The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 30 maja 2014, 17:18

Mikado pisze:
Alpaka Kuba pisze:http://www.simowie.info/News:Baseny_i_s ... 4_29.05.14
To chyba nie ma się po co martwić brakiem basenów ;)
Już baseny i schody spiralne zniknęły :D Może jeszcze sami nie mogą się zdecydować co dać w podstawie.
Wtf. Jak nie dadzą nam basenów w podstawie to będzie po prostu absurd. D:
Nie wiem co oni knują...

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 30 maja 2014, 18:40

E tam, na pewno dadzą. A jeśli nie to co, krzywda się nam stanie? :P Akurat baseny na zdjęciach nawet graczy nie często się pojawiają. A poza tym skoro cały tryb budowania teraz jest taki dokładny i fajny to nawet lepiej jeśli popracują dłużej nad fajnymi opcjami basenów i dali to w dodatku ;p Wtedy mogliby zaszaleć z jakimiś schodkami do basenu, komorami, basenikami dla dzieci, torami do pływania :D
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 30 maja 2014, 18:48

Oni knują jak wycisnąć z nas dużo kasy zanim simy odejdą do lamusa xd

A ja liczę na trochę odgrzewanych kotletów :D mam nadzieje na dodatek ze studiami, na dodatek coś w stylu własny biznes, rajska wyspa i zwierzaki! Ale basen to mus, jak nie zrobią to będzie strzał w stopę. Fani im nie wybaczą. No bo jak tu inaczej rozpocząć rozgrywkę w nową generację simsów inaczej niż wsadzić sima w basen i sprzedać drabinkę :D

Szkoda że będzie połączony tryb kupowania z trybem budowania :/ Dla mnie było to bardzo dobre rozwiązanie. Ale jak to mówił Barney Stinson http://bigquote.pl/quotes/2/r.jpg "New is always better" więc zobaczymy ^^ Jeziorek też nie ma.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 30 maja 2014, 19:29

Obrazek
To dziwne, że dla Belli i tego drugiego nie ma miejsca przy stole. A może ten facet to kelner czy ktoś taki. Zauważcie też, że przy takim stole w trójce i w dwójce mogły siadać trzy osoby wdłuż jednego boku, a tu tylko 2.. I te dwójkowe ruchy przy stole :wub: Odwracanie się w stronę rozmówcy
Sky Fits Heaven

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 30 maja 2014, 19:55

Nie będę się wypowiadał szczegółowa o trailerze, myśle, jak większość. bardzo mi się podobają nowe możliwości, narzędzia, tekstury dachów i tak dalej. Poza tym są już odbicia w wodzie, włosy ulegają poprawkom, wszystko idzie na przód i się zmienia.

Wiadomo jednak, że najlepsze są szczegóły. Teraz trudno uznać, że nie ulegną modyfikacjom, no ale... talerze z jedzeniem wreszcie mają jakieś kształty, napoje dobierane do posiłków, nowe innterakcje przy stole to coś, co doda wyczekiwanej przeze mnie realności. Cieszę sie też na dodanie drogi dwupasmowej z prawdziwego zdarzenia, a przy zwykłych ulicach od razu stoją już latarnie, roślinność widzimy rozmieszczoną w pasie drogowym, a skrzynki na listy i gazety mogą można wybrać samemu. No miód malina :>

Co mnie natomiast zdenerwowało, to "zamglone" okna pozbawione przejrzystości, a raczej fakt, że ten zabieg wygląda na celowy. W trailerze wyraźnie widać, że okna najpierw mają pełną szklistość, ale po sekundzie, wraz z cieniem, mają dodaną mgłę, która uniemożliwia patrzenie przez szyby. :wat: Bez sensu.

Edit, zapomniałem o basenach. to też mnie denerwuje, ale jest szansa, że jakoś to połączą ze stawem, może da radę pływać i przemieszczać się w wodzie jako tej samej materii wszędzie, która dotychczas była oddzielona... Tak, to naiwne xD

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 30 maja 2014, 19:56

^ to pewnie przez to, żeby gra lepiej chodziła. Ktoś już wspomniał o tym.
No faktycznie wygląda to dziwnie, ale jeśli dzięki temu gra będzie chodzić lepiej, to ja jestem za
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Crux
Posty: 248
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:28

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Crux » 30 maja 2014, 20:10

Jak patrzę na tę nową przeróbkę rendera to chce mi się wymiotować! :/
Wolę simów z poprzedniej wersji. Nie wiem czemu, ale ci nowi wydaja się tacy przesadzeni i...po prostu ohydni!
Wolę te bardziej kanciaste i niedorobione rzeczy. O wiele lepiej wpisują się w grafikę. Teraz to wygląda jakby na szybko chcieli zrobić z tego coś bardziej "realistycznego" bo fanom się nie podoba :/

EDIT
Zniosę wiele, ale te świecące włosy, blondysi na zdjęciu SHattered są no normalnie.... soft2

Awatar użytkownika
PoProstuAnia
Posty: 219
Rejestracja: 30 kwie 2014, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: PoProstuAnia » 30 maja 2014, 20:46

Kolejny szczegół, z którego się bardzo cieszę to pierścionki widoczne na dłoniach Simów po ślubie/zaręczonych :) pamiętam, że bardzo brakowało mi tego w trójce.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 30 maja 2014, 22:40

Jakieś to podejrzane, bo chyba takiego ujęcia nie było nawet w filmiku
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 30 maja 2014, 22:48

Zawsze oglądam w HD, matko jak ktoś mógł to zobaczyć :O Jestem w szoku. Nigdy bym tego nie zauważyła.
Jestem dobrej myśli i liczę, że na E3, jeśli zaprezentują simsy, podadzą datę premiery
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 30 maja 2014, 22:56

Hmm, jest więc nadzieja na otwierane okna. Bo skąd niby wiatr poruszający zasłonami? :wat:
Ale ktoś miał oko, że to zauważył. Szok!
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 30 maja 2014, 22:59

Ale te okno jest zamknięte, chyba. Może ktoś puścił bąka, jak w dwójce :dotatusia:
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 31 maja 2014, 8:12

Okien otwieranych nie będzie z tego co mówili kiedyś. Chyba, że im się coś odwidziało :P Ciekawe czy ktoś by tej opcji używał w ogóle jakby istniała :D

Marathai jeziorka będą w grze, na trailerze widać oczko wodne na parceli, na której odbywa się ślub :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 31 maja 2014, 11:06

Może dadzą tylko deszcz :P Chociaż też w to wątpię, przecież musieliby wysilić się bardziej przy dodatku o porach roku.
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 31 maja 2014, 13:03

W podstawie i pewnie przez najbliższe kilka dodatków będzie cały czas lato. Więc sam deszcz mógłby się pojawić. Interakcje z kałużami, parasolki i tyle. W dodatku 4PR w czwartej generacji otrzymamy jak nazwa mówi, pory roku i dużo interakcji związanych z nimi. Deszcze w podstawie powinien się pojawić. ^^

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 31 maja 2014, 14:51

Jeśli chodzi o sam deszcz w podstawie to wątpię, ale nie jest to niemożliwe. Przed wydaniem The Sims 2 twórcy pracowali nad tym, żeby deszcz pojawił się już w podstawce. Widać to na kilku zdjęciach sprzed premiery gry oraz na jednym filmiku z materiałów EA, który obecnie jest gdzieś na yt ale nie mogę go znaleźć. Filmik jest bardzo rozmyty i pochodzi z prywatnych archiwów EA czy tam Maxis, ale widać na nim, jak zaczyna padać deszcz, simowie uciekają przed nim do domów a jednego sima w jacuzzi razi piorun :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 31 maja 2014, 15:15

Nie oszukujmy się, nie będzie pogody w podstawie. W każdej normalnej grze by była, ale to jest The Sims produkowane przez EA. Przyzwyczaili nas do tego, że każdą bzdurę dodają w kolejnym dodatku albo pakiecie akcesoriów, więc nie zrobiliby tego kroku w przód (a dla nich w tył, bo przecież mieliby mniej dodatków do wydania) żeby dać zawartość dodatków od razu w podstawie.

Pamiętajcie o napisie, który mówił, że nie wszystkie elementy filmiku pojawią się w grze. Myślę, że są po prostu na tym etapie, kiedy tworzą grę, tysiące mebli, wiele różnych rzeczy nie wiedząc jeszcze co się pojawi w podstawie. Nie chcą jeszcze decydować się, czy meble które pokazali dadzą od razu, w dodatku czy do kupienia w Internecie, dlatego zostawiają sobie wolną drogę. Podobnie może być z tą powiewającą zasłoną, chociaż to akurat pewnie dodana animacja do obiektu, nie mająca związku z pogodą, tak jak w The Sims 2 włosy poruszały się bez względu na to jaka była pogoda.

Swoją drogą to pokazuje, jak EA traktuje fanów, że za rewolucję uważa się animację powiewającej zasłony... Dlatego właśnie jakoś nie potrafię się jarać tą generacją. Gdyby ta sama gra miała wyjść po dwójce to byłoby się czym podniecać... Porównując to do gier, które teraz wychodzą widać ogromną przepaść między nimi a czwórką ;)

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 31 maja 2014, 16:56

No widzisz, tak cię ten marketing nauczył, że nie razi cię fakt wydania jednej gry i wypuszczania co pół roku dodatków przez kilka lat. Wspomniane wcześniej w tym temacie GTA jest wydawane dużo rzadziej, dzięki czemu oferuje ogromny, realistyczny świat, ale przecież graczy Simsów zadowoli pseudo miasto z 50 domami więc po co się starać ;).

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 31 maja 2014, 17:09

TS4 może nie być takie "wypasione" jak najnowsze gry z kilku powodów:

1) wiele rzeczy w innych grach jest oskryptowane pod fabułę, w TS4 mamy wolną rozgrywkę zależną od gracza więc nie wiem jakby mieli takie rzeczy tu wplątać :P
2) TS4 ma nie mieć większych wymagań niż TS3 co ogranicza możliwości deweloperów

Czy to czyni TS4 grą gorszą od najnowszych tytułów? Polemizowała bym. To tak jakby powiedzieć że gra strategiczna ma o wiele gorszą szczegółowość postaci niż gra powiedzmy zręcznościowa bądź strzelanka i na tej podstawie sądzić o tym czy gra będzie dobra.

<offtop>
Co do kwestii podzielenia kontentu gry na dodatki. Wyobraźcie sobie cenę gry i to ile miejsca by nam na dysku zjadło gdyby podstawka simsów miała w sobie pogodę, zwierzaki i podróże w kosmos. Nie ciekawie. Jednocześnie nie każdemu podobają się wszystkie dodatki. I tu wystarczy sobie wyobrazić że np nie przypada wam go gustu pewna część kontentu i musicie ją dalej znosić, ponieważ ona jest i koniec.
I już ostatnie zdanie w obronie dodatków. Dodatki nie dodają "pierdół" tylko zazwyczaj sporo nowości wprowadzają w rozgrywkę. Więc wolę mieć pięknie zrobioną pogodę w dodatku i cieszyć się z jej poprawnego działania niż mieć ją od podstawy i być z niej nie zadowolona bo nie został ten element dopracowany, gdyż zostało wepchnięte do podstawki wszystko
</offtop>

I jeszcze jedno, seria the sims nie ma żadnego poważnego konkurenta na rynku ze swojego gatunku. To świadczy samo za siebie

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 31 maja 2014, 17:27

Marathai, dużo racji jest w twoim poście. Wydaje mi się jednak że jeśli twórcy by chcieli to wymyśliliby jakiś sposób na ominięcie ograniczeń wynikających z formy rozgrywki, jak chociażby zrobienie sztucznego tłumu na ulicach, którego gra nie musiałaby zapamiętywać. Na chwilę obecną do każdego Sima można podejść, porozmawiać z nim, poderwać go i nawet oświadczyć mu się, ale takie sytuacje rzadko zdarzają się w prawdziwym życiu, więc myślę, że można by zrobić to tak, że tylko niektórzy simowie na ulicach są 'klikalni', a reszta spieszy się gdzieś i nie ma z nimi interakcji. Ale to tylko mój pomysł na to, można by to jakoś inaczej obejść nawet.

Z resztą się zgadzam. Napisałem tylko, że znając politykę EA nie ma się co spodziewać pogody w podstawie. Zdaję sobie też sprawę, że gdyby ją tam wsadzili to potraktowaliby ją dużo bardziej powierzchownie, co mi by akurat nie przeszkadzało, bo nie korzystam z tych festiwali sezonowych, ani niczego innego poza faktem samej pogody i na dobrą sprawę nawet sam deszcz by mnie zadowolił, ale rozumiem że innym graczom by to mogło przeszkadzać.

No i prawdą jest też, że w gruncie rzeczy w grze najważniejsza jest grywalność (przez co nawet przekonałem się do TS 3 mimo tego jak simowie wyglądają w tej części), ale tego na razie nie możemy ocenić niestety ;).


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości