The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikado » 15 cze 2014, 13:16

xoxorax, zapytani o to coś kręcili, że to bardzo trudne do zrobienia i inne takie bzdety, więc raczej znowu będzie teleport. Ciekawe, że dwie generacje wcześniej jakoś dali radę...

noone, pewnie chodzi o te filmiki, które pojawiały się przy tych sytuacjach w dwójce :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 15 cze 2014, 13:47

Ale wymyślacie już niektóre rzeczy na siłę :| Przy okazji premiery żadnej innej gry tak gracze nie jęczą jak przy Simsach :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Plamula
Renciści
Renciści
Posty: 122
Rejestracja: 18 gru 2013, 18:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Plamula » 15 cze 2014, 14:05

Cieszmy się że simowie nie teleportują się na kanapę, huśtawkę, do łóżka :D

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikado » 15 cze 2014, 14:20

Dawno już nie komentowałam żadnych nowych informacji, ale na wasze nieszczęście właśnie postanowiłam to zrobić :)

Nie podoba mi się pomysł z ekranami ładowania przy podróży do innej strefy. Skoro 5 lat wcześniej zdołali stworzyć otwarty świat i gra jako tako działała, to po tylu latach nie potrafią tego ulepszyć? Szczególnie, że do trójki, to coś mi się wydaje niezbyt się przykładali. Teraz mam wrażenie, że oni naprawdę chcą, by czwórka miała niższe wymagania od trójki :| Wcześniej myślałam, że mają być niższe, ale w stosunku do obecnych możliwości komputerów, a nie tak dosłownie... Wszystkie gry idą do przodu, a Simsy już nie tyle stoją w miejscu, co cofają się w rozwoju. Nawet grafika jest mniej szczegółowa od poprzedniej generacji. Myślę, że to po części może być wina braku jakiejkolwiek konkurencji. Ale już zaczynam zbaczać z tematu xD

Oglądając ostatnie filmiki zaczęła mnie razić nadmierna gestykulacja simów i czasem zbytnia nienaturalność, wręcz kreskówkowość ich zachowań. Owszem, mają oni być przerysowani, ale w pewnych momentach już przesadzili - choćby ta zdołowana simka na bieżni. Albo styl chodzenia a'la małpa soft9

Co tam jeszcze było... ach tak - podejrzany brak informacji o basenach. Coś mi się wydaje, że ich po prostu nie będzie i przedłużają podanie tej smutnej informacji, gdyż nie chcą stracić pierwszych klientów. Ale to tylko moje przypuszczenia xD

Ilość parcel i limit simów w strefach skomentuję później, jak już przestaną się pojawiać sprzeczne informacje :D

No i w czasie pisania mojego postu pojawiła się nowa wypowiedź Grahama. Zrozumiałam to tak, że simowie będą chodzić po ulicy bez ekranów ładowania, ale jak chcą wejść na jakąś parcelę, to zacznie się wczytywanie. Nie podoba mi się to, oj nie podoba.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 15 cze 2014, 14:32

SimsoManiak pisze:
Absolem pisze:Ale wymyślacie już niektóre rzeczy na siłę :| Przy okazji premiery żadnej innej gry tak gracze nie jęczą jak przy Simsach :P
Ale po co się cofać? Gry powinny iść do przodu a nie do tyłu.. Powinni dodawać nowe opcje a nie je usuwać. ;/

A kto mówi o cofaniu? Większość z rzeczy tu wypisywanych to niepotwierdzone domysły :\ Nic nie było jeszcze mówione o animacjach samochodów, basenach czy paru innych sprawach, a już wielu jęczy, że nie będzie tego wszystkiego w grze. A potem inni to czytają i myślą, że to już potwierdzone informacje i się chaos robi.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikado » 15 cze 2014, 14:39

Absolem pisze:Nic nie było jeszcze mówione o animacjach samochodów
Ekhem c:

Simified: Will Sims be able to have and own cars? Will cars in The Sims 4 have functions similar to The Sims 2 (opening doors, etc.) or will they be like The Sims 3?

Grant
: Sims will definitely be able to own and have cars! As far as how they will function, I cannot comment on that yet. I do know that opening doors, like in The Sims 2, would require a lot from our animations team, so this may or may not happen.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 15 cze 2014, 16:08

Mikado pisze:
Absolem pisze:Nic nie było jeszcze mówione o animacjach samochodów
Ekhem c:

Simified: Will Sims be able to have and own cars? Will cars in The Sims 4 have functions similar to The Sims 2 (opening doors, etc.) or will they be like The Sims 3?

Grant
: Sims will definitely be able to own and have cars! As far as how they will function, I cannot comment on that yet. I do know that opening doors, like in The Sims 2, would require a lot from our animations team, so this may or may not happen.
No i co to mówi wg Ciebie? Ta informacja nie mówi nic, tylko przypuszczenia, przypuszczenia i jeszcze raz przypuszczenia :) "Może będzie, może nie będzie".
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikado » 15 cze 2014, 16:16

Absolem pisze:No i co to mówi wg Ciebie? Ta informacja nie mówi nic, tylko przypuszczenia, przypuszczenia i jeszcze raz przypuszczenia :) "Może będzie, może nie będzie".
Napisałeś, że nic nie było o tym mówione, więc ci dałam cytat, w którym było coś mówione. A to, że nie potwierdzili niczego na 100%, to już inna sprawa c:

I ludzie, nie róbcie niepotrzebnych drzewek, niedługo będą zajmowały całą stronę xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 15 cze 2014, 16:19

Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 15 cze 2014, 16:36

<sarkazm>
Oj taaam... Nie mogą wszystkiego zrobić dobrze na raz. Jak później TS5 wydadzą? Nie pomyśleliście o tym?
</sarkazm>

A tak poważnie. Nie wiem czy ta animacja wsiadania do samochodu jest aż tak potrzebna. Lekka strata simowego czasu bym powiedziała. Są istotniejsze kwestie. Ładne to było dla oka w TS2 nie przeczę. Jednak bez animacji wsiadania do samochodu świat się nie kończy.

Jest wiele innych aspektów rozgrywki do których wnieśli poprawę, a które nadają smaczku całej rozgrywce. Jak multitasking czy nowe interakcje z innymi simami. Dlatego polemizowała bym z teorią że wszystko w TS4 zabierają twórcy i robią same kroki do tyłu.

Co mnie najbardziej dziwi to polityka EA odnośnie trzymania wszystkiego w tajemnicy. Oczywiście, że starają się karmić hype abyśmy nie stracili zainteresowania.
Jednak The Sims nie jest jakimś tam tytułem. Ma rzeszę fanów i o popularność nie musi się martwić. Ubisoft na E3 pokazali dwa piękne gameplaye Asassyna. Gra wychodzi ponad miesiąc później niż simsy watro zauważyć. I nie martwią się o brak zainteresowania, ani nie dozują informacji fanom. A EA robi z tego wszystkiego wielką tajemnice. Bez sensu.

^ Ładnie wytłumaczone na czym to wszystko polega. Jak dla w TS4 nie znika nagle otwarty świat, a jedynie pojawia się potrzeba krótkiego doładowania jego elementów. która zapobiegnie dziwnym lagom gry ^^

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 15 cze 2014, 17:11

Co do multitaskingu to przypadkiem nie zapowiadali też tego przed TS3? Było nawet takie zdjęcie, jedno z pierwszych, na którym simowie byli w kuchni i pisali coś, że jeden sim robi jedną rzecz, drugi inną i razem gotują obiad :p Znalazłem, tutaj jest ten screen.

Swoją drogą, jak patrzę na ten screen to przestaję żałować, że nie będzie CASt

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Rai » 15 cze 2014, 17:42

Marathai pisze:Co mnie najbardziej dziwi to polityka EA odnośnie trzymania wszystkiego w tajemnicy. Oczywiście, że starają się karmić hype abyśmy nie stracili zainteresowania.
Jednak The Sims nie jest jakimś tam tytułem. Ma rzeszę fanów i o popularność nie musi się martwić. Ubisoft na E3 pokazali dwa piękne gameplaye Asassyna. Gra wychodzi ponad miesiąc później niż simsy watro zauważyć. I nie martwią się o brak zainteresowania, ani nie dozują informacji fanom. A EA robi z tego wszystkiego wielką tajemnice. Bez sensu.
Wydaje mi się, że TS4 jest po prostu jeszcze nieskończone. Także nie mogą pokazać prawdziwego gameplay'u... Mam wrażenie, że seria The Sims ostatnio jest jakaś robiona taka "w pośpiechu". Wystarczy spojrzeć na ostatnie dodatki do Store, np. tą karuzelę. Jest brzydko wykonana, niestarannie, jakby na szybko. Jakby robili wszystko w ostatniej chwili. Może z TS4 jest podobnie.

Ciekawi mnie kwestia małych dzieci i niemowląt. Że niemowląt nie można w CASie edytować, to rozumiem. Ale co myślicie o tym?
Obrazek
Czy ta postać z balonikami to małe dziecko, potem jest dziecko, nastolatek, dorosły i emeryt? Bo na tym filmiku ja byłam pewna, że autor robi dorosłego Sima, a chyba robił nastolatka w takim razie. Bo ten szkrab z balonami musi być małym dzieckiem... Chociaż dla mnie bardziej na dziecko wygląda. oO
Ciekawe, czy wszystkie małe dzieci będą do siebie podobne jak w TS3, czy takie paskudne jak w TS2. XDDD
I ciekawe, czy niemowlęta będą miały różny kolor włosów i oczów jak w TS2, czy wszystkie identyczne jak w TS3...

Obrazek
To wnętrze MEGA mi się podoba. *-* Świetny styl, zakochałam się. <3

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 15 cze 2014, 17:54

No tak, to wygląda jakby wydawali to w pośpiechu, skoro mówią że na targach prezentują demo w wersji Alpha... To nie mają nawet bety a już za parę miesięcy premiera? Chyba, że czegoś nie rozumiem. Poza tym też był bardzo mały odstęp między ostatnim dodatkiem do TS 3 a nową częścią gry. Tylko, że graczy to nie powinno obchodzić.

Ktoś pisał o tym, że EA niewiele mówi o Simsach, a inni producenci, tacy jak Ubisoft pokazują gamplaye. Myślę, że może chodzić o to, że w TS4 wiele rzeczy okrojono, zabrano z TS3 więc nie chcą się tym chwalić, bo nie ma czym, a wiedzą że masa fanów i tak kupi tę grę w ciemno ;)

Piszczac
Posty: 98
Rejestracja: 10 sty 2014, 7:30

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Piszczac » 15 cze 2014, 18:22

Prawie rok od ostatniego dodatku, to nie jest mały odstęp.

Awatar użytkownika
lemurek6
Posty: 129
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:34

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: lemurek6 » 15 cze 2014, 18:46

W ogóle ostatnio nie wspominali o wielozadaniowości, czyżby ją usunęli, bo "słabe komputery jej nie uciągną"? Te pokoje z poprzedniej strony są świetne, ale co z tego, skoro cała reszta już nie.

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 15 cze 2014, 18:49

Multitasking, był opisany pamiętam jako możliwość rozmawiania simsów podczas wykonywania czynności jak gotowanie czy ćwiczenie z tego co pamiętam. Możliwe, że się twórcom zmienia definicja multitaskingu co generację xD

Wydaje mi się, że gra już jest prawie skończona, a przynajmniej najistotniejsze elementy gameplayu. Inaczej nie udało by im się wydać gry we wrześniu :P. (Chyba, że mają jakiś baaaaaaaardzo ułomny waterfallowy system pracy. W tedy krzyżyk im na drogę. xd) Odstęp czasu między wydaniem dodatku a kolejnej generacji nie ma znaczenia, ponieważ nad czwórką pracuje całkiem nowy team developerski.

Nie sądzę, że obawiają się, że gra będzie kiepska i nikt nie kupi. Jeśli gra będzie faktycznie kiepska to ludzie poczują się oszukanie po zakupie podstawki i nie kupią dodatków, więc nie tędy droga.

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 15 cze 2014, 18:57

Ale jednak wydali trójkę, która miała tysiące błędów i ludzie też mocno narzekali na plastusiowy wygląd simów. Olali wtedy te uwagi i dalej wydawali dodatki. Oczywiście miało to wpływ na sprzedaż i teraz dopiero naprawiają swoje błędy.

Jeśli chodzi o usprawnienia w TS 4 to zauważyłem jedną rzecz w trailerze z E3, o której chyba nikt nie mówił. Jak na początku pokazane jest 'żywe' miasto to jest simka, która uprawia jogging i tak dość sprawnie wymija sima, który jest naprzeciwko. Nie wygląda to tak, że odskakuje na kilometr, tylko robi taki subtelny ruch :P. Ale to jest szczegół akurat...

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 15 cze 2014, 19:00

Jeszcze dodam swoje trzy grosze. :P
Otoczenie ma się dzielić na pięć dzielnic czyli handlowa, parkowa, z barami i klubami itd. oraz na tzn. podstawę? W której simowie będą mieszkać, spotykać sąsiadów przed domami, podkradać im gazety.
Patrząc na zwiastuny na, których pokazane są okolice domków jednorodzinnych nie wyobrażam sobie, że zostaną one podzielone na dzielnice z pięcioma domami.
Jeśli planują zrobić - okolica domów jednorodzinnych oraz pięć dzielnic to mi to pasuje. Ekran ładowania pojawi się po to byśmy nie musieli oglądać przez minutę niezaładowanych simów lub szarych obiektów. Jak jeszcze przemieszczanie się po dzielnicach będzie podobne do przemieszczania się po regionach w SimCity5 to pomysł będzie trafiony.

Nowe zdjęcie z kanapą.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 cze 2014, 19:05 przez Jackob, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Column15 » 15 cze 2014, 19:10

Ćśś, mulitasking będzie, proszę nie zapeszać i nie krakać :P
Nareszcie można się Mrocznemu dokładniej przyjrzeć! Ta kosa *.* Ale jednak powinien mieć tą groźną wersję Króliczka Lodókowego :D
Obrazek
av by teaplease.

Awatar użytkownika
PoProstuAnia
Posty: 219
Rejestracja: 30 kwie 2014, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: PoProstuAnia » 15 cze 2014, 19:11

Gra o Tron w TS4? :D lubię to!
I ten Joffrey :D
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości