The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 28 maja 2014, 20:48

Mam nadzieję że z tym lasem bądź łabędziami będą jakieś interakcje :D

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 28 maja 2014, 20:54

Jakże wspaniale by było gdyby wreszcie nasi simowie byli zapraszani na wesela i przyjęcia urodzinowe. Czy nawet na pogrzeby
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 28 maja 2014, 21:10

Na przyjęcia urodzinowe? -.- Pierwszo słyszę
A wesela. Jeśli mają być jak dotychczas, czyli kolejki do tortu to ja nie wiem..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Wafl Koons
Renciści
Renciści
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Posty: 117
Rejestracja: 28 paź 2013, 23:37

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Wafl Koons » 28 maja 2014, 21:46

Simogracz pisze: Z tego co pamiętam, to w TS3 nasi Simowie byli czasami zapraszani na przyjęcia urodzinowe. Ale na wesela, czy też pogrzeby - niestety nie.
Chyba w dodatku "Po Zmroku" czasami sim dostawał wiadomość od innych simów: Hej wpadnij do nas na imprezkę. Tylko, że ta impreza wyglądała tak, że po prostu w jakimś domu było 6 simów którzy się krzątali i nic ciekawego tam się nie działo.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 28 maja 2014, 22:18

A ja niestety odkryłem coś niefajnego. Pomiędzy tym zdjęciem: http://lh3.ggpht.com/-J-AR4PaNcq4/U4YFi ... 05s247.png a tym tutaj: http://lh4.ggpht.com/-bMdsvUYn6dk/U4YFW ... 55s150.png widać, że krótki suwaczek w katalogach przedmiotów wcale nie oznacza, że jest ich tam nie wiadomo jak wiele. Jak widzicie na pierwszym obrazku tekstury terenu kończą się na drugim rzędzie, a krótki suwak jest na samej górze. Na drugim obrazku tekstury terenu zaczynają się od drugiego rzędu, a suwak jest już na samym dole. To oznacza, że wielu z nas, którzy kierowali się wcześniej długością suwaka uważało, że skoro jest on krótki to musi być wiele przedmiotów - myliło się :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 28 maja 2014, 22:52

Bardzo podobają mi się miniaturki obiektów w katalogach Trybów Kupowania i Budowania. Są takie przejrzyste, wyraźniej wymodelowane w stosunku do tych z poprzednich generacji. I te cienie... Super.

Fakt, parę niedociągnięć jest. Też zauważyłem te niełączące się ścieżki z chodnikami.
Drażni mnie też wyraźnie widoczna granica parceli po prawej stronie w rogu na ostatnim zdjęciu wstawionym przez artix525.

Wtapianie się ciuchów w kanapy poprawią, na pewno. Przecież ta sofa w ogole nie jest ugięta od ciężaru Simki, a już w TS3 tak było. Na pewno to ulepszą.

Interfejs jest idealny. Przezroczysty i nowoczesny. Różni się jednak od tego z Trybu Życia, tamten jest kolorowy i obawiam się, że ten z trybów architektonicznych zostanie jeszcze zmieniony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 28 maja 2014, 23:20

Pojawiła się informacja, że wraz z premierą gry na rynku pojawią się słuchawki oraz myszki zmieniające kolor diamencików w zależności od stanu emocjonalnego naszego Sima.

Obrazek Obrazek

Póki co nie wiadomo czy te gadżety ujrzą światło dzienne w Polsce.

Kolory mogą sugerować, że będzie to inaczej wyglądało niż w poprzednich seriach gry. Jeśli się nie mylę, nie mieliśmy jeszcze stanu emocjonalnego znaczonego kolorem niebieskim.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lunon » 29 maja 2014, 8:35

Takie słuchawki mogliby wrzucić do edycji kolekcjonerskiej.
Kupiłby.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 29 maja 2014, 9:48

Fryzur może i mało, ale z pewnością ładniejsze niż w trójce. Na koniec traileru nic nie mówili jak podczas zwiastunu z trybu tworzenia sima, że nie mogą się doczekać, aby pokazać tryb budowania, więc może koniec tych zwiastunów, bynajmniej na razie. A nawet jeśli za 2 tygodnie pojawiłby się następny, może byłby z trybu kupowania.
Ta okolica wygląda jakoś podejrzanie, może otwarty będzie mały teren, np. kilka domów.
No i faktycznie nie widać basenu. Może nie będzie go w podstawie..

Na tym zdjęciu z tego przyjęcia gdy jedzą Mortimer jest jakiś taki fioletowy. Czy to przez oświetlenie? Bardzo ładne stroje.. I te miny simów :aww:
Ale nawet w środku okna są lekko zamazane.

Jakże uroczo by było gdyby opiekunkami do dzieci znów były starsze panie :aww: A nie nastolatki, które zamiast być w szkole dziećmi się opiekują :bored:

E3 będzie 10-12 czerwca, za 2 tygodnie :)
I znów jest tak jak z trójką. Z początku gra mnie nie interesowała, a później taka zafascynowana byłam że hoho. A by tylko wymagania mojej radości nie zabiły
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 29 maja 2014, 10:49

Dla niepocieszonych po utracie narzędzia Stwórz Styl kolejna wiadomość:
w grze nie pojawi się znane z TS3 koło kolorystyczne, dzięki któremu moglibyśmy wybrać dla swoich obiektów, ciuchów i fryzur dowolny kolor.

SimGuruGraham poinformował, że do wyboru będziemy mieli tylko parę dostępnych wariantów kolorystycznych:

Obrazek

Według mnie to duży krok w tył. Już rozumiem brak tych wszystkich tekstur typu drewno, metal, tkanina, ale wybór dowolnego koloru z dostępnej palety barw mogli już nam zostawić <_< .
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 29 maja 2014, 10:49

Nie wierzę, Shattered pochwaliła czwórkę za włosy :D Aczkolwiek nie zgodzę się z Tobą, że jest ich mało ;p Włosów kobiecych już teraz na poprzednim filmiku z CAS + zdjęcia dało się wyłapać więcej, niż było w podstawie trójki ;p

A co do basenu to zwróćcie, że podczas budowy na tym panelu gdzie wybiera się poszczególne części domu, jest ikonka jakiegoś zbiornika wodnego, który wygląda ogólnie jak narzędzie do fontann, ale jeśli mam rację, to bankowo właśnie tam będzie opcja robienia basenu. Bo nie uwierzę, że miałoby go zabraknąć w podstawie ;)

Ja bym chciał, żeby nianie można było wybrać ;p Tanie nianie byłyby nastolatkami, bo wiadomo że to praca dorywcza i tak by sobie dorabiały. Natomiast kosztowniejsze nianie, a co za tym idzie potrafiłyby lepiej zajmować się dziećmi i uczyłyby ich umiejętności i byłyby to już simki dorosłe i starsze :) Np. takie 3 poziomy niań: tanie opiekunki, droższe nianie i najdroższe guwernantki :D

Guuki a dla mnie to nie jest nowość, ja cały czas byłem w przekonaniu, że nie będzie możliwości doboru dowolnej kolorystyki, a tylko z palety przygotowanej pod dany przedmiot czy ubranie :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Marathai
Posty: 168
Rejestracja: 09 lut 2014, 9:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Marathai » 29 maja 2014, 10:53

Na obiedzie w domu Ćwirów widać jak wszyscy przy stole mają różne napoje! I to jakie ładne kolorowe, w końcu simowie będą mieli możliwość zaserwowania napoi do posiłków? Bardzo mi się to podoba. Mała rzecz a cieszy :D Do tej pory były przeźroczyste walce imitujące szklanki z wodą. Np. nie szło podać wytworzonego/kupionego wina/drinka stricte do obiadu.

Może już ktoś zwrócił na to uwagę, ale nie zauważyłam :)

EDIT@ Wydaje mi się że to są drinki, napój Mortimera jakby się iskrzył o.o

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 29 maja 2014, 10:56

Ja to mam wrażenie, że po prostu dostaniemy na lodówce opcję podawania posiłków w różnych wariantach np. eleganckie, domowe itd i wtedy będzie się to różnić napojami :P przy eleganckim drinki, przy domowym herbaty itd.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 29 maja 2014, 14:55

Nowe zdjęcie z Trybu Budowania:

Obrazek

Ładne te mebelki ale mierzi mnie niesamowicie ta miłość EA do domków w stylu hiszpańskim. W TS3 było ich parę w dodatkach i w Store, teraz dostaniemy je już w podstawie...

I właśnie mi się przypomniało, że Tryb Kupowania i Tryb Budowania będą teraz jednym trybem - Trybem Budowania, ogólnie. Dobre rozwiązanie.
Obrazek

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Rai » 29 maja 2014, 15:04

Dzięki za fotkę, Guuki. Dodam, że ten styl hiszpański po prostu pasuje do The Sims i dobrze wygląda w grze... A może w zespole Twórców jest dużo Hiszpanów albo miłośników Hiszpanii? :D

Kilka rzeczy, które mi wydały się ciekawe. :)

Całkiem ładne pokrycia dachów w takich zgaszonych i niekiedy delikatnych kolorach.
Obrazek
Wśród krzaków i drzewek ciągle są białe, puste ikonki. Swoją drogą drzew nie jest jakoś mało, ale myślałam, że będzie więcej...
Obrazek
Obrazek
Okna
Obrazek
Płoty
Obrazek
Pokrycia terenu
Obrazek
Obrazek
Kształty gotowych pokojów
Obrazek
Gotowe pokoje
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dom Ćwirów w nocy i w dzień. Obrzydliwie widać, gdzie kończy się parcela... ;/ Oby to poprawili...
Obrazek
Obrazek
Współlokatorzy - widać trzy rodzaje drinków plus na kuchence stoi jakiś samotny garnek? Czyżby kobieta przerwała gotowanie?! Będzie pożar... :cwaniak:
Obrazek
Obiady u Belli - różne drinki w eleganckich szklankach, woda z lodem?, jakiś sok?
Obrazek
Obrazek
Ślub - pan młody czyta przysięgę małżeńską z książeczki?
Obrazek
Szczęśliwa rodzina - tablet, dziewczynka bawiąca się zabawką na kanapie... Czy to w oddali nad meblami kuchennymi to okna? Dziwny przez nie jest widok...
Obrazek
I wkurzające mnie mega w serii The Sims błędy z oknami. Niech to w końcu poprawią. ;/
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 29 maja 2014, 15:18

Okien jest strasznie mało. Oby stworzyli ich więcej. Nie zaskoczą nas pewnie też otwieranymi oknami. :/
I niech stworzą pokrycia terenu które będą pasować pod każdy teren. W trójce pokrycie terenu z kwiatami jest połączone z trawą więc nie można go użyć w otoczeniu gdzie występuje ciemna trawa, bo brzydko to wygląda.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 29 maja 2014, 15:31

Ja tam uważam, że okien jest całkiem sporo i co najważniejsze jest po kilka rodzajów w danym stylu ;p W TS3 na pewno nie było więcej okien, a każde okno było inne. Tak że jak chciałęś wstawić różne okna do domku to były w innych stylach. Poza tym nie wiadomo, co jest jeszcze dalej, kiedy przesunęlibyśmy suwak w dół ;p
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 29 maja 2014, 15:57

Nowe zdjęcia kolekcjonerskich gadżetów:

The Sims 4 Gaming Headset (MSRP $39.99/€39.99)
Obrazek


The Sims 4 Gaming Mouse & QCK Mousepad (MSRP $29.99 / €29.99 & $14.99 / €14.99)
Obrazek
Obrazek


Nadal nie wiadomo czy gadżety pojawią się na sklepowych półkach w Polsce.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 29 maja 2014, 16:23

Tą podkładkę z chęcią bym kupiła :P
Faktycznie okropnie widać granicę parceli. Ale pewnie tego nie zmienią, w trójce też widać..
No mało okien, mało.
Ja to mimo wszystko obawiam się, że simowie będą stękać, że nie mogą przejsć albo będą w drzwiach się blokować. Albo po potrawę...
Ta dziewczynka jest jakaś dziwna. Ja mam nadzieję, że będzie normalny katalog z obiektami bo tak się szczycą tą szybką budową i urządzaniem..

Na tym zdjęciu od Guukiego z tymi hiszpańskimi meblami jest bardzo ładny ogród..
Ale coraz więcej screenów, a ja jestem coraz bardziej pełna obaw. Pewnie znów będzie armia aktualizacji..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 29 maja 2014, 17:36

Ej, w trójce nie widać granicy parceli :P Do premiery na pewno to zmienią, bo to jest taka sama zielona linia jak w TS3 CAW, więc wygląda bardzo roboczo. I pewnie służy tylko ułatwieniu dla twórców, czy coś, w końcu ta gra to jeszcze plac budowy ;)
We built this city, we built this city on rock an' roll!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości