The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 10 mar 2014, 0:27

A tutaj nowy artykuł na gry-online http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=9571 Niestety jest to tylko podsumowanie, ale jako że mięzy 17 a 21 mają zostać ujawnione nowe szczegóły na temat TS4, to pewnie z tego powodu powstał artykuł :)

Co do aspiracji to ja ich osobiście nie chcę. W TS2 były fajne bo były nowością. W TS4 moim zdaniem są zbędne i będą tylko ograniczały sima, bo będzie trzeba go dostosowywać do jego aspiracji... A co jesli ja chcę sima, który ma dążyć do popularności, będąc przy tym naukowcem dla którego najważniejsza jest rodzina? Cechy charakteru zupełnie by wystarczyły, w TS3 one determinowały sima i jego pragnienia i tak było dobrze.

[smisiu edit] Usunąłem ostatnie posty i część tego, bo bez sensu jest rozpoczynać tutaj kłótnię. Chociaż reszta ma inne zdanie, trzeba zachować spokój i kulturę. Prosiłbym bez tekstów szczególnie zawierających "jesteś śmieszny, skoro tak sądzisz" i im podobnych. Ewentualne uwagi proszę na PW, nie tutaj. Dzieki.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2014, 0:31 przez Levkoni, łącznie zmieniany 1 raz.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 10 mar 2014, 9:05

Ja jestem bardzo na tak The Sims 4 :)

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 10 mar 2014, 15:02

Obrazek

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 548
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:36

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Bart » 10 mar 2014, 17:45

Ja tam osobiście liczę, że wreszcie 1 minuta w grze to będą jakiejś 2-3 sekundy. Wyobraźcie sobie ile rzeczy więcej byśmy mogli dzięki temu zrobić (wreszcie by zrobić śniadanie rodzinnie nie trzeba by było budzić simów o 4 rano ^^).
Obrazek
Jones & Middleton
Zapraszam!

Na Centrum Simów od 21.07.2007

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 10 mar 2014, 19:35

Zgadzam się, czas leci za szybko. Zanim sim zablokuje się pare razy, pokona jakże trudny stolik obok łóżka i się zawiesi a potem zepsuje klozet, to mija godzina, przez którą powinien się umyć, ubrać i zjeść. XD

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: książę » 10 mar 2014, 20:40

Według mnie czas w grze nie leci za szybko, tylko poszczególne czynności mają nieproporcjonalny okres wykonania - Sim na klozecie siedzi 40 minut - i tyle czasu zajmuje mu również przygotowanie posiłku itd.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2017, 11:59 przez książę, łącznie zmieniany 1 raz.

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 10 mar 2014, 20:41

Może i racja.. ale skoro czynności nie uda im się (specjalnie) skrócić, to pozostaje wydłużyć czas. ;p

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 10 mar 2014, 22:33

Nie, nie - ja się zgodzę, że czas leci za szybko. Czynności są ok. Jakby skrócili czynności to nie wyglądałoby to dobrze. Wyobrażacie sobie rodzinę simów, która zamiast rozmawiać ze sobą przy obiedzie siada, wcina w 5 simowych minut i odchodzi od stołu? :P Albo sim siadający na toaletę i zaraz wstaje. Ja już kiedyś pisałem to i się zgadzam z przedmówcami - 1 simowa minuta powinna trwać 2-3 sekundy realne :)

Dracarys - ja nie pamiętam już co dokładnie mówili o aspiracjach, wiem że na pewno ma być ich 5 lub 6 więc to nie jest dużo. Dla mnie są nie potrzebne, dlatego że w TS3 ich nie było, za to były cechy. Komplet 5 cech tworzyło charakter sima - za to samo odpowiadały aspiracje w TS2 tylko były mniej elastyczne i bardziej ograniczające niż cechy z TS3. Więc w TS3 można było stworzyć naukowca, który lubił flirtować i jednocześnie chcącego posiadać dużą rodzinę :) Do tego dochodziły pragnienia życiowe do wybory i było to bardzo dobre rozwiązanie. Niby w TS4 nadal mają być cechy, ale na chwilę obecną nie jestem wstanie sobie takiego miszmaszu wyobrazić :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 11 mar 2014, 9:52

I ja się zgodzę z tym czasem...nie starcza mi na rozrywki itd.bo sim musi to zrobić tamto i już czas spać...tak samo z potrzebami może mi tylko tak przeszkadza? ale co tam :D

Tzn.żeby nie było ja rozumiem ze potrzeby jak jedzenie czy sprawy łazienkowe raz po raz trzeba wypełniać ale z tym czasem który tak szybko leci nie nadążam innych rzeczy zrobić bo akurat w tym momencie już musi iść coś zjeść czy się wysiusiać np. :P

Lubię nieco wolniejszą rozgrywkę w której jest więcej czasu na pewne rzeczy...ogólnie żeby ten dzień "nie leciał jak z procy" :P

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 12 mar 2014, 2:46

Mi tam czas nie przeszkadza. W dodatku teraz simowie częściej będą robili parę rzeczy na raz wiec zaoszczędzimy trochę czasu.
Sim rozmawiający z drugim simem podczas kiedy je oglądając telewizje i już mamy parę simowych minut zaoszczędzonych. Nie mogę sie doczekać az to zobaczę na własne oczy!
Jeszcze tylko pare miesięcy :3

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 12 mar 2014, 3:19

Sim rozmawiający z drugim simem podczas kiedy je oglądając telewizje i już mamy parę simowych minut zaoszczędzonych. Nie mogę sie doczekać az to zobaczę na własne oczy!
Mamy to już od dwójki, Larisso. :3 Chodzi bardziej o to, że na klopie spędza tyle czasu. A przecież w kibelku nie zje obiadu załatwiając interesy.. XD

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 12 mar 2014, 3:30

Tak? No to mój błąd. Nie pamiętam, dawno nie grałam :c ale i tak wiadomo ocb.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 12 mar 2014, 10:50

No tak, ale z tą wielozadaniowością to nie wiadomo jak to będzie. W artykule, który ukazał się ostatnio na gry-online.pl, a który zamieściłem kilka linijek wcześniej - autor mówi o tym, że akcje przy wielozadaniowości mają trwać dłużej, niż wykonywane pojedynczo. Od taka symulacja - w końcu obiad jedzony w ciszy zjada się szybciej, niż przy oglądaniu tv bo wtedy rozkłada się uwagę na obie te rzeczy :P No ale w gruncie rzeczy zaoszczędzi się zawsze trochę czasu na przejście pomiędzy dwiema akcjami... czyli sim, który będzie gotował i rozmawiał nie będzie musiał po gotowaniu tracić czasu na podejście do innego sima, aby pogadać :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 15 mar 2014, 18:01

To auto/trąbienie jest irytujące ,dlatego moje simy mają zawsze swoje auta i w razie czego trudno spóźnią się :P

Awatar użytkownika
NyanCat
Posty: 158
Rejestracja: 06 sty 2014, 12:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: NyanCat » 15 mar 2014, 21:17

Bardzo fajny artykuł. Prawie mnie przekonał do kupienia czwórki w dniu premiery :haha: . Nie mogę zobaczyć czwórki w akcji :banan:
Ostatnio zmieniony 16 mar 2014, 13:33 przez NyanCat, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

A gdy zło ogarnie świat
Gdy słońca będzie mniej od cienia
Upadnie on i zgładzi nas
Potężny Gofer Przeznaczenia

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 16 mar 2014, 13:07

No dobra, w tym tygodniu ponoć mają pojawić się nowe informacje na temat The Sims 4. Pomiędzy 17.03-21.03 odbędzie się Game Developers Conference i to wtedy własnie odbyć się prezentacja. Ciekawe, czy się odbędzie...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 16 mar 2014, 16:02

Absolem pisze:No dobra, w tym tygodniu ponoć mają pojawić się nowe informacje na temat The Sims 4. Pomiędzy 17.03-21.03 odbędzie się Game Developers Conference i to wtedy własnie odbyć się prezentacja. Ciekawe, czy się odbędzie...
super czekam na wieści :)

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 17 mar 2014, 15:33

Oby tylko nie znowu odgrzewane kotlety. :P
Chciałbym zobaczyć trochę otoczenie w którym zostały zrobione wcześniejsze zdjęcie. ^^

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Rai » 17 mar 2014, 16:22

Och, byłoby super, gdyby pokazali otoczenie. Pokazali sklepy, jakieś może parcele publiczne, kluby...? Cokolwiek. I czy będzie plaża. :sweet:

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 17 mar 2014, 21:27

The Sims Średniowiecze? Co oni...? Zamierzają po takim czasie wydać drugi dodatek? xD

Ekscytujące, że za parę dni możemy zostać zasypani nowymi informacjami o TS4 :)
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości