The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 01 cze 2014, 22:40

^ chyba żartujesz w tymi wspomnieniami z trójki... Zdjęcia z tych wspomnień są okropne, wspomnienie sima: Odwiedził park.. No ludzie :) Ja wolałabym te z dwójki, te ikonki były takie urocze: Sim i ja spotykamy się. I te komentarze do tego :aww: Jestem za tym aby właśnie wspomnienia przypominały te z dwójki. Może fajnie by też było gdyby przywrócili te 2 paski znajomości z dwójki.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 01 cze 2014, 22:50

To dwójkowe były bardziej realne.. Przecież w życiu raczej bardziej zapamiętujemy np. ślub albo że kogoś pierwszy raz spotkaliśmy, czy pocałowaliśmy, czy że został naszym wrogiem, a nie że byliśmy w parku czy w bibliotece..
I tych wspomnień w dwójce jest masa więc nie wiem czemu twierdzisz, że się powtarzają
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 01 cze 2014, 23:20

Ja jestem za wspomnieniami dwójkowymi. W trójce wspomnienia są strasznie irytujące i jeśli takie mają być w czwórce to ja dziękuję bardzo.
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 01 cze 2014, 23:55

Ja też za dwójkowymi. To nie jest aż tak istotna część gry, żeby zaraz miało być robione zdjęcie :P Ikonki wystarczą, były fajne. Poza tym zdjęcia były brzydkie bo zawsze było widać, a to kryształek nad głową sima, a to obniżone ściany itd...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 02 cze 2014, 0:00

Trójkowe wspomnienia są beznadziejne.
Ja uwielbiałam te dwójkowe. Zawsze chętnie zaglądałam do wspomnień moich simow i sobie... wspominałam.xD

Awatar użytkownika
Paulinx
Posty: 96
Rejestracja: 18 gru 2013, 10:49

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Paulinx » 02 cze 2014, 6:34

Ja też jestem za dwójkowymi. Ale to jest 4 generacja, zamiast powtarzać to co było mogliby ulepszyć i zrobić takie połączenie 2 + 3. Wywalić wspomnienia o parku itp (boże jakie to było irytujące -.- ) poprawić jakoś zdjęcia żeby nie było rzeczy typu kryształek itd.
Ach, pomarzyć można :curious:
"Kocham zwierzęta bo tylko one nie są zakłamane."

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 02 cze 2014, 7:32

Wspomnienia ? ee jakie wspomnienia ?aaa te które wyłączyłam :P...cóż masakra...

Co do dodatków to jak wspomniała Marathai...
Marathai pisze:
<offtop>
Co do kwestii podzielenia kontentu gry na dodatki. Wyobraźcie sobie cenę gry i to ile miejsca by nam na dysku zjadło gdyby podstawka simsów miała w sobie pogodę, zwierzaki i podróże w kosmos. Nie ciekawie. Jednocześnie nie każdemu podobają się wszystkie dodatki. I tu wystarczy sobie wyobrazić że np nie przypada wam go gustu pewna część kontentu i musicie ją dalej znosić, ponieważ ona jest i koniec.
I już ostatnie zdanie w obronie dodatków. Dodatki nie dodają "pierdół" tylko zazwyczaj sporo nowości wprowadzają w rozgrywkę. Więc wolę mieć pięknie zrobioną pogodę w dodatku i cieszyć się z jej poprawnego działania niż mieć ją od podstawy i być z niej nie zadowolona bo nie został ten element dopracowany, gdyż zostało wepchnięte do podstawki wszystko
</offtop>
podzielam zdanie ;)

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 02 cze 2014, 10:35

Zabezpieczenia gry na pewno obejdą, obeszli Steam'a, Windows Live to Origin tym bardziej :P Nie wiem po co oni w ogóle je zabezpieczają, tylko utrudniają życie tym którzy mają oryginały.

Wspominania powinny być właśnie połączone z 2 i 3. Ważne wydarzenia a nie te parki, sklepy itd. i poprawione fotki w jakości HD a nie rozpikselowane.
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 02 cze 2014, 11:37

Jeśli mam być szczera nie wydaje mi się żeby kombinowali z zabezpieczeniami przez orgin jak z simCity. Zobaczcie ze się z tego wycofali w wymienionym tytule. To samo assasins creed 2, też kombinowali przez jakieś serwery i najnowsze tytuły nie mają tego typu zabezpieczeń.
Dlaczego? Odpowiedzcie sobie na pytanie czy windows był by takim popularnym systemem i miało go tylu użytkowników w swoich domach (linuks jest przecież darmowy) gdyby tyle osób go nie piraciło :P
Piractwo jest złe bezdyskusyjnie oczywiście, bo to czysta kradzież.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 02 cze 2014, 12:24

W zasadzie takie zabezpieczenia przed piratami jednocześnie są bez sensu bo każde da się obejść, ale z drugiej strony są konieczne. To trochę niczym jakaś mitologiczna walka dobra ze złem, która jest konieczna dla równowagi ;p Gdyby nie było piratów, nie byłoby jednocześnie dostępu do tych wszelkich multimediów, a co za tym idzie nie sądzę żeby tak ludzie kupowali wszystko na ślepo. Jest to swego rodzaju promocja, dzięki której gracz może poznać dany tytuł lub markę. Nieletni przecież nie kupi nic jeśli nie dostanie kasy od rodziców, więc musi ściągnąć. Ja gdyby nie piractwo nie grałybm w Simsy bo jak była jeszcze jedynka to mi rodzice nie dawali na gry więc musiałem załatwiać sobie nielegalne :) Dzięki temu poznałem serię i teraz zarabiam więc kupuję co chcę. Natomiast z drugiej strony gdyby koncerny nie walczyły z piratami, daliby tym samym przyzwolenie moralne na ściąganie, wtedy nikt by już nie widział nic złego w piraceniu i mało kto by widział potrzebę kupowania gry. Tak więc obie te grupy i ich walka ze sobą są potrzebne ;p
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 02 cze 2014, 13:31

Link do obrazka na którym widać poruszanie się zasłon mi nie działa (może innym również) więc wstawiam jako obrazek jeszcze raz. ;)

Obrazek

O drobiazgach które były ukazane na krótkim filmiku już było wspomniane. Na zdjęciach poniżej większość jest zebrana.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 02 cze 2014, 13:46

Ciekawe co na tym stole stolarskim co Bella wali w niego się będzie robić. Na trzecim zdjęciu na górze jest ikona zapisu i pora dnia - zastanawiające..
NO, ale ta trawa to faktycznie zielona plama
Sky Fits Heaven

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 02 cze 2014, 13:57

Bardzo mi się podoba fakt, że umieścili tak wiele wersji przeróżnych przedmiotów. Do tej pory bolączką gry były wyuczone na pamięć rzeczy codziennego użytku, np. nieśmiertelna parkowa ławka, czy też "szybkie danie" od którego naukę gotowania rozpoczynali dosłownie wszyscy Simowie. A teraz zapowiada się wiele odmian każdej głupiej rzeczy - od śmietnika, przez jedzenie, po dachówki. Tego bardzo oczekuję. Im więcej, tym lepiej, a niech mi zawali cały dysk. Liczy się różnorodność i niepowtarzalność.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 02 cze 2014, 14:27

I przede wszystkim w końcu nie powtarzają mebli. Bo w TS3 co rusz były identyczne meble jak w TS2, przekonwertowane po prostu.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 02 cze 2014, 14:45

I zapowiadają się przyzwoite kuchenki, bo te z trójki to tragedia. Jedynie ta najtańsza jakoś ujdzie, a reszta to jakieś świecące, wstrętne i fu. Nie mogę się doczekać już tego E3, mam nadzieję że tam będzie czwórka, bo na stronie E3 o czwórce nic nie pisze, że tam będzie
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 02 cze 2014, 14:50

W temacie trójkowych mebli powiem tylko tyle ze sa po prostu brzydkie.
Zastanawia mnie ta animacja zasłon. Wątpię by można było otwierać okna, a bez tego ich poruszanie sie nie ma sensu. xD
Btw. zostało tylko 7 dni do E3 *u* Mam nadzieje ze pokażą pozostałe grupy wiekowe i zobaczymy więcej z życia bo CAS i tryb budowania już mnie nudzą.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 02 cze 2014, 15:31

E tam, meble w trójce nie były brzydkie, choć w przypadku kuchenek czy lodówek ciężko było coś ciekawego znaleźć. Tak samo okna lub drzwi,. Problemem w TS3 jest to, że za dużo jest mebli i obiektów dziwacznych, fantastycznych wręcz, a za mało zwykłych, klasycznych, użytkowych, takich typowych do wyposażenia wnętrza domu standardowej rodziny. A co do firanek to dla mnie to zagadka, szczerze nie wiem jak to rozgryźć. Nie pasuje mi to do ogólnej polityki EA, nie chcą zrobić ruchomych włosów, ale zrobią firanki? Okna z tego co mówili nie będą otwierane, tym bardziej ruchome firanki wydają mi się nielogiczne. Myślę, że to po prostu jakiś błąd z powodu wczesnej fazy gry. W gruncie rzeczy ten ruch firanek nie wygląda dla mnie naturalnie, raczej jak niekontrolowane rozciągnięcie obiektu.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 02 cze 2014, 16:22

Może mały offtop z tymi zasłonami, ale przydałoby się, aby je w końcu dopracowali. Aby stały się interaktywnymi rzeczami. Nie wiem jak w trójce, ale w drugiej serii można było pobrać mod "odbezpieczający" ich zasłanianie i odsłanianie, które EA to stworzyło, ale ostatecznie nie wcieliło do gry. Nawet polskie Simart jako pierwsze to znalazło w plikach... Magicznie, wraz z zachodem słońca, firanki i kotary zasłaniały okna, a nad ranem odsłaniały. :D Byłoby super, gdyby czwórka zawierała tą opcję. Miła odmiana od firan, które robiły za posąg i nie dało się ich ruszyć.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 02 cze 2014, 17:13

Wow, to ja nie wiedziałem, że w dwójce tak było, ale nawet przeszedł mi przez głowę taki pomysł wcześniej a propos czwórki. Tylko ja bym wolał, żeby gracz sam decydowało ich zasłanianiu lub odsłanianiu, a w przypadku sypialni sim automatycznie przed spaniem zasłaniałby kotary a rano je odsłaniał od razu po obudzeniu (tak jak od razu schludni simowie ścielą łóżka).
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 02 cze 2014, 17:38

Wow 8D To się okazuje, że Maxis w dwójce wiele rzeczy fajnych chciał zrobić, np. ten deszcz w podstawie, i przez to że nie zrobili to do dzisiaj tego nie mamy ._. W ogóle Maxis to dużo pracował przy dwójce... przecież oni do samej podstawy zrobili z 6 otoczeń, tyle że 3 nie wypaliły i musieli usunąć czy coś... zepsuły się czy coś tam xd Ale się nie poddali i zrobili kolejne, które wydali :aww: A w trójce to EA chciało podobno dać 3 otoczenia, ale musieli pracować nad "otwartym światem (w tym postępem historii itd..)" i dali tylko jedno :D Oj tak, ale się napracowali, szkoda tylko że nawet postęp historii nie działa poprawnie ;_; Jeszcze co do dwójki, to jakby dali do dwójki deszcz czy te firanki w podstawie, to by musieli też to zrobić i w trójce, no bo co, tak to by był krok w tył :P Chociaż z drugiej strony, to w trójce nie ma baardzo wielu rzeczy, co były w dwójce (chociażby rodzinne posiłki przy stole), a teraz dają do czwórki i robią z tego rewolucję, zupełną nowość :D Mam nadzieję, że się nad tą grą chociaż naprawdę starają - na razie na to wygląda. Też bym chciała tę opcję z firankami :aww: Byłoby super. W ogóle wszystko co na razie pokazali mnie absolutnie zachwyca, szczególnie ostatnio filmik z trybu budowania, jest tylko jedna rzecz, która mi się absolutnie nie podoba - interfejs -.- Jest taki biały, smutny, pusty, i zbyt uproszczony, i w ogóle wszystkie opcje porozwalane po ekranie, żeby jak najmniej miejsca zająć... wolałam mieć wszystko w jednym miejscu, teraz się pogubię ._. I jeszcze te przyciski cofnij/ponów na samej górze - no rany, w każdej edycji Simów mam je na dole w prawie tym samym miejscu, jestem przyzwyczajona do nich i jest ok, a tu nagle mi dają u góry ekranu, no nie wiem czy to w ogóle wygodne będzie ;/ No i taki ten interfejs zbyt nowoczesny XD, taki biały i smutny, gorzej niż w trójce ._. Wolałam dwójkowy lub jedynkowy, taki z okrągłymi przyciskami (tryb życia, budowania itd.) i w ogóle :P Co do ikonek zamiast pasków potrzeb... no nawet nie wiem co powiedzieć, jeśli tak będzie to ja nie wiem co zrobię, nie wiem jak ja będę grać :facepalm: Chcę paski i koniec :( Tak, tak, narzekam tylko, ale to naprawdę dla mnie ogromne utrudnienie, poza tym nie podoba mi się jak to wygląda, tak porozrzucane wszędzie te przyciski ;/ I w ogóle Simsy bez tych wszystkich wskaźników, chociażby nastroju w trójce czy aspiracji w dwójce, to nie Simsy :P Dziwnie mi będzie grać bez wskaźników, tylko z ikonkami ._.
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości