The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 14 maja 2014, 19:47

Mi się coś nie zgadza. Mamy do zaprojektowania strój codzienny, wizytowy, sportowy, piżamę oraz strój na imprezę? Nie będzie kąpielowego? Słoneczko raczej oznacza na co dzień.

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 14 maja 2014, 20:00

Wszędzie juz panikują ze nie ma strojów kąpielowych. Moim zdaniem po prostu jeszcze nie dodali tej opcji albo dodali ją do ciuchów sportowych. ^^

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 14 maja 2014, 21:00

A może te baloniki właśnie oznaczają strój kąpielowy? :P Może to tymczasowa ikona, a może ma symbolizować... w zasadzie to nie wiem co :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
PoProstuAnia
Posty: 219
Rejestracja: 30 kwie 2014, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: PoProstuAnia » 14 maja 2014, 22:08

Tylko ja uważam, że trochę przyfantazjowali przy rozmiarze biustu Belli? :D
Ostatnio zmieniony 14 maja 2014, 22:30 przez PoProstuAnia, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 14 maja 2014, 22:20

No ja sądzę, że raczej zostaną przy otwartym świecie bo gdyby nam to zabrali to raczej mało osób by to kupiło a tego twórcy nie chcą więc nie zrobią takiego błędu już wystarczy, że narzędzia tworzenia stylu nie będzie.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 14 maja 2014, 22:59

Ja dodam tylko, że wygląda na to, że będzie całkiem spora ilość wersji kolorystycznych różnych elementów, więc może wcale nie odczujemy tak bardzo braku Create a Style. Wręcz taka zmiana wydaje mi się dość ciekawa bo będzie od nas wymagać trochę więcej kombinowania jeśli chodzi o dobór elementów czy dodatków ;) (zupełnie jak w sklepie, gdzie przecież wybieramy wśród gotowych wzorów i modeli).
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
beldor
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: beldor » 15 maja 2014, 1:53

Mam wrażenie że miasto w oddali może być zwyczajnym tłem jak i jedną wielką króliczą norą . Z jednej strony w sumie to dobrze, bo zaoszczędziło by to sporo miejsca w mieście na dodawanie budynków z miejscami pracy , przy okazji nadało by to lekkiego realizmu jako że ludzie z przedmieścia w taki sposób dojeżdżają do pracy .
Smisiu pisze:Plusy:
-zwiększona płynność animacji,
-pozbycie się suwaków,
-każda część ciała ulega modyfikacjom,
-nie zapomnieli o szczegółach typu biżuteria, albo zmarszczki.
-dom wygląda bajecznie.
-opcja szukania!

Minusy:
-skin jest wyidealizowany jak jakaś "tabula rasa", do której trzeba dodać mnóstwo szczegółów samemu, by wyglądał ludzko,
-włosy zwyczajnie nierealistycznie, bardzo mi się nie podobają ;<
-nie ma opcji stworzenia "drugiego podbródka" u grubych simów,
-miasto w tyle wydaje się być atrapą, niegrywalną ozdobą.
-woda nie jest przejrzysta, nie ma w niej nawet odbicia.
Co do wody , w rzeczywistości woda nie jest przejrzysta a tym bardziej nie odbija się w niej otoczenie jak w lustrze , przynajmniej nie w rzekach.
Obrazek

Awatar użytkownika
PoProstuAnia
Posty: 219
Rejestracja: 30 kwie 2014, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: PoProstuAnia » 15 maja 2014, 1:54

Absolem pisze:Ja dodam tylko, że wygląda na to, że będzie całkiem spora ilość wersji kolorystycznych różnych elementów, więc może wcale nie odczujemy tak bardzo braku Create a Style. Wręcz taka zmiana wydaje mi się dość ciekawa bo będzie od nas wymagać trochę więcej kombinowania jeśli chodzi o dobór elementów czy dodatków ;) (zupełnie jak w sklepie, gdzie przecież wybieramy wśród gotowych wzorów i modeli).
Tak, ale jak ktoś np. miałby ochotę stworzyć sobie kiczowatego Sima w np. dresiku w zeberkę, bo tak mu się akurat podoba, to już nie będzie miał raczej takiej możliwości ;/ Zabija to naszą kreatywność jako graczy...
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 15 maja 2014, 8:47

PoProstuAnia po części masz rację, jednak nie wiem czy przy takiej ilości opcji tworzenia sima i ogólnie opcji w całej serii The Sims można mówić o zabijaniu kreatywności gracza ;p Wszak stworzenie sima, nawet kiczowatego nie sprowadza się tylko do wyboru dziwnej tekstury jego ubrania. Owszem, jest to jakieś ograniczenie, ale też i wyzwanie. A gracze lubią wyzwania ;p
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 15 maja 2014, 8:57

Nie no nie przesadzajmy żeby stroju nie było ? :wat:

Będzie na bank tylko po prostu nie pokazali bo jak zostało napisane dopracowują ? albo po prostu nie pokazali...także spokojnie w końcu to The Sims 4 czyli idziemy do przodu ;)

Tak samo z otwartym światem dlaczego by mieli sie cofać ? przecież to właśnie zafascynowało fanów (w tym mnie :wub: ) ten otwarty świat...także spokojnie...

No i bez sensu się uczepiać na siłę czegoś jak np. wody...a po za tym jak zostało napisane gdzie tu woda przejrzysta ? to chyba nie ten klimat :D bynajmniej ja nie widzę B)

Ja wierzę że The Sims 4 będzie prze ze mnie ulubioną generacją The Sims :) bynajmniej na razie jestem zachwycona a to przecież namiastka wszystkiego :curious:

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 15 maja 2014, 10:46

Jestem w szoku. Kompletnie wbił mnie w ziemię ten zwiastun. Jest niesamowity. Aż mam ochotę już teraz zagrać. Piękni simowie, dużo fajnych ubrań. Martwię się jedynie domami bo jakoś tak dziwnie wyglądają. Ciekawe jak będą prezentować się dzieci albo simki w ciąży. Z tym miastem pewnie będzie jak mówi beldor. Ale wygląda pięknie ta rzeka i te drzewa nie wiem co od nich niektórzy chcą ;) Mam nadzieję, że gra będzie bogata w detale np. ogień na kuchence gazowej albo para lecąca z ciepłego posiłku i po raz kolejny mam nadzieję, że wyrzucą tą rękę Boga i że wreszcie tak jak w dwójce po karmieniu dzieci będą leżały butelki a po przewijaniu pieluchy. Zaczynam się martwić czy mój komputer poradzi sobie z tą częścią.
Sky Fits Heaven

Dejmian
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 516
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Dejmian » 15 maja 2014, 12:08

Absolem pisze: taka zmiana wydaje mi się dość ciekawa bo będzie od nas wymagać trochę więcej kombinowania jeśli chodzi o dobór elementów czy dodatków ;) (zupełnie jak w sklepie, gdzie przecież wybieramy wśród gotowych wzorów i modeli).
Tylko że w sklepie zawsze pojawia się nowa dostawa, a EA kiedyś zakończy grę i gracze będą się męczyć i nudzić jednymi i tymi samymi wersjami kolorystycznymi. Brak 'SS' to kpina i tyle. Mogli zrobić tę opcję w 2009, a nie mogą w 2014?! Śmieszne.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 15 maja 2014, 12:33

Mam nadzieję że przyjęcia będą wyglądały jak przyjęcia a nie kolejki do zlewu bo każdy chce po sobie talerz umyć
Sky Fits Heaven

Piszczac
Posty: 98
Rejestracja: 10 sty 2014, 7:30

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Piszczac » 15 maja 2014, 12:41

Dejmian pisze:
Absolem pisze: taka zmiana wydaje mi się dość ciekawa bo będzie od nas wymagać trochę więcej kombinowania jeśli chodzi o dobór elementów czy dodatków ;) (zupełnie jak w sklepie, gdzie przecież wybieramy wśród gotowych wzorów i modeli).
Tylko że w sklepie zawsze pojawia się nowa dostawa, a EA kiedyś zakończy grę i gracze będą się męczyć i nudzić jednymi i tymi samymi wersjami kolorystycznymi. Brak 'SS' to kpina i tyle. Mogli zrobić tę opcję w 2009, a nie mogą w 2014?! Śmieszne.
Jak kupowałam łóżko, to mogłam sobie wybrać z czego chcę żeby było zrobione i jaki miało kolor. Jeśli mi się pościel w sklepie nie podobała, to mogłam sobie kupić materiał i uszyć taką, jaka chciałam. To samo z ubraniami. Farby z mieszalnika są standardem O czymś takim jak meble na wymiar, gdzie można praktycznie wszystko spersonalizować nie wspomnę więc w rzeczywistości możemy wszystko zmienić, meble na nowo okleić, przemalować, nawet meble z IKEA. Nie jesteśmy ograniczeni do tego co w sklepie. Jednak narzędzia nie będzie, trudno. Gracze jak zawsze jakoś sobie poradzą.

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 15 maja 2014, 14:08

Z brakiem Stwórz Styl będziemy zmuszeni korzystać z rekolorów obiektów, które przygotowało dla nas ea. Już w trójce da się zauważyć, że tworzyli je okropne. Nie było opcji aby zostawić choć jeden przedmiot nie zmieniając jego koloru, tekstury..

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 15 maja 2014, 14:16

Ja szczerze dopiero tak teraz zaczęłam to używać(ale też nie tak bardzo) i ogólnie fajne to jest ale nie będę ubolewać jak tego nie będzie...

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 15 maja 2014, 14:20

Na początku tego nie odczujemy. Będzie mnóstwo nowych obiektów, będzie więc z czego wybierać. Potem gdy będziemy urządzać dziesiąty już dom zauważymy, że wszędzie powtarza się fotel w tym samym kolorze itd. Uratują nas twórcy cc, tak jak w przypadku TS2. <3 Liczę na konwersacje obiektów z TS3 do TS4 jeśli będzie taka możliwość w ogóle.

Awatar użytkownika
NyanCat
Posty: 158
Rejestracja: 06 sty 2014, 12:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: NyanCat » 15 maja 2014, 14:36

Poza tym nazwa filmiku to Narzędzie Stwórz Sima - oficjalny zwiastun. Z tego wnioskuję, że jednak nim wydadzą TS4, dostaniemy do swoich rąk narzędzie stwórz sima.
:haha:
Znając politykę EA, trzeba będzie czystego CAS'a kupić. Jeśli CAS trójki teraz na Oridżin (tak, specjalnie) kosztuje ok. 9.90 zł (lol nawet bym złotówki nie dała soft2), to spodziewam się że w po premierze będzie to kosztować ok 20 - 30 zł.
To nie jest CAP (Create - a - pet), by EA to wydało za darmo.
Obrazek

A gdy zło ogarnie świat
Gdy słońca będzie mniej od cienia
Upadnie on i zgładzi nas
Potężny Gofer Przeznaczenia

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 15 maja 2014, 16:05

Nawet nie wiedziałem, że CAS 3 jest płatny :P Ale po co, skoro jest i tak zaimplementowany w grze? xd

Co do tego Kreatora Stylu to już tak nie jęczcie, będzie nie będzie guzik mnie to obchodzi miejcie pretensje do twórców :P Nie zrobili bo nie chcieli tego, może słusznie może nie, też mnie to guzik obchodzi :D Jak ktoś chce niech zrobi własną grę, albo jakiegoś moda jak wyjdzie czwórka, albo niech korzysta z CC czy rekolorów. Poza tym jeszcze na 100% nie powiedziano, że nie będzie. Choć raczej nie ma co się łudzić. ;)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 15 maja 2014, 18:15

Przypomniał mi się stół stolarski. Czy jak on się tam nazywał, nieważne. :P
Może to na nim będziemy sami tworzyć nowe modele/rekolory mebli? A na maszynie do szycia, która mogłaby się również pojawić ubrania? <3
W takim wypadku brak ss jest uzasadniony. Bo widać, że zdania są podzielone na jego temat.
Absolem pisze: Co do tego Kreatora Stylu to już tak nie jęczcie, będzie nie będzie guzik mnie to obchodzi miejcie pretensje do twórców :P Nie zrobili bo nie chcieli tego, może słusznie może nie, też mnie to guzik obchodzi :D Jak ktoś chce niech zrobi własną grę, albo jakiegoś moda jak wyjdzie czwórka, albo niech korzysta z CC czy rekolorów. Poza tym jeszcze na 100% nie powiedziano, że nie będzie. Choć raczej nie ma co się łudzić. ;)
Tak myśleć raczej nie można. Bo wynika z tego, że do braku tego i tamtego przyczepić się nawet nie można, a uzasadnieniem tego ma być: bo twórcy tak chcieli. soft9

EDIT:
Mam coś dla tych co zakochali się w animacji na końcu filmiku.
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości