The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 26 maja 2014, 19:25

Zakochałem się w domu pod literą A oraz D. <3 Zwłaszcza w D, jest taki w moim stylu. W trójce w takich gra mi się najlepiej. ^^
Największą uwagę zwróciłem na rośliny oraz drobiazgi, czyli pokrycia terenu, skrzynki pocztowe. :P
Świetnie wyglądają krzaki i kwiatki choć nie wiem jak ocenić drzewa. Kwestia przyzwyczajenia pewnie. ;)
Bardzo dobrze, że nie poszli w realność bo dobrze wiemy, że by to spaprali. Tak poszli w inny styl który wyszedł im znakomicie.

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 26 maja 2014, 20:03

Zdecydowanie domek D. Reszta nie w moim guście.
Drzewa są hmm...no nie wiem, nie bardzo mi się podobają. Jakieś takie, kanciaste.

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lunon » 26 maja 2014, 20:12

Ciszę się, że w 4 będę mógł bez większych problemów zbudować kamienice.
W 3 jest o tyle ciężko, że potrzebne jest multum dodatków cc :(
Jestem ciekaw, czy ściany takich kamieniec postawionych na dwóch sąsiadujących ze sobą parcelach, będą mogły do siebie przylegać.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 26 maja 2014, 20:17

Niestety kochani, ale Shattered znów musi ponarzekać...
A i C są okropne. W ogóle nie przytulne. Jakieś takie bez wyrazu. Martwi mnie, że domy właśnie takie będą.
Natomiast D jest jeszcze nie taki zły, gdyby miał inną barierkę. Podoba mi się te pierwsze drzewo. Ten dom ma chyba najniższe ściany. A i tak wydaje się taki wysoki. No może jeszcze B jakoś ładnie się prezentuje jak się przyjrzeć. Świetne te owalne fundamenty..
Faktycznie ładne drobiazgi i rośliny.

^ Zakładam, że nie będą mogły. Nawet parcele nie będą pewnie mogły do siebie przylegać
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 26 maja 2014, 20:20

Jest szansa. Przecież będziemy mogli dokupić teren obok naszej parceli czyli powiększyć sobie parcelę. Mam nadzieję, że granicą będą jedynie drogi i działki sąsiadów.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 26 maja 2014, 20:25

Smutne jest też, że nie dostaniemy książeczki wraz z grą. Lubię sobie czasem ją poprzeglądać :P
Mam nadzieję, że wreszcie simy będą mogły wejść na działkę z każdej strony..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 26 maja 2014, 20:30

Zapomniałem o tym, że nie otrzymamy tej książeczki bo "chcemy być eko". <_<
Dodatki, akcesoria rozumiem zbędny papier bo praktycznie nie ma co opisywać zwłaszcza przy akcesoriach.
Ale przy podstawie to to jest wymaganie. Nie potrafimy jeszcze grać nie wiemy co, gdzie, jak to podczas gry zaglądamy do książeczki. A tak to jak? -.- Nie wyobrażam sobie szukania informacji po internecie.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 26 maja 2014, 20:42

Domy nie zwaliły mnie z nóg ;p Po prostu simowe domy, nic złego, nic [CENZURA]. Natomiast otoczenie i elementy otoczenia to już inna bajka. Rośliny, krzaki i inne ozdobniki są świetne, fontanna niczym z jedynki to fajny smaczek. Nowe płaskie tarasy z fajnie wyprofilowanymi brzegami to coś wspaniałego.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 26 maja 2014, 22:01

Ale przecież do gier, które nie mają papierowej książeczki zawsze jest na płytce instrukcja w PDF :P Poza tym do rozszerzonych wersji ma być dany przewodnik twórców w twardej oprawie, chociaż nie wiem czy to będzie taki swoisty poradnik czy bardziej luźne informacje wraz ze zdjęciami...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 27 maja 2014, 1:56

Co za niespodzianka na koniec dnia *-*
Nie znam sie na architekturze ale jako przeciętny gracz muszę przyznać ze te domy są genialne.
A całkiem fajny, taki wymyślony i inny.
B bardzo mi się podoba, lubię taki styl. Zmieniłabym parę szczegółów ale moi simowe chętnie by tam zamieszkali.
W domach takich jak C moi simowie nigdy nie mieszkali, ale ten jest świetny i przykul moją uwagę.
No i D, dość mały, przytulny domek. Chyba najbardziej mi sie podoba.
Domy w tej grafice świetnie sie prezentują. Mają swój urok, są takie simowe i sprawiają ze aż chce sie grac. A reszta otoczenia wygląda ślicznie. Jestem ciekawa wnętrz. Czekam na środę <3

A co do książeczki; ja uważam ze dobrze zrobili rezygnując z niej. (eko Lar :curious: )
Zresztą, jak ktoś juz powiedział, dołączają PDF, wiec książeczka jest zbędna.

Awatar użytkownika
Paulinx
Posty: 96
Rejestracja: 18 gru 2013, 10:49

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Paulinx » 27 maja 2014, 6:45

Heh. Też się przeraziłam jak napisaliście, że nie będzie książeczki :wat: Ale skoro dadzą pdf to w sumie luz. U mnie ta książka i tak była przejrzana raz (albo i nie) i rzucana w kąt. Także mogę odpuścić.
Domki... nie podobają mi się totalnie :| No ale mi się prawie nigdy nie podobały domki budowane przez twórców gry.Patrząc na nie mam już idealne wyobrażenie co będzie można sobie samemu wybudować. I to już jest git 8D
"Kocham zwierzęta bo tylko one nie są zakłamane."

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 27 maja 2014, 13:49

Domki super :) najlepiej w moim guście jest A I C ale B też fajny natomiast D najmniej mi sie widzi no taki zwyczajny mało ciekawy(ale też takie domki mają swój urok także ogólnie nie jestem tutaj całkowicie zamknięta na tego typu domku...)

Książeczka hmm jest super nie ma nic się nie stanie...także ogólnie jak nie będzie to nie będzie...

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 27 maja 2014, 14:36

Świetnie się prezentują te domki. Czwarty z nich zdecydowanie najładniejszy. Nie mogę doczekać się całego filmiku o Trybie Budowania, bo zapowiadali tyle nowości architektonicznych, że jestem ciekawy jak to wszystko wygląda.

Zachwycony też jestem samą grafiką! Taka ulepszona "dwójka". "Trójka" przy tym wygląda na jakiś wypadek przy pracy.
Obrazek

Awatar użytkownika
NyanCat
Posty: 158
Rejestracja: 06 sty 2014, 12:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: NyanCat » 27 maja 2014, 16:15

Jak się przyjrzycie, można zauważyć różne skrzynki pocztowe. Możliwe jest to, że będzie można zmienić modele skrzynek. O dziwo :wat:
Najbardziej podoba mi się dom A. Mój ulubiony styl budowania, nowoczesność.:sweet:
Jedyne co mnie odpycha to te pseudo - naklejko - okna, ale może gra będzie działać przez to lepiej. ;/
Obrazek

A gdy zło ogarnie świat
Gdy słońca będzie mniej od cienia
Upadnie on i zgładzi nas
Potężny Gofer Przeznaczenia

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 27 maja 2014, 16:29

To ja zrobię takie małe podsumowanie, co już wiadomo oraz co dało się zauważyć na zdjęciach, jeśli chodzi o nowości w trybie budowy domu:
- ozdobniki dachu i ścian (tak zwane gzymsy wieńczące ściany oraz gzymsy oddzielające poszczególne piętra);
- różne rodzaje fundamentów (dało się zauważyć klasyczne proste oraz z ozdobnymi krawędziami);
- regulowana wysokość ścian i fundamentów (w zeszłorocznych informacjach na temat TS4 była mowa o 8 różnych wysokościach do wyboru);
- zaokrąglanie fundamentów i płotów;
- możliwość automatycznego dodania fundamentów do już istniejących budowli oraz możliwość swobodnej zmiany wysokości fundamentów pod domem w dowolnym momencie gry (schody automatycznie mają się dostosować do wys. fundamentów);
- stawianie pięter nie wymaga już podpór czyli teoretycznie można będzie postawić budynek w powietrzu;
- możliwość wyboru kilku kolorów dla różnych segmentów dachu na jednej parceli;
- krawędzie dachu są ozdobione (ciekawe czy krawędź dachu będzie zależała od jego koloru tak jak to było w TS3 czy może będzie można wybrać różne rodzaje krawędzi dla dowolnego dachu?);
- można będzie wybrać jak bardzo ma wystawać krawędź dachu poza ścianę budynku;
- swobodne przestawianie całych pomieszczeń budynku w inne miejsce;
- rozbudowane narzędzie przeciągania ścian i segmentów budynku;
- możliwość automatycznego rozmieszczania okien w budynkach i pomieszczeniach;
- możliwość stawiania kolumn na balustradach (tak jak na tym nowym zdjęciu z domami, gdzie balustradę przedzielają kolumny);
- możliwość zamiany jednym kliknięciem barierki w inny rodzaj barierki lub w ścianę;
- od podstawy ma być regulowana wysokość położenia obiektów na ścianach;
- możliwość kupienia całego pomieszczenia z katalogu gotowych wzorów.

To chyba tyle co wyłapałem z dotychczasowych informacji. Zmian jest dużo, nie wszystkie są rewolucyjne, ale całość prezentuje się wyśmienicie i jestem pewien, że wyjdą na dobre. Prawie nie mam się do czego przyczepić, niewiele rzeczy mi brakuje do budowy wymarzonych domów. Zabrakło mi głównie braku regulowania wysokości okien na ścianie oraz póki co nie mamy informacji odnośnie możliwości tworzenia schodów w kształcie litery L. Mógłbym jeszcze się czepić braku tworzenia zaokrąglonych ścian. Ale z drugiej strony czy to byłoby takie popularne narzędzie? Raczej mało domów posiada takie ściany bo są niefunkcjonalne. Nawet w realnym życiu dość ciężko na nich zrobić okna, powiesić obraz czy postawić przy nich półkę, która nie przylgnie do ściany nawet. To raczej ozdobny element występujący głównie jakiś biurowcach czy tym podobnych.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 27 maja 2014, 16:35

Absolem, regulacja wysokości na jakiej mają być umiejscowione okna będzie możliwa, była o tym mowa jakiś czas temu.
Z nowości Trybu Budowania właśnie z regulacji wysokości okien cieszę się najbardziej :) .
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 27 maja 2014, 17:21

Guuki pisze:Absolem, regulacja wysokości na jakiej mają być umiejscowione okna będzie możliwa, była o tym mowa jakiś czas temu.
Z nowości Trybu Budowania właśnie z regulacji wysokości okien cieszę się najbardziej :) .
Serio? Bo w artykule na temat trubu budowania sprzed roku właśnie było napisane, że na tamtą chwilę nie było takiej opcji ;p Była mowa o tym, że będą wyższe okna w wyższych ścianach. Ale nie wiem, może coś potem zaktualizowali :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
freaky
Posty: 36
Rejestracja: 15 gru 2013, 17:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: freaky » 27 maja 2014, 19:39

:)

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 27 maja 2014, 20:23

Trawa to chyba tylko zielona plama. Fajnie by było gdyby była taka jak w SimCity
EDIT: Usunęłam, żeby nie spamować
No, ale okropnie te domy wyglądają :bored: :| <_< Takie bez wyrazu
Ostatnio zmieniony 27 maja 2014, 20:33 przez Shattered, łącznie zmieniany 3 razy.
Sky Fits Heaven

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 27 maja 2014, 20:30

Te obrazy to szkice koncepcyjne. Patrząc wstecz, niestety nie miały one za wiele wspólnego z tym, co pojawiło się w dodatkach i grach. Poza tym, były już wrzucane. :P


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości