The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Funia
Posty: 99
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:49

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Funia » 14 lis 2018, 13:09

Oni by chyba byli święci jakby czegoś nie spaprali. Normalnie jestem ciekawa kto im płaci dodatkowo za to...
Byłam ciekawa tej kamery, a tu co... widzę jakąś szczękę sima, oczy, nos... Na live tego nie było.
To już dzieciaki z podstawówki sumienniej przykładają się do lekcji.
Życie zawsze posyła do Ciebie same anioły... W Twoim otoczeniu nie ma dobrych, ani złych ludzi, są tylko tacy, którzy po prostu pomagają Ci stać się tym, kim jesteś.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 14 lis 2018, 13:39

U mnie z kolei strasznie lata, jakby sim pijany był
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 15 lis 2018, 14:08

Na kamerę bym nie marudził, bo w końcu to po prostu taka pierdółka które któreś Guru zrobiło w wolnym czasie i nawet w ogóle nie miała być w grze, po prostu postanowili to dodać w gratisie.
Pewnie po prostu nie można za blisko simów stać.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 15 lis 2018, 17:51

Włączyłam grę na pół godzinki, żeby przetestować tę pierwszoosobową kamerę i trafiłam na wyzwanie uprzejmości, o którym nie wiedziałam. :P
Kamera jest zabawnym urozmaiceniem, może skorzystam z niej kiedyś przy robieniu zdjęć, ale grać się na tym nie da, sterowanie zaczęło denerwować mnie po dziesięciu sekundach. Fajnie, że jest opcja zoomu.
Wyzwanie uprzejmości to straszne nudy, są tylko dwie opcje konwersacji (popraw humor i opowiedz zabawną historię), co trochę mnie rozczarowało, bo mam "dobrego" sima, który lubi rozmawiać o pokoju na świecie i to już się nie liczy. :( Tak samo nie rozumiem, czemu zmywanie naczyń jest dobrym uczynkiem, ale wyrzucanie śmieci już nie. Dodatkowo zauważyłam, że gdy używam na znajomym mojego sima opcji "rzuć wyzwanie uprzejmości" czy jak to się tam zwie, ten od razu się żegna i mówi, że musi już spadać. Mam nadzieję, że idą czynić dobro, a nie że po prostu mają mnie dość. :D
Oczywiście nie może być tak, że wszystko działa i nie pojawiły się żadne nowe błędy, więc teraz do grona irytujących czynności wykonywanych przez simów dołącza anulowanie wydanych przeze mnie poleceń, żeby... pójść potańczyć, bo gdzieś w którymś pokoju jest włączone radio. :facepalm: Rozmawiasz z sąsiadem? Olać go, chodźmy tańczyć! Trzeba nakarmić umierające z głodu dziecko? Tańczyć! Masz czerwony pasek pęcherza? TAŃCZ! A koordynatorka wyzwania to nie żadna Milly Bobby Brown, tylko stara, dobra Jasmine Holiday. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 15 lis 2018, 19:50

Tak jak pisze Jhud, kamera to pierdółka, która powstała bardziej na luzie ;) Normalnie gdyby nie indywidualna praca jednego z twórców to by jej nie było. Także możliwe też, że jeszcze rozwiną pomysł w przyszłości ;p
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 16 lis 2018, 11:03

Wraz z nową aktualizacją możemy tworzyć domy które mają fundament z przodu i są równe z gruntem z tyłu

Obrazek
źródło: simsontherope

Jak i również schody wewnątrz które opierać się mogą o fundament
Ostatnio zmieniony 16 lis 2018, 11:22 przez Shattered, łącznie zmieniany 1 raz.
Sky Fits Heaven

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Rai » 16 lis 2018, 11:13

Schody opierające się o fundament wewnątrz to nie bardzo rozumiem... Ale domek bardzo ładny, podoba mi się.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 16 lis 2018, 11:21

Chodzi o to że będziemy mogli zrobić schody w innym kształcie, np. litery U czy L.. Widziałam gdzieś poradnik na Twitterze ale nie mogę znaleźć.. Coś takiego

Obrazek
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 16 lis 2018, 17:22

Jestem pod wrażeniem wielkości tej aktualizacji (y)
Kamera pierwszoosobowa to fajna zabawa na chwilę, widać wszystkie niedoskonałości gry i błędy jeszcze bardziej, śmiesznie z tej perspektywy wygląda poruszanie się Simów którzy chodzą bez celu bo nie mogą przejść xD Wielka szkoda że nie można klikać na interjes w tym trybie. No i niestety męczące to strasznie, już po chwili dostałam bólu głowy od tego machania kamerą soft1
Spróbowałam nowego samouczka i te objaśnienia są takie, że chyba jaśniej się już nie dało soft9 Jeszcze ten lektor, jakby ktoś miał problem z czytaniem... xD
Nie rozumiem czemu usunęli te idealne emocje w karierach, zawsze to było jakieś urozmaicenie i utrudnienie...
Manipulacja terenem prezentuje się wow i po prostu super, na razie jestem zachwycona.
Nie podobają mi się te kwadratowe aspiracje w CAS.
Nowe wyzwanie jest... nudne? Dla mnie równie dobrze mogłoby go nie być jak i innych wyzwań, zaśmiecają tylko kolekcje rodziny i jak nie brałam udziału w jakimś wyzwaniu to wiszą mi te niedokończone kolekcje których nie da się już zrobić, zresztą nawet jak zrobię to i tak działa tylko na jedną rodzinę...
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 16 lis 2018, 20:03

Dodatkowo dali możliwość włączenia/wyłączenia zachcianek simów... domyślnie są wyłączone. Ciekawe. Mam nadzieję, że to "wstęp" do zmian w tym zakresie, bo obecne zachcianki skopiowane praktycznie z TS3 są beznadziejne. Dużo więcej sensu miało to w TS2.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Ururu
Posty: 197
Rejestracja: 03 kwie 2018, 15:13

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Ururu » 22 lis 2018, 17:37

Na Originie przeceny:
Dodatki za 70, pakiety rozgrywki za 56, podstawka za 56.
(I dodatki do trójki za 45)
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 22 lis 2018, 19:12

A na Steamie dodatki do trójki poi ok 17-18 zł :D
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
schwimmen
Posty: 133
Rejestracja: 28 gru 2013, 12:57

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: schwimmen » 23 lis 2018, 8:27

Jaki dodatek/pakiet polecacie najbardziej? Zwierzaki, cztery pory roku? Cena zachęca.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 23 lis 2018, 9:09

Oczywiście z dodatków pory roku.
Natomiast z pakietów, ja bardzo lubię Dzień w Spa, mimo tego że chyba nie cieszy się popularnością. Poza tym Być rodzicem
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 23 lis 2018, 10:24

az mnie naszla ochote by zagrac w simsy ktore porzucilam ostantimi czasy :D
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 23 lis 2018, 11:32

shwimmen Shattered dla mnie też Dzień w SPA jest jednym z fajniejszych bo dodaje obiekty, które przydają się i w domu i w SPA, plus jest dopracowany :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Ururu
Posty: 197
Rejestracja: 03 kwie 2018, 15:13

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Ururu » 23 lis 2018, 15:36

Też uwielbiam SPA. Co prawda nigdy nawet nie planowałam, żeby jakiegokolwiek sima posłać do SPA, ale uwielbiam styl obiektów.

schwimmen
To trochę zależy. Cztery pory roku urozmaicają rozgrywkę, ale zwierzaki też wprowadzają pewną dynamikę. Dla mnie osobiście zwierzęta są bardziej istotnym elementem gry niż pory roku, ale no to zależy od tego, jaki aspekt rozgrywki chcesz rozwinąć. Warto też popatrzeć na obiekty jakie wchodzą do gry, to też jest ważny czynnik wbrew pozorom.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 24 lis 2018, 21:46

Jej, ta gra jest tak zbugowana znowu -___- Codziennie nowe błędy znajduję. Znowu cofa mi się czas, jest problem z usługami, które po prostu czasem nie przychodzą, w restauracji kelnerzy zbierają po jednym naczyniu i każde po kolei zmywają, zamiast odkładać na to ich stanowisko... no po prostu masakra :brawo2:

O ogrodnictwie nie wspomnę. Ktoś pisał na forum, że trzeba ul postawić żeby ewoluowały jakoś normalnie bo wtedy pszczoły pomagają. No postawiłem przy roślinkach i co prawda pszczoły czasem latają do roślinek ale nic takiego się nie dzieje, ewoluują jak chcą. Mam np. 3 krzaki lwiej paszczy, posadzone w tym samym czasie, 2 ewoluowały, trzeciemu poziom stoi ciągle w miejscu :fool:

A kiedy do pracy biorę jedzenie na wynos, to sim wraca z niej od razu jak tylko pójdzie. A jak wybieram pracę z domu, to wtedy dostaję 10 simoleonów pensji, mimo że normalnie mój sim zarabia ok 400 simoleonów :fool:
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Ururu
Posty: 197
Rejestracja: 03 kwie 2018, 15:13

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Ururu » 24 lis 2018, 22:24

Levkoni
U mnie z kelnerami ciągle jest błąd. Prowadzenie restauracji jest ogólnie nie możliwe, gra 100/10.


Tak w ogóle to jest jakieś wydarzenie specjalne. Ogólnie pomysł na samo zrobienie wydarzenia fajny, niestety samo w sobie jest takie se. Sim musi zadzwonić po NPCa związanego z wydarzeniem, a potem poinformować go o chęci rozpoczęcia zadania. Dostaje się wtedy nową aspirację do wyboru i jak się ją wypełni to z takiego pudełka z prezentami dostaje się plakaty. Można zdobyć 4. Zadania związane są z wykonywaniem dobrych interakcji z innymi simami oraz "dobrymi uczynkami", czyli po prostu sprzątaniem.
+po zdobyciu aspiracji przez jednego sima, może on wyciągnąć wszystkie 4 po kolei
-każdy Sim musi sam pogadać z NPC żeby mieć możliwość ustawienia aspiracji specjalnej
-plakaty są chyba tylko dla tej rodziny, w sensie nie ma ich w trybie kupowania chyba (nie sprawdzałam)
-plakaty nie są jakieś szałowe (jak dla mnie)

Zrobiłam to z kodem (aspirations.complete_current_milestone), bo naprawdę nie mam czasu ostatnio żeby pograć i wolę obczajać dodatek, a nie uganiać się za innymi simami. I nie żałuję, bo plakaty są takie se. (Ale znając życie zbiorę je też w rodzinie królewskiej, chociaż na kij im coś takiego.)
Spoiler:
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 24 lis 2018, 23:27

Podpisuję się pod tym co napisał Levkoni, a dodatkowo gra znowu działa jak chce, a przed każdą interakcją sim przez dziesięć minut stoi i rozmyśla nad sensem egzystencji. Wiem, że to pewnie z powodu niezaktualizowanych modów, ale jestem wpieniony, że EA nie może zrobić jednej, porządnej aktualizacji tylko musi robić dwie (a nawet trzy - bo przecież dochodzi jeszcze dodatek, z którym mody powinny być kompatybilne). W efekcie niektóre mody musiałem pobierać po trzy, cztery razy w ciągu ostatnich tygodni.
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości