The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikado » 23 maja 2014, 16:26

Absolem, ale w którym miejscu ja się wykłócam? xD Czy powiedziałam, że moja opinia jest jedyna i słuszna? Nie bez powodu użyłam zwrotu "dla mnie".

A ten kadr jest zbyt mały, żebym mogła cokolwiek stwierdzić :P

EDIT
Kadr pochodzi z filmu Mars Needs Moms. Tutaj większa wersja.
Myślę, że jest jeszcze o 20 lat za wcześnie na takie simsy :D
Obrazek

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 23 maja 2014, 16:52

Żeby nie było - ja też mam mieszane uczucia co do tego zdjęcia. :P Źle wyważono granicę pomiędzy realizmem a kreskówkowością, a efekt jest taki trochę niezręczny. Ale mając takie podstawy, może uda się za kilka lat wypracować coś przyzwoitego, na co przyjemnie będzie patrzeć i czym przyjemnie będzie grać. Jak widać, w 2014 roku, trzeba celować albo w fotorealizm, albo w całkowite od niego odbieganie - bo próby łączenia tych dwóch elementów są na razie skazane na porażkę.

Edit: A znalazłem zdjęcie wyszukując informacje o Uncanny Valley, więc... Jak widać wszystko się zgadza. (Chodzi w tym o to, że jeśli coś niemal doskonale naśladuje człowieka, a ma w sobie nienaturalne elementy i zorientujemy się, że jest sztuczne, czujemy do tego odrazę i nieufność.) Byłem ciekaw, co faktycznie pomyślelibyśmy o takiej grafice i jak na nią byśmy zareagowali. Jak pisze Mikado, chyba jeszcze o parę lat za wcześnie.

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 23 maja 2014, 18:51

Posiadacze gier z serii TS3 dostaną w nagrodę specjalne obiekty do TS4.
Podejrzewam, że ten zielony diamencik będzie za posiadanie podstawy, mniejsze za każdy dodatek a duża statuetka za całą kolekcję.

Obrazek

Wolałbym jakieś bardziej użyteczne obiekty. Szkoda też, że nie pomyślono o posiadaczach TS2, ale ciężko jest teraz udowodnić kto jakie gry z tej serii posiada, odkąd oficjalna strona już nie istnieje ;) .

Zdjęcie dodał już wcześniej Smisiu, ale nikt nie skomentował xD
Co Wy o tym sądzicie?
Obrazek

Thom
Posty: 83
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:22

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Thom » 23 maja 2014, 19:59

Aktualnie ciężko mi wyrazić moją opinię na temat The Sims 4. Niektóre rzeczy mi się podobają, inne mniej... Najlepszym wyjściem jest chyba po prostu poczekanie na więcej informacji, a najlepiej na wyjście gry :P
A co do tych nagród, pomysł bardzo ciekawy, ale ja tak jak Ty, Guuki, uważam, że lepsze byłby jakieś użyteczne obiekty, a nie tylko ozdobne, bo takie pewnie będą ;)

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Column15 » 23 maja 2014, 20:47

Już długo siedzę w tym temacie, wczoraj założyłem konto i jestem :)
Ja osobiście jestem zwolennikiem tej grafiki :D Bardzo mi się podoba.
Ale niestety chyba nie będzie nakładania swetra na bluzkę :c
Obrazek
Jak by wyglądało nakładanie T-shirta, koszuli, kamizelki, swetra, podkoszulka i kurtki (oświećcie mnie, to jest kurtka czy bluza?) na raz? A zresztą widać że pod bluzą jest "przyszyty" T-shirt.
Obrazek
av by teaplease.

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 23 maja 2014, 21:12

O ile sie nie mylę, nie ma podziału na T-shirta, koszuli, kamizelki itd. Jest po prostu góra, do tego dobierasz spodnie, buty i tyle.

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Column15 » 23 maja 2014, 21:29

Na screenie jest.
W tym łuku najbardziej na prawo.
Obrazek
av by teaplease.

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 23 maja 2014, 23:26

Bo to takie subkategorie żeby szybciej znaleźć to czego szukamy ale to nie oznacza ze będzie je można nakładać na siebie.

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 24 maja 2014, 9:35

Chyba zapomniały niektóre osoby że to jest tylko GRA ;)

Bez przesady żeby tak wymyślać...dobrze każdy ma swoje tam upodobania(ja też) ale mam świadomość ze to jest gra i nie oczekuję nie wiadomo czego...to ze gdzieś coś tam inna gra posiada to dlatego bo KAŻDA gra ma swój klimat ma swoją stylistyke itp.itd. dlatego dajcie niektórzy na luz :)

Jak pisałam wcześniej TS4 daje dużo plusów nowości a i tak za dużo nie pokazano nam tzn. możemy opinię dać do CAS'u...avatarki nam pokazano itp. ale reszcie jak o samej rozgrywce nic nie wiemy a tyle co ktoś tam doczytał ale osobiście jeszcze nie wiemy jak to będzie wyglądać i (powtórzę się) pisanie "nie kupię TS4 bo tamto i tamto..."prosze zbyt mało dojrzałe to jest...ja rozumiem że ktoś może odczuwać niechęć to OK daj na luz i nie wypisuj na siłe minusów (dla mnie niestety niekiedy na siłę ktoś coś chce tu sie doszukać)...

Mi sie podoba ta generacja TS4 (na dzień dzisiejszy a wiele prze de mną do odkrycia i na pewno nie jednym mnie zaskoczy)może nie na 100% bo zawsze można sie czegoś tam uczepić ale na samo granie zadowoli mnie w zupełności :)

Przypominam to jest gra także więcej dystansu do tego...

A na marginesie koszt gry 150 zł jest duży owszem ale też nie taki tragiczny ;) co innego jak tutaj było wypisane ok. 300 zł ale nikt nikomu nie każe kupować z jakimś tam dodatkami itp. a wystarczy podstawa i w miedzy czasie będzie sie dokupować do niej dodatki...ja szczerze kupuję co mnie interesuje a nie bo musze mieć bo juz wydane jest bo coś tam coś tam...

edit:tzn.nie wiem ile do konca będzie kosztować to 150 zł tak napisałam bo tez nie sądze że sama podstawa będzie ok 200 zł kosztowac no myślę ze do tych 150 zł...

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikado » 24 maja 2014, 11:41

diamond5 pisze:pisanie "nie kupię TS4 bo tamto i tamto..."prosze zbyt mało dojrzałe to jest...
Niedojrzałe jest stwierdzenie, że nie kupi się gry, która mu się nie podoba? soft9 Jeżeli dla kogoś 90% zadowolenia z gry to już sama ładna (w jego opinii) grafika, to na obecny moment może już sobie wyrobić jako takie zdanie o czwórce i stwierdzić, czy warto ją kupować :P
Obrazek

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 24 maja 2014, 12:01

A co wiesz z tej gry ? CAS ?i dzięki temu stwierdzić można że gry się nie kupi ? no to przepraszam...ja jestem osobą że muszę zobaczyć w pełni coś aby zdecydować czy kupię czy nie...

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikado » 24 maja 2014, 13:45

Przecież cały czas mówię, że wiemy już jaki jest styl graficzny. Ty musisz zobaczyć coś w pełni, by zdecydować, a są ludzie, dla których grafika jest tak ważna, że nawet jakby rozgrywka była superhiperwypasiona, to i tak nie kupią gry, jeśli wygląd im się nie spodoba. Każdy ma inne priorytety i nazywanie ludzi, którzy większą wagę przywiązują do części wizualnej, "niedojrzałymi" jest nie na miejscu.

Cały czas mnie zastanawia czemu simki w tych włosach mają takie jajowate głowy :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 24 maja 2014, 18:16

Po włosach widać dużą zmianę, nie tylko te 3 punkty ale również tekstura. Nie wyglądają jak smoła wylana na głowę sima. xD

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 24 maja 2014, 19:04

Mikado pisze:Przecież cały czas mówię, że wiemy już jaki jest styl graficzny. Ty musisz zobaczyć coś w pełni, by zdecydować, a są ludzie, dla których grafika jest tak ważna, że nawet jakby rozgrywka była superhiperwypasiona, to i tak nie kupią gry, jeśli wygląd im się nie spodoba. Każdy ma inne priorytety i nazywanie ludzi, którzy większą wagę przywiązują do części wizualnej, "niedojrzałymi" jest nie na miejscu.

Cały czas mnie zastanawia czemu simki w tych włosach mają takie jajowate głowy :D
a grasz w jakąś cześć The Sims ?

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 24 maja 2014, 19:45

Proszę Was, żebyście oceniali grę, a nie zdania konkretnych osób. Czyli bez "wycieczek osobistych". Każdy może mieć taką opinię, jaką chce, a to jest wątek o grze, nie o zdaniu jakiejś osoby, w tym wypadku Mikado.

Ja dodam, abyście tez nie robili offtopu. Każdy ma swoje zdanie i proszę nie oceniać czyjejś opinii. /Rai

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 25 maja 2014, 13:07

Smisiu pisze:Proszę Was, żebyście oceniali grę, a nie zdania konkretnych osób. Czyli bez "wycieczek osobistych". Każdy może mieć taką opinię, jaką chce, a to jest wątek o grze, nie o zdaniu jakiejś osoby, w tym wypadku Mikado.

Ja dodam, abyście tez nie robili offtopu. Każdy ma swoje zdanie i proszę nie oceniać czyjejś opinii. /Rai
Dobrze że w końcu ktoś to napisał. Każdy ma inne wymogi co do gry, każdy ma inny gust i można w tym kontekście dyskutować, ale bez oceniania i osądzania czyiś wymogów i gustów.

Ja tam mam na razie neutralnie podchodzę do całej 4 generacji, bo oprócz CASU (i to nie pełnego), nie wiele wiem. Tak że ciężko mi się opowiedzieć w tym momencie czy mi się gra podoba czy nie. Mówiąc szczerze to jakaś wielka ekscytacja mi nie towarzyszy. Oczywiście, jestem ciekawa jak to będzie wyglądało, ale jakoś tak...nie czekam niecierpliwie. Będzie, to będzie.

Jeśli chodzi o to, co Nam do tej pory pokazali, czyli simów i ich tworzenie - jak dla mnie to są sympatyczni, ale szału wielkiego też nie robią. Bez CC się nie obejdzie, jak zresztą przy każdej części.
To co mi się podoba, to samo kształtowanie simów - będzie można stworzyć mocno różniących się od siebie wyglądem. Mam nadzieję że tak samo jak przy trójce, będzie można wybrać ulubiony kolor, jedzenie i muzykę, sima.

Brak kreatora stylu, to krok do tyłu, to jest fakt. Jednak jeśli gram w dwójkę, to też CS nie mam, więc jestem w stanie się obejść bez tej opcji, pod warunkiem że dadzą sporo, ładnych ciuchów. Choć z drugiej strony, jednak fajnie jest móc zrobić sobie bluzkę czy spodnie w swoim ulubionym kolorze czy w jakim tylko mi się wymyśli :P

Takie małe podsumowanie ;)

A i jeszcze co do zdjęcia z poprawionymi włosami - różnica raczej dla każdego jest widoczna. Dobrze że choć trochę je poprawili, bo jak patrzę na tą pierwszą wersję, to coś okropnego.Zwłaszcza te końcówki.

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Rai » 26 maja 2014, 5:11

Różnica w teksturze włosów i ich wykończeniu jest wręcz GIGANTYCZNA. I oczywiście bardzo na plus. :) Za to sam sim jest bardziej kanciasty, spójżcie na szyję... oO Szczególnie u nasady. :x

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lunon » 26 maja 2014, 15:16

Jedyne co mi się podoba w simach to przejście z ust w skórę twarzy.
Owszem włosy wyglądają lepiej, ale nadal to tektura :(

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 26 maja 2014, 18:05

Rai pisze:Różnica w teksturze włosów i ich wykończeniu jest wręcz GIGANTYCZNA. I oczywiście bardzo na plus. :) Za to sam sim jest bardziej kanciasty, spójżcie na szyję... oO Szczególnie u nasady. :x
Nie no, szyja nie jest bardziej kanciasta, akurat w tym jednym miejscu jakoś tak wyszło, ale jak spojrzysz na podbródek to zobaczysz, że ta simka nowsza jest o wiele ładniej zaokrąglona :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 26 maja 2014, 19:13

Nowe domy. Prawdopodobnie będą "bohaterami" filmiku z trybu budowania, który ma się ukazać w środę!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości