The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Aaqwil
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Aaqwil » 17 maja 2014, 8:43

Larissa pisze: A na tego sima to chyba każdy zwrócił uwagę lecz to nie był sim Grahama a Ryana Vaughan'a. ;'p
I tak nigdy nie będę wiedział kto kim tam u nich jest... :|

Okna zrobili nieprzezroczyste tylko z daleka, żeby nie przeciążać gry. Po co możliwość zobaczenia lodówki w kuchni w domu kilometr dalej? Parę metrów i już masz przezroczyste okno. Może to mniej obciąża grę, czy coś...

O dzieciach już wspominałem, czego by nie dostali i tak nie będę grał w tej grupie wiekowej więcej niż tydzień, bo zawsze będą miały najmniej opcji.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 17 maja 2014, 8:50

Skąd wnioskuję? Sami się przekonacie..
Czemu oni wydają tą grę jak dzieci wracają do szkoły a studenci na studia.
Okna są takie, żeby nie przeciążać gry? No dajcie spokój to może w ogóle niech zrobią żeby gra chodziła na komputerach z 256 mb Ram...
Jakoś inne firmy potrafią zrobić gry, które mają dobrą optymalizację i dobrze wyglądają, a oni wiecznie mają jakieś problemy..
Aż się boję tych nowych błędów.. A może ich nie będzie skoro przy grze pomaga Maxis, prawda?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 506
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: msreckless » 17 maja 2014, 9:15

Czemu oni wydają tą grę jak dzieci wracają do szkoły a studenci na studia.
to chyba normalne że dzieci chodzą do szkoły, nawet w grze? mają zaraz rowy kopać, żeby była rewolucja? ;p

___

nowe avatary :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 17 maja 2014, 9:27

^ chyba nie rozumiesz.... -.-
Mam na mysli to, że zamiast grać i kupować grę będą niektórzy się uczyć..
A gdyby wydali gdzieś w wakacje to z pewnością więcej ludzi by kupiło i miało czas na grę..
Ci simowie mają jakieś lepsze włosy
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 506
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: msreckless » 17 maja 2014, 10:11

w takim razie przepraszam, źle zrozumiałam XD mój mózg słabo pracuje bo tylu lekach i z rana XD
z tym muszę się zgodzić. poza tym, wrzesień jest w większosci ciężki finansowo, rodzice kupują wyprawki szkolne dzieciom a nie symulacje życia pls XD

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 17 maja 2014, 10:52

Shatt, chodzi ci o to, że EA chce zarobić na dzieciakach więcej, wydając na jesieni grę? Przecież w październiku właśnie ciężko z kasą, dzieciakom nic się nie daje, "bo trzeba kupić podręczniki!". Może w USA jest inaczej.. W wakacje więcej osób by to kupiło. Dla mnie to marketingowa pomyłka, a nie narzędzie zwiększające sprzedaż XD

Co do avatarów. Fryzury wyraźnie się poprawiły. :O I zęby też! Simy są bardzo ciekawe. Chociaż no, brakuje im ciągle elementów charakterystycznych, typu piegi, pieprzyki.

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 17 maja 2014, 11:27

Nie zwróciłem uwagi czy to tylko na tych ich avatarach, ale jakość ubrań jest okropna. Tej Simce ramiączka wtapiają się w skórę i są bardzo rozmazane, tragedia jakaś...
Za to wygląd Simów coraz ładniejszy. Te zęby wyglądają świetnie!
Obrazek

Piszczac
Posty: 98
Rejestracja: 10 sty 2014, 7:30

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Piszczac » 17 maja 2014, 12:02

Shattered pisze:^ chyba nie rozumiesz.... -.-
Mam na mysli to, że zamiast grać i kupować grę będą niektórzy się uczyć..
A gdyby wydali gdzieś w wakacje to z pewnością więcej ludzi by kupiło i miało czas na grę..
Ci simowie mają jakieś lepsze włosy
A ludzie po urlopach wracają do pracy :) Również w EA.
Pamiętajcie, ze w wielu krajach ludzie w czasie wakacji nie siedzą przed komputerami, tylko podróżują. Poza tym akurat wiele lat pracowałam w marketingu u wierzcie mi, że to jest martwy okres. Nie bez powodu nazywa sie go sezonem ogórkowym. Wbrew pozorom byłby strzałem w stopę.

Awatar użytkownika
Kannotekina
Posty: 57
Rejestracja: 26 kwie 2014, 4:52

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kannotekina » 17 maja 2014, 13:47

Opcje których oficjalnie nie ma w grze:

Obrazekchodzenie z simami do pracy
Obrazeknarzędzie Create-A-Style
Obrazekdostosowywanie wzrostu
Obrazekrośnięcie włosów i ich animacja
Obrazeknielimitowana liczba pięter (TS4 ma limit trzech pięter [czyli w przełożeniu na j. polski - parter + dwa piętra])
Obrazekdostosowywanie koloru skóry i włosów (kolor włosów musisz wybrać z zestawu kolorów, nie możesz farbować włosów ani ustawiać pasemek; kolor skóry jest również wybierany z zestawu kolrów)
Obrazekpogoda
Obrazekstopniowe starzenie czy też nowe stadia wieku

http://ts4news.com/post/76426955074/the ... ompilation
Wybaczcie że przetłumaczyłam tylko opcje których nie ma, ponieważ tych które jest naprawdę spora lista.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2014, 13:53 przez Kannotekina, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kannotekina
Posty: 57
Rejestracja: 26 kwie 2014, 4:52

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kannotekina » 17 maja 2014, 13:54

^ A ja z kolei ubolewam nad tym tu płaskim zarostem będącym jedynie teksturą z twarzy.

Awatar użytkownika
PoProstuAnia
Posty: 219
Rejestracja: 30 kwie 2014, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: PoProstuAnia » 17 maja 2014, 15:09

Limit trzech pięter, seriously? <_<
Obrazek

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 17 maja 2014, 15:15

Oni chyba oszaleli z tym limitem? Skąd stronka uzyskała taką informację? Może coś się jeszcze zmieni, w końcu aktualnie pracują nad trybem budowy. Jeśli ten pomysł nie upadnie do października, to gracze na pewno szybko ukażą swoje zdenerwowanie w pierwszych miesiącach gry, w tym ja nie omieszkałbym zasypać ich wiadomościami.

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikado » 17 maja 2014, 15:24

Kannotekina pisze:TS4 ma limit trzech pięter [czyli w przełożeniu na j. polski - parter + dwa piętra]
Że co proszę?! O__O Toż to tylko o jedno piętro więcej niż w jedynce <_< To chyba jakaś pomyłka...

Tekstura włosów u tamtego pana rzeczywiście wydaje się lepsza niż u innych, jednak nadal jest to sklejony kloc c: Ale plus za poprawione zęby.
Obrazek

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 17 maja 2014, 15:32

chodzenie z simami do pracy
I potwierdza się to, co mówiłem parę miesięcy temu - królicze nory, zero przełomu.
narzędzie Create-A-Style
Komentowałem to tyle razy, że tym razem ujmę to krótko - wielki krok wstecz.
dostosowywanie wzrostu
Choć nikt na to specjalnie nie liczył nie da się ukryć, że byłoby miło.
rośnięcie włosów i ich animacja
Jak wyżej.
nielimitowana liczba pięter (TS4 ma limit trzech pięter [czyli w przełożeniu na j. polski - parter + dwa piętra])
Jakieś jaja. Nawet tego nie skomentuję... To co, piwnice też wyrzucamy?
dostosowywanie koloru skóry i włosów (kolor włosów musisz wybrać z zestawu kolorów, nie możesz farbować włosów ani ustawiać pasemek; kolor skóry jest również wybierany z zestawu kolrów)
To podpada pod Stwórz Styl, czyli znowu krok wstecz.
pogoda
Oczywiście, że nie ma jej w podstawce, przecież trzeba będzie wydać jakoś Pory Roku.
stopniowe starzenie czy też nowe stadia wieku
To byłby przełom godny nowej generacji The Sims... Ale nie, czwórka to nie nowa generacja, to przecież tylko trójka z odświeżoną grafiką i paroma zmienionymi opcjami.

Z rzeczy, które BĘDĄ - w systemie emocji nie widzę nic przełomowego, świetnie, że wracają wspomnienia (mam nadzieję, że w formie dwójkowej, a nie "Pokoleniowej"), a naprawdę duża część z tych rzeczy jest skopiowana z trójki oraz poprzednich części. Według mnie cenniejsze dla rozgrywki rzeczy są w kategorii "których NIE będzie w grze".

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 17 maja 2014, 16:12

Te 2 piętra to na pewno jakiś żart... Może to zmienią, skoro nad Trybem Budowania mają jeszcze pracować.
Bo jak nie, to tylko sobie wstydu zrobią. Najpierw brak narzędzia Stwórz Styl, teraz ten limit na piętra.
Widocznie tworzą tę grę pod 7-letnie dzieci upraszczając co się da, bo one i tak nie skumałyby po co Stwórz Styl, i tak nie umiałyby zbudować wyższego, skomplikowanego domu... Żenada.
Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 17 maja 2014, 16:37

Nie chcę psuć wam krytyki, ale to są wiadomości z zeszłych wakacji. Wtedy nawet nie zdążyli porządnie zaprojektować interfejsu trybu budowy, więc co liczyć na wiele pięter. Co do króliczych nor, to producenci jeszcze się w tym temacie oficjalnie nie wypowiedzieli. Karol z Dotsim mówił, że w tej kwestii będziemy zadowoleni, ale żeby mu wierzyć to trzeba być naprawdę łatwowiernym. Pasemka można robić. Były nawet na ostatnim filmiku .

Dodam jeszcze, że jeśli tym razem Karol powiedział prawdę, to będzie to pewnie tak jak z klubem studenckim. Jeśli nie, to ogromny plus dla 4. Co do braku CASt, to ja wciąż uważam, że to jest ogromny plus, a będzie jeszcze większy, gdy to narzędzie pojawi się na jakiejś maszynie do szycia, w której simowie będą mogli sami szyć ubrania (ma być takie coś w podstawie, jednak nie omówiono jej działania).

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 17 maja 2014, 18:34

Ja też nie mam pewności, czy ten cały "ts4news" jest dobrze poinformowany. ;/ Limit pięter brzmi po prostu nieprawdopodobnie. Tak jak Bartek, skłaniam się raczej ku Dotce i tamtejszym zapewnieniom, bo wiem, że faktycznie Glossy miał grę przed sobą. Gdyby limit taki był, chyba byśmy o tym od niego wiedzieli...

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 17 maja 2014, 19:21

Ci simowie naprawdę ładnie się prezentują. Widze jeszcze bardziej poprawione włosy i zęby. I brwi, które wyglądają dużo lepiej bo te które pokazali w najnowszym filmiku były jakieś rozmazane i dziwne. Mam tez wrażenie poprawionych ust, szczególnie górnej wargi. Bardziej zaznaczona i mniej rozmazana. Ciesze sie ze się przykładają.
Ale niech już pokażą coś z otoczenia...

A tego krótkiego spisu opcji których nie będzie w grze nie brałabym tak na poważnie. Ten spis jest stary i pojawił sie gdzieś na początku zaprezentowania czwórki. Od tego czasu wiele mogło sie zmienić.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 17 maja 2014, 20:34

Zobaczyłam zdjęcie płaskich jak deska kwiatów i przeszła mi fascynacja grą. Z wielu rezygnują, aby gra działała na słabszych komputerach..
No ciekawe kiedy podadzą wymagania, nie pamiętam kiedy podali gdy wydawali trójkę.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
PoProstuAnia
Posty: 219
Rejestracja: 30 kwie 2014, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: PoProstuAnia » 17 maja 2014, 21:02

Vid pisze:Otoczenie mi się podoba, mam tylko nadzieję że rozplanują to rozsądnie i z którymś dodatkiem dodadzą Śródmieście jako oddzielnie wczytywany duży obszar, tak jak wyjazd w Wymarzonych Podróżach. Znacznie zmniejszyłoby to obciążenie komputera, a poczekać na wczytywanie można, jeśli obszar byłby na tyle duży. Coś w stylu - widzisz miasto na horyzoncie, dzwonisz po taksówkę/wsiadasz w auto, twój samochód jedzie w tamtą stronę, wczytywanie i pojawiasz się na obszarze wczytanym. Zagrywka która połączyłaby motyw znany z Jedynki i Dwójki z tym co znamy z Trójki nie obciążając zanadto komputerów.
Pomysł mi się oczywiście podoba, chciałabym jednak zwrócić uwagę na jeden szczegół: we wszystkich generacjach, również w Wymarzonych Podróżach to rozwiązanie miało tę jedną (moim zdaniem ogromną) wadę - po powrocie z tych "wczytywanych" okolic do domów czekało nas co? Czas uśpiony w miejscu, a ewentualni mieszkańcy danego domu, którzy w nim zostali - również w tym samym miejscu, w którym ich zostawiliśmy. Więc jeżeli twórcy mieliby naprawdę pójść w tę stronę, to mam ogromną nadzieję, że nie popełnią tego błędu. Nie wiem, na jakiej zasadzie miałoby to funkcjonować, ale chyba każdy się ze mną zgodzi, że taka sytuacja w (teoretycznie) dumnej czwartej odsłonie The Sims nie powinna mieć miejsca.
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości