The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 11 cze 2014, 12:37

"One world" oraz "little towns inside the neighborhood" - ja to rozumiem w ten sposób, że od teraz będziemy mieli jedno sąsiedztwo, na które złoży się kilka miasteczek co umożliwi simom podróżowanie do innych miast w okolicy, ale niemożliwe będzie podróżowanie do innych sąsiedztw (np. tych które dojdą w dodatkach).
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
PoProstuAnia
Posty: 219
Rejestracja: 30 kwie 2014, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: PoProstuAnia » 11 cze 2014, 12:43

https://www.youtube.com/watch?v=TWDpPyIrDfM

Tyle ślicznych fryzur :wub:
Pod tym względem przepaść między TS3 i TS4 jest naprawdę ogromna.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 11 cze 2014, 13:14

Wszystko piękne, ale ja wciąż obawiam się, że simy będą do siebie podobni, że dzieci będą podobne do siebie. Tak samo z miastowymi po jakimś czasie, nowo narodzeni będą podobni wszyscy do siebie.
To wspaniale, że wszystkie ubrania będzie można nosić jako ciążowe. Tzn. tez że chyba będzie można dowolnie podczas ciąży zmieniać. Mam tylko nadzieję, że będzie jak w dwójce, że kupować będziemy ubrania bo i tak po jakimś czasie nie wiadomo co z pieniędzmi robić
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 11 cze 2014, 13:28

Ultraviolence, co do dzieci to nie wiem. Ale twarze simów już miałaś okazję zobaczyć w tylu trailerach i zdjęciach, że chyba nie ma mowy o nudzie w wyglądzie simów ;p
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 11 cze 2014, 13:35

Ultraviolence pisze:Wszystko piękne, ale ja wciąż obawiam się, że simy będą do siebie podobni, że dzieci będą podobne do siebie. Tak samo z miastowymi po jakimś czasie, nowo narodzeni będą podobni wszyscy do siebie.
To wspaniale, że wszystkie ubrania będzie można nosić jako ciążowe. Tzn. tez że chyba będzie można dowolnie podczas ciąży zmieniać. Mam tylko nadzieję, że będzie jak w dwójce, że kupować będziemy ubrania bo i tak po jakimś czasie nie wiadomo co z pieniędzmi robić
To ostatnia rzecz o jaka bym się martwiła. ^^
A ubrania będziemy kupować, ale jeszcze nie wiadomo jak, czy w sklepach czy np. w samym CAS'ie podczas gry. Chociaż ja jestem pewna ze stworzą sklepy skoro starają sie tak rozbudować miasto.

Awatar użytkownika
Funia
Posty: 99
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:49

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Funia » 11 cze 2014, 13:40

Gdzieś widziałam że ktoś napisał, że wymagania ts4 będą mniejsze niż ts3. Ja raczej w to wątpię. Bo technika przecież idzie do przodu. I co najwyżej bedą niższe wymagania ale w stosunku do obecnego czasu. Czyli jednak wymagania będą większe niż dla trójki.

Ja tak to rozumiem... No ale zobaczymy jak podadzą coś konkretnego na ten temat.
Życie zawsze posyła do Ciebie same anioły... W Twoim otoczeniu nie ma dobrych, ani złych ludzi, są tylko tacy, którzy po prostu pomagają Ci stać się tym, kim jesteś.

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 11 cze 2014, 13:56

Funiu, odnośnie wymagań sprzętowych ->KLIK<- już dawno to ogłaszali ;]

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 11 cze 2014, 14:09

Faktycznie jest zestaw do herbaty :D
Obrazek
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Funia
Posty: 99
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:49

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Funia » 11 cze 2014, 14:21

Ultraviolence pisze:Faktycznie jest zestaw do herbaty :D
i... kana na mleko? :D zapewne tylko do dekoracji, ale cóż pomarzyć można xD

Marathai, widziałam to dawno. Nic konkretnego tam nie podali, a to że będzie działać lepiej niż poprzednia wersja gry, nie równa się dla mnie z tym, że będą niższe albo takie same wymagania. Dla mnie to bezsensowne robić gry które mają wymagania sprzętowe sprzed 5 lat, bo technika cały czas idzie do przodu, ludzie kupują nowe komputery itd...
Życie zawsze posyła do Ciebie same anioły... W Twoim otoczeniu nie ma dobrych, ani złych ludzi, są tylko tacy, którzy po prostu pomagają Ci stać się tym, kim jesteś.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 11 cze 2014, 15:43

If you want to go to the gym, and you'e in the park, and they're not next to each other within a certain perameter, load screen
The neighborhood system basically reminded me of the Sims 2
Load time depends on your machine
You "Travel" from one location to another - For example, we went from the Park to the Gym, and needed to wait for a loading screen.
-.- :bored: <_< :|
Czyli jest chyba gorzej niż myślałam.. Na tą chwilę jestem przerażona. Co za szczypiory...
info z SimsVip
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
PoProstuAnia
Posty: 219
Rejestracja: 30 kwie 2014, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: PoProstuAnia » 11 cze 2014, 15:52

Na SimsVIP poprawili informację, ponoć ładowanie ma się odbywać między "strefami".

Fakt, nie podoba mi się to szczególnie, ale jeśli to ma być rozwiązanie na wiecznie zacinającą się i powolną grę to jestem za. Zbyt wiele razy rozwścieczona "lagami" w grze wyłączałam ją i szłam zapalić, żeby się uspokoić. Tak na dobrą sprawę to EA powinno mi odkupić płuca :P

Dodatkowa ciekawostka z SimsVip ponoć Simka będzie mogła zajść w ciążę podczas normalnego bara-bara zamiast opcji "postaraj się o dziecko". Geez, w takim wypadku powinni też wprowadzić środki antykoncepcyjne czy coś :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 11 cze 2014, 16:12

Więcej ludzi w klubach, maxymalnie 20 z naszymi simami..
Ciekawe jak duży będzie ten teren bez ekranu ładowania. Coś tam chyba pisało, że 10 domów i kilka parcel publicznych..
Tweetnełam do SimsVip jak duży jest ten teren bez ekranu ładowania, może mi odpiszą...
Kiedyś Graham mi odpisał przed premierą CPR :P
Ostatnio zmieniony 11 cze 2014, 16:21 przez Shattered, łącznie zmieniany 1 raz.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 11 cze 2014, 16:19

OK OK wszystko OK ale tak czytam i tak nieco pomieszane tutaj wypowiedzi są także zapytam jeszcze raz i fajnie jakby ktoś mi jedną prawdziwą odpowiedź dał...

Ładowanie ekranu ok ale czy będzie to tak jak TS2 czy jednak będzie czas "leciał" do przodu ?? bo to dla mnie bardzo ważne...bo tak jak TS4 dla mnie super to ten jeden jedyny minus zaważy całkowicie na tym czy kupię czy nie bo jednak nie mam zamiaru cofać się do rozgrywki TS2 o nie nie :/

Awatar użytkownika
aesthetea
Renciści
Renciści
Posty: 796
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:18

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: aesthetea » 11 cze 2014, 16:27

nie zauważyłam tutaj tego filmiku?

edit. okay, już jest, nie wiem jak ja przeglądałam temat xd
Ostatnio zmieniony 11 cze 2014, 16:33 przez aesthetea, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek


Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 11 cze 2014, 16:28

Na poprzedniej stronie jest ;)

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Column15 » 11 cze 2014, 16:41

OMG, wszystko jest piękne <3 :aww:
Ja chcę już w to grać :wub:
Hmm, może ten kaptur, afro, popularne rodziny, krowokwiat, ubrania ciążowe i wiele, wiele innych mogą mi wynagrodzić pasemki tylko dla kilku fryzur, ekrany ładowania i alternatywną rzeczywistość.. :)

EDIT: Wiecie o której będzie prezentacja EA?
Obrazek
av by teaplease.

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 11 cze 2014, 17:27

Mi sie wydaje ze to będzie trochę na takiej zasadzie:
Dadzą nam miasto, myślę ze większe niz te z trojki które będzie podzielone na parę części, chociażby te 5 dzielnic (na tym zdjęciu: http://lh3.ggpht.com/-mxWaDfjEqko/U5YdO ... rocket.png ten obszar wygląda jak właśnie dzielnica/osiedle). Kazda z nich z paroma domami ( np. dzielnica mieszkaniowa) czy z różnymi budynkami (dzielnica handlowa). Będziemy mogli chodzić swobodnie po tym terenie a reszta miasta będzie zamazana, coś jak efekt SimCity co zresztą widać na zdjęciach, a kiedy będziemy chcieli iść do np. sklepu to pójdziemy do dzielnicy handlowej, nasz sim wsiądzie do samochodu i pojedzie, to będzie moment kiedy pojawi sie ekran ładowania. Kiedy skończy sie ładować, znajdziemy sie w dzielnicy handlowej w której będzie z 10 budynków i będzie to niemały obszar, aczkolwiek myślę ze w ten sposób gra będzie lepiej chodzić bo cale miasto nie będzie załadowane tylko konkretny teren. Tak jak w dwójce tyle ze teraz nie jedziemy do jednego miejsca a jedziemy do dzielnicy która składa sie z wielu budynków, domów, parków czy miejsc zabaw... Ale zastanawiam sie jak będzie działał postęp historii... oby nam go nie zabrali bo to będzie porażka po całej linii, nie chce az takiego powrotu do dwójki!
Coz, nie będziemy mieli juz tak otwartego świata jak w trojce. Minęło 5 lat a my wciąż nie możemy dostać simsow z dobrze działającym i otwartym otoczeniem, ale jak sie nie da to trudno. Będziemy musieli sie zadowolić (lub nie) tym co dostaniemy. Mam tylko nadzieje ze to naprawdę sprawi ze gra będzie lepiej działała a wychodzenie z domu i zwiedzanie miasta będzie wygodniejsze, w trojce wszystko długo sie ładuje i laguje. A tak poza tym: czy tylko ja mam wrażenie ze oni na sile przeciągają pokazanie nam miasta i tego jak to działa? Trochę jakby sie bali nagłego przypływu krytyki bo przecież przyzwyczaili nas juz do całkowicie otwartego świata...

EDIT:
Właśnie przeczytałam na SimVIP ze ekran ładowania pojawi sie pomiędzy przemieszczaniem się z dzielnicy do dzielnicy, nie do indywidualnej parceli. Cos w tym stylu:
Obrazek
Wiec chyba to co myślałam( i napisałam) nieźle oddaje obraz tego jak to będzie wyglądać.
To ma sens. Co o tym sądzicie?

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 11 cze 2014, 17:57

Larissa, myślę że tak właśnie będzie. To wyjaśnia, czemu jest rozmyte tło. Pomysł jest całkiem ciekawy, taki półśrodek pomiędzy otwartym światem a nielagującą się grą.

Co do wymagań to na pewno nie będą niższe od tych z trójki. Chodziło raczej o to, że gra będzie mniej 'wymagająca' na dzień dzisiejszy niż trójka w dniu swojej premiery. I widać, że robią wszystko, żeby naprawić optymalizację.

Ale 20 osób w klubie to wciąż mało...

Awatar użytkownika
alpaka terapeutyczna
Archiwista
Archiwista
Posty: 439
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:34

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: alpaka terapeutyczna » 11 cze 2014, 18:01

Obrazek
fade into you/i think it's strange you never knew

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 11 cze 2014, 18:02

Strefy, a w każdej po około 10 budynków, mało. Ekrany ładowania co chwilę. Nie będzie się dało kontrolować dwóch Simów w dwóch osobnych miejscach/strefach (jeden na przykład w parku, drugi na siłowni). Nie będzie można szybko zobaczyć co dzieje się w innym zakątku miasta. Niech jeszcze się okaże, że będąc na parcelach publicznych czas w domu stoi w miejscu. I głupie tłumaczenie, że chcą by gra działała nawet na starszych komputerach. Technika idzie do przodu i nie powinno się patrzeć na tych, co zostają w tyle. Ktoś chce pograć w simsy mając słabego kompa niech sobie pogra w TS1 albo w TS2, sorry.
Sorry, ale po otwartym świecie jaki dała nam "trójka", to co czeka nas w "czwórce" to ogromny krok w tył. Nie przeboleję tego. I jeszcze brak narzędzia Stwórz styl... Z każdą generacją gra powinna iść do przodu, być udoskonalana. A tu co? Zamienili otwarty świat na emocje, które nazywają rewolucją? Pfff, dziękuję.
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości