórych grup wiekowych i ograniczenie otwartości świata.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 01 lip 2014, 20:29

Jak dla mnie te wszystkie funkcje TS4 bardziej przypominają niedorobiony dodatek do TS2, a nie nową generację XD

Awatar użytkownika
NyanCat
Posty: 158
Rejestracja: 06 sty 2014, 12:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: NyanCat » 01 lip 2014, 20:44

Poniżej macie wszystkie ciekawostki, które pojawiły się ostatnio:
- Stwórz Styl nie zostanie dodane do gry, ponieważ musi być on zawarty w podstawie.
- SimGuruGrant sprecyzował swoją ostatnią wypowiedź odnośnie prawo- i leworęczności Simów. Pisze, że to nie jest coś, co możemy wybrać, ale istnieje szansa, że nasz Sim będzie leworęczny. Jako przykład podaje, że Sim będzie brał napój do lewej, a nie prawej ręki.
- Będzie można wybrać, które rodziny żyją w naszym sąsiedztwie.
- Simowie mogą swobodnie podróżować pomiędzy wszystkimi dostępnymi w grze światami, odwiedzać tam znajomych, a także przeprowadzić się.
- Podczas podróży Sim nie traci znajomości, pracy ani niczego innego.
- Kiedy jeden z naszych Simów odwiedza inny świat, możemy bez problemu przełączyć na widok reszty rodziny, która została w domu.
- Ekrany ładowania będą trwały mniej niż pół minuty.
- Nie można powiększyć parceli, na której mieszkają nasi Simowie.
- Simowie przebierają się tak samo, jak w The Sims 3, a ich stroje można zaplanować klikając na szafę.
- Na razie nie ma planów dodania do gry Wielkiej Stopy, ale niewykluczone, że pojawi się w przyszłości.
- Nowa Galeria bardzo ułatwi przeniesienie wybudowanego domu na większą parcelę, jeśli zajdzie taka potrzeba.
- Czas w grze upływa nieco wolniej niż w The Sims 3.
- Dom może składać się z trzech pięter plus strychu. W przyszłości możliwe będzie dodanie kolejnych pięter.
- W grze jest wiele kodów; większość taka sama, jak w The Sims 3.
- Dni tygodnia będą wyświetlane.
- Simowie będą mieli wolne od pracy.
- SimGuruGrant zapewnia, że stworzyli fajny system urządzania przyjęć.
- W grze będą aspiracje i osiągnięcia.
- Tramwaje i parowce są obiektami dekoracyjnymi - nie można nawiązać z nimi jakiejkolwiek interakcji
- Jadąc do pracy i szkoły, simowie będą wyjeżdżać poza miasto - tak samo jak w The Sims 2
- Karmienie dziecka piersią odbywa się w pozycji stojącej i pojawia się przy tym cenzura (jak podczas kąpieli czy korzystania z toalety).
- W podstawie gry nie będzie możliwości robienia prania.
- Być może Simowie będą mogli zdobyć więcej niż 3 cechy osobowości, które można im nadać w CAS.
- Gdy Sim jest w pracy bądź szkole, możemy wybrać, co ma tam robić (podobnie jak w The Sims 3). Są takie opcje jak: rozmawiaj z wybranym Simem, rozwijaj określone umiejętności, śpij, zaspokajaj potrzeby, a także zadania związane z daną karierą.
- Jeśli Sim dobrze radzi sobie w pracy, to może dostać nagrodę rzeczową, którą może umieścić w swoim domu.
- Stworzone rodziny dostają na początek 20 tysięcy simoleonów.
- Nasz Sim nie może być bezdomny.
- Jeśli Simowie nie płacą rachunków, to najpierw zostanie im odcięty prąd, a później woda.
- Rachunki dla bogatych domów będą wyższe niż dotychczas.
- Miasto jest podzielone na części – są bogatsze i biedniejsze dzielnice. Ceny działek różnią się w zależności od tego, gdzie są położone i co stało na nich wcześniej (w przypadku gdy wyburzymy dom).
- Będzie można zbudować strych.
- Na razie nie ma planów dodania do gry Towarzyskiego Króliczka ani Tragicznego Klauna.
- Dostępna będzie kariera komika
- W grze znajdzie się Krowokwiat
EDIT:
- Największa parcela dostępna w grze to 50x50
Źródło: DotSim
Ostatnio zmieniony 01 lip 2014, 21:10 przez NyanCat, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

A gdy zło ogarnie świat
Gdy słońca będzie mniej od cienia
Upadnie on i zgładzi nas
Potężny Gofer Przeznaczenia

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 02 lip 2014, 0:01

Dalej mam mieszane uczucia do gry, niczym jak dla mnie nie zachęca, brakuje mi tam wielu rzeczy,,,
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 02 lip 2014, 0:19

Zamazane fragmenty otoczenia w tle wyglądają beznadziejnie sztucznie. Podczas gry na pewno nie będzie to komfortowe, przynajmniej dla mnie. Ale w sumie nie jestem już taki pewny, czy tę grę zamierzam kupić...
Obrazek

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 02 lip 2014, 0:28

To jest render - tło wymazali w photoshopie. Zwyczajne "rozmywcie gausowskie" i nic więcej, widać w szczególności na światełkach po prawej stronie. Światło się nie rozprasza, to zwyczajnie nałożony efekt. :P

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 02 lip 2014, 0:42

Na wielu zdjęciach i filmikach widziałem podobne rozmycia, to pewnie te rejony poza dzielnicą, w której aktualnie gramy. Dziwnie to wygląda, ale lepsze to niż spikselizowane domy w TS2.
Obrazek

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 02 lip 2014, 0:49

Ja na filmikach nie zauważyłem rozmycia. Na pokazowych fotkach niby też raz jest, raz nie ma... Jestem jednak za tym, że to dodany efekt.

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 02 lip 2014, 2:17

Jakie jest źródło informacji? :swelol:

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Rai » 02 lip 2014, 2:30

Było powiedziane, że to jest jakaś tam technika, która jest stosowana w jakichś grach :swelol: i tu też będzie.

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 02 lip 2014, 2:46

No chyba w Simcity.

O, chyba właśnie tak. /Rai

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 02 lip 2014, 8:32

No to ciekawe jak będzie działać ten postęp historii, może simy będą tylko się starzeć, nie będą się żenić, rozwodzić i dzieci robić..
No ja wtedy naprawdę podziękuję
Obrazek

Będziemy mogli pisać listy miłosne. Pożar przechodzi przez ściany
Sky Fits Heaven

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 02 lip 2014, 8:43

"Pożar przechodzi przez ściany" - wtf? czym oni się chwalą? Powinien przechodzić przez okna i framugi, a nie beton.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 02 lip 2014, 9:41

Ciąża trwa tak samo jak w trójce
Obrazek
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 02 lip 2014, 10:16

Smisiu pisze:"Pożar przechodzi przez ściany" - wtf? czym oni się chwalą? Powinien przechodzić przez okna i framugi, a nie beton.
Smisiu problem w tym, że ściany w TS nie są z betonu (teoretycznie) ;p Od początku serii The Sims ściany są wzorowane na amerykańskich domkach, a tam głównie stosuje się specjalne płyty, z drewnianym szkieletem i obłożone specjalnymi, niezbyt mocnymi płytami. Wnioskuję to na podstawie wyglądu tych ścianek z simsów, ponieważ wyglądają identycznie jak właśnie te amerykańskie płyty, są cienkie i mają specyficzną teksturę. Dlatego jak w USA jest tornado to z tych domów prawie nic nie zostaje, bo w te ściany wystarczy mocno młotem przywalić, żeby zrobić w nich dziurę :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości