The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Rai » 26 cze 2014, 13:26

Absolem pisze:Powiem tak, maluchy pojawią się na 100% w jakiejś aktualizacji albo dodatku (tak jak w TS Free Play poszczególne grupy wiekowe dochodziły w kolejnych aktualizacjach).
To po co dawali dzieci, nastolatków i emerytów. :swelol: Mogli dać tylko dorosłych. Po pół roku doszliby emeryci. soft9 Po kolejnym pół roku możliwość robienia dzieci i pojawiłyby się niemowlaki. soft9 3 miesiące później małe dzieci, pół roku później dzieci i za trzy miesiące nastolatki. soft9 Jak w TS Freeplay. :swelol:
Larissa pisze:Czytając sobie komentarze na innych stronach, większość graczy uważa ze male dzieci dostaniemy, ale w dodatku. Dlaczego? Dlatego bo one wymagają dużo rzeczy, miedzy innymi nowych animacji, ciuchów dla nich, mebli itd. Dlatego dla mnie to ma sens, będą chcieli je dodać w jakimś pełnym dodatku, prawdopodobnie robiąc coś na styl Pokolenia.
Jakoś do tej pory też wymagały osobnych mebli, zachowań, ubrań, fryzur, interakcji i były od podstawy. soft2 A teraz nagle za dużo rzeczy wymagają? To tłumaczenie jest jeszcze durniejsze niż pozostałe (sorry Larissa), ale to jest po prostu niepoważne. Do tej pory jakoś umieli w podstawie zrobić dla nich komplet mebli, cztery fryzury, osiem ciuchów i dziesięć interakcji. Bez przesady.

Piszczac
Posty: 98
Rejestracja: 10 sty 2014, 7:30

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Piszczac » 26 cze 2014, 13:52

Ani dzieci ani basenów nie będzie w aktualizacji, bo to zbyt poważna sprawa. Za basenami idą stroje kąpielowe i akcesoria do basenu.
a dzieci, to już w ogóle... animacje, przedmioty, cały system genetyczny. Obstawiam dodatek. może 3 albo 4 czyli za jakieś dwa lata :)

Co oczywiście Rai nie zmienia faktu, że powinny one być w podstawie. Wiele osób jednak już sobie robi nadzieję aktualizacją, która może się pojawić nawet w ciągu dwóch miesięcy.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2014, 13:57 przez Piszczac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Funia
Posty: 99
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:49

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Funia » 26 cze 2014, 13:56

Mikado pisze:Może i nie zaczęli robić gry 2 miesiące temu, ale na pewno jak się okazało, że mają kilka dodatkowych miesięcy, to już im się tak "nie śpieszyło". A potem obudzili się z ręką w nocniku :P
Ja tego nie rozumiem, przecież byli w pracy :wat: To co oni tam robili, jeśli nie to, nad czym mieli pracować. Nie wiem albo mają burdel i nikt nie pilnuje ich pracy i samowolka i każdy robi co chce... <_<
Nie wiem chyba tylko piją kawę w swojej pracy i gadają o bzdurach w takim razie...
Życie zawsze posyła do Ciebie same anioły... W Twoim otoczeniu nie ma dobrych, ani złych ludzi, są tylko tacy, którzy po prostu pomagają Ci stać się tym, kim jesteś.

Piszczac
Posty: 98
Rejestracja: 10 sty 2014, 7:30

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Piszczac » 26 cze 2014, 14:00

To nie jest kwestia braku czasu, to jest wszystko przemyślane i zrobione specjalnie. Ja w żaden brak czasu nie wierzę, bo w korporacjach jest deadline i tyle. Nie ma czegoś takiego, że nie wyrobiliśmy i damy później. Zrobiono to z premedytacją. Oczywiście nie obwiniam samych twórców, tylko marketingowców :P

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 26 cze 2014, 14:04

Rai pisze:
Larissa pisze:Czytając sobie komentarze na innych stronach, większość graczy uważa ze male dzieci dostaniemy, ale w dodatku. Dlaczego? Dlatego bo one wymagają dużo rzeczy, miedzy innymi nowych animacji, ciuchów dla nich, mebli itd. Dlatego dla mnie to ma sens, będą chcieli je dodać w jakimś pełnym dodatku, prawdopodobnie robiąc coś na styl Pokolenia.
Jakoś do tej pory też wymagały osobnych mebli, zachowań, ubrań, fryzur, interakcji i były od podstawy. soft2 A teraz nagle za dużo rzeczy wymagają? To tłumaczenie jest jeszcze durniejsze niż pozostałe (sorry Larissa), ale to jest po prostu niepoważne. Do tej pory jakoś umieli w podstawie zrobić dla nich komplet mebli, cztery fryzury, osiem ciuchów i dziesięć interakcji. Bez przesady.
Zle mnie chyba zrozumiałaś. Przecież nie próbuje ich usprawiedliwić ani nie uważam ze dzieci za dużo wymagają, dlatego ich nie dadzą w podstawie. Przecież sama jestem z tego powodu oburzona i wydaje mi sie to chore, lecz nie będę powtarzała mojej opinii którą napisałam parę stron wcześniej. W tym wpisie chodziło mi o to, ze niektórzy gracze piszą iż male dzieci zostaną prawdopodobnie dodane w aktualizacji. A ja napisałam, ze nie uważam by zostały dodane w aktualizacji, lecz w osobnym dodatku, bo to będzie idealny temat na dodatek typu Pokolenie,z tym plusem ze tym razem lepiej sie sprzeda bo w końcu oferuje male dzieci, które(prawie) każdy chce! Beznadziejny krok ze strony EA, bo teraz aby mieć cos tak ważnego i coś co powinno byc w podstawie, będziemy musieli płacić jeśli chcemy to mieć. Oni nie mają wstydu, i myślę, ze będą sie z tego tłumaczyli mówiąc ze chcieli sie skupić na podstawie ( i nie mieli czasu ich dodać) co jest kłamstwem bo czas mieli, i mnóstwo, ale poświęcili go na rzeczy mniej ważne. Wydaje mi sie, ze od początku EA zdecydowało o tym aby maluchów nie było w podstawie. Nie mają ciekawych pomysłów na dodatki, to decydują sie okroić podstawę aby jej części wrzucić do dodatków, bo pełne kieszenie sa najważniejsze.

Awatar użytkownika
Sasha
Posty: 285
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:48

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sasha » 26 cze 2014, 14:10

...a kiedyś się narzekało, że pogody w podstawie nie ma xD

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikado » 26 cze 2014, 14:33

Liam Roche @Liamer01
2 things @SimGuruGraham Are there loading screens between lots and does colour affect Sims emotions

Graham Nardone @SimGuruGraham
@Liamer01 Yes, there's a loading screen when visiting different lots. No, color does not have an effect on Sims emotions - it never did.
Czy oni przypadkiem kiedyś nie mówili, że kolory będą oddziaływać na emocje simów, czy to moja pamięć szwankuje? :| Jeszcze pamiętam, że niektórzy tłumaczyli tym sobie brak CASt...

Jeżeli ktoś ma konto na stronie empiku, to mógłby w komentarzu do TS4 napisać o braku małych dzieci. A nuż ktoś, kto nie śledzi na bieżąco informacji o czwórce to przeczyta i uratuje mu to pieniądze :p
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 26 cze 2014, 14:42

Jestem pewien, że kolory miały działać na emocje; sam tym sobie tłumaczyłem brak narzędzia Stwórz styl.
O, czyli z tego też zrezygnowali? soft2

Sorry "czwórko", nie kupię cię. Nie posiadasz zbyt wielu rzeczy, by wydać na ciebie 200 zł.
To jest po prostu śmiech na sali.
Obrazek

Awatar użytkownika
lemurek6
Posty: 129
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:34

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: lemurek6 » 26 cze 2014, 14:48

Funia pisze: Ja tego nie rozumiem, przecież byli w pracy :wat: To co oni tam robili, jeśli nie to, nad czym mieli pracować. Nie wiem albo mają burdel i nikt nie pilnuje ich pracy i samowolka i każdy robi co chce... <_<
Nie wiem chyba tylko piją kawę w swojej pracy i gadają o bzdurach w takim razie...
Przecież robili sobie sesje zdjęciowe, jak to "pracują"!!! (nie pamiętacie?)

Awatar użytkownika
alpaka terapeutyczna
Archiwista
Archiwista
Posty: 439
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:34

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: alpaka terapeutyczna » 26 cze 2014, 14:57

Mikado pisze:
Liam Roche @Liamer01
2 things @SimGuruGraham Are there loading screens between lots and does colour affect Sims emotions

Graham Nardone @SimGuruGraham
@Liamer01 Yes, there's a loading screen when visiting different lots. No, color does not have an effect on Sims emotions - it never did.
Czy oni przypadkiem kiedyś nie mówili, że kolory będą oddziaływać na emocje simów, czy to moja pamięć szwankuje? :| Jeszcze pamiętam, że niektórzy tłumaczyli tym sobie brak CASt...

Jeżeli ktoś ma konto na stronie empiku, to mógłby w komentarzu do TS4 napisać o braku małych dzieci. A nuż ktoś, kto nie śledzi na bieżąco informacji o czwórce to przeczyta i uratuje mu to pieniądze :p
Nie, nie zawodzi Cię pamięć ;) na targach e3 trąbili o tym, że w czerwonym pokoju sim czuje się romantycznie, a w zielonym spokojnie... pamiętam, jak się obawiano tego, że tych emocji będzie za dużo ;) Czyli ea po cichu usunęło kolejną rzecz :(
Obrazek
fade into you/i think it's strange you never knew

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lunon » 26 cze 2014, 15:15

skubane chochliki ;__;
mąciwody jedne no.
ja się pytam- po co oni to usuwają?
kto daje i zabiera ten się w piekle poniewiera.
tyle w temacie.

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 26 cze 2014, 15:25

Strasznie mi śmierdzi, że tak się "wygadują" na Twitterze i w wywiadach o tym wycofywaniu i nieudostępnianiu kolejnych narzędzi, chociaż były, lub będą tworzone specjalnie dla czwórki. To wygląda tak, jakby Maxis tworzył, a EA zabierało. Może oni chcą nam uzmysłowić, że tak właśnie jest? Gdyby chodziło tylko o szczerość, to sądzę, że trzymaliby takie "rewolucje" dla siebie i gracze odkryliby je dopiero w grze. W szczególności śmierdzi dla mnie najnowszy przykład dzieci żłobkowych i basenów - a kto im kazał powiedzieć, że nie dodadzą ich we wrześniu? Mogli to przemilczeć, jak inne pytania fanów...

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 26 cze 2014, 15:28

Ja tam czekam niecierpliwie na recenzje w dniu premiery, nie mogę się doczekać, by zobaczyć jakiej ta gra się doczeka średniej na Metacriticu... Liczę na co najwyżej 60/100, może to nieco ludziom przemówi do rozsądku i przemyślą jeszcze zakup tej gry... Chociaż i tak mówimy o ludziach, którzy sprawdzają recenzję, bo żeby było śmieszne, Simsy są w tej chwili skierowane dokładnie do osób, które tego nie robią...

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 26 cze 2014, 15:46

Poczytajcie sobie o tym jak się pisze duże gry, programy ect, w poważnych firmach. Jakie mają systemy panowania nad terminami. Poczytajcie na przykład o scrumie i innych metodykach prowadzenia projektów. Nie ma czegos takiego jak nie wyrobienie się w terminie lub nie zdążenie z tematem. Przykład z wypracowaniem szkolnym totalnie nie trafiony.
Oni doskonale mają wszystko zaplanowane.
Usuwanie elementów rozgrywki to czysty zabieg marketingowy. Koniec kropka. To, że czegoś nie ma oznacza tylko i wyłącznie, że to jest wycięte z premedytacją.

@edit: SimsVip na tweeterze zapytał Grahama co było przyczyną wykluczenia małych dzieci z podstawy. W odpowiedzi simGuru tłumaczy, że młodsze grupy wiekowe wymagają zaimplementowania innych interakcji niż dorosłe. Innych przedmiotów, ubrań, animacji ect. TU cała rozmowa na tweeterze.
Wybaczcie takie byle jakie tłumaczenie, ale niestety nie mam do tego talentu. Odsyłam do google translate, lub ktoś może przetłumaczy.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2014, 16:29 przez Marathai, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 26 cze 2014, 16:23

Oni już sami chyba nie wiedzą co gadają. Raz mówią co innego, potem co innego, a w grze jest jeszcze inaczej... Ale cóż, można się po EA spodziewać wszystkiego. :P
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 26 cze 2014, 16:54

Napisał mniej więcej, że:
Młodsze grupy są zależne od starszych, które to nimi się opiekują. Poza tym wymagają unikalnych animacji i ciuchów. Chcą, aby każda grupa wiekowa była innego rodzaju doświadczeniem, które ma wpływ na kolejny etap życia sima. To nie jest trudne dodać taką grupę do już stworzonej gry, ale po prostu czasochłonne.

Żenada 8D

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 26 cze 2014, 17:03

Ktoś już wyjaśnił, że nie zostały połączone.

Kolejne rzeczy, których nie będzie:

1) Nie będzie prywatnych szkół tak jak to było w The Sims 2 (że przychodził dyrektor i trzeba było zrobić na nim wrażenie).
2) Nie będzie piwnic 'ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je kiedyś dodać' 8D

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 26 cze 2014, 17:13

Ludzie na tym zagranicznym forum piszą, że wycofują się z pre-orderów i namawiają innych do tego. Co jak co, ale jak z konta EA znikną pieniądze to być może coś do nich dotrze :D

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikado » 26 cze 2014, 17:19

JamesSinatra pisze:Napisał mniej więcej, że:
(...)To nie jest trudne dodać taką grupę do już stworzonej gry, ale po prostu czasochłonne.
EA, to może... no nie wiem... było zaczekać z wydawaniem gry, skoro nie możecie się wyrobić z tak podstawowymi rzeczami?

Tak sobie teraz myślę, że pewnie usunęli oddziaływanie kolorów na emocje simów, żeby móc to wpakować do jakiegoś dodatku soft9
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 26 cze 2014, 17:31

Podobnie napisałem im w komentarzu na blogu, że powinni w takim razie sprzedać markę skoro nie potrafią poradzić sobie ze zrobieniem porządnej gry. Sto razy bardziej wolę, żeby wydali TS4 później, np. w grudniu ale z dopracowanymi elementami. Na serio w tej chwili oprócz CAS nie zostało już nic wartego uwagi. Emocje i nowe, lepsze zachowania simów ani trochę nie nadrabiają za wszystko co zabrali. Jak ja się cieszę, że nie zamawiałem pre-orderu, zawsze uważałem preordery za głupotę!
We built this city, we built this city on rock an' roll!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości