The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 24 cze 2014, 10:49

Mi tam info o braku umiejętności bara-bara przeszło obok nosa. Nie jest to jakieś super ważne w tej grze :D Poza tym za bardzo wiało erotyzmem nawet soft, więc zdziwiony nie jestem, PEGI na pewno nigdy by nie przystało na 12 przy takim czymś.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Funia
Posty: 99
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:49

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Funia » 24 cze 2014, 10:53

Ciekawe kiedy dadzą nam to demo (o ile w ogóle dadzą...) Coś wiadomo więcej? Dzisiaj śniło mi się, że tworzyłam sima w demo... obudziłam się a tu nie ma <_<

XD
Życie zawsze posyła do Ciebie same anioły... W Twoim otoczeniu nie ma dobrych, ani złych ludzi, są tylko tacy, którzy po prostu pomagają Ci stać się tym, kim jesteś.

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 24 cze 2014, 11:12

Kolejne info od Grahama:
w grze pojawi się NPC ogrodnik, ale będzie pielęgnował rośliny tylko na przestrzeniach publicznych, tych nieedytowalnych.
Pojawi się też NPC pokojówka i ją będzie można zatrudnić u naszych Simów.

http://simsvip.com/2014/06/24/the-sims- ... bars-more/
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 24 cze 2014, 11:26

Czemu nie zwolnią tego Grahama, on zapewne stoi za tym że czegoś nie ma.. Na bank.. Co im szkodzi coś dodać?
Ciekawe czy opiekunkę będziemy zatrudniać dzwoniąc jak w dwójce, czy automatycznie jak w trójce... Na bank jak w trójce, bo wszystko ułatwiają..
Muzyka faktycznie przyjemna, o wiele lepsza niż w trójce
Sky Fits Heaven

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 24 cze 2014, 13:36

Sądzę, że Simka idealnie podsumowała sytuację. Zgadzam się w stu procentach i już.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 24 cze 2014, 13:59

Oj już nie przesadzajmy z tymi unikatowymi simami w TS3... większość graczy chórem narzekała na małą różnorodność twarzy, choć w TS2 też lepiej nie było ;) A CC się nie liczy bo to nie jest zawartość od razu z grą.

No i co do basenów to jeszcze nikt nie powiedział, że się nie pojawią -__- Może będą może nie, ale nieładnie krytykować kogoś za coś, czego nie wiadomo :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 24 cze 2014, 14:02

Mnie irytuje podejście EA do klientów. O ile rozumiem, że zabiegiem marketingowym jest dozowanie wrażeń dla fanów zarówno w kampanii jak i w samym odbiorze produktu, tak żeby ich nie zawalić możliwościami, że aż nie da się ich ogarnąć i żeby było co dodawać potem, to w przypadku Simsów to po prostu nadużycie. Nawet sami nie kryją tego, że robią grę z której później wyrzucają połowę zawartości, żeby na niej później zarobić. Takie praktyki są normalne, zrozumiałe i akceptowane przez fanów ale tylko do pewnego stopnia.

A co do samej gry to myślę, że mimo tych ograniczeń będzie się w nią fajnie grało, tak jak było to z trójką, która oprócz wielu irytujących cech miała też sporo ciekawych rozwiązań. Tak będzie pewnie i teraz, trzeba będzie się przyzwyczaić do braku pewnych rzeczy.

Chociaż z braku CASa to się nawet cieszę, szczególnie jak przypomnę sobie tę paletę kolorów przy wyborze włosów, z którą męczyłem się pół godziny, żeby trafić w miarę naturalny odcień. To rzeczywiście świetne narzędzie dla dekoratorów wnętrz, ale mi zabierało za dużo czasu, bo było zbyt szczegółowe i momentami mocno się ścinało. Uważam, że EA powinna zrekompensować jego brak wydając osobną aplikację do tworzenia rekolorów, gdzie zapisywałoby się różne wariacje tekstur jako nowy wariant koloru, który pojawiałby się w grze obok tych stworzonych przez twórców. Wtedy gra nie musiałaby zapamiętywać skomplikowanych algorytmów tylko samą teksturę stworzoną w zewnętrznym programie.

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 24 cze 2014, 14:10

JamesSinatra pisze: Chociaż z braku CASa to się nawet cieszę, szczególnie jak przypomnę sobie tę paletę kolorów przy wyborze włosów, z którą męczyłem się pół godziny, żeby trafić w miarę naturalny odcień. To rzeczywiście świetne narzędzie dla dekoratorów wnętrz, ale mi zabierało za dużo czasu, bo było zbyt szczegółowe i momentami mocno się ścinało. Uważam, że EA powinna zrekompensować jego brak wydając osobną aplikację do tworzenia rekolorów, gdzie zapisywałoby się różne wariacje tekstur jako nowy wariant koloru, który pojawiałby się w grze obok tych stworzonych przez twórców. Wtedy gra nie musiałaby zapamiętywać skomplikowanych algorytmów tylko samą teksturę stworzoną w zewnętrznym programie.
ciekawe by było rozwiązanie :)

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 24 cze 2014, 15:21

JamesSinatra pisze:Chociaż z braku CASa to się nawet cieszę, szczególnie jak przypomnę sobie tę paletę kolorów przy wyborze włosów, z którą męczyłem się pół godziny, żeby trafić w miarę naturalny odcień. To rzeczywiście świetne narzędzie dla dekoratorów wnętrz, ale mi zabierało za dużo czasu, bo było zbyt szczegółowe i momentami mocno się ścinało. Uważam, że EA powinna zrekompensować jego brak wydając osobną aplikację do tworzenia rekolorów, gdzie zapisywałoby się różne wariacje tekstur jako nowy wariant koloru, który pojawiałby się w grze obok tych stworzonych przez twórców. Wtedy gra nie musiałaby zapamiętywać skomplikowanych algorytmów tylko samą teksturę stworzoną w zewnętrznym programie.
Coś jak The Sims 2 Warsztat
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
NyanCat
Posty: 158
Rejestracja: 06 sty 2014, 12:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: NyanCat » 24 cze 2014, 16:00

Właśnie, brakuje mi Bodyshop'u z Dwójki.
Było to naprawdę super narzędzie, tworzenie własnych jasnoróżowych sukienek w paint'cie <3
Ale co tam, to EjAGejms...
Obrazek

A gdy zło ogarnie świat
Gdy słońca będzie mniej od cienia
Upadnie on i zgładzi nas
Potężny Gofer Przeznaczenia

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 24 cze 2014, 16:11

No to wyobraźcie sobie, że macie Warsztat z takim narzędziem jak Stwórz Styl, że możecie mieszać rożne tekstury i zmieniać im kolor. Myślę, że to by przekonało graczy :p

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 24 cze 2014, 16:17

Simka pisze:Ale wiekszość z tych rzeczy jest potwiedzona przez twórców. A simy w TS3 nie były unikatowe jeśli korzystało się z gotowych wzorów oczu, nosa, ust itp. Na tyle simów ile ja sama stworzyłam, żaden nie był do siebie podobny i to nawet bez pomocy CC. Tylko faktem jest, że trochę czasu trzeba na to poświęcić.
Ale ja mówię o basenach, a o nich twórcy jeszcze żadnego słowa nie powiedzieli. A co do wyglądów TS3 to właśnie nie jest kwestia w tym czy dało się zrobić różnych bo dało się, ale unikatowych. Bo nawet jak stworzyłaś kilku różnych simów to nie był z nich żaden na tyle charakterystyczny, żebyś go zapamiętała dobrze. Czy ktoś pamięta simów z filmów promocyjnych TS3? A jeśli tak to czy ktoś potrafiłby opisać ich wygląd? Wątpię bo nie byli charakterystyczni. A Olliego, Andre, Babette, Gladys czy Sophię z filmików TS4 zapamiętają wszyscy. A co najfajniejsze to z łatwością da się opisać ich wygląd i różnice między nimi ;)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 24 cze 2014, 16:54

Zamiast jakoś ulepszać simsy, wprowadzać coś nowego, dobrego to oni, wydaje mi się, zajmują się głupotami, jak zmiana koloru butelek, chwalą się tym jakby nie wiadomo czym to było, a mają w nosie inne elementy. Zrezygnowali z tego co było w 3 najlepsze - czyli narzędzie CAS'a, otwarte otoczenie, a to co było za przeproszeniem gównem zostawiają. W każdej części simów było coś co w pewnym sensie było rewolucją (że tak powiem) a czwórka wydaje mi się być trochę zmienioną 3. Najbardziej mnie śmieszą te ich emocje, gadają o tym jakby nic innego się nie liczyło. No proszę Was, emocje już w 3 były, w okrojonej wersji jako nastrójniki, a dam sobie rękę uciąć, że te ich emocje zaczną być denerwujące jak wspomnienia z Pokoleń. Nie rozumiem logiki EA. Niech jeszcze usuną opcję bara-bara, nie dają basenów, a niemowlaki niech przynosi simowy bocian, albo niech wyrastają z kapusty... Na początku sobie myślałem, że czwórka będzie nawet fajna, lepsza od trójki. Ale im więcej informacji, tym bardziej zaczynam myśleć, że lepsza będzie już trójka z milionem błędów... Momentami idzie śmiechem wybuchnąć z tych ich "nowości" w czwórce...
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 24 cze 2014, 18:23

Tyle, że na obrazku jest grafika z TS3 :P Chyba, że ja czegoś nie zajarzyłem ;>
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 24 cze 2014, 18:28

Smisiu pisze:Przesyłam też muzykę odkrytą przez DotSim na Soundcloud, nie każdy umie stamtąd ściągać a może chciałby na dysku.

Chcę tylko odsłuchać - klikaj
lub ściągaj:
Nie przemawia do mnie ta muzyka. Jest zupełnie bez klimatu, jak "trójkowa". Szkoda :szkoda: .
Obrazek

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 24 cze 2014, 19:29

Ostatnio zmieniony 24 cze 2014, 19:35 przez Jackob, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 24 cze 2014, 19:35

Dzieci naprawdę wyglądają uroczo w tej grze. Może w końcu zacznę częściej rozmnażać moich Simów ;) .

Mimo że wymiotuję już CASem, mam nadzieję na demo, o którym ostatnio tyle się mówi. Oby dali je jakoś jeszcze w lipcu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 24 cze 2014, 19:41

Dzieci są urocze, wyglądają fajnie. :)
Jedno mnie zmartwiło po pierwszym filmiku... Nie mówię już o włosach wyglądających gorzej niż dwójkowe. Nie zauważyłem, by była taka grupa wiekowa jak małe dziecko... :facepalm:
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 24 cze 2014, 19:44

Zobaczcie gdy on zmienia genetycznie tą swoją córkę, ona ma takie same rysy twarzy tylko inne włosy.. Twarz dokładnie tą samą :O
Ci simowie, których on tam genetycznie zmienia są dosłownie identyczni!!
A staruszkowie nie są tacy starzy :O
Jeden strój sportowy..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 24 cze 2014, 19:49

Nie wiem, czy ktoś pamięta, ale przed premierą SPORE EA wydało demo "Fabryka Stworów"... tylko o ile dobrze pamiętam, to demo było płatne i wydano je nawet w wersji pudełkowej... Czy to się powtórzy z TS4?


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości