The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 11 cze 2014, 18:03

Ja tam nie narzekam na 20 osób w klubie, mi to wystarcza.
I fajnie ze teraz podczas bara bara simka będzie mogła zajść w ciąże. To sprawi ze historie czasami nie będą sie układały tak jak chcieliśmy przez nieplanowane ciąże. xD

Awatar użytkownika
lemurek6
Posty: 129
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:34

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: lemurek6 » 11 cze 2014, 18:14

Sam pomysł z dzielnicami nie jest zły, przynajmniej nie będziemy musieli czekać tyle na to, aż simowie się zjawią. A z postępem historii może być na kilka sposobów:
-mogą zrobić tak, że jedziemy jednym z simów do innej dzielnicy, tam nim gramy, a kiedy już będziemy chcieli wrócić, to cofamy się w czasie do momentu wyjazdu tego sima i gramy pozostałymi domownikami (aż przyjedzie nasz sim, wtedy wszystko wraca do normy), aczkolwiek to jest dziwny pomysł, bo np. spotkamy jakiegoś sima na mieście, a po cofnięciu się w czasie zaprosimy go do domu - to tak jakby był w dwóch miejscach jednocześnie (ale to i tak lepsze niż podróże w czasie naszych bohaterów).
-ew. mogą zrobić tak, że każda parcela, na której przebywa nasz sim, jest załadowana, i można między nimi przeskakiwać (jeśli są w różnych dzielnicach - poprzez szybkie oddalenie widoku i przybliżenie na drugą parcelę) - ale jeśli pojedziemy kilkoma simami do różnych dzielnic, to zaczną się problemy, bo praktycznie całe miasto będzie musiało być załadowane.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 11 cze 2014, 18:17

Ja bym na razie wrzucił na luz z tymi ekranami ładowania, bo na razie każdy co innego gada. Niektórzy czytają informacje w innym języku i źle tłumaczą dlatego ja spasuję dopóki twórcy wprost nie pokażą o co chodzi z tym ładowaniem.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 11 cze 2014, 18:24

No nie wiem, ale nie wydaje mi się, żeby usunęli opcję postaraj sie o dziecko, zostawiając tylko same bara bara.
No właśnie, strasznie milczą w związku z tymi ekranami.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
bluekuba
Posty: 447
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: bluekuba » 11 cze 2014, 18:26

Column15 konferencja EA zaczyna się o 22.
Obrazek

Awatar użytkownika
lemurek6
Posty: 129
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:34

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: lemurek6 » 11 cze 2014, 18:46

Dzisiaj też jest konferencja EA? Fajnie, może pokażą nam coś więcej.
EDIT: Jest w godzinach 22:00-22:20 i dotyczy "niezapowiedzianego tytułu od Electronic Arts", więc wątpię, by była ona na temat TS4. Sądzę, że to wszystko czego się dowiedzieliśmy na E3 (a do premiery mniej niż 3 miesiące). ;/

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 11 cze 2014, 19:06

Zaczynam się powoli nakręcać na czwórkę :D

Chciałabym w końcu zobaczyć małe dzieci! Mam nadzieje że w tej części bardziej zadbają o tą grupę wiekową.

Co do tych ekranów wyczytywania...mam mieszane odczucia. Z jednej strony, jeśli dzięki temu gra będzie płynniej chodziła, nie będzie bugów itd. to jestem na tak. "System" dzielnic, byłby fajny, ale z drugiej strony jeżeli działało by to na takich zasadach jak w 2 to byłoby to cofanie się do tyłu...a dokładniej to dla mnie osobiście największym problemem by było uniemożliwienie pójścia x ilością simsów w 2/ kilka, różnych miejsc...wolę poczekać na konkretne info na jakich to zasadach będzie wyglądało.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2014, 19:09 przez Guuki, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Cofać się można tylko do tyłu. Niepotrzebny zwrot wykreśliłem. ;)

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 11 cze 2014, 19:09

Bosz bylam tak napalona na TS4 az do teraz...niech lepiej wyjasnia o co chodzi z tym światem...mi ok sie gra w TS3 otwarty swiat elegancko dziala i nie przeboleje tego jak mi go "zamkna" w TS4...

Masz babo placek tak mnie to zniesmaczylo ze az niemal zniechecilo :(

I zgadzam sie bezsens patrzec na starsze kompy tak jak napisal Guuki ze ma to isc do przodu nie do tylu...
Ostatnio zmieniony 12 cze 2014, 8:50 przez diamond5, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 11 cze 2014, 19:13

Ludzie na pewno nie będzie tak, że będzie okolica z 10 domków i potem będą kolejne tak się ładować. To pewnie będą takie okolice jak Sunset Valley jedna, lub połowa SV. Przecież gdyby zrobili mini okolice to by strzelili sobie w stopę, to byłaby chyba ostatnia gra pod tytułem The Sims. Wpadacie w panikę a jeszcze nic tak naprawdę nie wiadomo dokładnie. Wkurza mnie już EA z tym milczeniem o najważniejszych rzeczach.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2014, 19:38 przez GamerTR9, łącznie zmieniany 1 raz.
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 11 cze 2014, 19:16

No niby tak z tymi kompami, ale hmm...większość osób raczej kupuje komputer dopóki się nie padnie na amen i dopiero wtedy są zmuszeni kupić nowy. Raczej mało kogo stać żeby sobie co 3-5 lat kupować nowy, wypasiony komputer, choć "stary" dobrze działa, bo "żeby najnowsze gry odpaliły". No a wiadomo że EA chce jak najwięcej $ zarobić.

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 11 cze 2014, 19:26

Ale nie wiemy jak będzie wyglądał ten ekran ładowania w żaden sposób :P Czy będą wyglądały jak w ts3 kiedy na przykład wyjeżdżamy na studia? To by była przesada.
Moim zdaniem to będzie doświadczenie na zasadzie świata półotwartego. Czyli czas wszędzie jednakowy a zony będą się doładowywały po drodze.
Załóżmy mamy 2 osobową rodzinę. Jeden sim idzie sobie na siłownie i zaczyna ćwiczyć. Drugi w domu zaczyna gotować sobie obiadek. Robi go zjada. W tym czasie sim ćwiczący się męczy i idzie pod prysznic. Przeskakiwanie między dwoma simami będzie wymagało małego doładowania obszaru na bieżąco przez na przykład małe chwile kręcące się kółeczko. To musi mniej więcej tak wyglądać. Przecież tej gry nie tworzą pięciolatki. Maxis zdaje sobie sprawę że nie mogą nagle zrobić kroku w tył i powrót do ts2, ponieważ stracą rzesze fanów i pieniędzy.

O i właśnie twitch podał dokładny rozkład co będzie i nie widzę na czasie dla EA simsów :(

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Column15 » 11 cze 2014, 19:39

Ej no, ja się napaliłem już że na tym E3 zobaczymy gameplay i wgl, a tu kolejne videostory. I to tylko jedno. Żenada. soft2
Ale kurczę, mam jednak nadzieję że te ekrany ładowania to tylko stan przejściowy, nie wyobrażam sobie grania dwoma simami w dwóch innych dzielnicach. A jak będzie podział na zone'y to chyba poczekam na moda :szkoda: O ile ktoś się podejmie takiego wyzwania.

EDIT: Nowy wpis o półotwartym świecie na Dotce. http://sims.arhn.eu/2014/06/cos-o-polotwartym-swiecie/ Ale 30 sekund to za dużo :(
Obrazek
av by teaplease.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 11 cze 2014, 19:47

Ciekawe jak będzie wyglądała gra z dużą ilością simów. Jeden idzie do innego sektora, a inny zamarza w domowym sektorze? Jak pierwszy wraca po 20 godzinach, w sektorze z którego wyruszył wciąż jest ta sama godzina o której wyszedł? Pachnie dwójką..
No w sumie niektórzy chcieli aby była podobna do dwójki, to mają :P
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 11 cze 2014, 19:52

Ultraviolence, dlaczego zakładasz, że tak będzie? Nie miało by to sensu, ani nie spełniało założenia świata półotwartego. Czemu twórcy mieli by się cofać w tył?
Ostatnio zmieniony 11 cze 2014, 20:11 przez Guuki, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Cofać się można tylko do tyłu. Niepotrzebny zwrot wykreśliłem. ;)

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Column15 » 11 cze 2014, 19:58

Obrazek
av by teaplease.

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 11 cze 2014, 20:13

Ta róża jest straszna :p

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 11 cze 2014, 20:44

Strasznie się nakręcacie. Najpierw wszystko jest wspaniałe, a potem - beznadziejne.
Fakt, że mogliby powiedzieć więcej, bo od września minęło bardzo dużo czasu, a ciągle nie wiemy wielu rzeczy, ale spokojnie, wszystko się niedługo wyjaśni :p

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 11 cze 2014, 21:03

Spokojnie. Na tym DOTSim jest napisane, że te ekrany wyczytywania będą trwały z 30 sekund. Myślę że to nie będą dosłownie takie ekrany wyczytywania jak w dwójce, tylko raczej coś w rodzaju takiego systemu, jak napisała Marathai:
Marathai pisze:Przeskakiwanie między dwoma simami będzie wymagało małego doładowania obszaru na bieżąco przez na przykład małe chwile kręcące się kółeczko.
Dla mnie to by było ok. Raczej by wtedy nie było wymagane "zamrożenie" czasu.

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 11 cze 2014, 21:33

Niestety dziś nie będzie the sims 4

[spoiler]Obrazek[/spoiler]

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Column15 » 11 cze 2014, 21:50

smóteg
depresja
samobujstfo

Jest możliwość że będzie jutro?
Ostatnio zmieniony 12 cze 2014, 15:46 przez Column15, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
av by teaplease.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości