The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Column15 » 17 cze 2014, 19:50

Denerwuje mnie to EA. Wydanie nowej generacji powinno być czymś wielkim, tysiąc pięćset sto dziewięćset nowych opcji, to co było dobre w poprzednich generacjach zachowane lub ulepszone (np. otwarty świat) a nie odświeżenie grafiki i cofanie się w rozwoju... No dobra, na te słabsze komputery można poczekać, ale nie aż tak słabe..
Obrazek
av by teaplease.

Awatar użytkownika
Funia
Posty: 99
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:49

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Funia » 17 cze 2014, 21:54

xoxorax pisze:To wszystko przez pośpiech ;)
Czy ja wiem... jaki pośpiech? Już dawno zapowiedzieli czwórkę,a wątpie żeby zaczęli ją "obmyślać" dopiero wtedy, kiedy została zapowiedziana... zapewne coś już w tym kierunku robili wcześniej... jeżeli wszystko jest robione na ostatnią chwile, to co w takim razie robili wcześniej -.- Grali w the sims 3? :haha:
Życie zawsze posyła do Ciebie same anioły... W Twoim otoczeniu nie ma dobrych, ani złych ludzi, są tylko tacy, którzy po prostu pomagają Ci stać się tym, kim jesteś.

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 18 cze 2014, 13:42

Nie będzie można edytować otoczenia, jedynie parcele.

https://twitter.com/SimGuruGraham/statu ... 8170035201

"Czwórka" jest cofnięta w rozwoju względem "trójki" <_< .
Obrazek

Awatar użytkownika
NyanCat
Posty: 158
Rejestracja: 06 sty 2014, 12:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: NyanCat » 18 cze 2014, 15:13

Guuki pisze:Nie będzie można edytować otoczenia, jedynie parcele.

https://twitter.com/SimGuruGraham/statu ... 8170035201

"Czwórka" jest cofnięta w rozwoju względem "trójki" <_< .
CO?! :wat:
Im się chyba w tyłkach poprzewracało!
Co to, The Sims 4 na konsolę?!
Boli ich, czy co?!
Grr...
Obrazek

A gdy zło ogarnie świat
Gdy słońca będzie mniej od cienia
Upadnie on i zgładzi nas
Potężny Gofer Przeznaczenia

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 18 cze 2014, 15:21

Nowe zdjecia z CAS'u:
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 18 cze 2014, 15:29

Na początku było zbyt pięknie, żeby było prawdziwie, no i przed samą premierą wychodzą na jaw najgorsze rzeczy :\ Brak edycji miasta, małą ilość parcel, ekrany ładowania... ciekawe jakie jeszcze obawy potwierdzą. Czyli nie będę mógł usunąć tych wstrętnych różowych drzewek ze swojego otoczenia :|
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 18 cze 2014, 15:32

Tworząc nową generację zapominają o istnieniu TS3. TS4 nie wykorzystało nic z poprzedniczki. To co sprawiło, że trójka odniosła sukces, nie znalazło się w nowej generacji. Brak: narzędzia stwórz styl, otwartego świata, możliwości stworzenia własnego otoczenia, etapu życia "młody dorosły" oraz wyzerowanie historii rodzin. The Sims 4 jest ulepszoną dwójką, gdzie zaczynamy wszystko od zera. Osoby, które nie grały w trójkę łatwo się przestawią na czwórkę. Zmieni się tylko grafika i dodali parę smaczków. Karmią nas tylko nimi, wmawiają że picie herbaty i jedzenie kanapki to będzie przełom. Chcą wymazać z naszej pamięci coś takiego jak otwarty świat i wmówić, że ten zamknięty ma wpływ na emocje naszych podopiecznych.

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Column15 » 18 cze 2014, 16:17

Echh, a już byłem tak blisko kupna czwórki... Mam nadzieję że jakoś mi to wynagrodzą :|
Popatrzcie na ostatnie zdjęcie dodane prze Larissę. Wiadomo było, że będzie tylko 5 grup wiekowych. Ale widać tam dziecko (które chodzi do podstawówki) a wybrana jest pierwsza opcja. Czyli w CASie nie będzie można robić małych dzieci? o.O
Obrazek
av by teaplease.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 18 cze 2014, 16:27

Czyli czego się ostatnio dowiedzieliśmy - że otoczenie będzie tylko półotwarte, podzielone ekranami ładowania, że nie będzie można edytować elementów otoczenia, tylko parcele, a także że w CAS-ie zabraknie jednej grupy wiekowej. Taaak... Niech żyją innowacje.

Ale to co najważniejsze zostaje - emocje. Twój Sim może być teraz wkurzony, albo szczęśliwy! Przynajmniej tą wspaniałą nowość daje nam EA i dzięki im za to.

Już pisałem, że czwórka nie wnosi nic takiego, by rozpoczynać nową generację - żadnej przełomowej zmiany. A cofanie się do ery dwójki kolejnymi ograniczeniami jest dla mnie jakieś absurdalne... Mieliśmy The Sims 4, teraz dowiadujemy się, że to będzie alternatywne The Sims 3, albo nawet The Sims 2,5...

Awatar użytkownika
NyanCat
Posty: 158
Rejestracja: 06 sty 2014, 12:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: NyanCat » 18 cze 2014, 16:44

Proponuję nowe logo The Sims 4!
Obrazek
(Wiem że wychodzi The Sims Pół, ale cii...)
Obrazek

A gdy zło ogarnie świat
Gdy słońca będzie mniej od cienia
Upadnie on i zgładzi nas
Potężny Gofer Przeznaczenia

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 18 cze 2014, 17:22

Ja nigdy nie edytowałam świata a jedynie parcele dokładałam itp. także mi to kompletnie obojętne czy można edytować czy nie...

Awatar użytkownika
PoProstuAnia
Posty: 219
Rejestracja: 30 kwie 2014, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: PoProstuAnia » 18 cze 2014, 17:28

NyanCat pisze:Proponuję nowe logo The Sims 4!
http://i59.tinypic.com/2rgc9q9.png
(Wiem że wychodzi The Sims Pół, ale cii...)
Ja tam się uśmiałam :)
A w świecie TS4 znowu cisza.. Myślałam, że teraz do premiery to już faktycznie zasypią nas informacjami ;/

Nie cytujemy z obrazkami. //Guuki
Obrazek

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 18 cze 2014, 17:41

No tym newsem o zablokowanym mieście to mnie zmartwili na zapas.
Nienawidzę po prostu, gdy się graczom wciska, że gra jest śliczna i doskonała, po czym się okazuje, że rzeczy w niej są może i są piękne, ale nieruchome i nieprzemieszczalne. Co to za przyjemność? Usiąść na ławce, która już zawsze będzie w tym samym miejscu.

Nie mówię już o tym, że uwielbiam od zera tworzyć własne otoczenia, miasta, osiedla. Jeśli będę zmuszony grać ciągle w DWÓCH światach i moim wyborem będzie "wierzby" czy "pustynia", to po niecałym miesiącu mi się to znudzi. nieważne, jak ulepszą jedzenie kanapek i tworzenie garbów na nosach, ja chcę po prostu mieć tą grę po swojemu, ze swoim światem i własnymi Simami... tak, jak zawsze. Czy ja chcę zbyt wiele?

A to porównanie do dwójki jest w tym wypadku całkowicie złe - można tam wrzucić swój własny, autorski świat wykreowany w simcity z samodzielnie ustawionymi drogami, potem narzędzie dodawania krajobrazu i hulajdusza z parcelami. Czemu w czwórce nie możemy również zrobić swojego świata na podstawie mapy z najnowszego simcity? Akurat rozmiar tamtejszych światów jest idealny do tego transferu!

Edit.
Oby nie wyszła z tego pewna błazenada typu:

Dodatek 1: Już niedługo Wasze Simy będą mogły pływać w basenach! Zbudujcie zjeżdżalnie i wstawcie całkowicie nową, przełomową drabinkę. Niech Simy pluskają się, jak nigdy wcześniej.

Dodatek 5: Znudzeni malutkimi domkami? Od teraz Simowie mogą mieszkać w apartamencie! Ta wspaniała i przełomowa innowacja umożliwia Twoim ulubionym Simom zamieszkać na jednej parceli w kilka rodzin. Tego jeszcze nie było.
...

Ostatni dodatek nr. 13: Dobrze Wiemy, że The Sims 5 już nadchodzi z całkowicie nowym systemem tworzenia Simów za pomocą intuicyjnych suwaków, ale mamy dla Was niespodziankę... Z najnowszym patchem 197.20b pierwszy raz w historii serii każdy gracz otrzyma możliwość edycji świata! Wyobraź sobie, że wszystkie drzewa i ulice teraz mogą zmienić położenie. Czyż nie wspaniała nagroda. Kochamy Was i słuchamy przez cały czas!

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Column15 » 18 cze 2014, 18:25

Smisiu pisze:Oby nie wyszła z tego pewna błazenada typu:

Dodatek 1: Już niedługo Wasze Simy będą mogły pływać w basenach! Zbudujcie zjeżdżalnie i wstawcie całkowicie nową, przełomową drabinkę. Niech Simy pluskają się, jak nigdy wcześniej.

Dodatek 5: Znudzeni malutkimi domkami? Od teraz Simowie mogą mieszkać w apartamencie! Ta wspaniała i przełomowa innowacja umożliwia Twoim ulubionym Simom zamieszkać na jednej parceli w kilka rodzin. Tego jeszcze nie było.
...

Ostatni dodatek nr. 13: Dobrze Wiemy, że The Sims 5 już nadchodzi z całkowicie nowym systemem tworzenia Simów za pomocą intuicyjnych suwaków, ale mamy dla Was niespodziankę... Z najnowszym patchem 197.20b pierwszy raz w historii serii każdy gracz otrzyma możliwość edycji świata! Wyobraź sobie, że wszystkie drzewa i ulice teraz mogą zmienić położenie. Czyż nie wspaniała nagroda. Kochamy Was i słuchamy przez cały czas!
całkiem możliwe :haha:
Obrazek
av by teaplease.

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 18 cze 2014, 18:26

Nie będzie można edytować okolicy? Serio? Nie wiem jak Wy, ale ja ZAWSZE choćby głupie drzewa sobie dodaje czy to jest dwójka czy trójka. Aż mi się nie chcę wierzyć w to co oni robią z tą grą. Jeszcze jak nie będzie tych basenów, to już pojadą po bandzie. Baseny nawet w jedynce były...

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 18 cze 2014, 18:39

Małych dzieci na zdjęciach z CAS nie widać, bo na targach E3 odwiedzającym udostępnione było okrojone demo gry. Krążą też plotki, że jeszcze ich w ogóle nie stworzyli, tak samo jak basenów...
Ale to żadne pocieszenie po tym wszystkim co robią z tą grą. Beznadzieja. Totalne cofnięcie się do lat sprzed trzeciej generacji. Z każdym dniem odkrywają kolejne minusy. Żadnej rewolucji, żadnej. Emocjami się nie jaram.
Naprawdę, coraz większe mam wrażenie, że gra jest robiona w jak największym stopniu pod ośmioletnie dziewczynki. Upraszczają w każdym aspekcie. A niby od 12+ PEGI sklasyfikowało...
Frustracja narasta we mnie z każdym dniem.
Dadzą kapelusze w kształcie zwierząt jako bonusową zawartość z Origin i myślą, że tym przekupią graczy?
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 18 cze 2014, 18:44

No, ale ludzie kupują. Na listach w sklepach w TOP 10 znajdują się gry z seri The Sims, Store też ma niezłą sprzedaż..
Więc co narzekać, gracze kupują więc oni robią co chcą bo gracze i tak kupią..
Basenów nie będzie.
Kto wie, może będzie jak w jedynce, dziecko w kojcu a potem już takie jak widzieliśmy..
Na tą chwilę to nawet bym się zastanawiała nad ściągnięciem tej gry, a co dopiero kupnem..
No szkoda. A byłam taka na nią napalona.. soft2 soft2
Graham.. Jak jego nie było, było dobrze.. Dawno wiedziałam, że to małpiszon..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
NyanCat
Posty: 158
Rejestracja: 06 sty 2014, 12:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: NyanCat » 18 cze 2014, 18:57

Poruszaliśmy ten temat. The Sims jest w oczach graczy nawet nieprofesjonalnych grą dla " 8-letnich dziewczynek". Więc widocznie EAxis stara się jak najbardziej tą teorię potwierdzić. A szkoda - The Sims (jedynka) była grą na poziomie, dwójka jeszcze była w miarę ok (w aspekcie poziomu trudności itd.).
Kiedyś The Sims to była gra na poziomie, teraz - nie oszukujmy się - jest kpiną nazywać się profesjonalnym graczem grając w Simsy. Niestety :|
Obrazek

A gdy zło ogarnie świat
Gdy słońca będzie mniej od cienia
Upadnie on i zgładzi nas
Potężny Gofer Przeznaczenia

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 18 cze 2014, 19:08

Gry OnLine, wiosna 2014 pisze:Spójrzcie na obrazki z The Sims 4, potem na screenshoty z The Sims 3 i jeszcze raz na te z The Sims 4... Siedzę nad klawiaturą – i zastanawiam się, jak wypełnić przestrzeń opisem nowości w najbardziej oczekiwanym przez męską część redakcji tytule tego roku. Odkładając sarkazm do kieszeni, w istocie Maxis szykuje trochę innowacji, które z rewolucją może i nie mają nic wspólnego, ale stanowią całkiem zgrabną ewolucję, uzasadaniającą sprzedaż omawianej produkcji w formie nowej odsłony, a nie dodatku. Przede wszystkim, Simowie jeszcze mniej będą przypominać cyborgów, otrzymując znacznie szerszy wachlarz emocji, którymi będą mogli zawracać nam głowę – a to dziewczyna ma w nosie moje małpie wygibasy i smutno mi, Boże, a to mąż nie pozmywał naczyń i dajcie mi wałek. Może być zabawnie – zwłaszcza że nasze wirtualne ludziki dostaną też w końcu atut „dual-wield”, podzielność uwagi i wielofunkcyjność. Równie znaczącą zmianą będzie uproszczenie procesów urządzania domu i kreowania Sima – w tym drugim przypadku znikną suwaki, a wszystkich operacji dokonamy bezpośrednio na pacjencie. Tworzymy panią naszego domu i chcemy ją uatrakcyjnić? Nic prostszego, chwytamy za odpowiednie miejsce i... dobra, to nie brzmi najlepiej. W każdym razie – „czwórka” objawieniem roku nie będzie, ale nastoletnie graczki pewnie i tak oszaleją na jej punkcie.
Już kiedyś ten tekst wrzuciłem, ale robię to znowu na potwierdzenie tego, co mówi NyanCat. Właśnie tak patrzy się w tej chwili na tą serię. Smutne. Ale wiemy, komu to zawdzięczać...

A już za chwilę ruszy machina marketingowa EA...

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Column15 » 18 cze 2014, 19:18

Jak myślę o tym zamkniętym półotwartym świecie i edytowaniem go, czuję się jakbym miał klaustrofobię i siedział w windzie z której już nigdy nie mogę wyjść. Czekam aż wyjdzie inny symulator życia tworzony przez ludzi z pasją, a nie z napalaniem na kasę.
Obrazek
av by teaplease.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości