The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
lemurek6
Posty: 129
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:34

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: lemurek6 » 11 cze 2014, 21:52

Alasky pisze:(...) Widze ze EA celuje w inna grupę wiekowa juz po całej bandzie
Z jednej strony celują w dzieci, które nie znają poprzednich simsów, nie mają porównania i i tak będą się nimi zachwycać. Grafika także jest taka trochę bardziej dla dzieci. A z drugiej strony zawsze wtrącają coś o bara-bara i tworzą friends with benefits... . Nie wiem, kto im obmyślał tę część, ale mam wrażenie, że to były dwie różne osoby, które nie mogły dojść do porozumienia.
A tak btw, to TS4 nie ma tego, czego brakuje mi w TS2 - otwartego świata i CAStu. Równie dobrze mogę sobie odpalić dwójkę, wyjdzie na to samo (zwłaszcza że czwórka jest nią mocno inspirowana).
Zresztą z CAStem było tak samo jak z tym otwartym światem. Najpierw były plotki, w które nikt nie chciał uwierzyć, że zabraknie tego, co było tym WOW w trójce. Potem EA to potwierdziło i wszyscy zaczęli narzekać, ale w końcu pogodziliśmy się z tym. Z otwartym światem będzie tak samo, tylko że to już jest przegięcie. To nie jest seria, która idzie naprzód, tylko seria, która się cofa! Ja nie wymagam cudów, ale tego, żeby coś, co było w poprzedniej części zostało poprawione, zoptymalizowane, a nie usunięte, bo "gra nie będzie płynnie chodzić". Pewnie w The Sims 5 usuną 3D (powracając do korzeni jedynki), bo "słabsze komputery", no i wtedy to będziemy sobie grać bez żadnych ścin.

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 11 cze 2014, 22:44

Dobrze powiedziane ;).
Nie mówiąc o tym, że wydali do tego, że otwarty świat i CASt były nienajlepszym rozwiązaniem przyznali się dopiero teraz. Po wydaniu nastu rozszerzeń :p. Zrobili bubla i dalej w niego brnęli :p

Awatar użytkownika
Funia
Posty: 99
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:49

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Funia » 11 cze 2014, 23:05

Nie wiem jak będzie wyglądał w praktyce ten pół otwarty świat(kiepsko by było gdyby było zamrożenie czasu, choć myśle że chyba się by nie odważyli do tego posunąć...) Dla mnie fajnie prezentują się animacje, wreszcie simy wydają się żywe i nie stoją jak klocki w ts3. Jak czasem teraz gram w dwójkę to mam wrażenie, że simy z ts2 miały bardziej rozbudowaną mimikę niż te w trójce....
Życie zawsze posyła do Ciebie same anioły... W Twoim otoczeniu nie ma dobrych, ani złych ludzi, są tylko tacy, którzy po prostu pomagają Ci stać się tym, kim jesteś.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 11 cze 2014, 23:12

Ja dopóki twórcy osobiście nie napiszą o tym świecie to będę miał nadzieję, że to jakaś bujda. Póki co targi E3 przyniosły większość beznadziejnych wieści o samych ograniczeniach. Półotwarty świat i niby te 20 simów maksymalnie na parceli publicznej? Do kitu, beznadzieja, zacofanie i głupota twórców, którzy w ogóle nie posłuchali fanów narzekających na małą ilość simów w klubach! A otwarty świat? Przecież to głównie on stoi za sukcesem TS3, inaczej ludzie by zostali przy dwójce, a teraz chcą to znowu ograniczyć...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 12 cze 2014, 0:03

Ale się wszyscy nakręcacie, że będzie źle. Mi się nie podobała trójka ponieważ był otwarty świat, ale mało oferował. Nie przeczę że trójka przyniosła dużo fajnych zmian jakie mam nadzieję zobaczyć w czwórce jak osobistości czy możliwość samo zatrudnienia, kurorty. Ale największa nowość w trójce polegająca na otwartym świecie polegała na tym że sims mógł sobie pojść na parcele publiczną i zniknąc w króliczej norze. Z kilkoma wyjątkami oczywiście.
Bardzo podoba mi się pomysł giełdy w czwórce.
Uważam że podział na dystrykty, pod warunkiem że będzie czas wszędzie ten sam jest całkiem dobry. Ma być mniej króliczych norek, na które wszyscy narzekali przecież. Oddzielne dzielnice z dobrze funkcjonującymi atrakcjami oznaczają dla mnie, że sims w restauracji faktycznie siedzi przy stoliku i jest obsługiwany przez kelnera, a nie miejsce będące króliczą norą. Myślę właśnie że stąd pomysł na takie rozwiązanie, aby w dzielnicy z atrakcjami faktycznie były atrakcje a nie simsy znikające w budynku. I 30 sekund ładowania jest do przeżycia w takim rozwiązaniu.
20 simsów w jednym budynku - super w końcu nie będzie sytuacji że klub świeci pustkami.
Mnie to nie zraża do nowej generacji w żaden sposób. Czekam na więcej ciekawych informacji.

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 12 cze 2014, 0:21

Nowy avatar: SimGuruSteph

Obrazek

Alexis z SimsVIP na pytanie "Czy pytałaś o samochody i garaże?" odpowiedziała "Tak. Bez komentarza."

https://twitter.com/SimsVIP/status/476832813811900417

Nie wiem jak Wy to odbieracie, ale według mnie czeka nas totalne rozczarowanie. Pewnie znowu teleportacje...
Obrazek

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 12 cze 2014, 1:11

To wszystko wygląda... podejrzanie.
Unikają mówienia o wielu rzeczach. Nie wiem czy to jakaś kolejna ich zagrywka czy po prostu nie chcą wysłuchiwać przez kolejne 3 miesiące narzekań fanów "bo nie ma animacji wsiadania do samochodu", " bo nie ma otwartego świata", bo to i tamto. Na to mi to wygląda.
Tak jak mówiłam, półotwarty świat mi nie przeszkadza, byle by był postęp historii. Jeśli z niego zrezygnują to będzie idealny strzał w stopę i ja rezygnuje z tej gry, bo mogę sobie zainstalować dwójkę i wyjdzie mi na to samo.
Brak animacji wsiadania do samochodu jakoś przeżyje, chociaż znajdujemy się juz w czwartej generacji i takie coś, co jest raczej nietrudne do wykonania, powinno być w grze.


Nowe screeny:
Obrazek
Obrazek

FILMIK przedstawiający nowe style chodzenia: https://mtc.cdn.vine.co/r/videos/1EEFEE ... 49IfGf7AWR

Edit:
Przeczytałam wzmiankę z wywiadu w której Graham tłumaczy ze to co robią z otoczeniami to taka mieszanka stylu z TS3 i TS2. Otwarty świat z trojki i żywe otoczenie z dwójki.
I jeszcze mała ciekawostka: możemy zrywać oraz ucinać różne kwiaty oraz rośliny z otoczenia i zasadzać je we własnym ogródku.

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 12 cze 2014, 1:49

Jeśli twórcy nie komentują, może też nie komentujmy tych biednych samochodów ;) Fakt jest tylko taki, że auta będą. Jeżdżące.

Co do stylów chodzenia, to mogli dodać coś naturalnego, a nie goryla i słodką idiotkę. XD

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 12 cze 2014, 8:00

Panowie z GameSpot dzielą się wrażeniami z wiązanymi z TS4 na e3

http://www.youtube.com/watch?v=7VyYBX3G0y0

Wywiad z Grahamem o którym była mowa w poscie Larissy

https://www.youtube.com/watch?v=LSvjLaqnEFQ#t=20

Artykuł z simsvip o aspiracjach i cechach

http://simsvip.com/2014/06/12/the-sims- ... more-37470

Piszczac
Posty: 98
Rejestracja: 10 sty 2014, 7:30

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Piszczac » 12 cze 2014, 8:41

Marathai pisze:Panowie z GameSpot dzielą się wrażeniami z wiązanymi z TS4 na e3

http://www.youtube.com/watch?v=7VyYBX3G0y0

Patrząc na ich miny, to od razu widać, ze nie traktują naszych simów poważnie :haha: Może powinni mieć tam jakieś parytet płci w firmie i jednak wysłać na E3 jakąś babeczkę :D

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 12 cze 2014, 8:48

WOW czyli kwiaty będziemy mogli sadzić, czyli będzie trzeba je podlewać i pielić. No jak tak będzie to ja jestem ucieszona :D
Mam tylko nadzieję, że z warzywami i owocami nie będzie tak, że wszystkie rosliny na tak samo wyglądającym krzaku będą..
Tragedia, że nie będzie tej animacji wsiadania do samochodów, naprawdę! Nie uważam, żeby to było takie trudne. Po prostu im się nie chce. Ale w sumie od początku to wiedziałam..
Teraz tylko pozostaje nam czekać na to, że nie będzie postępu historii. A wszystko możliwe..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 12 cze 2014, 8:54

https://www.youtube.com/watch?v=JHhI9tI ... 5816C2E490 - ten filmik pochodzi z The Sims Zwierzaki na Xbox. Zastosowano tutaj podział miasta na kilka dzielnic, taki jaki rzekomo ma być w TS4. W 2:30 minucie filmu widać przejście pomiędzy jedną, a drugą dzielnicą. Pojawia się ekran ładowania i faktycznie trwa to w zasadzie chwilę. Tragedii nie ma, choć i tak uważam, że można było to zrobić inaczej. Liczę na to, że jeśli faktycznie coś takiego zostanie zastosowane w TS4, to że te dzielnice będą do siebie ściśle przylegały, bo na tym filmiku są pomiędzy nimi niewykorzystane przestrzenie, do których nie można się udać.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 12 cze 2014, 8:58

Wciąż pozostaje niewiadomy postęp historii.
Czemu on tak to w tajemnicy trzymają, coś chyba jest na rzeczy, może to gorzej wygląda. A może tego postępu właśnie nie ma..
Nic naprawdę, nic nowego nie dowiedzieliśmy się z tego E3, jedynie dostaliśmy uroczy filmik z Historiami <3
Simy robią sobie sweet focie, myślicie, że będzie można robić normalnie zdjęcia?
Zobaczcie, że na tym zdjęciu na górze jest ikona odkurzacza. Może będzie można odkurzać soft9 soft1

Jakiś zielony skin, jeszcze tego brakuje, żeby tacy simowie łazili po mieście.. Btw uwielbiam tą sukienkę :sweet:
https://www.flickr.com/photos/simsvip/14402539954/
WOW ile kolczyków :aww: Dali style chodzenia, ale zabrali ulubiony posiłek i muzykę. Te style to takie przegięte. Kto tak chodzi? -.-
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=YC53F3I1AMI[/youtube]
Jeśli robiła siebie, nie podobna do siebie
Ostatnio zmieniony 12 cze 2014, 9:42 przez Shattered, łącznie zmieniany 3 razy.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 12 cze 2014, 9:19

Zamarłam jak zobaczyłam ten pół otwarty świat na Xbox :/
Mało ciekawie to wygląda mało...ja lubię "iść"za simem moim który jedzie tam czy tam a nie te ekrany :/
Mi osobiście się to nie podoba...a jeszcze jak nie będzie postępu historii to już całkowicie "dobiją" mnie tym :/

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 12 cze 2014, 9:52

Wiadomo że simsy na konsoli to zły pomysł xD
Świat simó na xboxa to jedynie przykład o co chodzi z półotwartym światem ;]
Liczę że lepiej to zrobili niż na konsoli, zwłaszcza że ts3 zwierzaki na konsole wyszło w 2011 roku więc mieli spoooro czasu żeby tą koncepcje udoskonalić

@edit: Hymm... Tak sobie myślę, niech lepiej zrobią porządnie to Willow Creek, niż kilka światów słabo i będę usatysfakcjonowana :P

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 12 cze 2014, 10:15

Nie no, myślę że bankowo lepiej będzie to wyglądało niż na konsoli. The Sims na konsole nigdy nie było tak dopracowywane jak na PC.

Ogólnie nasuwa mi się takie stwierdzenie: jeśli wg nich te wszystkie rzekome ograniczenia (wciąż nie widziałem nigdzie żadnej informacji oficjalnej na ten temat) mają usprawnić rozgrywkę i jej płynność to ja się pytam, po co w takim razie wydają w ogóle teraz TS4? Skoro wg nich tyle rzeczy obecnie jest niemożliwych to może niech sobie czekają kolejne 5 lat, aż w końcu będą w stanie porządnie dopracować takie rzeczy :\ Jak nie są gotowi to po co pchali paluchy do nowej odsłony, było dopracowywać trójkę, o!
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 12 cze 2014, 10:22

Absolem pisze: Ogólnie nasuwa mi się takie stwierdzenie: jeśli wg nich te wszystkie rzekome ograniczenia (wciąż nie widziałem nigdzie żadnej informacji oficjalnej na ten temat) mają usprawnić rozgrywkę i jej płynność to ja się pytam, po co w takim razie wydają w ogóle teraz TS4? Skoro wg nich tyle rzeczy obecnie jest niemożliwych to może niech sobie czekają kolejne 5 lat, aż w końcu będą w stanie porządnie dopracować takie rzeczy :\ Jak nie są gotowi to po co pchali paluchy do nowej odsłony, było dopracowywać trójkę, o!
dokładnie !

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 12 cze 2014, 10:28

Bo z 3 był taki problem że mogli próbować ratować ją gdy były jeszcze te pierwsze 2-3 dodatki, teraz już jest ich za dużo i jakby mili ją łatać to zbyt wiele kasy by na to wydali, widocznie bardziej opłaca im się wydawać nowy tytuł - w końcu większy zysk będzie.

Narzekacie na brak postępu historii, przecież nikt tego nie powiedział, że nie będzie. Ba, ja jestem pewien, że o to nie trzeba się martwić :P Oni nie są chyba aż tak głupi by takie błędy robić. Już nie przesadzajcie, EA idzie TYLKO na kase ale nie aż w takim stopniu by cofać się w rozwoju. To TS1 kojarzy się wielu osobom bardzo miło i nostalgicznie, równie dobrze mogli się an niej wzorować i zabrać starzenie się simów, bo jedynka się dobrze sprzedawała i nikt nie narzekał w tamtych latach, no to dadzą to samo w odświeżonej wersji graficznej. Chyba nie jesteście tacy naiwni, że oni są.
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 12 cze 2014, 10:30

Z takich dziwnych kolorów skóry, na tym zdjęciu, widać tylko zielony i niebieski. Zielony na pewno jest dla kosmitów, niebieski być może dla dżinów. Przyjemnie by było zobaczyć dżina w podstawce, ale na zasadzie tego "dwójkowego", nie "trójkowego". Kosmici, mam nadzieję, że będą od razu.

Dla mnie teraz najważniejsza i tak jest informacja co z postępem historii i zamrażaniem czasu podczas podróży między strefami. Od tego zależy czy kupię grę.

Nie wiem co sądzić o tych stylach chodzenia. Bardzo fajne urozmaicenie, ale to wygląda tak przesadnie i nienaturalnie, że jeśli cały czas Sim będzie chodził jak goryl na przykład to zwariuję chyba.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 12 cze 2014, 10:41

Podejrzewam, że dziwne kolory skóry będą zablokowane dla simów miastowych. W TS3 przecież też nie spawnowali się NPC z dziwnymi kolorami skóry :)

Co do zamrażania czasu to raczej wątpię. W tych ekranach ładowania chodzi raczej o to, żeby załadować wszystkie szczegóły jednej dzielnicy, a zamazać drugiej, przez co główna dzielnica będzie z full detalami, a pozostałe zamglone, tak jak to widać na zdjęciach. Postęp historii i czas będzie pewnie leciał tak samo dla wszystkich.

A co do filmiku, to najfajniejszy CAS jaki był, nie ma wątpliwości :P Mnóstwo ubrań, fryzur i akcesoriów, przez co nie będzie czuć, że to dopiero podstawka. Jak na razie widać mało cech, za to całkiem sporo aspiracji (rok temu byłą mowa tylko o 5 czy 6, a jest ich dwa razy więcej). Ale mniejsza ilość cech niż w TS3 mi nie przeszkadza, bo z tego co pamiętam mają być inne w czasie gry do odblokowywania, poza tym masa cech z TS3 była nieprzydatna i niewykorzystywana.

Widać również, że kolorów skóry, włosów czy wariantów kolorystycznych ubrań jest na tyle dużo, że chyba mało kto odczuje brak kreatora stylów :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości