The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 10 cze 2014, 0:21

To, że czwórka nie oferuje rewolucji wiemy już od dawna. Tak jak powiedziałem, EA zachwala każdą najdrobniejszą rzecz, więc gdyby coś wymyślili już byśmy wiedzieli.
Ale trzeba też przyznać, że rzeczywiście doszło już do momentu, w którym trochę ciężko o rewolucję. Otwieranie drzwi ręką to detale, które raczej nie wpływają na grę. Przeszkadza mi jedynie to, że nawet na tych wypieszczonych filmikach widać, że kubek wtapia się w palce sima, widelec przechodzi przez stół itp. To są detale, które akurat mogliby poprawić, bo na pewno nie wymaga to nie wiadomo jakiej technologii.
Jak dla mnie to wygląda na to, że czwórka to po prostu ulepszona wersja dwójki. I gdyby zaoferowano ją nam zamiast trójki mielibyśmy mniej rozgoryczenia. Ale widać też że trochę chcą fanów udobruchać po tej trójce, bo to co widzimy na zwiastunach jest dość różnorodne. Mam wrażenie, jakbym oglądał filmik z dwójki pod koniec jej ery, gdzie gra już jest napakowana różnymi dodatkami. Trójka przez CAS była bardzo uboga w meble i ciuchy. A te które już były - nie zachwycały.

A co do tłumaczenia to podoba mi się ta polityka lokalizacji. Basia kojarzy mi się od razu z jedynką i dwójką. W ogóle osobiście mam większy sentyment do Majki Ćwir niż Belli Ćwir, chyba jestem wyjątkiem pod tym względem. Fajnie, że tłumaczą takie filmiki i ciekawego lektora wybrali, tylko momentami mocno odpłynęli z tłumaczeniem. Czasem to jest zabawne, ale czasem dość dziwnie wychodziło. Tak czy siak tłumaczenia Simsów to akurat ważna sprawa, bo tam zawsze było wiele smaczków poukrywanych i trzeba do tego jakoś kreatywnie podejść. Podobało mi się tłumaczenie jedynki, dwójka jakoś uszła, a na trójkowe nawet nie zwracałem uwagi, ale raczej było bez szału :p.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2014, 0:29 przez JamesSinatra, łącznie zmieniany 1 raz.

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 10 cze 2014, 0:27

Nie mówcie hop z tymi rewolucjami. Nie było żadnego przedstawienia rozgrywki. Nie wiemy, jakie narzędzia twórcy mogli przed nami ukryć, lub trwa ich szlifowanie.
Jeszcze się okaże, że do otoczeń będzie można przechodzić z widoku globalego. I wszystkim szczeny opadną w dniu premiery. :D

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 10 cze 2014, 0:32

Widać jak dużo jest dekoracji do pracowni malarskiej. Takie rzeczy w trójce doszły dopiero w dodatku o studiach. Kuchnie też świetnie się prezentują. Są takie przytulne :)
Mam tylko nadzieję, że naprawdę to nie dostaniemy. Niby nie było nigdzie napisu, że to nie przedstawia prawdziwej rozgrywki... ale kto ich wie :P

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 10 cze 2014, 0:43

Jeszcze nie wszystko zostało pokazane, dlatego myślę że rozsądzanie czy ts4 jest gorsze/lepsze, przyjdzie się spierać po tym jak wyjdzie czyli we wrześniu. Więc nie należy mówić hop zanim się nie skoczy. Ja jestem aktualnie jestem oczarowana tym jak to wygląda. Ciekawi mnie jakie zmiany w rozgrywce przyniosą emocje simsa.

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 10 cze 2014, 0:57

Ktoś zrobił porównanie kryształków:

Obrazek

Tutaj też widać powrót do dwójki :P

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 10 cze 2014, 1:04

To porównanie było dodane juz dość dawno temu, ale mniejsza z tym.
Ja sie ciesze ze czwórka tak podbiega pod dwójkę, w końcu to moja ulubiona część i ta która miała najlepszy klimat.
JamesSinatra pisze:Przeszkadza mi jedynie to, że nawet na tych wypieszczonych filmikach widać, że kubek wtapia się w palce sima, widelec przechodzi przez stół itp. To są detale, które akurat mogliby poprawić, bo na pewno nie wymaga to nie wiadomo jakiej technologii.
Z tym sie zgodzę. Takie szczegóły mogliby dopracować.

Edit:

Miesiecznik gameinformer pisze ze:
"(...) in Sims 4 you can now move your sim over to a new world without having to start everything over."
To by praktycznie oznaczało ze będzie więcej niz jeden świat co w sumie podejrzewamy od jakiegoś czasu. Ciekawa jestem kiedy to potwierdzą w końcu. No i swoją drogą fajna opcja, przydatna.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 10 cze 2014, 1:30

Smisiu pisze:Jeszcze się okaże, że do otoczeń będzie można przechodzić z widoku globalego. I wszystkim szczeny opadną w dniu premiery. :D
Wszyscy chcemy w to wierzyć, Smisiu.

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 10 cze 2014, 1:37

Niestety mogłoby to także oznaczać, że stworzenie własnego otoczenia jest niemożliwe.
Ewentualnie byłoby dostępna pusta okolica do zabudowania.

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Rai » 10 cze 2014, 3:00

Może byłaby mapa jak za czasów starego SimCity. (Nie wiem, jak jest w nowych.)
Miesiecznik gameinformer pisze ze:
"(...) in Sims 4 you can now move your sim over to a new world without having to start everything over."
To by praktycznie oznaczało ze będzie więcej niz jeden świat co w sumie podejrzewamy od jakiegoś czasu. Ciekawa jestem kiedy to potwierdzą w końcu. No i swoją drogą fajna opcja, przydatna.
W sumie, to już było nawet w Dwójce... Mogłeś sima spakować do skrzyni, nawet z domem jego, ustawić w innym mieście. Miał dalej powiązania z domownikami, umiejętności, wspomnienia, poziom kariery itd...

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 10 cze 2014, 4:15

Według RDS portal Multiplayer.it który był w odwiedzinach w studio simsow w Redwood Shores, pisze ze miasto (prawdopodobnie Willow Creek) dzieli sie na 5 dzielnic, każda przeznaczona do czego innego, np; dzielnica handlowa, dzielnica mieszkaniowa, dzielnica z miejscami do rozrywki itd.

2 nowe zdjęcia:

Obrazek
Obrazek

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 10 cze 2014, 7:13

Larissa pisze:Według RDS portal Multiplayer.it który był w odwiedzinach w studio simsow w Redwood Shores, pisze ze miasto (prawdopodobnie Willow Creek) dzieli sie na 5 dzielnic, każda przeznaczona do czego innego, np; dzielnica handlowa, dzielnica mieszkaniowa, dzielnica z miejscami do rozrywki itd.

Jeśli by tak było to... wow :)
A co do Obamy to myślę, że to też fajnie pokazuje możliwości CASa, bo chociaż nie jest identyczny (myślę, że celowo chcieli żeby go tylko przypominał, a nie był jego kopią) to i tak wszyscy od razu poznają kto to jest. A jakby się postarać to pewnie byłby jeszcze bardziej podobny do siebie. W trójce chyba zrobili jakąś podobiznę Paris Hilton w Po Zmroku, ale w ogóle nie była podobna.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 10 cze 2014, 8:17

Guuki pisze:O, a na drugim zdjęciu zauważcie, że Simowie nadal będą potrzebowali stopnia, by wejść nawet na najniższy poziom fundamentu. Dziwnie to będzie wyglądało: chcąc usiąść przy stoliku w miejscu zaokrąglenia, nie będą mogli po prostu od razu tego zrobić tylko najpierw iść cały kawał do stopnia przy wejściu do klubu. <_<
Guuki ale mogli te schodki po prostu dla ozdoby dodać ;p z tego co pamiętam to nie na wszystkich zdjęciach z tym niskim fundamentem były schody.

Zostawili ten brzydki domek Ćwirów, tylko go przemalowali! Co jak co, ale w mojej grze pójdzie on od razu do przeróbki.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 10 cze 2014, 8:26

Wydaje mi się, że ten gameinformer ma na mysli to, że będziemy mogli przeprowadzać się między miastami bez tracenia kontaktów z simamami ze starego miasta, a tego nie było.
Może skoro gra nie będzie miała CAS to wymagania się zmniejszą przez co simy będą chodziły po mieście jak na screenach? :unsure:
Jak dla mnie to wszystkie te domy z tego miasta są brzydkie..
Wydaje mi się, że pomiędzy tymi 5 dzielnicami niestety będą ekrany ładowania
Willow Creek nie ma oceanu. Nie będzie można pływać w oceanie. Babs & Ollie NIE będą w podstawie jako stworzeni simowie. Być może będzie można ich pobrać.. Swoją drogą pokazali nam już 3 ślub i na każdym simka ma tą samą sukienkę ;/

Jeśli gra będzie miała naprawiony postęp historii, bez większych bugów, simy nie będą podczas przyjęcia wszyscy stali przed zlewem, żeby po sobie umyć talerz i miastowi po czasie nie będą tak samo wyglądali jak w trójce to będzie najlepsza część..
Ale już koniec, nic już więcej nie zobaczymy?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 10 cze 2014, 10:34

Larissa zgadzam się z tobą w 100% tak jakbym ja to pisała :D

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lunon » 10 cze 2014, 10:53

w filmiku w 1:23 widać Kim Jong Una.
PRZYPADEG?

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 10 cze 2014, 11:10

Czyli rozgrywka w TS4 nie będzie toczyła się ani przed TS2 ani po :P

https://twitter.com/SimGuruSarah/status ... 9368012801

Edit@ Poprawione ;]
Ostatnio zmieniony 10 cze 2014, 11:27 przez Marathai, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 10 cze 2014, 11:12

Chyba miało być "rozgrywka w TS4..."
Szkoda, że z tego zrezygnowali, ale z drugiej strony ile można. Tylko mogli już nie robić Ćwirów tylko zupełnie nowe postaci.
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 10 cze 2014, 11:23

Trochę dziwne jest to, że umiejscowienie w czasie TS4 to alternatywna rzeczywistość. Nie będzie powiązań do wcześniejszych serii. Tak jakby nowa Bella i nowy Mortimer...

Z takich informacji to jeszcze ciekawe jest to, że niemowlaki nareszcie będą miały widoczne nogi. Nie będą owinięte w kocyk jak w TS3.
Obrazek

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 10 cze 2014, 11:28

O, a jest gdzieś zdjęcie niemowlaka czy nie pokazali jeszcze?
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 10 cze 2014, 11:37

Nie ma zdjęcia, to są informacje z Twitterów różnych SimGuru. Odpowiadali wczoraj na pytania internautów.
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości