The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 18 cze 2014, 19:21

Column15 pisze:Jak myślę o tym zamkniętym półotwartym świecie i edytowaniem go, czuję się jakbym miał klaustrofobię i siedział w windzie z której już nigdy nie mogę wyjść. Czekam aż wyjdzie inny symulator życia tworzony przez ludzi z pasją, a nie z napalaniem na kasę.
No właśnie problem w tym, że Simsy nie mają konkurencji. Siedzą sobie wygodnie w niszy, w którą nikt nie zagląda. Bo strategii czasu rzeczywistego, strzelanin pierwszoosobowych i gier akcji jest dużo od wszystkich studiów, więc wymagany jest jakiś postęp, żeby nie zostać wytrąconym z biznesu. A czego może się obawiać EA? Że ich klientela uda się do konkurencji? Nie. Co najwyżej tego, że mniej osób kupi ich grę. Tak to niestety wygląda i nie sądzę, by pojawił się ktoś, kto by tą konkurencję dla EA zrobił.

Awatar użytkownika
Crux
Posty: 248
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:28

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Crux » 18 cze 2014, 19:25

Z każdym dniem ochota na kupno tej gry spada drastycznie....nie wierzę, że to mówię, ale to chyba czas zakończyć moją przygodę z simsami :/

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 18 cze 2014, 19:50

Ja słowa simowego guru rozumiem tak, że publiczne przestrzenie możemy edytować jeśli chodzi o umieszczanie w nich obiektów. Sam nawet mówił, że możemy wrzucać tam przedmioty, ale nie możemy nic budować. I myślę, że o to chodzi. W tym wypadku gra idzie akurat na przód względem trójki, bo tam też nie można było edytować terenu, trzeba było mieć osobną aplikację. I tak pewnie będzie teraz.

Ale zgadzam się. Stosunek EA przy tworeniu simsów denerwuje mnie już od trójki. Warto zauważyć jednak, że oni są w pełni uzależnieni od nas, bo to my decydujemy o tym, czy kupimy tę grę od razu w wersji premium, poczekamy na przecenę, czy ściągniemy z neta. Może jakiś bojkot by ich przekonał, bo ostatnio reczywiście jest bardzo dużo odstraszających informacji, jak na to że prawie nic nam nie mówią :p.

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 18 cze 2014, 19:51

The Sims 4 trafi w moje rączki by na własne oczy zobaczyć, ocenić, stwierdzić czy szykować miejsce na półce na dodatki, czy też nie. Ale wiem już teraz, gra na mnie szału nie zrobi. Głupio zabrzmi, ale kupię w celach kolekcjonerskich. Na początku planowałem kupić rozszerzoną wersję, teraz widać, że nie ma sensu. Zwykła wersja wystarczy.

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 18 cze 2014, 20:05

Ultraviolence pisze: Kto wie, może będzie jak w jedynce, dziecko w kojcu a potem już takie jak widzieliśmy..
Nie, no bez przesady :D

Może z tym edytowaniem, będzie tak jak JamesSinatra napisał. Nie wiem, nie mówią nic wprost, robi się chaos i nie wiadomo w końcu jak to będzie. Wkurzające to zaczyna być.

Awatar użytkownika
rgx97
Renciści
Renciści
Posty: 218
Rejestracja: 28 gru 2013, 19:48

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: rgx97 » 18 cze 2014, 20:09

salberg pisze:No właśnie problem w tym, że Simsy nie mają konkurencji. Siedzą sobie wygodnie w niszy, w którą nikt nie zagląda. (...)
Przypuśćmy, że wydano by grę podobną do The Sims, ale stworzoną przez inną firmę oraz zawierającą wszystko, co chcieliby gracze. Dodajmy do tego świetną grafikę i genialną optymalizację. Czy kupilibyście coś takiego, jednak pozbawionego charakterystycznych elementów takich jak zielony kryształek, Simlish i logo EA?
Wiem, że to trochę zmiana kursu, bo temat dotyczy Czwórki, ale według mnie to zagadnienie jest całkiem ciekawe.

Na DOTsim pojawiła się informacja dotycząca liczby obiektów w The Sims 4. Otóż ma ona być większa w porównaniu do podstaw poprzednich edycji.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2014, 20:10 przez rgx97, łącznie zmieniany 1 raz.

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 18 cze 2014, 20:09

JamesSinatra pisze:nie można było edytować terenu, trzeba było mieć osobną aplikację. I tak pewnie będzie teraz.
Coś mi się nie widzi, żeby wydali takie narzędzie do czwórki. Skoro nie możemy "naruszyć" i "ingerować" świata, który nam dadzą, to jest pewna wiekopomna chwila, w której simsy zmieniają się z "wszystko da się zmieniać" na "zmieniaj to, co mas w obrębie parceli". Czyli jak w jedynce.

Poza tym, jak melibyśmy stworzyć swój własny świat z tymi granicami ładowania? W jaki sposób wykreować granicę otoczeń w takim świecie? Obawiam się, że jest to rzecz, którą trzeba zaprogramować i nie da się jej udostępnić w jakimś narzędziu dla graczy...

Awatar użytkownika
rgx97
Renciści
Renciści
Posty: 218
Rejestracja: 28 gru 2013, 19:48

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: rgx97 » 18 cze 2014, 20:13

Smisiu pisze:(...) to jest pewna wiekopomna chwila, w której simsy zmieniają się z "wszystko da się zmieniać" na "zmieniaj to, co mas w obrębie parceli". (...)
Zatem zmierzają w stronę negacji dewizy The Sims 3, czyli świata nieograniczonych możliwości. :p

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 18 cze 2014, 20:21

Jeśli macie konta na twitterach czy jakichś zagranicznych portalach o simsach to nie wahajcie się wyrażać negatywnych opinii. Co jak co, ale perspektywa niskich wyników sprzedaży akurat działa na EA :p

Awatar użytkownika
Crux
Posty: 248
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:28

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Crux » 18 cze 2014, 20:29

Smisiu pisze:Poza tym, jak melibyśmy stworzyć swój własny świat z tymi granicami ładowania? W jaki sposób wykreować granicę otoczeń w takim świecie? Obawiam się, że jest to rzecz, którą trzeba zaprogramować i nie da się jej udostępnić w jakimś narzędziu dla graczy...
Właśnie o tym mówiłem kilka stron wczesniej. EA zrobiło grę tak, aby działała tylko pod ich dyktando. Zero naszej ingerencji. To smutne, niestety ale właśnie pokazują jak bardzo im zależy

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 18 cze 2014, 20:30

xoxorax pisze: Skoro nie -ta- generacja, to może następna. Ja osobiście liczę na TS5 ...
Tia, i 5 lat w plecy

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 18 cze 2014, 20:33

A mi te strefy akurat nie wydają się dużym problemem. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że to działa tak jak ustawianie straży pożarnej albo posterunku policji w Sim City. Nakładamy obszar (w tym przypadku pewnie w kształcie prostokąta) który obejmuje ileś tam działek...

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 18 cze 2014, 20:37

Obrazek
Sky Fits Heaven

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 18 cze 2014, 20:38

To całe "budowanie napięcia" odbiło im się czkawką. Żądni informacji fani wydobyli info od producentów na jakiś Twiterach, EA oczywiście milczy zgodnie ze strategią, a oni się "wygadali", że świat nieedytowalny, że ekrany ładowania między parcelami itd. Niedługo okaże się, że EA będzie po prostu zmuszone stworzyć jakąś "notke prostującą", bo z milczenia pozytywnego ("ciągle pracujemy!") zrobiło się milczenie negatywne ("nie mamy się czym pochwalić, to siedzimy cicho")

Edit. A meble są ładne, faktycznie. Tylko, że w jedynce też były. ;p

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lunon » 18 cze 2014, 22:52

Dlaczego przy każdej nowej odsłonie the sims jest ta sama śpiewka-
Drodzy państwo, mamy nowy, super, uber nowoczesny CAS, który pozwoli wam szczegółowo zmieniać sima.

Suabo czwórka na razie wypada.
Trochę mi z tego powodu smutno i napisałbym, że Will Wright się w grobie przewraca, ale psikus, bo jeszcze nie umarł XD

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 18 cze 2014, 23:08

Widać Will nie miał w temacie The Sims już nic do dodania, ale EA wyczuło zapach kasy i postanowiło wydać jeszcze parę części i kilkadziesiąt dodatków. Zakład, że na TS4 się nie skończy?

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 18 cze 2014, 23:33

Nie będzie można ubrań kupować, będzie jak w trójce. Wszystko będzie w szafie.. Jak dla mnie, totalnie rozczarowanie.

Moje domysły:
Jedzenie też będzie jak w trójce, w lodówce sklep. Pieluchy po zmianie będą magicznie znikać, a simy będą butelki dla dzieci brać z kieszeni, a dzieci je połykać..
soft2 soft2 soft2
Ostatnio zmieniony 18 cze 2014, 23:58 przez Shattered, łącznie zmieniany 1 raz.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 18 cze 2014, 23:46

Skąd ta informacja?
Jeśli to prawda, jestem już rozczarowany tą grą na całego...
Podstawę kupię, żeby mieć, żeby sprawdzić jak to funkcjonuje, ale w dodatki nie wiem czy będę się wgłębiał.
To jakiś żart co oni zrobili... Will naprawdę się pewnie za głowę łapie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 19 cze 2014, 0:22

Ultraviolence, zapytałaś ich na Twitterze i teraz jesteś sławna xD
http://simsvip.com/2014/06/18/the-sims- ... -clothing/

Rozczarowujące, bardzo rozczarowujące. Co jak co, ale że będziemy mogli kupować ubrania - tego byłem pewien. W TS3 nie ma na co wydawać pieniędzy, boję się, że w "czwórce" będzie tak samo :( .
Obrazek

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 19 cze 2014, 0:50

Ostatnio ich odpowiedzi to tylko "Nie, niestety nie będzie tego". W końcu to wszystko to tyle roboty... ;)


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości