The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
NyanCat
Posty: 158
Rejestracja: 06 sty 2014, 12:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: NyanCat » 15 maja 2014, 20:46

w TS2 to zamknięcie na jednej i tej samej parceli było ogromnym minusem. Co za tym idzie, rozwój historii był ograniczony do jednej tylko parceli i jednej rodziny.
Jaki problemem było przełączyć się na inną rodzinkę?
Min. dzięki temu, nie istniały błędy zapisów, a bugi graficzne występowały o wiele rzadziej.
Mam nadzieję, że twórcy nie cofną się do 2jki.
:wat:
W TS2 wybieranie pragnienia życiowego było automatyczne
Może zacznijmy od tego że w dwóje nie było pragnień życiowych, tylko aspiracje. Pomyliłaś się chyba ze znakami zodiaku. Aspiracje można było samemu wybierać.
Nadal dom wydaje mi się zbyt cukierkowy
Hehe, a w TS3 Słodkie niespodzianki Katy Perry były minimalistycznie? ^^
Obrazek

A gdy zło ogarnie świat
Gdy słońca będzie mniej od cienia
Upadnie on i zgładzi nas
Potężny Gofer Przeznaczenia

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 15 maja 2014, 21:19

Kolejny render

Obrazek

Awatar użytkownika
PoProstuAnia
Posty: 219
Rejestracja: 30 kwie 2014, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: PoProstuAnia » 15 maja 2014, 21:39

Simka pisze:Mam także nadzieję że miasto będzie otwarte bo w TS2 to zamknięcie na jednej i tej samej parceli było ogromnym minusem.
Dziewczyno, wypluj to co napisałaś :D nie dopuszczam w ogóle do siebie myśli, że mogłoby nie być otwartego świata, jest to dla mnie myśl kompletnie abstrakcyjna i jeżeli (tfu tfu tfu!) coś takiego miałoby się zdarzyć to osobiście zorganizuję protest pod siedzibą eaxis czy czegokolwiek, nawet pod samym domem Ryana Vaughana, żeby to przywrócili soft9
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 15 maja 2014, 23:14

Jakoś płomień na kuchence czy parujacy posiłek były w dwójce i gra była funkcjonalna i zarazem przyjemna. Gra z tymi detalami jest o wiele przyjemniejsza gdy np zapasy w lodówce się kończą. No dla mnie dzięki temu gra jest świetna. No, ale jeśli ktoś np. ma dość robienia zakupów w realu aby jeszcze w grze je robić to niech może zmieni grę bo to przecież jest symulacja życia, a takie rzeczy w życiu się robi. Bardzo dobrze, że wreszcie światło będzie świecić poza parcele bo w trójce to wygląda tragicznie. Wodę na pewno jeszcze zmienią. Ciekawe kiedy ten następny zwiastun :P
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 16 maja 2014, 8:08

Tak jak napisałam nie możliwe aby nie dali otwartego świata...a po za tym na filmiku widać ze będzie otwarty...

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 16 maja 2014, 8:27

Twórcy wałkowali już o tym, że świat pozostanie otwarty więc nie ma co się spinać :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 16 maja 2014, 11:01

No i dobrze, że będzie otwarty teraz czekać tylko na kolejne informacje.

Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 506
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: msreckless » 16 maja 2014, 11:17

Simka pisze: 2. Moim zdaniem (zaznaczam: moim) TS2 było suma sumarum gorzej zrobione niż TS3. Poczynając od bardzo kanciastej, sztucznej grafiki twarzy, przez małą dowolność tworzenia unikalnych połączeń fryzur i ubrań. To tylko kilka z minusów. Zamknięte otoczenie było ogromnym minusem, ale trójka to naprawiła.
i o to chyba miało chodzić, żeby gra z 2009 poprawiła tą z 2004?

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 16 maja 2014, 11:33

Simka masz rację co do otwartego świata w The Sims 2 i dlatego gram tylko w The Sims 3 bo tam właśnie jest ten otwarty świat/ciągłość historii...już nie muszę "skakać" z rodzinki do rodzinki aby i tam się starzeli itd. czy też wkurzające było jak moja simka szła na disco i wracając była ta sama godzina etc.a przecież była po upojnej nocy :P

Ale jak wiemy w The Sims 4 ma być otwarty świat także nie trzeba sie tym martwić...ogólnie myslę że miło nas zaskoczy ta generacja :)

edit: ogólnie jest prawo do strachu czy aby to będzie czy to w TS4? bo pomimo ze TS3 jest ulepszeniem TS2 (bynajmniej miało tak być) to ja tu dużo też widzę cofania sie w tym jak np. królicze nory czy chociażby butelki znikające auta itd. w TS3 ;) a można by było pomyslec że skoro nowsza generacja latka do przodu to i lepiej dopracowana gra...

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 16 maja 2014, 12:55

Obejrzałem wideo "Stwórz Sima" i jestem zachwycony. Simowie wyglądają dokładnie tak jak to sobie wyobrażałem. Fajna jest opcja stylizacji, że w mgnieniu oka możemy wybrać Simowi jedną z już dostępnych. Grafika boska, już wielokrotnie to pisałem, że taka komiksowa i z humorem idealnie pasuje do świata Simów. Otoczenie, które widać było pod koniec wideo, robi wrażenie, ale na 99% metropolia w tle nie będzie dostępna.
Już odliczam dni do premiery gry, nie mogę się doczekać :) .

Ja też już nie mogę się doczekać. :sweet:
I wydaje mi się, że twórcy jednak wiedzieli dokładnie, co robią, kiedy zdecydowali się na komiksową grafikę. Kto będzie chciał mega rzeczywistą i ekstra Simów, i tak by pobrał CC, i tak. A zrobili bazę świetną, simy można tworzyć przeróżne i wyglądające bardzo żywo. Były pokazane fanarty, jak gra może wyglądać z CC - naprawdę prawdziwie i super. Ale nie każdy lubi taką realność w Simsach i twórcy o takich osobach także pomyśleli - mamy stare, świetne nawiązania do trochę komiksowej grafiki rodem z TS2, która to cześć przecież do teraz jest chwalona przez wielu graczy i stawiana jako wzór.
TS4 jest świetnym połączenie TS2 (jeśli zdecydujesz się na grę bez CC w TS4) i TS3 (jeśli napchasz CC i ją urzeczywistnisz). Furtka jest zostawiona otwarta. To Ty decydujesz, jak będziesz grać i jak Twoja gra będzie finalnie wyglądać. /Rai
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 16 maja 2014, 14:20

Obrazek
Śmietnik stoi poza działką? Tam z tyłu chyba jest jakiś park. Świetnie wyglądają te krawężniki :aww:

No domy to mam wrażenie, że totalnie odpuścili i skupili się tylko na simach, no chyba, że jeszcze je jakoś dopracują, bo jak na razie to wyglądają okropnie
Obrazek

W ogóle duża część tła wydaje się makietą, tamte fioletowe? drzewa są jakby granicą, bo za nimi jakoś tak to wygląda makietowo. A może jeszcze nie ukończyli miasta, a może tak właśnie będzie, że będzie taka makieta z tyłu a miasto to same domy
Obrazek
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 16 maja 2014, 14:43

Shattered wyglądają te drzewa jak makieta bo zastosowano tu taką technikę co do bardzo oddalonych obiektów :P A dlaczego nie podobają Ci się domy? Ja nie widzę w tym domku nic złego :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Rai » 16 maja 2014, 15:07

Absolem pisze:A dlaczego nie podobają Ci się domy? Ja nie widzę w tym domku nic złego :)
A ja widzę. Jest mdły, pusty, a meble wyglądają jak ustawione od niechcenia, tam gdzie przypadkiem się postawiły. Hall jest całkowicie PUSTY. Zasłonka tylko na jednym oknie w salonie... x_X Zero obrazów, jakichś kwiatków.

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 16 maja 2014, 15:20

Bo to był filmik o tworzeniu Simów, nie przykładali się więc do budowy zaprezentowanych w nim domów :P .
A jeszcze pomieszczenia na zdjęciach od Shattered nie mają pokrycia u góry, stąd takie oświetlenie, wpadające słońce, itp.
Okolica jest bardzo malownicza, nawet te makiety się ładnie prezentują. I śmietniki faktycznie poza parcelą. Ciekawe jak Simowie będą wchodzić na chodnik z ulicy, oby nie tak jak ci trójkowi wchodzą na podesty, hah.
Obrazek

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 16 maja 2014, 17:18

Jezu, jakie to wszystko jest wspaniale! Miałem już nie grać w simsy, ale po obejrzeniu traileru stwórz sima odebrało mi mowę :o Kocham kocham kocham! Simowie może jakoś bardzo nie rewoluwały, jednak ta ich plastelina tak cieszy wzrok! Włosy są cudne, jest tam taka jedna fryzura którą mam pobraną w TS2 i jest moją ulubioną:), otoczenie też miazga, co prawda szczególiki można dopracować ale jest dobrze! Kiedy premiera?

Awatar użytkownika
Aaqwil
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Aaqwil » 16 maja 2014, 18:48

Ten filmik pojawił się w środę, nie? Ostatnio jakoś nie mam czasu i ochoty na śledzenie tego... Ale widziałem i coś powiem. :P

W CAS'e pokazali parę ubrań, stylów, fryzur i całą resztę, najmniej dla mnie istotną. Cieszę się jednak z ilości i jakości, wygląda naprawdę dobrze. Ciekawy domek, ładne meble, nie zwracałem uwagi na szczegóły, ale te wieżowce naprawdę przykuły uwagę. Jak myślicie na pokaz, czy rzeczywiście będą? Animacji było mało, ale są świetne, nie mogę doczekać się tej masy dodatków, którą nam wcisną, z tymi animacjami to będzie naprawdę piękne! :wub: Poza tym podobają mi się drzewa i krzewy, które i tak już wcześniej widzieliśmy, ale chyba tego nie pisałem. Cała okolica jest jak dla mnie bardzo przyjemna, lubię zieleń. Teraz czekam na budowanie, bo to też uwielbiam (szkoda, że nie umiem budować).

A teraz przyznać się, kto zwrócił uwagę na sima Grahama (tylko mi powiedzcie, że to nie on...) zacierającego ręce na myśl o kasie, którą zgarnie? soft9

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 16 maja 2014, 18:57

Myślę, że każdy go zauważył, ale nikt nie napisał ;P poza tym faktycznie to śmieszna sytuacja... można wręcz domyślać się, że Graham ma duże poczucie humoru do własnej osoby i wszelkie złośliwe komentarze nasze czyli graczy typu "ea chce tylko zarobić" skwitował właśnie tym gestem simowym ;)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 16 maja 2014, 19:05

Spójrzcie na te okna w tym domu. One nie są przezroczyste, tylko zamazane, nie widać co w środku... Okna w ogóle wyglądają jak tło..
Cztery style chodzenia no to mało chyba.
Cech będzie przecież 5, było zdjęcie CASu gdzie wpisuje się imię, i tam było miejsce na 5 cech. No chyba, że zmienili to..
I znów w sumie to samo, dzieci tylko chodzić będą to szkoły i lekcje odrabiały. Mogliby dodać coś, że np. sim ma jutro sprawdzian i musi się uczyć, albo jakieś ksiażki przeczytać dodatkowo do odrabiania lekcji.
Ach.. ja i te moje marzenia..
Teraz czekajmy na następne info, zakładam że przed nami z miesiąc albo dwa lub więcej ciszy
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 16 maja 2014, 22:15

Shattered na jednym z wcześniejszych zdjęć widać, że okna są przezroczyste, natomiast robią się nieprzezroczyste jak się oddali bardziej widok... Poza tym nie było jeszcze nic o dzieciach więc nie wiesz czy "znowu będzie to samo" :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 17 maja 2014, 0:11

Shattered, z czego wnioskujesz ze "znowu będzie to samo"?
A na tego sima to chyba każdy zwrócił uwagę lecz to nie był sim Grahama a Ryana Vaughan'a. ;'p


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości