The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 24 kwie 2014, 10:55

Jeżeli w zespole 4 pracuje ten co na każdym czacie pokazywał nam dodatki do 3 i mówił jaki to ten dodatek wspaniały to naprawdę zaczynam się obawiać tego, jak będzie wyglądał pokaz 4. Bo jeżeli ma to wyglądać tak, jak pokaz dodatków do 3, to ja chyba tego nie będę oglądała.

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 24 kwie 2014, 18:08

Smisiu pisze:

Czym TS4 może przewyższyć trójkę: realnością interakcji, ilością rozwiązań budowlanych, sposobem tworzenia simów, większym naciskiem na gestykulację.
Czym TS4 prawdopodobnie nas rozczaruje: dziecinnością, brakiem innowacyjnych rozwiązań w meblowaniu, jeszcze wyższymi cenami oraz wymuszeniem dokupywania obiektów, wyglądem szczegółów takich jak rzęsy, brwi, palce oraz niestety, przedmioty.
Lepszym pytaniem jest, czym czwórka może przewyższyć dwójkę ><

Zaczytałam się w tym wszystkim co piszecie i sama nie wiem co myśleć >< Ja każdą część Simsów traktuję jako oddzielną grę, każda jest inna i ma swoje wady i zalety. Czwórka byłaby idealna, gdyby była ulepszoną dwójką, z otwartym światem itd. :P Niestety wygląd Simów i świata faktycznie jest przesłodzony ._. Na razie jednak nie będę nic oceniać i na ten temat się wypowiadać, bo jeszcze nawet w czwórkę nie zagrałam :P

artix525 pisze:
Vid pisze: Wolałbyś, żeby podjazdy znów musiały być przyklejone do ulicy, czy chciałbyś stawiać pojazdy gdzie chcesz? Bo nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę jakie ograniczenia nakłada silnik i jak trudno byłoby w czasie rzeczywistym wytyczyć taką ścieżkę dla samochodu gdybyś ustawił go powiedzmy po drugiej strony parceli. Biorąc pod uwagę że miasto składa się na parcele i przedmioty które się na niej znajdują są do niej przypisane, to pomyśl że nie odblokowałbyś odpowiedniej ilości drogi. Samochód nie wyjechałby za parcelę, bo się nie da i to leży w samych fundamentach silnika i założenia gry. Łatwiej ponarzekać, ale wszystkim się nigdy nie dogodzi. Podsumowując: wykonanie takiej animacji jest niemożliwe, a wynika to z założeń i ograniczeń samego silnika.
A ja mam świetne rozwiązani- mogli by zrobić np tak, że samochód staje na poboczu (najbliżej naszej parceli) i simowie z niego wysiadają i jeśli byłby parking na parceli to po tym jak simowie by wysiedli z samochodu on by się teleportował na ten właśnie parking (jak by nie było parkingu na parceli to by samochód został na poboczu). MARZENIA ;__;

Tak sobie nawiązałem jeszcze do tego wsiadania, bo strasznie mi tego brakuje (sam nie wiem czemu ;) ). Nawet moja 3 letnia siostra, która patrzy jak gram w TS3 dziwi się, dlaczego samochód pojawia się z kosmosu...
No przecież to było już w dwójce... na naszej parceli mogliśmy ustawić 2 typy parkingów: 1 bezpośrednio połączony z drogą (Sim wsiada do samochodu po czym realistycznie wyjeżdża na ulicę i odjeżdża [nie tak jak w trójce, samochody skręcają na zakrętach i w ogóle jeżdżą tak, że tego nie skomentuję]) i 2 - zwykły parking jak w trójce, który możemy ustawić gdzie chcemy. Tylko że wtedy Sim wchodzi do samochodu, zamyka drzwi, uruchamia światła itd. (w dwójce w samochodzie można było słuchać muzyki, zainstalować alarm, włączać i wyłączać światła, przytulać się z drugą osobą, BB!) i dopiero wtedy samochód teleportuje się na ulicę i odjeżdża. A jak zajedziemy na parcelę publiczną i tam jest parking, to samochód teleportuje się na parking i Sim normalnie z niego wychodzi (albo na odwrót, nie pamiętam). A jak parkingu nie ma, to samochód zatrzymuje się na ulicy, Sim wychodzi i zostawia samochód na ulicy właśnie, auto magicznie nie znika. Mi brakuje przede wszystkim animacji wsiadania do samochodu, a nie wyjeżdżania samochodu z parkingu itd., bez tego mogę się już obyć, ale na litość boską, niech Sim normalnie do niego wsiada i niech samochód magicznie nie znika! Dlaczego nie zrobili takiej prostej animacji już w trójce? A teraz się od tego wymigują w czwórce? Do tego, w dwójce jak stał samochód na drodze i nadjechał drugi, to ten drugi stawał za nim, a nie magicznie przez niego przejeżdżał (trójka!).
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2014, 18:30 przez Lenna, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Rai » 24 kwie 2014, 18:29

Smisiu pisze:

Czym TS4 może przewyższyć trójkę: realnością interakcji, ilością rozwiązań budowlanych, sposobem tworzenia simów, większym naciskiem na gestykulację.
Czym TS4 prawdopodobnie nas rozczaruje: dziecinnością, brakiem innowacyjnych rozwiązań w meblowaniu, jeszcze wyższymi cenami oraz wymuszeniem dokupywania obiektów, wyglądem szczegółów takich jak rzęsy, brwi, palce oraz niestety, przedmioty.
Mnie TS4 rozczarowuje już teraz brakiem Create A Style. soft9 Jak można było pominąć jedno z bardzo niewielu udanych rozwiązań w TS3...? soft9

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 24 kwie 2014, 22:35

No nie wiem czy takie udane... Miało wiele wad, jakby je tak ulepszyli :aww:
Ostatnio zmieniony 13 cze 2016, 18:48 przez ollie, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 24 kwie 2014, 22:38

EA wyrzuca Stwórz Styl, bo nie mogło wciskać ludziom recolorów obiektów...? Teraz w Store do kupienia będzie taki sam fotel jaki jest w grze, tylko nie czerwony, a zielony. Smutne, ale możliwe.

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Rai » 24 kwie 2014, 23:30

salberg pisze:EA wyrzuca Stwórz Styl, bo nie mogło wciskać ludziom recolorów obiektów...? Teraz w Store do kupienia będzie taki sam fotel jaki jest w grze, tylko nie czerwony, a zielony. Smutne, ale możliwe.
Spod palców mi to wyjąłeś... :D Dokładnie tak samo to widzę. W grze będzie łóżko w trzech kolorach, tymczasem w Store można dokupić będzie 10 innych wersji kolorystycznych TEGO SAMEGO łóżka, ale nowe kolory!!!1!1! Jedyne 2 euro za sztukę. :)

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 25 kwie 2014, 10:43

Przesadzacie... Mi się nie podoba Trójkowa wersja CAS gdyż jest ona niedopracowana.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2016, 18:50 przez ollie, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ouhoh
Posty: 51
Rejestracja: 15 gru 2013, 15:10

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ouhoh » 25 kwie 2014, 14:57

^ Stwórz Styl jest akurat wielkim plusem trójki. Wczytywanie tekstur zależy od sprzętu i ilości CC. Jakoś ja umiem poczekać kilka/kilkanaście sekund, aby mi się wszystkie wzory załadowały (a należy zaznaczyć, że korzystam ze siedmioletniego staruszka i mam CC wymieszane ze Store). Jak widać, wszystkim się nie dogodzi [*] Zrezygnowanie z tego narzędzia to ogromny krok do tyłu. Odbierając go, tak jakby, "zabiją" kreatywność obecnych i przyszłych graczy The Sims ;_;
Łódź Lodz Lodsch Лодзь לודז'

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 25 kwie 2014, 18:13

Jakos w dwójce nie ma tego narzędzia a wciąż dużo osób w niej buduje, urządza domy i nie narzekają.
Mi tam jest to obojętne. Używałam często tego narzędzia ale nie byl dla mnie niezbędny. Moze dlatego ze w grze skupiam się bardziej na rozrywce i tworzeniu historii.
Aczkolwiek wiem jak dużo osób lubi to narzędzie i narzeka na jego brak w TS4, wiec mam nadzieje ze mieli dobry powód by je wywalić. Oby sie nie okazało ze tym powodem była chęć zarobienia na nas wciskając recolory ciekawych obiektów i mebli do Store...

Awatar użytkownika
Sasha
Posty: 285
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:48

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sasha » 25 kwie 2014, 19:30

Dla mnie brak CaSt to główna wada czwórki. Nawet grafikę przeżyję. Ale brak CaStu, zwłaszcza przy podstawie gdzie wybór będzie pewnie znikomy, to ma-sa-kra.

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 25 kwie 2014, 19:43

To twórcy cc będą mieli co robić.
Podstawa zaoferuje nam gumowe obiekty, typu gumowa zasłona i będziemy mieli nią cieszyć? soft9 Z tego co widać na zdjęciach z września(?) tak właśnie będzie. Nie ma tkanin. :c
Jak jeszcze w podstawie do wyboru będą takie rekolory obiektów jakie dali w trójce to będziemy mieli piękne niepasujące do siebie wnętrza. soft9
Jeszcze jak rozwiążą to, że ktoś lubi mocne barwy, a kto inny pastele?
W dwójce nie ma tego narzędzia, nikomu go nie brakowało, bo go po prostu nie było. Teraz go mamy i chyba każdy z niego korzysta w większym lub mniejszym stopniu. W czwórce będzie go brakować i to bardzo.

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 25 kwie 2014, 22:33

Jest potrzebne, ale czy niezbędne?
Ostatnio zmieniony 13 cze 2016, 18:51 przez ollie, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 26 kwie 2014, 15:26

Narzędzie Stwórz Styl jest fajne, ale nie jest mi niezbędne. Mogę się bez niego obejść. Jedyne czego mi będzie brakowało, to kolorowych włosów :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 26 kwie 2014, 17:08

Jestem pewna ze z kolorowymi włosami coś wymyślą... dużo osób ma kolorowe włosy, pasemka. Nie mogą się cofnąć do tylu z takim czymś. Mamy czwarta generacje, powinni zrobić tak by opcje tworzenia sima były praktycznie nieskończone. Wiem ze tak nie zrobią, ale patrząc na możliwości modyfikacji ciała i twarzy simow jestem zachwycona. Mam nadzieje ze będzie bardzo duża paleta kolorów na karnacje, kolor oczu i właśnie włosy. Trójkowe możliwości pod tym względem są dobre ^^

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 26 kwie 2014, 17:12

Salberg, komentarz z dnia 23 kwietnia pisze:Kiedyś cała seria kojarzyła się inaczej - przez trójkowe nawiązania do popkultury, spartolenie sprawy nadnaturalnych stworów (wróżki i jednorożce na ulicach!!) i pierwsze przejawy słodkości (moje oczy wciąż bolą, dzięki Beldor...), seria The Sims zaczęła się kojarzyć z 9-letnimi dziewczynkami. I to z tym mam problem. I to dlatego tak boli mnie czwórka. Chciałbym tego - powrotu do czasów dwójki - ale niestety obawiam się, że czwórka nam tego nie zaoferuje.
Gry On-Line, artykuł o The Sims 4 pisze:Spójrzcie na obrazki z The Sims 4, potem na screenshoty z The Sims 3 i jeszcze raz na te z The Sims 4... Siedzę nad klawiaturą – i zastanawiam się, jak wypełnić przestrzeń opisem nowości w najbardziej oczekiwanym przez męską część redakcji tytule tego roku. Odkładając sarkazm do kieszeni, w istocie Maxis szykuje trochę innowacji, które z rewolucją może i nie mają nic wspólnego, ale stanowią całkiem zgrabną ewolucję, uzasadaniającą sprzedaż omawianej produkcji w formie nowej odsłony, a nie dodatku. Przede wszystkim, Simowie jeszcze mniej będą przypominać cyborgów, otrzymując znacznie szerszy wachlarz emocji, którymi będą mogli zawracać nam głowę – a to dziewczyna ma w nosie moje małpie wygibasy i smutno mi, Boże, a to mąż nie pozmywał naczyń i dajcie mi wałek. Może być zabawnie – zwłaszcza że nasze wirtualne ludziki dostaną też w końcu atut „dual-wield”, podzielność uwagi i wielofunkcyjność. Równie znaczącą zmianą będzie uproszczenie procesów urządzania domu i kreowania Sima – w tym drugim przypadku znikną suwaki, a wszystkich operacji dokonamy bezpośrednio na pacjencie. Tworzymy panią naszego domu i chcemy ją uatrakcyjnić? Nic prostszego, chwytamy za odpowiednie miejsce i... dobra, to nie brzmi najlepiej. W każdym razie – „czwórka” objawieniem roku nie będzie, ale nastoletnie graczki pewnie i tak oszaleją na jej punkcie.
To na temat obecnego postrzegania czwórki i całej serii.

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 26 kwie 2014, 17:45

Jakas racja w tym jest. Ale wciąż wszyscy się powtarzamy.
"ale nastoletnie graczki pewnie i tak oszaleją na jej punkcie." ten adultyzm był zbędny.
Każdy ma swój gust wiec w czwórce jak dobrze pójdzie ( nie będzie sprawiała wielu problemow jak trojka), myślę ze nawet starsze osoby będą mogły się odnaleźć. Nie każdy przykuwa do grafiki tak wielką uwagę.

Awatar użytkownika
rgx97
Renciści
Renciści
Posty: 218
Rejestracja: 28 gru 2013, 19:48

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: rgx97 » 26 kwie 2014, 21:30

Stwórz Styl pozwalało na ogromną kreatywność i indywidualność. Przed Trójką bywało, że wiele wnętrz i stylizacji się powtarzało, więc jedynym ratunkiem były wszelkiego rodzaju dodatki. Bez tego narzędzia The Sims 4 nie może być według mnie ponownie światem nieograniczonych możliwości. Ale być może sprytnie rozwiążą ten problem.
Jejku, przydałyby się w końcu filmiki z gry. :d

Awatar użytkownika
Annorelka
Posty: 30
Rejestracja: 22 mar 2014, 17:38

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Annorelka » 27 kwie 2014, 10:20

Słodkie niespodzianki to jeden dodatek... Jest jaki jest, cóż. Ja lubię słodkie rzeczy, ale i tak bym go nie kupiła.
Każdy ma prawo wybrać sobie ulubioną wersję gry - czy bardziej mu odpowiada Sims 3 czy Sims 2, czy po zapowiedziach Sims 4... Chciałabym zauważyć, ze przed premierą Trójki pojawiały się identyczne komentarze na temat, ze "nic nowego to nie wprowadza" i "dwunastolatki i tak będą naciągać rodziców". Więc już wtedy niestety gra kojarzyła się głównie z młodszymi dziewczętami. To smutny stereotyp i niestety Simsy nie są poważnie traktowane w środowiskach graczy (wiem po moich kuzynach), są wręcz pośmiewiskiem... było tak też przed Trójką.
Ale rozumiem, ze może przez dodatek Katy Perry się to jakoś nasiliło i rozumiem, że cześć osób nie lubi Trójki.

Może brak opcji "stwórz styl" będzie polegał na tym, ze nie będzie można wybierać tekstur, tylko same kolory (z nieograniczonej palety)?

Niestety nie ogarnęłam jeszcze całego tematu i mam być może głupie pytanie... czy wiadomo coś o regulacji wzrostu simów? Będzie takie coś w czwórce?
annorelka.deviantart.com
Obrazek
Taktyka EA.

Thom
Posty: 83
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:22

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Thom » 27 kwie 2014, 11:19

Annorelko, z tego co wiem, opcji regulacji wzrostu nie będzie.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 27 kwie 2014, 14:27

xoxorax, EA usiłuje sprawić, by simsy miały jak najniższe PEGI/ERSB, a nie jak najwyższe. Ostatnich parę stron w temacie zajmuje dyskusja, że EA celuje w coraz młodszych odbiorców.

Drac, okładka twojego autorstwa? PEGI 18 jeszcze rozumiem, ale dlaczego wróbel?


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości